Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334313 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1140 Dátum: 2013.06.23 02:51:19 »
Majd tudosíts a fejleményekről ;)
Eddig minden jol alakul  :yes:
Voltunk kart felmerni:480 dollar.
Aztan hivott a heten a biztosito, hogy a kart nem a mi szamlankra irjak (nem fog megjeleni a karesemeny tortenetunkben es a biztositas dijban sem). Idopontot egyeztetunk a jovo heten mikorra vigyuk a kocsit javitasra. Addigra berautot biztositanak amig azauto javitas alatt all, amit szinten nem mi allunk  :yes:
Remelem tenyleg minden igy is fog mukodni  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1142 Dátum: 2013.06.28 22:55:07 »
 :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1143 Dátum: 2013.07.01 16:04:14 »
Ma leraktuk behemotot javitani. A csere auto: Prius III   :D Remelem jo sokaig javitjak a Hondat.
Eddig nem erdekelt, de most erosen elkezdem majd bujni a hahu-t Prius teren  ;) Oriasi szerelem eddig, total megcsinalta a napunkat  :wub: :wub: :wub: :wub: :eek:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Honda
« Válasz #1144 Dátum: 2013.07.01 18:12:01 »
Ma leraktuk behemotot javitani. A csere auto: Prius III   :D Remelem jo sokaig javitjak a Hondat.
Eddig nem erdekelt, de most erosen elkezdem majd bujni a hahu-t Prius teren  ;) Oriasi szerelem eddig, total megcsinalta a napunkat  :wub: :wub: :wub: :wub: :eek:
inkább kintről hozz egyet ha jöttök haza...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1145 Dátum: 2013.07.01 18:15:55 »
A jo allapotuak egyaltalan nem olcsok itt  :no: Nem veletlenul nem vettunk azt  :yes: Mire odaer, vammal, atalakitasokkal (nem lopott alkatreszekkel) nem olcsobb, mint Europaban venni egyet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1146 Dátum: 2013.07.01 20:40:57 »
A jo allapotuak egyaltalan nem olcsok itt  :no: Nem veletlenul nem vettunk azt  :yes: Mire odaer, vammal, atalakitasokkal (nem lopott alkatreszekkel) nem olcsobb, mint Europaban venni egyet.
Egyetértek. Meg egyébként sem a legjobb ötlet az amerikai verziót behozni. Én is inkább itt Európában vennék. De lehetőleg nem Magyarországon... hanem mondjuk a németeknél, belgáknál vagy hollandoknál.

Amúgy megértelek - én is rettentően élveztem azt a napot, mikor squiddy PII-esét hazavezettem Drezdából Szombathelyre  :yes: ... Utána egy darabig nagyon próbáltam fateromat rábeszélni, hogy cseréljük az Avét egy PII-esre - egy ideig hajlott is rá, de végül nem léptük meg. Azóta is sajnálom  ::) ... de már realitását vesztette a projekt, mert időközben már jóval kevesebbet ér az Ave, mint egy vele egyidős Prius  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.01 20:42:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1147 Dátum: 2013.07.02 02:25:35 »
Delutan allati nagy dugoban 4.3-as fogyit csinaltam az ovodaba menet  :D visszafele kisebb dugoban 3.9 jott ossze  :eek: Ez a hajtaslanc egy mernoki bravur  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1148 Dátum: 2013.07.02 02:36:30 »
Egyetértek. Meg egyébként sem a legjobb ötlet az amerikai verziót behozni. Én is inkább itt Európában vennék. De lehetőleg nem Magyarországon... hanem mondjuk a németeknél, belgáknál vagy hollandoknál.

Amúgy megértelek - én is rettentően élveztem azt a napot, mikor squiddy PII-esét hazavezettem Drezdából Szombathelyre  :yes: ... Utána egy darabig nagyon próbáltam fateromat rábeszélni, hogy cseréljük az Avét egy PII-esre - egy ideig hajlott is rá, de végül nem léptük meg. Azóta is sajnálom  ::) ... de már realitását vesztette a projekt, mert időközben már jóval kevesebbet ér az Ave, mint egy vele egyidős Prius  :no:
Milyen ktsg-ek vannak egy esetleges Prius/Auris hybrid behozatal eseten az emlitett orszagokbol? Hol lehet utananezni? Ha kell eladom majd az egyik vesem  :lol:
Amugy nem csak a Prius hajtaslanca tetszett, hanem az a fajta nyugalom, amit az Aurisban es alt. a Toyotakban szeretunk. Olyan revbe ertem erzes :) Meg a szaga is olyan volt az ajtot kinyitva mint az Aurise volt  :wub:
Nem ertem amugy mi ez a finnyazas a motorhangra. Azert eleg ritkan tolakodo es pl a nemreg vezetett Versahoz kepest ez egy opera enekes  :lol: 130-nal nem zajosabb mint az Accord  :yes: Cserebe fele annyit sem eszik  :whistling: Igaz nincs annyi ereje de ami van, az sokkal jobban hasznalhato mert keslekedes nelkul azonnal befoghato  :yes:

