Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418839 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #270 Dátum: 2008.06.30 21:35:52 »
az orosz oldalon csak alkatrészt rendelni tudok, rajzot nem találok...

Elvileg leírások is vanank valahol, rajzok biztosan;  de mivel az enyém nincs a listában, így nem mélyűltem ek az oldalban ( főleg, hogy 18 éve foglalkoztam utoljára az orosz nyelvvel :D )

-de Hiace is csak az előző van - 2001-es ablakemelő szerkezet pl itt.: http://www.detali.ru/cat/oem_to2.asp?RG=E&MOD=065&cat=713210&SID=5&PID=6754

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lászló13

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #271 Dátum: 2008.10.04 21:41:58 »
Szép jó napot !

Vonóhorgot szeretnék szerelni a kisbuszomra. Megvan a bontott vonóhorog amin még rajta van a gyártó által ragasztott matrica de nem igazán látszódnak a betűk- számok( Autóflex, Kecskemét ). Műbizonylat viszont nincs.Tudna valaki segíteni ? Előre is nagyon szépen köszönöm.
indörökre TOYOTA

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #272 Dátum: 2008.10.05 09:57:13 »
Szép jó napot !

Vonóhorgot szeretnék szerelni a kisbuszomra. Megvan a bontott vonóhorog amin még rajta van a gyártó által ragasztott matrica de nem igazán látszódnak a betűk- számok( Autóflex, Kecskemét ). Műbizonylat viszont nincs.Tudna valaki segíteni ? Előre is nagyon szépen köszönöm.

Leginkább a gyártó segíthet a típus műbizonylatával! - a matrica az enyimen is rajta, de nem egész 1,5 év alatt eltüntek a feliratok.


-Vadrácson te vetted rá valahol, vagy így vetted a gépet - érdekelne a beszerzési forrás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lászló13

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #273 Dátum: 2008.10.05 20:19:37 »
Szép jó napot !

Vonóhorgot szeretnék szerelni a kisbuszomra. Megvan a bontott vonóhorog amin még rajta van a gyártó által ragasztott matrica de nem igazán látszódnak a betűk- számok( Autóflex, Kecskemét ). Műbizonylat viszont nincs.Tudna valaki segíteni ? Előre is nagyon szépen köszönöm.

Leginkább a gyártó segíthet a típus műbizonylatával! - a matrica az enyimen is rajta, de nem egész 1,5 év alatt eltüntek a feliratok.


-Vadrácson te vetted rá valahol, vagy így vetted a gépet - érdekelne a beszerzési forrás.

Szép jó estét !

Köszi szépen a választ. Nem tudom,hogyha felhívom  a gyártó céget és beolvasom a típusszámot akkor adnak műbizonylatot ? De ez már kiderül hétfőn ill. holnap. A gallytörő rácsot az autóval vettem .Állítólag a Karcagi Toyota  szalonban tették rá.Viszont arról küldenek műbizonylatot Legalább is remélem .Ha akarod utána tudok érdeklődni ?
indörökre TOYOTA

lászló13

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #274 Dátum: 2008.10.05 20:25:15 »
Szép jó napot !

Vonóhorgot szeretnék szerelni a kisbuszomra. Megvan a bontott vonóhorog amin még rajta van a gyártó által ragasztott matrica de nem igazán látszódnak a betűk- számok( Autóflex, Kecskemét ). Műbizonylat viszont nincs.Tudna valaki segíteni ? Előre is nagyon szépen köszönöm.

Leginkább a gyártó segíthet a típus műbizonylatával! - a matrica az enyimen is rajta, de nem egész 1,5 év alatt eltüntek a feliratok.


-Vadrácson te vetted rá valahol, vagy így vetted a gépet - érdekelne a beszerzési forrás.

Szép jó estét !

Köszi szépen a választ. Nem tudom,hogyha felhívom  a gyártó céget és beolvasom a típusszámot akkor adnak műbizonylatot ? De ez már kiderül hétfőn ill. holnap. A gallytörő rácsot az autóval vettem .Állítólag a Karcagi Toyota  szalonban tették rá.Viszont arról küldenek műbizonylatot Legalább is remélem .Ha akarod utána tudok érdeklődni ?
Ja ,és tartozom egy korsó sörrel mert elment a harmadik sor ülés!!!!!!!Köszi!
indörökre TOYOTA

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #275 Dátum: 2008.10.05 23:14:59 »


Szép jó estét !

