Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418540 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #690 Dátum: 2014.03.11 15:25:23 »
Sziasztok,

a téli tárolás alatt a gyári alufelninek a közepén az a műanyag kupak eltörött, a darabja is hiányzik. Valakinek eladója van-e esetleg?
lac1@freemail.hu

Köszi, hogy elolvastátok.
próbálkozz az ebayen, én is onnan szereztem az acél felnihez
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #691 Dátum: 2014.03.11 21:40:29 »
próbálkozz az ebayen, én is onnan szereztem az acél felnihez

Köszi, gondoltam rá én is, de először Magyarországon szerettem volna (szeretném), de ha abban tudnál segíteni, hogy mi a pontos megnevezése annak a kupaknak? Nem csak az a kicsi, amin a jel is van, hanem az az egész nagy kukta méretű izé kellene, a jeleket már az első évben lelopta valami tróger...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #692 Dátum: 2014.03.12 00:22:17 »
Köszi, gondoltam rá én is, de először Magyarországon szerettem volna (szeretném), de ha abban tudnál segíteni, hogy mi a pontos megnevezése annak a kupaknak? Nem csak az a kicsi, amin a jel is van, hanem az az egész nagy kukta méretű izé kellene, a jeleket már az első évben lelopta valami tróger...
hub cap, center hub vagy épp  wheel hub

de ha keresed, keress inkább  a gyári azonosító számára,  megtalálod a toyodiy.com oldalon
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.12 00:24:49 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #693 Dátum: 2014.03.12 12:17:41 »
hub cap, center hub vagy épp  wheel hub

de ha keresed, keress inkább  a gyári azonosító számára,  megtalálod a toyodiy.com oldalon

Köszönöm a segítséget, nagyon rendesek vagytok.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #694 Dátum: 2014.03.12 12:39:25 »
Köszönöm a segítséget, nagyon rendesek vagytok.
ha megmondod, hogy milyen hiace-ed van, akkor meg tudom keresni neked a pontos azonosítóját.

Gyártás éve?
motor méret, tipus?
hány üléses?

 vagy itt add meg az alvázszámodat, vagy a frame számot, és akkor magad is kikeresheted
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/toyota
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.12 12:47:04 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

11ckms

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #695 Dátum: 2014.03.20 18:50:12 »
Sziasztok, egy körbeüvegezett 6 fős HIACE teherautót szeretnék 9 fősz személyautóvá alakítani, tudnátok segíteni, hogy mire kell figyelni, illetve, hogy kb. milyen költségekkel számolhatok?  Köszi.

Zozópajti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #696 Dátum: 2014.04.06 21:34:25 »
Üdv mindenkinek, van egy 2002-es  zárt long hiace-unk, namost egy éve oldalba vertem vele egy corollát, jobb eleje kapott az enyémnek, gyakorlatilag semmi baja nem lett a nagy fehér bálnámnak, na de ami ezután jött, szépen lassan valami nyűgje lett az első futóműnek, szilentek talpasok cserélve beállítva stb, műszer szerint(több is) tökéletes de nem tartja az ívet kanyarodásnál, kószik-mászik jobbra balra mintha IFA-t vezetnék, hirtelen kanyarodáskor olyan érzés mintha orra akarna bukni, elég duhítő mert bármit to***ak vele kb 1000km után újra kezdi, esetleg valakinek valami ötlete volna e mert már nagyon unom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #697 Dátum: 2014.04.10 22:46:46 »
Üdv mindenkinek, van egy 2002-es  zárt long hiace-unk, namost egy éve oldalba vertem vele egy corollát, jobb eleje kapott az enyémnek, gyakorlatilag semmi baja nem lett a nagy fehér bálnámnak, na de ami ezután jött, szépen lassan valami nyűgje lett az első futóműnek, szilentek talpasok cserélve beállítva stb, műszer szerint(több is) tökéletes de nem tartja az ívet kanyarodásnál, kószik-mászik jobbra balra mintha IFA-t vezetnék, hirtelen kanyarodáskor olyan érzés mintha orra akarna bukni, elég duhítő mert bármit to***ak vele kb 1000km után újra kezdi, esetleg valakinek valami ötlete volna e mert már nagyon unom.

Kormányösszekötők??? a belső, csuklók szoktak elgyengülni, nem a szilentek! - az okozhat efféle kúszásokat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #698 Dátum: 2014.04.11 08:59:07 »
Hello Urak,

Szeretném lecserélni a Rav4 D-Cat 2.2 177LE gépemet egy Hiace-ra. Szívesen vennék pár jó-tanácsot vásárlás előtt. Rövid, zárt kivitelben gondolkodom. Mi a gyengéje ennek a típusnak? Mennyire kell aggódni, ha az óra 300 ezret vagy e fölötti értéket mutat? Havas körülmények között mennyire boldogul a hátsókerék hajtás? Fogyasztás? ... és sorolhatnám még.
Köszönöm a segítséget.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #699 Dátum: 2014.04.11 11:28:06 »
Hello Urak,

Szeretném lecserélni a Rav4 D-Cat 2.2 177LE gépemet egy Hiace-ra. Szívesen vennék pár jó-tanácsot vásárlás előtt. Rövid, zárt kivitelben gondolkodom. Mi a gyengéje ennek a típusnak? Mennyire kell aggódni, ha az óra 300 ezret vagy e fölötti értéket mutat? Havas körülmények között mennyire boldogul a hátsókerék hajtás? Fogyasztás? ... és sorolhatnám még.
Köszönöm a segítséget.
Gyengéje? Sok minden van neki, az szerintem nincs :)
Nekem egy 2002-es, 2,5 literes D4D van, imádom, nem tudok róla semmi rosszat mondani. A fogyasztása itt Budapesten városban nekem 8,5 liter ilyenkor, télen 9-10 között, de kattints az aláírásomban a fogyasztás linkre, és megnézheted az előzményeket. Miután megvettem, volt néhány kötelező csere (szűrők, olaj, vezérlés, fékek átvizsgálása, ilyesmi), ez aprópénzből kijön ;)

Ebben a kategóriában nehéz autót venni szerintem, még annál is nagyobb a szerencse-faktor, mint személyautónál. Nagyon nem mindegy, hogyan járatták, mire használták, stb., de alapvetően szétverhetetlen konstrukció, ha csak abból kiindulsz, hogy mentőként mindegyik 300+-nál szerelt le, volt sok, amelyik 500+-nál, és ott aztán tényleg inkább a rövid távok és hideg menet dominál...

