Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 337827 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Honda
« Válasz #1260 Dátum: 2013.10.13 08:00:25 »
az emlitett csajé ugyanígy néz ki,piros is,csak van még plusz 2ajto kilincs nélkül;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Honda
« Válasz #1261 Dátum: 2013.10.13 08:07:32 »
Páromnak vettük: :)
Gratulálok!
Sokáig a kedvencem volt.-)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Honda
« Válasz #1262 Dátum: 2013.10.13 08:34:15 »
Gratulálok!
Sokáig a kedvencem volt.-)
Classz! Ilyet akart a feleségem a 90-es évek elején. Nekünk volt egy új 1000-es Swiftünk (na azért annak is örültünk ;))

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1263 Dátum: 2013.10.13 11:01:35 »
Páromnak vettük: :)




NEkünk is van, csak sedan :) Nagyon jó gép, megelőzte korát nem kicsit. 87-91 közt gyártották, de utána még 2 generáció erre épült technikailag, csak kicsit csiszoltak rajta, meg új kasztnik. Motor milyen ? Nekünk 1.5ös, de alig eszik, legalábbis országúton. 5-5.5 litert simán lehet vele autózni, nem 80nal :) Néha szoktam nézegetni hahu-n, hát nem nagyon vannak már, ami van is, 80% lelakott xar.. Lehet h megtartom 30 évig és veteránosítom majd :) Bár ahhoz alakítani kéne ezt-azt (vissza..  :whistling: ) Egyébként ezeket a régi japánokat tényleg jobb anyagokból csinálták, pl a gumi és bőr alkatrészek még mindig jók benne, szemben pl az E12mel, ahol már van feslés a váltóbőrőn, meg az ajtókéderen is a vezetőoldalon. Civicen semmi.. Műszerfal, kárpitozás is teljesen jó. ÉS még azt se lehet mondani h nagyon rohadna, a mienken legalábbis az alján nincs rozsda, 2 hátsó ív volt cserélve, az egyik 23 évesen még gyári volt  :whistling: Meg az egyik küszöböt kellett, de annak is csak a hátulja volt xar, sztem elég lett volna azt kivágni.. Jobbos küszöb még gyári. Ajtók alján nincs rozsda. Váltója álom még ennyi idősen is :)

Kiszedtem a képeket az idézetből. Kérlek legközelebb Te tedd meg! Köszi:Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.13 11:27:15 írta Trotter66 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1264 Dátum: 2013.10.13 11:06:09 »
http://www.vezess.hu/hasznalt_auto/auto_egy_havi_fizetesert/45570/

NA nekünk ilyen van, csak faceliftes, de lényegesen jobb állapotban :) Én azért nem hagytam idáig rohadni..

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Honda
« Válasz #1265 Dátum: 2013.10.13 12:16:12 »
Köszönöm a gratulációkat...
Ebben az 1.3-as van...jobb lett volna az 1.5-ös abban van már fordulatszám mérő is...

ez is megnézném élőben, hogy milyen állapotú...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.5_dxi-7314025

A mienk fényezése azért nem gyári, nem valami szép, de nem is drágán vettük...
Lehet kaptam volna szebbet is, csak türelem kellett volna...

Szereztem már rá 4 alufelnit.
Cseréltem a hátsó ajtó teleszkópokat, 2 db első (felső) lengőkart. Kapott még: Mobil1 10w-40-es olajat, mann szűrőt, új légszűrőt, ngk gyertyákat, conitech hosszbordás szíjat és a szelepfedél tömítést is cseréltem (gyertyáknál tele volt olajjal  :wacko:).
Megcsináltam kékre műszercsoport világítást, jobb első lámpatest csatit is lecseréltem, kapott új index izzókat előre...dudát is cserélem (van itthon), mert néha szól, akkor is érdekesen :)
Le alvázvédőztem, ahol nem tetszett...

