Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 417482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #90 Dátum: 2005.12.17 14:40:46 »
Az autópályával kapcsolatban igazad van. :nagymosoly:

Éppenséggel a vonóhorog nem probléma,mert a legtöbbre fel van szerelve.
Meg hát 6 személyesből rendesen van választék.

Ha veszek egy Glass Van 6 személyes vonóhorgost,annak mennyi kb az átalakítása 9 személyessé?
Felőlem maradhat teherautó is,nem számít.Vagy ilyenkor át kell minősíteni személyautóvá?
Amúgy azt olvastam,hogy ilyenkor meg kell fizetni valami regisztrációs adót is...

Bocs,hogy sokat kérdezek,dehát máshol nem sűrűn kapok választ az ilyen kérdéseimre,márpedig nem árt tisztán látni.

Üdv
iace most és mindörökké!

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #91 Dátum: 2005.12.17 16:12:47 »
Idézetet írta: "Petikeeeee"


Ha veszek egy Glass Van 6 személyes vonóhorgost,annak mennyi kb az átalakítása 9 személyessé?

Ebben az esetben az átalakítási engedély 10E Ft., a vizsgadíj kb 10-15E között van , az új forgalmi asszem 4E.
Ezen felül egy költség van, az üléssor beépíttetése, olyan valakivel, aki tud róla tanusítványt adni. Báemelyik szervíz ilyen. Az ülést én kölcsönkértem haveroktól, műbizonylatot szereztem hozzá, így nem volt költség, csak
a beépítés pár ezres munkadíja. Ha ezt a megoldést választod, a műbizonylathoz esetleg tudok tippet adni.

Idézetet írta: "Petileeeee"
Felőlem maradhat teherautó is,nem számít.Vagy ilyenkor át kell minősíteni személyautóvá?


Teherautó: szállítható szem. száma Hiace esetében max.6 fő
                           a gyári válaszvalnak bent kell lenni az utastér és a raktér között
                           vonóhoroggal vigyázni: a Hiace és a futó összsúly ( ami a forgalmikban van függetlenül
                            attól, mennyire van megrakva ) nem lehet több 3.500 kg.-nál!!!  Ha nagyobb futót húznál,
                            tachográfot kell beszereltetni ( kb. 200E Ft, Lakott ter.kívül is csak 70 Km/ó  :tepemhajam:
                            Plusz ebben az esetben nem elég a "B" kat, kell mellé a "B"+"E" ( ismét kb 100E )

Személyautó: szál.szem: 9 fő, bekell építeni a 3. üléssort
                               válaszfal nem kell
                               mehetsz vele mint más személyautóval
                               minden üléssor mellett ablaknak kell lenni
                               Nem kell tachográf, de a "B"+"E" sajnos itt is igaz. Én is levizsgáztam.
color=green]Savaria[/color] 91

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #92 Dátum: 2005.12.17 16:16:39 »
Idézetet írta: "Petikeeeee"

Amúgy azt olvastam,hogy ilyenkor meg kell fizetni valami regisztrációs adót is...


Erről már írtam, légyszives olvass vissza. :otlet:
color=green]Savaria[/color] 91

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #93 Dátum: 2005.12.17 16:19:30 »
Hűha, ezt nem is tudtam, tehát Bs jogsival nem lehet utánfutót húzni 1 olyan kocsival, ami amúgy is 3,5tonna összsúlyú? Mondjuk Hummerrel se ezek szerint? Milyen az az E-s vizsga? Mindent előről, vagy csak gyakorlatot kell szerezni, és kész? Ez érdekelne.
Laco 73 :D

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #94 Dátum: 2005.12.17 16:32:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hűha, ezt nem is tudtam, tehát Bs jogsival nem lehet utánfutót húzni 1 olyan kocsival, ami amúgy is 3,5tonna összsúlyú? Mondjuk Hummerrel se ezek szerint? Milyen az az E-s vizsga? Mindent előről, vagy csak gyakorlatot kell szerezni, és kész? Ez érdekelne.


A "B" kat. csak 3.500 kg. összsúlyig érvényes. Benne is van a jogsiban :wink:
Az én Hiace-em összsúlya 3.000 kg, ezzel csak 500 kg összsúlyú futót húzhattam volna.
Levizsgáztam "kis" "E" -re ( így hívják) , így most addig mehetek, amit a "B" kat.-val vezethető járműre mű-
szakilag engedélyezett. Nálam 3.000 + 1.800 = 4.800 kg. Ennyi lehet a szerelvény összsúlya.

A vizsga nem "piskóta", teljesen elölről kell kezdeni. Ha mondjuk a kresz nem sikerül, addig bevonják a meg-
lévő jogsidat , amíg nem javítasz. :kormom:
A rutin  nálunk kéttengelyes futóval és egy teljesen zárt furgonnal ment. Ezzel kellett gyakorlatilag szlalomozni,
tolatni a parkolóba. Kemény volt, abból a sz@rból nem látsz ki oldalra! Brrr.
Rengetek autónepperrel voltam együtt, az olaszok keményen kérik a vizsgát. ( 2 éve volt )
Ja, és ugyanez áll a lakókocsi vontatására is, csak sokan nem tudják.
color=green]Savaria[/color] 91

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #95 Dátum: 2005.12.17 22:01:34 »
Köszönöm a hasznos tanácsokat Savaria!

