Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334158 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #105 Dátum: 2005.08.25 14:29:30 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "KLaco"
Én nem a Corolla helyett gondoltam 1 merészet, mert az észveszelytő hülyeség lenne részükről. De ott a Prius, ami 1 felfújt Corolla, ha jól tudom, az is elég merész, és modern. Szal 1 Corolla alvázra épülő brutál tuning verdát ha csinálnának, egy 2.2-es dízellel, meg 1,6 ill 1,8-as mocival, akkor simán levernék a konkurenciát, mert azért a sportautó tulajoknak se mind1 a megbízhatóság szerintem.
Nyitott kapukat döngetsz,mert van ilyen.
Az álmaim netovábbja a Matrix.
Ez a Corolla Verso alvázára épül (Corolla Matrix-ként is szokták emlegetni) és sokban hasonlít is rá,de pl a Celica 1,8-as VVTI és VVTLI motorja dolgozik benne,ami -ugye- 180-190Le.
A műszerfala is teljesen más,hiszen sportos egyterűként (digitálisan megjelenített analóg) csőműszereket kapott.
Formabeli eltérés még,hogy amíg a CV tetővonala  egyenletesen ereszkedik,addíg ennek a végén van egy kis "gácsér farok",hasonlóan az 5 ajtós (off) almeráéhoz,valamint a teljesen más első spoilerezés.
Ezen az oldalon van pl 360'-os utastér szimuláció is.Quicktime plugin kell hozzá,de az is van az oldalon.

Aha, erről tudtam, mert már volt linkelve, nem is drága, nem tom, hozzánk miért nem hozzák, de igazából ez az Alfa Sportwagon-ra hajaz. Én olyanra gondoltam, ami sima HB. És még ennél is dúrvább kívülről, belülről okés a gép :D
Laco 73 :D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Honda
« Válasz #106 Dátum: 2005.08.25 16:30:56 »
Vagy csinálhatnának corolla gt-t megint :twisted:
Azok azért viszonyítva a korhoz brutálisabbak voltak, mint a TS, nem :?:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #107 Dátum: 2005.08.27 16:48:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Én tökéletesen beérem az "ötlettelen" japán műszerfalakkal.
Az , hogy az ember mivel éri be , és az , hogy mi okoz neki örömet , két teljesen különböző dolog .

Akkor legyen neked ajánlva: nekem örömet is okoz. :lol:  :lol:  :lol:


Nem az első alkalom , hogy megállapítom : furcsa ízléssel áldott meg téged a sors  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #108 Dátum: 2005.08.27 16:49:56 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Nekem annál sokkal jobban tetszik: egységesebb, harmónikusabb, mint a C4. A Citrongyon a sziluett nagyon eltalált, csak a részletek nem olyan elegánsak, a Hondán ez jobban sikerült.
Ebben nem értünk egyet, szerintem mestermű a C4, kívül-belül .

Valóban nem értünk egyet. Talán majd 3 év múlva, a ráncfelvarrás után...


Számomra ezen nem tudnak mit javítani . Illetve csak nagyon nehezen - végül is , az Alfa 156-osról sem hittem , hogy lehet rajta jobbítani , aztán mégis sikerült nekik  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #109 Dátum: 2005.08.27 17:16:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Toyota nem fog ilyesmivel bepróbálkozni , mert pont ez az óvatos "lehetőleg mindenkinek tessen"-filozófia az egyik alapköve annak , hogy világszerte ilyen qrva sok autót tudnak eladni . És ezen belül is pont a Corolla az egyik legfontosabb modell .

Hátha. A kereklámpás Corolla elég nagy váltás volt elődjéhez képest. Tk. a Yaris is egy merész formatervű autó. Azóta visszafogták magukat: az E-12 Corolla és az Avensis II kifejezetten visszafogott lett, úgyhogy van esély egy kirívóbb újdonságra.


Te miről beszélsz  :shock:  :?:

Az E12-es Corolla (Hatchback) és a jelenlegi Avensis igen hosszú ideje az elsők , amelyeket oda lehet tenni az európai konkurrensek mellé úgy , hogy utána észre is vegye őket valaki !

Az E11-es Corolla simán csak fura (az első generációja) . Attól , hogy van egy rendhagyó ábrázata és különös hátsó lámpái , még jóval szürkébb , kevésbé magabiztos jószág összességében , mint az E12-es . A Yaris érdekes ÉS jól is néz ki , a maga idejében tényleg merész volt , és be is jött nekik (amúgy miután megjelent , nekem éveken át nem tetszett , de aztán valahogy megbarátkoztam vele - legalábbis a külsejével...) . Viszont az Avensis I - hát , AZ aztán a visszafogott autó a javából . Nem csúnya , sőt a ráncfelvarrott még akár szépnek is nevezhető - de maga a konzervatív visszafogottság .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #110 Dátum: 2005.08.29 17:57:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem az első alkalom, hogy megállapítom: furcsa ízléssel áldott meg téged a sors  :wink:

Én nem találom furcsának... :lol:  :lol:  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #111 Dátum: 2005.08.29 18:01:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Számomra ezen nem tudnak mit javítani . Illetve csak nagyon nehezen - végül is , az Alfa 156-osról sem hittem , hogy lehet rajta jobbítani , aztán mégis sikerült nekik  :)

Kaphatna egy szebb hűtőmaszkot, vastagabb hátsó lámpákat, máris jobb lenne az egész.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #112 Dátum: 2005.08.29 18:12:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Te miről beszélsz  :shock:  :?:
Az E12-es Corolla (Hatchback) és a jelenlegi Avensis igen hosszú ideje az elsők , amelyeket oda lehet tenni az európai konkurrensek mellé úgy , hogy utána észre is vegye őket valaki !