Később vezérlést - új vízpumpával kap, generátort szétborítom (kicsit csapágyhangja van).
Motor, fék, kuplung, kipufogó rendszer, váltó jó...kasztni rendben van...




http://kepfeltoltes.hu/131013/DSC00209_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



http://kepfeltoltes.hu/131013/DSC00210_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.13 12:37:57 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Honda
« Válasz #1266 Dátum: 2013.10.14 02:29:23 »
az emlitett csajé ugyanígy néz ki,piros is,csak van még plusz 2ajto kilincs nélkül;)
Van azon csak nem nezted meg rendesen  :yes:
Azert annyira nem egy kameleon az  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Honda
« Válasz #1267 Dátum: 2013.10.14 04:40:08 »
persze,tudom,h van,csak nem a fém részen. olyan alfás;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Honda
« Válasz #1268 Dátum: 2013.10.14 06:35:09 »
Van valakinek az ismerettségi körében olyan, akinek "űrcivicje van?  Esetleg olyan, akinek S, vagy R type áll a garázsában? (tudom, menjek a Hondaklubba...)

én két űrcivicet ismerek az egyik a szomszédé a mésik egy kollégáé. sztem ez a típus nagyon csúnyán öregszik a müanyag spoiler elemek kezdenek levállni 5-6 éves korban főleg ha kapott valakitól már az autó és rosszul rakták össze. a szomszédé is lezúzták csúnya pénzeket költött kasznizásra és ronda.  egyszerüen sztem egy rossz konstrukció a kaszni diszitőelem. a beltér is hát...rengeteg műanyag az arcodba és az sem látszik túl tartósnak.. én tuti nem vennék ilyet
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Honda
« Válasz #1269 Dátum: 2013.10.14 10:33:43 »
Yautja: de pofás járgány! Sok balesetmentes km-t vele Párodnak! :clap:

Űr Civic kérdés: mozsot keressétek meg, neki az a céges (asszem az első szériás és közel fapad, tuti nem a Type R)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1270 Dátum: 2013.10.15 01:24:46 »
Unokatesóm nyár elején vett egy 1.8 benzines űrhajó-Civicet. Asszem, hat éves, és 140-valahány ezer km van benne. Múlt héten voltunk Tirolban, két kocsival; ez volt az egyik. Én is vezettem, ott kint, hegyi utakon pár alkalommal. Nem eleget ahhoz, hogy teljes képet alkossak; de azért leírom a benyomásaimat.

Nagyon jó a kormány: pontos, közvetlen. A váltó is klassz: könnyen, precízen, elég rövid utakon kapcsolható. Az ülés kényelmes, és igen jól tart. Szép hanggal csukódnak az ajtók. A futómű feszesen, meggyőzően fogja az utat.

A műszerfal, ugye, meglehetősen egyéni kialakítású. Hogy ez jó-e vagy rossz? Ízlés dolga - értelme nincs annak, hogy eltérő, de igazából hátrányt sem jelent, és igen rövid (pár perces) megszokás után jól ki lehet igazodni rajta. Ugyanakkor pár kapcsoló, gomb elhelyezése teljesen ötletszerű, minden logikát nélkülöz. Praktikus viszont, ahogy a sebességmérőt elhelyezték.

A beltér műanyagai? Többségükben eléggé kemények, de ettől még tartósnak tűnnek. A kidolgozás minősége pedig nem hagy maga után kívánnivalót. A kárpitok is jó benyomást keltenek. Kivétel pár festett műanyag elem - például az azért erősen meglepett, hogy a váltókarról ekkora futás után már javában jött le a festés, és fehér műanyag kandikált ki alóla.

A fűtés/szellőzés ventillátora, erősebb fokozatra kapcsolva (pl. a szélvédő-páramentesítés gomb megnyomására) olyan hangot ad, mint egy sugárhajtómű  :D ... halk, nem zavaró, de azért elég vicces.

A rugózás meglehetősen kemény. Ez még az ottani, rossznak nem mondható utakon is feltűnt.

