Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418702 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #105 Dátum: 2005.12.22 18:31:31 »
Bizony,mik ki nem derülnek... :nagymosoly:
iace most és mindörökké!

Gyurika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Teherautóból személygépkocsit?
« Válasz #106 Dátum: 2005.12.24 21:55:42 »
Idézetet írta: "Savaria"
Idézetet írta: "Petikeeeee"


Felmerül a regisztrációs adó kérdése. Szerencsére a hat személyesként vásárolt teher Vámtarifa száma meg-
egyezik a személyautóéval, ezért a Felügyelet adott igazolást, mely szerint az átalakítás reg.adó mentes.
Okmányirodában adnak új forgalmit, és kész.


Ha jól értem, amennyiben tehergépkocsimat szeretném személygépkocsivá "előléptetni", akkor esetemben sem kell regisztrációs adóval számolnom? (6 személyesre vizsgáztatott tgk, 1 év múlva jár le a VPOP 5 éves korlátozása). Miután nem körablakos, így azt is meg KELL csináltatni, avagy maradhat így? Ha át kell alakíttatni, akkor a már említett szakszervízes megoldás kötelező, avagy előtte megcsináltatom (mert a forgalmiban nem szerepel, hogy körablakos/GlassVan) és csak átminősíttetem?

A gyári válaszfalat gyári kivehető rácsra cseréltettem - még egy rendőr sem kötött bele.

Hajrá Hiace!

Petikeeeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #107 Dátum: 2005.12.27 20:16:06 »
Íme még egy kis adalék a Toyota kisbuszokhoz,lehet élvezkedni  :nagymosoly: :


http://www.a5.hu/cikkek/7/5469.shtml
iace most és mindörökké!

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Re: Teherautóból személygépkocsit?
« Válasz #108 Dátum: 2005.12.28 17:46:01 »
Idézetet írta: "Gyurika"


Ha jól értem, amennyiben tehergépkocsimat szeretném személygépkocsivá "előléptetni", akkor esetemben sem kell regisztrációs adóval számolnom? (6 személyesre vizsgáztatott tgk, 1 év múlva jár le a VPOP 5 éves korlátozása). Miután nem körablakos, így azt is meg KELL csináltatni, avagy maradhat így? Ha át kell alakíttatni, akkor a már említett szakszervízes megoldás kötelező, avagy előtte megcsináltatom (mert a forgalmiban nem szerepel, hogy körablakos/GlassVan) és csak átminősíttetem?


A szgk. csak 9 személyes lehet, így három üléssor kell. Ülés mellett viszont ablaknak KELL lenni.
Ha szerencsés vagy, ( mint a barátom ) és Glass Van-od lesz, ebben a témában nincs tennivalód.
A reg. adó helyzete 2005.10.17-én :  ( én akkor alakítottam át)

  A Vas Megyei Közl. Felügyelet Határozata:

     " A  XXX-... forg. rendszámú jármű átalakításával kapcsolatban a következő tájékoztatást adom.
     A jármű átalakítás előtti állapotában az ......  számú forgalmi engedélynek megfelelően 6 személyes
     tehergépkocsi volt. A jármű vámtarifa számának megállapítása során figyelembe kell venni, hogy
      amennyiben a zárt kocsiszekrényű járműben háromnál több személy szállítására van lehetőség, a
      jármű a 8703. vámtarifa szám alá tartozik. Jelen esetben tehát  az átalakítás előtti állapotában és az
      átalakítást követő ( 9 személyes személygépkocsi ) állapotában is a 8703 VTSZ alá sorolandó.
      Mivel vámtarifa szám  változás nem történt, ezért a reg. adóról szóló 2003.évi CX. törvény 2. bekezdése
      alá nem tartozik, e törvény értelmében nem minősül átalakításnak, tehát nem regisztráció adó köteles."

Viszont az 5 évet a VPOP miatt ki kell várni, különben Áfa vissza!!!
color=green]Savaria[/color] 91

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #109 Dátum: 2006.03.16 22:33:32 »
Itt teszem fel a kérdést. Ugye tudtátok, hogy 2500kg feletti járművel autópályán csak 80-al, főúton meg csak 70-el szabad menni  :!:  :shock:  :banging:  :crazy: Ez 1 nagyon hülye szabály sztem, mert ezt 3500kg-nál kellett volna meghúzni. Van aki betartja ezt? Más kérdés: Megyek a pályán 120-al, 140-re lőtték be a radart, tehát nem jelez. A radarok nem szelektívek, nem mérnek súlyt, nem? A kamionokat is csak utólag a tachométer alapján kapják el, nem radarral, vagy nem? Egyébként én eddig úgy tudtam a kamionoknak a max sebességét 90-re lövik be +-10%-al. Ezek szerint ez is teljesen szabálytalan? Teljes kétségek között vagyok.  :szomoru:
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #110 Dátum: 2006.03.16 22:44:23 »
A sebességmérő mellett általában ül valaki, Ő nézi azt, hogy éppen milyen járművet mérnek. Engem is szedtek már ki teherautóval autópályán 80 helyett 132-vel...