Köszi szépen a választ. Nem tudom,hogyha felhívom  a gyártó céget és beolvasom a típusszámot akkor adnak műbizonylatot ? De ez már kiderül hétfőn ill. holnap. A gallytörő rácsot az autóval vettem .Állítólag a Karcagi Toyota  szalonban tették rá.Viszont arról küldenek műbizonylatot Legalább is remélem .Ha akarod utána tudok érdeklődni ?

Köszi, ezeket az "ismert" forrásokat már én is végignéztem, nekem egy gyártó kéne, aki úgy alakít, ahogy én szeretném - műbizonylatban meg nincs benne, hogy ez itt 5 centivel rövidebb.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #276 Dátum: 2008.10.05 23:52:24 »
Köszi, ezeket az "ismert" forrásokat már én is végignéztem, nekem egy gyártó kéne, aki úgy alakít, ahogy én szeretném - műbizonylatban meg nincs benne, hogy ez itt 5 centivel rövidebb.


Bocs, hogy belekontárkodok, de mit szeretnél gyártatni? Számomra egyértelműen nem derült ki.  :1eye:

« Utoljára szerkesztve: 2008.10.06 10:06:01 írta Tamás69 »
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #277 Dátum: 2008.10.06 10:06:36 »
Köszi, ezeket az "ismert" forrásokat már én is végignéztem, nekem egy gyártó kéne, aki úgy alakít, ahogy én szeretném - műbizonylatban meg nincs benne, hogy ez itt 5 centivel rövidebb.


Bocs, hogy belekontárkodok, de mit szeretnél gyártatni? Számomra egyértelműen nem derült ki.  :1eye:


Alacsony D vasat, de a lökhárító alján végigfutó védővel (valami hasonlót, mint a Navarrák műanyag lököse alatt van

valami ehez hasonlót: http://www.redlineblog.com/autos/wp-content/uploads/2007/08/toyota-hilux-front-f3q.jpg
csak a végigfutó vas teljesen a lökhárító alján, mert eddig megúszta a lezúzást, de előbb-utóbb belefutok egy nagyobb buckába is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.06 10:09:26 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kori101

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #278 Dátum: 2008.10.06 17:38:35 »
Sziasztok, ugy hallom zörög a vízpumpám a Hiace-ban(2l 2.4D 1998) , ugy látom a vezérlést is meg kell bontani hogy cserélni lehessen? Volt valaki hasonló helyzetben? Ill. vezérlés csere mennyiből jött ki? Köszi!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #279 Dátum: 2008.10.11 19:29:00 »
Sziasztok!
Elég régen írtam, ennek egész egyszerű oka van. Eladtam a long Hiace-t.
De nem maradtam Toyota nélkül, vettem egy nagylámpásat a legújabb fajtából :)
na annak semmi baja!
Már benne van egy 10-es és teljesen jó. Sokkal kényelmesebb mint az előd, csak nekem keskeny a könyöklő, de a japán keze kisebb.
Most van kp zár szerelés alatt, én szerelem, már ráment 3 éjszakám és így 3 ajtón működik is a gyári vezeték kötegre léptem rá, gyári bontott motorokkal.
A vezető ajtóba várok egy 3szög vasat ami a motort tartja és kész  :clap:
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #280 Dátum: 2008.10.12 09:35:38 »
Sziasztok, ugy hallom zörög a vízpumpám a Hiace-ban(2l 2.4D 1998) , ugy látom a vezérlést is meg kell bontani hogy cserélni lehessen? Volt valaki hasonló helyzetben? Ill. vezérlés csere mennyiből jött ki? Köszi!

Nehéz megmondani, A szerelők-szervizek topicban találod a Charlie auto BT-t érdemes felhívni egy árért!
- hogy hogy intézi, az még kérdés, mert tudomásom szerint még költözés alatt a műhely. -  Feleségem Corolláját tette rendbe - vezérmű, vízpumpa szimmeringek az 70e volt ( ebből 18 volt  a munkadíj)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #281 Dátum: 2008.10.12 09:37:12 »
Sziasztok!
Elég régen írtam, ennek egész egyszerű oka van. Eladtam a long Hiace-t.
De nem maradtam Toyota nélkül, vettem egy nagylámpásat a legújabb fajtából :)
na annak semmi baja!
Már benne van egy 10-es és teljesen jó. Sokkal kényelmesebb mint az előd, csak nekem keskeny a könyöklő, de a japán keze kisebb.
Most van kp zár szerelés alatt, én szerelem, már ráment 3 éjszakám és így 3 ajtón működik is a gyári vezeték kötegre léptem rá, gyári bontott motorokkal.
A vezető ajtóba várok egy 3szög vasat ami a motort tartja és kész  :clap:

Gratulálok!

