Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 362170 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Honda
« Válasz #1350 Dátum: 2013.11.01 19:38:45 »
Egyébként én sem azt mondtam, hogy a Honda "prémium", csak hogy sztem közelebb áll hozzá mint a Toyota.. A Toyota inkább átlagautósabb. A Hondáknak jobb a hajtáslánca, sportosabb a formavilága, ezért mondom hogy "BMWsebb" :) Nyilván nem lehet egy az egyben BMWhez hasonlítani, mert nem azonos a modellpalettájuk. Meg írta már más, hogy az anyagválasztás is jobb, meg USA-ban ugyanaz a modell prémium..  ;)
Ugyanakkor az E12 magasan veri a korabeli Civicet :) CSak hogy megnyugodj  ;) (na kivéve motor-váltó :D )
így van  :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Honda
« Válasz #1351 Dátum: 2013.11.01 19:39:24 »
Szerintem sem eri el a premium kategoriat, ebben egyetertek. De onnan indult a kerdes, hogy pengebb-e a T27-nel. Erre a valasz viszont az, hogy IGEN.   :hug:
Ami biztos, hogy sokkal jobban tartja az arat a t27-hez kepest.  :yes:
így van.2  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1352 Dátum: 2013.11.03 19:45:05 »
És ezt hol gyártják, Kanadában ? A Toyotának van ebben a kategóriában kocsija kint ?  :hmmmm: Mármint Avensis kategória. Vagy csak a Lexus IS ?
Mi az, hogy "Avensis kategória"  :) ? Ha úgy érted, hogy középkategória, akkor igen, van a Toyotának modellje ebben a kategóriában az USA-ban - csak ott ez a kategória igazából egy mérettel nagyobb autókat jelent, mint nálunk. És, ennek megfelelően, a Camryt futtatja ott a Toyota ebben. Az ottani Honda Accord pedig (ami nagyobb, mint az európai) szintén ebben a kategóriában fut.

Van aztán még a Toyota Avalon, ami az eggyel magasabb kategóriás USA Toyota (és egyben az ottani csúcsmodell).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #1353 Dátum: 2013.11.03 19:49:19 »
Egyébként én sem azt mondtam, hogy a Honda "prémium", csak hogy sztem közelebb áll hozzá mint a Toyota.. A Toyota inkább átlagautósabb. A Hondáknak jobb a hajtáslánca, sportosabb a formavilága, ezért mondom hogy "BMWsebb" :) Nyilván nem lehet egy az egyben BMWhez hasonlítani, mert nem azonos a modellpalettájuk. Meg írta már más, hogy az anyagválasztás is jobb, meg USA-ban ugyanaz a modell prémium..  ;)
Ugyanakkor az E12 magasan veri a korabeli Civicet :) CSak hogy megnyugodj  ;) (na kivéve motor-váltó :D )
A Honda semmivel nem prémiumabb, mint a Toyota. Attól sem lesz az, ha most ilyennek kezdi saját magát titulálni. Ezt a VW is próbálta/próbálja, de nem sikerül(t) nekik.

Természetesen attól sem lesz prémium(abb), hogy sportosabb beállítottságú márka. Mint ahogy a valódi prémiumok között is van sportos (BMW), és nem-sportos (Mercedes) márka.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #1354 Dátum: 2013.11.03 19:54:58 »
Szerintem sem eri el a premium kategoriat, ebben egyetertek. De onnan indult a kerdes, hogy pengebb-e a T27-nel. Erre a valasz viszont az, hogy IGEN.   :hug:
Kérdés: mi az, hogy "pengébb"  ;) ?

Ha azt jelenti, hogy "sportosabb", akkor szerintem is: igen, pengébb az Accord az Avénál.

Ha BÁRMI mást jelent, akkor: NEM, nem pengébb. Nem jobb autó, összességében (sőt). Úgy viszonyulnak egymáshoz, mint mondjuk a 3-as BMW a Mercedes C-osztályhoz.

Ha pedig a kinézetet nézzük: ízlés dolga.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Honda
« Válasz #1355 Dátum: 2013.11.04 01:01:51 »
Kérdés: mi az, hogy "pengébb"  ;) ?
Jo ez igaz. Csomagtartoban pl az Avensis erosebb  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Honda
« Válasz #1356 Dátum: 2013.11.04 11:33:31 »
Az oldalon levő szavazás szerint is kisebbségben vannak, akik szerint prémium. Én sem őket erősítem  ::)
Úgy tűnik, hiába sulykolják  :hmmmm:
Mondjuk 5 éves cikk... :otlet:

Mondjuk szerintem egy ilyen "kisebbséggel" bármelyik parlamenti párt kiegyezne ;)
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1357 Dátum: 2013.11.04 14:40:09 »
Meg legyunk oszintek. Japan auto tc szavazason mindig csunyan elverzik, legyen az barmilyen kerdes  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Honda
« Válasz #1358 Dátum: 2013.11.04 15:12:42 »
Kérdés: mi az, hogy "pengébb"  ;) ?