Ja, fogyasztási adatom is van. Én mentem elöl a Yarissal - két ember és csomagok. Mögöttem jött uncsim a Civiccel - három emberrel, csomagokkal. A táv nagyját autópályán tettük meg, jellemzően 130-as utazóval. A Yaris átlagfogyi-mérője érkezéskor 6.3-at mutatott - a Civicé 7.3-at.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.15 01:29:07 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1271 Dátum: 2013.10.16 10:22:55 »
Unokatesóm nyár elején vett egy 1.8 benzines űrhajó-Civicet. Asszem, hat éves, és 140-valahány ezer km van benne. Múlt héten voltunk Tirolban, két kocsival; ez volt az egyik. Én is vezettem, ott kint, hegyi utakon pár alkalommal. Nem eleget ahhoz, hogy teljes képet alkossak; de azért leírom a benyomásaimat.

Nagyon jó a kormány: pontos, közvetlen. A váltó is klassz: könnyen, precízen, elég rövid utakon kapcsolható. Az ülés kényelmes, és igen jól tart. Szép hanggal csukódnak az ajtók. A futómű feszesen, meggyőzően fogja az utat.

A műszerfal, ugye, meglehetősen egyéni kialakítású. Hogy ez jó-e vagy rossz? Ízlés dolga - értelme nincs annak, hogy eltérő, de igazából hátrányt sem jelent, és igen rövid (pár perces) megszokás után jól ki lehet igazodni rajta. Ugyanakkor pár kapcsoló, gomb elhelyezése teljesen ötletszerű, minden logikát nélkülöz. Praktikus viszont, ahogy a sebességmérőt elhelyezték.

A beltér műanyagai? Többségükben eléggé kemények, de ettől még tartósnak tűnnek. A kidolgozás minősége pedig nem hagy maga után kívánnivalót. A kárpitok is jó benyomást keltenek. Kivétel pár festett műanyag elem - például az azért erősen meglepett, hogy a váltókarról ekkora futás után már javában jött le a festés, és fehér műanyag kandikált ki alóla.

A fűtés/szellőzés ventillátora, erősebb fokozatra kapcsolva (pl. a szélvédő-páramentesítés gomb megnyomására) olyan hangot ad, mint egy sugárhajtómű  :D ... halk, nem zavaró, de azért elég vicces.

A rugózás meglehetősen kemény. Ez még az ottani, rossznak nem mondható utakon is feltűnt.

Ja, fogyasztási adatom is van. Én mentem elöl a Yarissal - két ember és csomagok. Mögöttem jött uncsim a Civiccel - három emberrel, csomagokkal. A táv nagyját autópályán tettük meg, jellemzően 130-as utazóval. A Yaris átlagfogyi-mérője érkezéskor 6.3-at mutatott - a Civicé 7.3-at.

Motor ? :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1272 Dátum: 2013.10.16 21:43:20 »
Motor ? :)
1.8 benzin. Írtam is, hogy az :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1273 Dátum: 2013.10.16 22:39:56 »
1.8 benzin. Írtam is, hogy az :)

De milyen ? :) Igaz, rövid távon vezetted, viszont emelkedőkön is ha jól értem. A fogyija sztem jó, ha azt nézzük h többen ültek benne, és mégiscsak nagyobb kocsi mint a Yaris.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1274 Dátum: 2013.10.19 14:49:40 »
De milyen ? :) Igaz, rövid távon vezetted, viszont emelkedőkön is ha jól értem. A fogyija sztem jó, ha azt nézzük h többen ültek benne, és mégiscsak nagyobb kocsi mint a Yaris.
A fogyija teljesen korrekt  :yes: !

A motor? Azt annyira nem volt lehetőségem próbálgatni. Ott ült bent a tulaj is, és nem szoktam más kocsiját nyúzni. Pláne mikor ott van  ;) :lol: ... De úgy igazából semmi különös. Elég csendes, a hangja amolyan négyhengeresen jellegtelen (mondjuk, 3000 fölé nem pörgettem), és jól reagál a gázra. 2000 alatt elég erőtlen ez is, pont mint az Avensis.

De, mondom, elég keveset mentem vele. Igazából egyszer felgyorsítottam 80-90-re, ahogy kiértünk lakott területről, és utána azt tartottam tizen-pár km-en át; aztán még felvezettem egy kb. 5 km-es, meredek hegyi szerpentinen nagyrészt kettesben, ilyen 30-40-ekkel; és ennyi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )