Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418981 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #255 Dátum: 2008.04.04 11:40:04 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ez sajnos a használt gépek rizikója, nem tudhatod, hogy hogyan hajtották, hol ütötték meg...

Azért nem adom fel, tegnap nem jött meg a difi de talán ma estére meglesz egy bónusz váltóval  :)
Amúgy meg a törvény szerint ilyen esetben a feltünõ érték aránytalanság lehet az orvosság, az eladó olyan áron értékesítheti a gk-t ami tükrözi az állapotát. Ez most nem így volt, az igazságügyi mûszaki szakértõ kb 3-500 ezerrel alacsonyabb reális vételárat fog megállapítani. A két vételár különbözetét az eladónak vissza kell fizetnie.
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #256 Dátum: 2008.04.05 15:49:11 »
kicseréltem a difit.
semmi javulás!
már csak a váltó lehet! keddig kapok egy váltót is majd azt is kicserélem...
Valaki javított már váltót, milyen lett utána?
üdv: Tomi

vargaistvan86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Hiace oldalablak
« Válasz #257 Dátum: 2008.04.07 13:26:21 »
Idézetet írta: "Savaria"
Idézetet írta: "lászló13"
Két hete vásároltam egy 2002-es Toyota Hiace kisbuszt . Az elsõ Japán autóm de máris szerelmes lettem belé. 6-személyes + teher de a forgalmiba azt íjra , hogy 5 év után VPOP engedély nélkül át lehet alakítani 9 személyesé. Már meg is van a harmadik üléssorom. Még hiányzik a harmadik oldalablak . Tud  valaki bontott ablakot ? Mennyibe kerül egy ilyen mûszakiztatás ? Elõre is köszi szépen !!!!!!


Ezt a topikot olvasd el végig, nem olyan hosszú.  :wink:
Elég rendesen kiveséztük a témát, gyakorlatilag mindent megtudhatsz a dologról.
( ha mégsem vágnál bele az átalakításba, érdekelne a 3. sor ülésed  :oops:  :oops:  :oops:  ).


Vásárolnék Toyota Hiace (2001) gépháztetõt lehetõleg szürkét, ár megegyezés szerint és lehetõség szerint még a hétvégéig. Kérek mindenkit aki tud segítsen ebben nekem!Elsõsorban Hajdúböszörmény és Debrecen környékiek jelentkezését várom. Telefonszámaim :20 9611766, 30 314 9336

Elõre is köszönöm : Varga István
isti86

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #258 Dátum: 2008.04.08 11:34:52 »
A hiba feltárásában ma megint teszek egy lépést, megvan az új váltó, kicserélem.
Viszont nem lehet ez kuplung?
Szerkezet esetleg vagy rugók? Ez magyarázná a csörgést de a 40-50 közti rezonanciát nem vagy mégis?
5let?
Közben van idõm elviszem a dögtolót a fényezõhöz, elõkészítettem a + fényszórókat beépítésre, le is van kábelezve, relézve  :nagymosoly:
Lesz rajta 4db köd 2db fényszóró + a gyáriak  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Szeretlek  :toy:  csak sokba vagy nekem... :szomoru:
azért hétvégén csak elvitt 500 - 600 kg fát
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #259 Dátum: 2008.04.08 22:40:31 »
Idézetet írta: "tomi023"
A hiba feltárásában ma megint teszek egy lépést, megvan az új váltó, kicserélem.
Viszont nem lehet ez kuplung?
Szerkezet esetleg vagy rugók? Ez magyarázná a csörgést de a 40-50 közti rezonanciát nem vagy mégis?
5let?
Közben van idõm elviszem a dögtolót a fényezõhöz, elõkészítettem a + fényszórókat beépítésre, le is van kábelezve, relézve  :nagymosoly:
Lesz rajta 4db köd 2db fényszóró + a gyáriak  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Szeretlek  :toy:  csak sokba vagy nekem... :szomoru:
azért hétvégén csak elvitt 500 - 600 kg fát


Dögtolót, lámpákat hol vetted , mifélék????

nekemmm kellene két nagy távfény - lehetõleg nem aranyárban.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #260 Dátum: 2008.04.08 23:05:11 »
fent az új váltó, a hiba ugyan az.
Reggel 7 MF és addig csinálják míg jó nem lesz...

Dögtolót kaptam az autóhoz, vastag vas csõböl van majd linkelek képet.
A ködlámpákkal látni nem lehet jobban azt is az elõzõ tulaj tette fel csak én letisztázom és szakszerûen bekötöm.
Ha rendes lámpát szeretnél az drága, nézegesd a hella-t vagy truck shop a soroksárin az M0 tól befelé a darus cég mellett.
Nekem van két nagy kerek H3 és négy a lökös alsó csíkjába pont beférõ csík H3
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #261 Dátum: 2008.04.09 08:35:06 »
Idézetet írta: "tomi023"
fent az új váltó, a hiba ugyan az.
Reggel 7 MF és addig csinálják míg jó nem lesz...