Ha azt jelenti, hogy "sportosabb", akkor szerintem is: igen, pengébb az Accord az Avénál.

Ha BÁRMI mást jelent, akkor: NEM, nem pengébb. Nem jobb autó, összességében (sőt). Úgy viszonyulnak egymáshoz, mint mondjuk a 3-as BMW a Mercedes C-osztályhoz.

Ha pedig a kinézetet nézzük: ízlés dolga.

Hogyne lenne pengébb  ;) Nézd meg csak a motort-váltót, ebben mindig is jobb volt a Honda, ezt sztem te is elismer(t)ed  ;) Egyszóval: műszakilag fejlettebb, motorikusan jobb a Honda. Sztem pl. az E12-m váltója botrányosan xar a legutolsó lelakott Civicéhez képest is. SZtem az Avé-é se lehet sokkal különb.. A Hondáknál nincsenek nagy szériás, fődarabokat érintő "típushibák" tudtommal. Volt is egy felmérés motorok megbízhatóságáról, Honda nyert :) A többi viszont tényleg csak ízlés dolga  :hug:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1359 Dátum: 2013.11.04 15:15:32 »
Mi az, hogy "Avensis kategória"  :) ? Ha úgy érted, hogy középkategória, akkor igen, van a Toyotának modellje ebben a kategóriában az USA-ban - csak ott ez a kategória igazából egy mérettel nagyobb autókat jelent, mint nálunk. És, ennek megfelelően, a Camryt futtatja ott a Toyota ebben. Az ottani Honda Accord pedig (ami nagyobb, mint az európai) szintén ebben a kategóriában fut.

Van aztán még a Toyota Avalon, ami az eggyel magasabb kategóriás USA Toyota (és egyben az ottani csúcsmodell).

Pl Hyunadi Sonata(i40)-Kia Optima, ezek tudtommal egyfoma méretűek az EUban is. De legalábbis az Optima ugyanaz a kasztni. VAgy VW Passat. Az is fut kint ugyanazzal a kasztnival. VAgy 3as BMW.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Honda
« Válasz #1360 Dátum: 2013.11.04 15:16:48 »
Kérdés: mi az, hogy "pengébb"  ;) ?

Ha azt jelenti, hogy "sportosabb", akkor szerintem is: igen, pengébb az Accord az Avénál.

Ha BÁRMI mást jelent, akkor: NEM, nem pengébb. Nem jobb autó, összességében (sőt). Úgy viszonyulnak egymáshoz, mint mondjuk a 3-as BMW a Mercedes C-osztályhoz.

Ha pedig a kinézetet nézzük: ízlés dolga.

Ezeket a különbségelet a piac is beárazza, ahogy írták előttem  ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Honda
« Válasz #1361 Dátum: 2013.11.04 15:20:10 »
SZtem az Avé-é se lehet sokkal különb..
Ebben most tevedsz. A t27 valtoi mar eleg finom darabok  :yes: Nem egy Honda Lexus IS de jo darabok, egyaltalan nincs mit szegyenkezni miattuk  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #1362 Dátum: 2013.11.04 20:13:13 »
Hogyne lenne pengébb  ;) Nézd meg csak a motort-váltót, ebben mindig is jobb volt a Honda, ezt sztem te is elismer(t)ed  ;) Egyszóval: műszakilag fejlettebb, motorikusan jobb a Honda. Sztem pl. az E12-m váltója botrányosan xar a legutolsó lelakott Civicéhez képest is. SZtem az Avé-é se lehet sokkal különb.. A Hondáknál nincsenek nagy szériás, fődarabokat érintő "típushibák" tudtommal. Volt is egy felmérés motorok megbízhatóságáról, Honda nyert :) A többi viszont tényleg csak ízlés dolga  :hug:
"Szerinted" az Avéé sem különb?  ;) ... talán inkább próbáld ki.

Ami a többit illeti: motor, váltó... OK. És? Versenyautókról beszélünk :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #1363 Dátum: 2013.11.04 20:14:08 »
Ebben most tevedsz. A t27 valtoi mar eleg finom darabok  :yes: Nem egy Honda Lexus IS de jo darabok, egyaltalan nincs mit szegyenkezni miattuk  :yes:
A T22-esek és T25-ösök váltójával sincs semmi gond  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Honda
« Válasz #1364 Dátum: 2013.11.04 20:34:28 »
A T22-esek és T25-ösök váltójával sincs semmi gond  :)
Ezt tanúsíthatom. A T22-é nyugodtan lehetne referencia. C250 jelű.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 20:52:26 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i