A hatchback igen, de a sedan, meg a kombi??
Az Avensis számomra nem egy feltűnő autó - az elődjére sem írtam, hogy az lenne, csak az újtól ezt elvártam volna, ehhez képest a visszafogottság. Viszont szerintem nem lett igazán szép autó, az Avensis I legalább az volt - a visszafogottsága mellett.
Idézetet írta: "Palaczk"
Az E11-es Corolla simán csak fura (az első generációja). Attól, hogy van egy rendhagyó ábrázata és különös hátsó lámpái, még jóval szürkébb, kevésbé magabiztos jószág összességében, mint az E12-es.

Ez nincs így szerintem. Belterében az E-12 kifejezetten fantáziátlan az E-11-hez képest, ráadásul minden olyan vastag. Én nem szeretem, ha azt érzem, hogy tankban ülök. Lehet, hogy kívül is csak(?) a lámpája rendhagyó, de az éppen elég.
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Honda
« Válasz #113 Dátum: 2005.08.30 13:34:14 »
Idézetet írta: "music"
A hatchback igen, de a sedan, meg a kombi??

A sedan nekem sem jön be, de a kombi igan :D
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #114 Dátum: 2005.08.30 22:43:00 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Számomra ezen nem tudnak mit javítani . Illetve csak nagyon nehezen - végül is , az Alfa 156-osról sem hittem , hogy lehet rajta jobbítani , aztán mégis sikerült nekik  :)

Kaphatna egy szebb hűtőmaszkot, vastagabb hátsó lámpákat, máris jobb lenne az egész.


Hombre ! Futás a szemészhez  :wink: ... Letörném a kezét annak , aki ki akarná szélesíteni a 156-os hátsó lámpáit , amelyek a szépségének alapvető fontosságú összetevői  :idea: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #115 Dátum: 2005.08.30 22:45:16 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "music"
A hatchback igen, de a sedan, meg a kombi??

A sedan nekem sem jön be, de a kombi igan :D


Azzal az orral  :roll: ? És azzal a 12-egy-tucat "csináljunk gyorsan egy kombit" hátsó résszel ? Corolla kombi ötlet- és fantázia-faktor = 0  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #116 Dátum: 2005.08.30 22:53:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Te miről beszélsz  :shock:  :?:
Az E12-es Corolla (Hatchback) és a jelenlegi Avensis igen hosszú ideje az elsők , amelyeket oda lehet tenni az európai konkurrensek mellé úgy , hogy utána észre is vegye őket valaki !

A hatchback igen, de a sedan, meg a kombi??
Az Avensis számomra nem egy feltűnő autó - az elődjére sem írtam, hogy az lenne, csak az újtól ezt elvártam volna, ehhez képest a visszafogottság. Viszont szerintem nem lett igazán szép autó, az Avensis I legalább az volt - a visszafogottsága mellett.


Írtam én is , hogy a Corolla E12-nél ez csak a Hatchbackra igaz . Még az idézetben is ott van  :idea:  :wink: !

Ave II : nem kimondottan feltűnő , de tekintélyes , és jól megkülönböztethető . Az Ave I-re ezek egyike sem volt jellemző - szürke egér , főleg a korai változata . Szép ? Mihez képest ? A Carina E szebb volt . Főleg hátulról - de elölről is . A korai Ave I hűtőrácsa gáz  :roll:

Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az E11-es Corolla simán csak fura (az első generációja). Attól, hogy van egy rendhagyó ábrázata és különös hátsó lámpái, még jóval szürkébb, kevésbé magabiztos jószág összességében, mint az E12-es.

Ez nincs így szerintem. Belterében az E-12 kifejezetten fantáziátlan az E-11-hez képest, ráadásul minden olyan vastag. Én nem szeretem, ha azt érzem, hogy tankban ülök. Lehet, hogy kívül is csak(?) a lámpája rendhagyó, de az éppen elég.


Fantáziátlan ? Az E11 belteréhez képest elég nehéz annak lenni . A magasra rakott rádiót leszámítva 1 gramm ötlet nincs benne . Egy sablon házi feladat . Ezzel szemben az E12 beltere elegáns , minőségi , "jól összerakott" . Tank ? Én inkább bizalomgerjesztő védelem-érzetről beszélnék . A Corolla E12 beltere hasonló érzéseket kelt az emberben , mint egy Golf IV-esé vagy V-ösé - és ez most abszolút dicséret akar lenni :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #117 Dátum: 2005.08.31 10:09:12 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "music"
A hatchback igen, de a sedan, meg a kombi??
A sedan nekem sem jön be, de a kombi igan :D

Bejönni nekem is bejön, de nem az az autó, ami után az emberek megfordulnak az utcán.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #118 Dátum: 2005.08.31 10:11:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hombre ! Futás a szemészhez  :wink: ... Letörném a kezét annak , aki ki akarná szélesíteni a 156-os hátsó lámpáit , amelyek a szépségének alapvető fontosságú összetevői  :idea: !

Jaj, én a C4-re gondoltam, az Alfa úgy jó, ahogy van! :!:  :!:  :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #119 Dátum: 2005.08.31 10:19:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Azzal az orral  :roll: ? És azzal a 12-egy-tucat "csináljunk gyorsan egy kombit" hátsó résszel ? Corolla kombi ötlet- és fantázia-faktor = 0  :?

Na ugye.
Az előbb nem azt írtad, hogy ez az első Corolla, amit oda lehet állítani egy európai autó mellé?!
Egyébként szerintem az E-9 Corolla kívülről sokkal tetszetősebb, mint az európai kortársai.
music