9 személyes lesz ebből,már látom. Méghogy tachográf meg 70,brr... :nagymosoly:

Amúgy nekem B-C-D-E kategóriám van,úgyhogy gond egy szál sem.

De azt rosszul tudod,hogy ha mész új kategóriát csinálni és nem sikerült a Kresz (vagy akármelyik másik),akkor bevonják a többi jogsidat.Ez nem így van.Nem vonnak be semmit,nem történik semmi,mehetsz javítani és kész.

Üdv
iace most és mindörökké!

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #96 Dátum: 2005.12.17 23:36:22 »
Idézetet írta: "Petikeeeee"


De azt rosszul tudod,hogy ha mész új kategóriát csinálni és nem sikerült a Kresz (vagy akármelyik másik),akkor bevonják a többi jogsidat.Ez nem így van.Nem vonnak be semmit,nem történik semmi,mehetsz javítani és kész.

Üdv


Akkoriban  nekünk ezt mondták. De mindegy is, mert minden elsőre sikerült. :lol:
color=green]Savaria[/color] 91

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #97 Dátum: 2005.12.18 00:01:17 »
Igen,régebben így is volt,de változott.
iace most és mindörökké!

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #98 Dátum: 2005.12.18 00:31:59 »
És ehhez ki mit szól? :?:

http://www.auto.expressz.hu/hirdetes/TOYOTA/515849/3/2/

És ez TD is,ha igaz,amit ír!

Az a felfoghatatlan számomra egyedül,hogy egy csomó expresszes Hiace-hirdetésben aut. váltó van írva.
Van belőlük automata???Nem létezik...
iace most és mindörökké!

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #99 Dátum: 2005.12.18 09:15:33 »
Idézetet írta: "Petikeeeee"
És ehhez ki mit szól?


Én passz. Szerintem ezekből nem volt TD, de dobj egy privit Szeke kollágának, Ő vagy az apukája fogja
tudni. Faterja "emberemlékezet" óta ilyet hajt. :wink:
color=green]Savaria[/color] 91

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #100 Dátum: 2005.12.18 09:18:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hűha, ezt nem is tudtam, tehát Bs jogsival nem lehet utánfutót húzni 1 olyan kocsival, ami amúgy is 3,5tonna összsúlyú? Mondjuk Hummerrel se ezek szerint? Milyen az az E-s vizsga? Mindent előről, vagy csak gyakorlatot kell szerezni, és kész? Ez érdekelne.

Az utánfutó megengedett legnagyobb össztömege nem lehet 750kg feletti, vagy a szerelvény (kocsi+futó) megengedett össztömege együtt nem lehet 3500 kg feletti. Ha bármelyik vagy mindkettő fennáll, akkor B+E kell.
---------------------------
A B+E a legnehezebb vizsga az összes közül!! Még a C+E is könnyebb! B+E esetén szinte szóról szóra ugyanazt meg kell tanulni, ugyanúgy vizsgázni mindenből mint a C-s vizsga esetében, ráadásul a rutinvizsgája sokkal nehezebb. Nagyteherautóval nem kell tolatni, csak egyet egyenesen hátra, míg a B+E esetében saroktolatást kell csinálni, padka mellé tolatni, kapubeállóba betolatni.... Az oktatóm mondta, hogy ez a legnehezebb mind közül  :wink:  De mindegy, megcsináltam, mert kellett a jogsi. Még mindig olcsóbb volt így, mert így 100e alatt megúsztam, míg a C+E 200e alatt nemigen állt volna meg. És az utóbbira soha nem lenne szükségem, az előbbire meg majd' minden héten.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #101 Dátum: 2005.12.18 09:19:52 »
Idézetet írta: "Petikeeeee"
És ez TD is,ha igaz,amit ír!

Az a felfoghatatlan számomra egyedül,hogy egy csomó expresszes Hiace-hirdetésben aut. váltó van írva.
Van belőlük automata???Nem létezik...


96 előtti Hiaceból nem volt TD, és semelyikből sem volt automata. Nálunk biztosan nem.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #102 Dátum: 2005.12.18 12:02:23 »
Idézetet írta: "Szeke"

A B+E a legnehezebb vizsga az összes közül!!



Én is így éreztem :elkeseredett: . Egyébként azóta a helyi rendőrők többször is megállítottak a Hiace-el + szemre nagyobb futóval, de nem nyertek! :nene: :wink:
color=green]Savaria[/color] 91

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #103 Dátum: 2005.12.18 20:26:13 »
Színvonalas a hirdetés... :robbanfej:
Köszi,akkor jól sejtettem.
iace most és mindörökké!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #104 Dátum: 2005.12.20 18:19:53 »
Javítom magam: nálunk nem forgalmazták, de létezett automata a 89-95-ig gyártott Hiaceban. Inkább benzinesekkel (2 literes karbis illetve 2.4 EFI motorral), de találtam egy modellkódot, ami a 2.4-es szívódízelhez is ír automata váltót! De ezek zárt, 3 személyes kocsik voltak. Érdekes, mik ki nem derülnek  :nagymosoly:

A TD azonban továbbra sem létezik, automata se volt _nálunk_.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D