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #111 Dátum: 2006.03.17 09:13:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Itt teszem fel a kérdést. Ugye tudtátok, hogy 2500kg feletti járművel autópályán csak 80-al, főúton meg csak 70-el szabad menni  :!:  :shock:  :banging:  :crazy: Ez 1 nagyon hülye szabály sztem, mert ezt 3500kg-nál kellett volna meghúzni.

Ez azért is érdekes, mert teszem azt, egy Hummer H2 -vel sem mehetnék akkor 70-nél gyorsabban főúton? Mert ugye az 2909 kg :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #112 Dátum: 2006.03.17 09:29:13 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ez azért is érdekes, mert teszem azt, egy Hummer H2 -vel sem mehetnék akkor 70-nél gyorsabban főúton? Mert ugye az 2909 kg :)

Ha teherautónak van vizsgáztatva, akkor 70-el mehet.
Ha személyautónak, akkor 90-el.
Ez az egész korlátozás egyébként inkább engedmény, mert régen a 2500kg alatti teherautóknak is csak 70-el lehetett menni. A 2500kg megengedett legnagyobb össztömeg alatti teherautók lakott területen belül 60-al vagy 70-el is mehetnek ha tábla megengedi. Az e fölöttiek teljesen mindegy milyen tábla van, csak 50-el mehetnek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #113 Dátum: 2006.03.17 17:53:50 »
Akkor pontosítom a dolgot. Ha nekem lenne 1 Hiace-em, ami 9 személyre van vizsgáztatva, azzal mekkora sebességgel lehet menni pályán, és országúton?
Laco 73 :D

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #114 Dátum: 2006.03.17 17:59:31 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor pontosítom a dolgot. Ha nekem lenne 1 Hiace-em, ami 9 személyre van vizsgáztatva, azzal mekkora sebességgel lehet menni pályán, és országúton.


Ha 9 személyes, akkor CSAK személygépkocsi besorolású lehet. Ez van a forgalmiban.
Ilyenkor ua. vonatkozik rá, mint az összes többi személyautóra.
Én is ezért alakítattam át, meg a vontatás miatt.
color=green]Savaria[/color] 91

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #115 Dátum: 2006.03.17 18:05:59 »
Tehát a Kresz rosszul fogalmaz, mikor 2500kg feletti kategóriát állapít meg, és nem azt, hogy személyautó/haszonjármű. Viszont ebből az következik, hogy a Hilux, mivel csak teherautó lehet, ezért azzal nem lehet száguldozni.
Laco 73 :D

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #116 Dátum: 2006.03.17 18:10:17 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tehát a Kresz rosszul fogalmaz, mikor 2500kg feletti kategóriát állapít meg, és nem azt, hogy személyautó/haszonjármű. Viszont ebből az következik, hogy a Hilux, mivel csak teherautó lehet, ezért azzal nem lehet száguldozni.


A 2.500 kg-os határ csak tehernél játszik. Alatta 70, felette 90.
Ami személy ( Hummer, mondjuk 2.800 kg ), az eleve 90.
color=green]Savaria[/color] 91

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #117 Dátum: 2006.03.18 11:48:37 »
Az is vicces, hogy a Hiace + autószállító utánfutó, rajta egy kocsival D1 kategóriába esik autópálya matrica vásárlása esetén, azaz dettó ugyanannyit kell fizetni, mint egy kispolszkisnak  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #118 Dátum: 2006.03.19 10:49:58 »
Idézetet írta: "Misi"
A sebességmérő mellett általában ül valaki, Ő nézi azt, hogy éppen milyen járművet mérnek. Engem is szedtek már ki teherautóval autópályán 80 helyett 132-vel...

Sőt, most olvastam valahol, hogy a napokban/hetekben kifejezetten vadásznak ezekre :!:  :!:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Teherautóból személygépkocsit?
« Válasz #119 Dátum: 2006.03.21 05:35:42 »
Idézetet írta: "Savaria"

A reg. adó helyzete 2005.10.17-én :  ( én akkor alakítottam át)

  A Vas Megyei Közl. Felügyelet Határozata:

Megkérdeztünk erről egy finánc ismerőst és szerinte a Vas Megyeiek ezt "elsütötték", de ez nem szabályos és nem lehet általánosítani  :hmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D