Dögtolót kaptam az autóhoz, vastag vas csõböl van majd linkelek képet.
A ködlámpákkal látni nem lehet jobban azt is az elõzõ tulaj tette fel csak én letisztázom és szakszerûen bekötöm.
Ha rendes lámpát szeretnél az drága, nézegesd a hella-t vagy truck shop a soroksárin az M0 tól befelé a darus cég mellett.
Nekem van két nagy kerek H3 és négy a lökös alsó csíkjába pont beférõ csík H3


Ködlámpát nem is akarok, a Hilux Gyárija igen jól sikerült darab - teszteltem ködben. :D
csak a távfényt kell erõsítenem. A truck shopot néztem -jó cuccaik vannak. Hellát nem akarok, mert annyiért már xenonosat is kapok.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #262 Dátum: 2008.05.01 18:07:22 »
Hello!

Végre sikerült venni egy 8 éves Hiace-t (a 75 lóerõs motorral). 6 személyes tehernek van vizsgáztatva és ezzel kapcsolatban
lenne kérdésem.
A hátsó üléssoron nincs biztonságiöv. Magyarországon úgy tudom ezzel nicns is baj de Ausztriában sem köteézõ?
Egy ismerõs valami olyasmit mondott, hogy januártól kötelezõ hátra is öveket tenni ott de ez vagy igaz vagy nem :-).

Ettõl függetlenül lehet beépíteni biztonságiövet? Neten keresgéltem ilyen céget de nem találtam.

köszi
sse

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #263 Dátum: 2008.05.02 23:34:18 »
Idézetet írta: "sse"
Hello!

Végre sikerült venni egy 8 éves Hiace-t (a 75 lóerõs motorral). 6 személyes tehernek van vizsgáztatva és ezzel kapcsolatban
lenne kérdésem.
A hátsó üléssoron nincs biztonságiöv. Magyarországon úgy tudom ezzel nicns is baj de Ausztriában sem köteézõ?
Egy ismerõs valami olyasmit mondott, hogy januártól kötelezõ hátra is öveket tenni ott de ez vagy igaz vagy nem :-).

Ettõl függetlenül lehet beépíteni biztonságiövet? Neten keresgéltem ilyen céget de nem találtam.

köszi
sse


Meg kell nézni, hogy vannak -e rögzítési pontok az öveknek. Ha igen, akkor nálunk is be kell építtetni - vagy építeni az öveket.

Abban amit én láttam öv is volt hátul, és az is kb. ez az évjárat volt. ( és h ajól rémlik, az ülésen volt valahogy rögzítve )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

sse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #264 Dátum: 2008.05.04 18:34:20 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "sse"
Hello!

Végre sikerült venni egy 8 éves Hiace-t (a 75 lóerõs motorral). 6 személyes tehernek van vizsgáztatva és ezzel kapcsolatban
lenne kérdésem.
A hátsó üléssoron nincs biztonságiöv. Magyarországon úgy tudom ezzel nicns is baj de Ausztriában sem köteézõ?
Egy ismerõs valami olyasmit mondott, hogy januártól kötelezõ hátra is öveket tenni ott de ez vagy igaz vagy nem :-).

Ettõl függetlenül lehet beépíteni biztonságiövet? Neten keresgéltem ilyen céget de nem találtam.

köszi
sse


Meg kell nézni, hogy vannak -e rögzítési pontok az öveknek. Ha igen, akkor nálunk is be kell építtetni - vagy építeni az öveket.

Abban amit én láttam öv is volt hátul, és az is kb. ez az évjárat volt. ( és h ajól rémlik, az ülésen volt valahogy rögzítve )



Köszi a válasz!

Ha nincs rögzítési pont akkor nem kötelezõ? Én úgy tudom nincs hozzá rögzítési pont, eddig csak olyat láttam aminél magába az üléssorba
van beépítve..

Azt kellene megtudni, hogy Ausztriában hogy müködik ez mert 1 hónap múlva a Hiace-al mennénk nyaralni.

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #265 Dátum: 2008.06.26 23:53:43 »
elég régen jártam itt :)
azóta feltettem a dögtolót és még két szúrófényt, ... meggyőző lett ...
nem villogtak szembe :)
de el is adtam...
viszont vettem egy újat  :clap:
ma már voltam vele tankolni, igaz P rendszámmal. Holnap vizsgázunk a Közlekdési Felügyeletnél .
aztán irány a Balaton...
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #266 Dátum: 2008.06.30 20:06:53 »
Segítség kell!

Szükségem lenne egy új HIACE kapcsolási rajzra. Leginkább a gyári kp zár és az elektromos ablak kellene.
Kicsit SOS.
THX :)
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #267 Dátum: 2008.06.30 21:03:36 »
Segítség kell!

Szükségem lenne egy új HIACE kapcsolási rajzra. Leginkább a gyári kp zár és az elektromos ablak kellene.
Kicsit SOS.
THX :)

itt nézz körül: http://techdoc.toyota-europe.com/ - vannak ingyenes cuccok, meg van fizetős rész is.

- esetleg itt: http://www.detali.ru/cat/oem_to.asp - bár itt szerintem az újabbakhoz nincs semmi, ott meg a régihez nincs!

ha sehol semmi, akkor marad egy ismerős a márkaszervízben :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #268 Dátum: 2008.06.30 21:19:51 »
az orosz oldalon csak alkatrészt rendelni tudok, rajzot nem találok...
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
üdv: Tomi