A hátsókerék hajtás télen nekem nem okozott gondot, de ez inkább nem  a kocsinak, hanem a tavaszias teleknek köszönhető, de többen mondják, hogy bedobnak ilyenkor egy-két zsák homokot hátra (bőven elfér), aztán megy, ahogy kell.

Két akksi van benne, így otthagyni nem nagyon fog sehol hidegben sem, mindig pöccre indul mínuszokban is.

Ami talán zavaró lehet, az a menetzaj, ebben a típusban még nem annyira hatékony a szigetelés, lehet az újabban már igen (H10 Granvia)...

Nekem egy szem rozsda nincs sehol, gyári fényezés, még a műanyagokon is szép állapotú (bár kis repedések itt-ott vannak, nem pattannak le).

Meleg szívvel tudom ajánlani, az első autóm, amit igazán szeretek, és hiába vettem egy aranyos Yaris2-t, még mindig ez a kedvenc :D

Nekem egyedül a tempomat hiányzik belőle, de mivel inkább városban használom, teljesen fölösleges pénzkidobás lenne belerakatni, de azért egyszer lehet, hogy meglépem ;)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #700 Dátum: 2014.04.11 13:47:44 »
Gyengéje? Sok minden van neki, az szerintem nincs :)
Nekem egy 2002-es, 2,5 literes D4D van, imádom, nem tudok róla semmi rosszat mondani. A fogyasztása itt Budapesten városban nekem 8,5 liter ilyenkor, télen 9-10 között, de kattints az aláírásomban a fogyasztás linkre, és megnézheted az előzményeket. Miután megvettem, volt néhány kötelező csere (szűrők, olaj, vezérlés, fékek átvizsgálása, ilyesmi), ez aprópénzből kijön ;)
Ebben a kategóriában nehéz autót venni szerintem,

Köszönöm a gyors választ. Most még ismerkedek a típussal, úgy látom van több verzió is.  Próbálom megtalálni a nekem megfelelőt. Találtam gyári öt ülésest ... talán ez lenne a nekem megfelelő. Kicsit teher,- és kicsit személygépkocsi is legyen. Pár évig volt egy Mitsubishi Pajero, 2.5 motorral. Abban is két aksi volt és szuper jó gép volt...még húsz évesen is! Nagyon szerettem, sosem hagyott cserben. Sajnálom is, hogy eladtam. Most van helyette a Rav4, de nem igazán volt ez jó vásár részemről, így most egy Hiace a következő kiszemelt Japán autó.
Köszi még 1x!

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #701 Dátum: 2014.04.11 13:49:19 »
Köszönöm a gyors választ. Most még ismerkedek a típussal, úgy látom van több verzió is.  Próbálom megtalálni a nekem megfelelőt. Találtam gyári öt ülésest ... talán ez lenne a nekem megfelelő. Kicsit teher,- és kicsit személygépkocsi is legyen. Pár évig volt egy Mitsubishi Pajero, 2.5 motorral. Abban is két aksi volt és szuper jó gép volt...még húsz évesen is! Nagyon szerettem, sosem hagyott cserben. Sajnálom is, hogy eladtam. Most van helyette a Rav4, de nem igazán volt ez jó vásár részemről, így most egy Hiace a következő kiszemelt Japán autó.
Köszi még 1x!
ha pesti vagy, és kipróbálnád, megnéznéd, szólj nyugodtan
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Apaszive

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 115
Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #702 Dátum: 2014.04.11 18:49:17 »
ha pesti vagy, és kipróbálnád, megnéznéd, szólj nyugodtan

Óóóhhh ... nagyon köszönöm a lehetőséget, nagyon rendes vagy. Igazán megtisztelő ajánlat  részedről, köszönöm tényleg jól esik mivel ez ritka szép gesztus a mai világban.  :yes:
Nem, nem Pesti vagyok, kicsit messzebb lakom és élek. Ha van kedved és időd, írd be a "goole map" keresőjébe a postai irányítószámomat: KW9 6LX ... no, itt lakom én.
Csatoltam egy képet. Van ott egy kapcsoló a gyújtáskapcsolótól jobbra a tükör állító alatt "PWR Heat" felirattal, ami nem mindegyik Hiace-ban láttam. Ez álló fűtés lenne?

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #703 Dátum: 2014.04.11 18:54:33 »
Szia!
Nekünk régi 2.4 es szivódezső hiace van, gondolom ettől modernebb ami szóba jöhet nálad. :)
Aggódni egy d4d hicaenál pont annyira kell mint egy avensisnél vagy hiluxnál, rav4 nél.
Alapvetően ugyan azt kell átnézni, + egy kisbusznál jó eséllyel áruszállításra használták , ez miatt sok a km a legtöbb gépben.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #704 Dátum: 2014.04.11 19:01:58 »
Ez álló fűtés lenne?
nem, hanem a hátsó rész fűtése külön kapcsolható, két körös a rendszer

hej, de kúl helyen laksz! :D Horgászol is?
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.11 19:04:07 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018