Jól sikerült ez az új motor, nagyon kultúráltan dolgozik!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #282 Dátum: 2008.10.12 10:36:15 »
Gratulálok!
Jól sikerült ez az új motor, nagyon kultúráltan dolgozik!
Köszi :)
nekem kicsit traktoros a hangja főleg, ha kettesben indulok szinte alapjáraton. Nem olyan duruzsolós mint a vivaro vagy a trafik motor de az biztos, hogy sokkal többet megy el!
120-nál még vidáman előz, csak kellene egy 6. sebesség fokozat akkor talán 7 alá is menne a fogyi.
Nekem egy havi átlagom 7,2-lett. ez a legjobb eddig.
Kicsit olyan érzés mintha az utak királyát vezetném :) adnak helyet az úton. nem úgy mint a korzámnak
nagyon jól pakolható, minden belefér, ami esetleg nem mint a franciaágyam :) az megy a tetejére a gyári tetőlécekre, amibe beleér az antenna ha ki van húzva
NA EZT AZ 1et ELSZÚRTÁK!
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #283 Dátum: 2008.10.12 13:07:11 »
Gratulálok!
Jól sikerült ez az új motor, nagyon kultúráltan dolgozik!
Köszi :)
nekem kicsit traktoros a hangja főleg, ha kettesben indulok szinte alapjáraton. Nem olyan duruzsolós mint a vivaro vagy a trafik motor de az biztos, hogy sokkal többet megy el!
120-nál még vidáman előz, csak kellene egy 6. sebesség fokozat akkor talán 7 alá is menne a fogyi.
Nekem egy havi átlagom 7,2-lett. ez a legjobb eddig.
Kicsit olyan érzés mintha az utak királyát vezetném :) adnak helyet az úton. nem úgy mint a korzámnak
nagyon jól pakolható, minden belefér, ami esetleg nem mint a franciaágyam :) az megy a tetejére a gyári tetőlécekre, amibe beleér az antenna ha ki van húzva
NA EZT AZ 1et ELSZÚRTÁK!

No igen, a Hilux is kicsit traktoros főleg hidegen, én a kultúráltat inkább a sima, rezgésmentes járásra értettem.
-Nekem még az eddigi rekordom 8,9 a legrosszabb meg 10,5 volt de rendszeresen 9,3-9,6 közötti értékek jönnek ki, mindegy hogy merre járok, mit csinálok. ( a 4x4 azért eszik némi üzemanyagot is)
A 6. valóban kellene nagyon.

- Ebben csak az a gondom, hogy a raktér 1,5m ; a 2m-es kábelcsatornák még pont beférnek átlósan, de hosszabb dolgokkal gondban vagyok; és 2szál hosszú anyag miatt nem mindíg van kedvem utánfutót rángatni. - de van rendszeresítve piros rongy, meg drót :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #284 Dátum: 2008.10.12 14:08:43 »
- Ebben csak az a gondom, hogy a raktér 1,5m ; a 2m-es kábelcsatornák még pont beférnek átlósan, de hosszabb dolgokkal gondban vagyok; és 2szál hosszú anyag miatt nem mindíg van kedvem utánfutót rángatni. - de van rendszeresítve piros rongy, meg drót :D
nekem a táblás anyag 244x122cm ami pont befér a kerékdobok közé. a plató meg 250 hosszú. Még a 250x125cm-es horganyzott lemez is befér, ja meg a 250-es 3x9 fokú létra is :) igaz a Long-ba a 3x11 fokú is befért de csak ezért nem veszek long-ot. Amúgy megérné mert nem sokkal drágábbb.
De én annyit nem cipelek. nagyon jól megoldották a hátsó felfelé nyíló ajtónál, hogy ha a tetején van a nagylétra az ajó nem éri el mert csak vízszintesig nyílik alapból. Nem úgy mint az astra-nál ahol az alu létra jól összeverte az üveget.
Most elmegyek 4m-es fa gerendákért 6db 15x15x400cm lesz a tetején.
üdv: Tomi