Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 408672 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wviktor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #30 Dátum: 2004.09.29 16:38:58 »
Sziasztok!
Az én Hiace-om '98-as kiadású 6 személyes piros panel van Long, 227.000 km van benne, de csak az előttem szólókat tudnám ismételni, így ezt nem teszem. Ez a második, mert ezt megelőzően is az volt, csak a korábbi változata, amivel szintén nagyon meg voltam elégedve. Azt két évesen adtam el 125.000 km-rel.
Annak idején azért választottam ezt a márkát és típust, mert ha mentősöknek megfelel, valószinűleg nekem is jó lesz. Beigazolódott ez a feltevés!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #31 Dátum: 2004.09.30 15:53:19 »
Gratula a választásaidhoz! :)
Sajnos nagyon régi a modell: '96 óta van kisebb változtatásokkal gyártásban. A konkurencia ennyi idő alatt 2 generációt is váltott :(  Alig tudunk új Hiacet eladni már :( Kéne már az új modell de nagyon. A mentősök is kezdenek leszokni a Hiaceről, mivel elég kicsi, és hiába megbízható, régi :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #32 Dátum: 2004.09.30 16:17:59 »
Bocs csak egy kérdés.

Mennyibe kerül mostanság egy HIACE??

Engem olyan érdkelne ami min. 6 személy szállítására alkalmas.
Tök mindegy a motor. Csak egy átlagot szeretnék??
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Wviktor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.02 13:43:57 »
Szia Szeke!
Köszönöm a gratulációt!
Az az igazság, hogy teljesen elcsábultam, ami az új motorral szerelt HIACE-t illeti, mert volt szerencsém kb 1.000 km-t megtenni vele!
Hihetetlen a különbség gyorsulásban, dinamikában, fékezésben a "régebbi" változathoz képest.
Azért nem vásárolok újat, mert a jelenlegi autónk 6 főre vizsgáztatott teherautó, de miután nincs személyautónk - aminek a kihasználtsága minden bizonnyal nem lenne kifizetődő - ezért a családom szállítása és a vállalkozásunk kiszolgálása, egyben megoldott két fontos dolog.
Arról nem is beszélve, ha mégis lecserélném, akkor ma már nem vásárolható új HIACE 6 főre vizsgáztatva...
Üdvözlettel: Wviktor

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.02 20:09:48 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Bocs csak egy kérdés.

Mennyibe kerül mostanság egy HIACE??

Engem olyan érdkelne ami min. 6 személy szállítására alkalmas.
Tök mindegy a motor. Csak egy átlagot szeretnék??

Ha már az újabb, csőrös elejű modellt vesszük, 2 milla, 2 milla+áfa körül vannak. Ha normálisan rendben van, esetleg szgk., akkor már 2,5.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.02 20:11:35 »
Idézetet írta: "Wviktor"
Szia Szeke!
Köszönöm a gratulációt!
Az az igazság, hogy teljesen elcsábultam, ami az új motorral szerelt HIACE-t illeti, mert volt szerencsém kb 1.000 km-t megtenni vele!
Hihetetlen a különbség gyorsulásban, dinamikában, fékezésben a "régebbi" változathoz képest.
Azért nem vásárolok újat, mert a jelenlegi autónk 6 főre vizsgáztatott teherautó, de miután nincs személyautónk - aminek a kihasználtsága minden bizonnyal nem lenne kifizetődő - ezért a családom szállítása és a vállalkozásunk kiszolgálása, egyben megoldott két fontos dolog.
Arról nem is beszélve, ha mégis lecserélném, akkor ma már nem vásárolható új HIACE 6 főre vizsgáztatva...
Üdvözlettel: Wviktor

Igen, főleg az erősebbik motoros fantasztikusan megy. Van egy ismerősünk, aki amióta megvan a Hiace-a, bele se ül a Corollájukba, mert a Hiace jobban megy  :!:  :D  Fuvarozó cégek pedig autópályán rendszeresen 160-nal járnak vele... Szóval finoman szólva: megy mint a zállat :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Kanga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #36 Dátum: 2004.11.10 11:39:45 »
Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám. Toyota Hiace 2.4 kapcsolható4WD 1996-os típusú autóhoz keresek főtengejt tönkrement.  :cry:  
Ha bárkinek bármi ötlete van kérlek szóljatok, hogy honnan tudnék keríteni ilyet. Idehaza nem igazán van ha tudtok kinti bontót az is érdekel.
S.O.S
Köszi
Kanga

pedre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #37 Dátum: 2004.12.14 12:16:58 »
Bár elég régi az utolsó hozzászólás, azért hátha erre téved valaki. Próbálkoztam az index Toyota fórumában, de nem sok sikerrel.
A Hiace-ről lenne pár kérdésem. 2-3 éves dízelt szeretnék venni, és a legjobb a D-4D lenne. Úgy tudtam, hogy ez egy friss fejlesztés, de a mobile.de használt oldalon találtam 2001/11-es Hiace-t is, ami ilyen motorral van. Nem tudjátok, hogy Magyarországon mikortól létezik?
A másik, jóval nagyobb gondom a hátsó üléssor. Ez mennyire kiszedhető, illetve a hátfal mennyire mobil, mert néha szükségem van az egész raktérrre, ha hosszú dolgot szállítok. Az L300-asomban könnyen megoldható, három csavar tartja az ülést, a Hiace-nél ne tudom hogy van ez.
Pár mondatos véleményt is szeretnék kérni, kinek mi a tapasztalata az autóval.

Köszönöm
pedre

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #38 Dátum: 2004.12.15 11:30:14 »
Idézetet írta: "pedre"
Bár elég régi az utolsó hozzászólás, azért hátha erre téved valaki. Próbálkoztam az index Toyota fórumában, de nem sok sikerrel.
A Hiace-ről lenne pár kérdésem. 2-3 éves dízelt szeretnék venni, és a legjobb a D-4D lenne. Úgy tudtam, hogy ez egy friss fejlesztés, de a mobile.de használt oldalon találtam 2001/11-es Hiace-t is, ami ilyen motorral van. Nem tudjátok, hogy Magyarországon mikortól létezik?
A másik, jóval nagyobb gondom a hátsó üléssor. Ez mennyire kiszedhető, illetve a hátfal mennyire mobil, mert néha szükségem van az egész raktérrre, ha hosszú dolgot szállítok. Az L300-asomban könnyen megoldható, három csavar tartja az ülést, a Hiace-nél ne tudom hogy van ez.
Pár mondatos véleményt is szeretnék kérni, kinek mi a tapasztalata az autóval.

Szia!
Hiace D4-D az olyan 2001 legvégétől, 2002 elejétől van, tehát az stimmel.
A hátsó üléssort szintén csak néhány csavar tartja, bár sosem szedtük ki őket a miénkből teljesen, nem lehet túl nagy gond!
Amúgy elpusztíthatatlan autók. A mienkben ~590.000 km van, és csak most kéne először szétszedni a motort, mert beleszakadt 2 izzítógyertya, és téli hidegben "kicsit" nehezebben indul 2 hengerrel  :)  
A D4-D-ről egy jó sztorim van csak: Pestről le kellett hoznunk egy Hiacet, mert benzint tankoltak bele (üres tankba) és mentek vele kb. 3-4 km-t. Tulaj csak otthon jött rá, mi a baj... A benzin leengedése után gázolajjal egyből indult a gép és semmi baja sem lett :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

pedre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #39 Dátum: 2004.12.15 13:07:35 »
Köszi szeke!

Maradok a D-4D-nél, mert 6-8 évre tervezem az autóvásárlást, és akkor már korszerűbbet veszek. Meg úgy olvastam, hogy sokkal jobb is (erő, fogyasztás, kibocsájtás).
Hétvégén megnézek 2-3 Hiace-t, elsősorban a hátsó üléssort, kíváncsi vagyok a megoldásokra. Azt is el tudom képzelni, hogy többféle variáció létezik, attól függően, hogy gyári vagy utólagos beszerelés a hátsó ülés.
Ha másnak is van tapasztalata, ne tartsa magában!

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #40 Dátum: 2005.02.04 20:31:07 »
Hahó!

A minap láttam Csömörön egy türkiz-zöld színű
klubos Hiace-t. :P

Ki volt az? :D  :D
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #41 Dátum: 2005.02.06 16:01:41 »
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Hahó!

A minap láttam Csömörön egy türkiz-zöld színű
klubos Hiace-t. :P

Ki volt az? :D  :D


Talán én :D  :D  :?:
Csütörtök - pénteken jártam, keltem Pesten. Stimmel az időpont?
color=green]Savaria[/color] 91

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #42 Dátum: 2005.02.06 16:41:40 »
Yes Yes Yes  :D  :D
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #43 Dátum: 2005.02.07 11:10:42 »
Wow. Megtörtént az első kapcsolatfelvétel :)

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #44 Dátum: 2005.02.07 14:36:13 »
Na jó, beleéltem magam  :P
Savaria volt az első, akit klubos rendszámmal
láttam  :)
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65