Most utanakerestem: igaz az, hogy ~140-bol cakli-pakli megvan a papirozas?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.02 02:49:35 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Honda
« Válasz #1149 Dátum: 2013.07.02 10:02:30 »
Milyen ktsg-ek vannak egy esetleges Prius/Auris hybrid behozatal eseten az emlitett orszagokbol? Hol lehet utananezni? Ha kell eladom majd az egyik vesem  :lol:
Amugy nem csak a Prius hajtaslanca tetszett, hanem az a fajta nyugalom, amit az Aurisban es alt. a Toyotakban szeretunk. Olyan revbe ertem erzes :) Meg a szaga is olyan volt az ajtot kinyitva mint az Aurise volt  :wub:
Nem ertem amugy mi ez a finnyazas a motorhangra. Azert eleg ritkan tolakodo es pl a nemreg vezetett Versahoz kepest ez egy opera enekes  :lol: 130-nal nem zajosabb mint az Accord  :yes: Cserebe fele annyit sem eszik  :whistling: Igaz nincs annyi ereje de ami van, az sokkal jobban hasznalhato mert keslekedes nelkul azonnal befoghato  :yes:
Most utanakerestem: igaz az, hogy ~140-bol cakli-pakli megvan a papirozas?
igaz. ebbe már a regadó is simán belefér. barátom hároméves dízel passatjának honosítása 130ezerbe került három hónapja. én két éve az avensisre a regadón kívül kb 50ezer forintot fizettem úgy, hogy MINDENT elintéztek és telefonáltak, amikor lehetett elhozni a kocsit.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Honda
« Válasz #1150 Dátum: 2013.07.02 10:06:10 »
Delutan allati nagy dugoban 4.3-as fogyit csinaltam az ovodaba menet  :D visszafele kisebb dugoban 3.9 jott ossze  :eek: Ez a hajtaslanc egy mernoki bravur  :yes:
Azonos mértékben rajongunk érte, szerintem...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Honda
« Válasz #1151 Dátum: 2013.07.02 10:09:03 »
van merítés szépen

én egyre jobban úgy érzem, hogy pár éven belül beruházok egy hétüléses priusba és az lesz az életemben a biztos pont jóóóóóóóó sokáig. mert eddig ugye elég gyorsan jöttek-mentek a kocsik alattam.
mellette meg tartok esetleg egy e39-es bmw 528-at is  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Honda
« Válasz #1152 Dátum: 2013.07.02 10:09:25 »
Milyen ktsg-ek vannak egy esetleges Prius/Auris hybrid behozatal eseten az emlitett orszagokbol? Hol lehet utananezni? Ha kell eladom majd az egyik vesem  :lol:
Amugy nem csak a Prius hajtaslanca tetszett, hanem az a fajta nyugalom, amit az Aurisban es alt. a Toyotakban szeretunk. Olyan revbe ertem erzes :) Meg a szaga is olyan volt az ajtot kinyitva mint az Aurise volt  :wub:
Nem ertem amugy mi ez a finnyazas a motorhangra. Azert eleg ritkan tolakodo es pl a nemreg vezetett Versahoz kepest ez egy opera enekes  :lol: 130-nal nem zajosabb mint az Accord  :yes: Cserebe fele annyit sem eszik  :whistling: Igaz nincs annyi ereje de ami van, az sokkal jobban hasznalhato mert keslekedes nelkul azonnal befoghato  :yes:

Most utanakerestem: igaz az, hogy ~140-bol cakli-pakli megvan a papirozas?
Ha jól tévedek, fix költség a teljesítmény alapú adó és az átírás díja. A regadó alacsony, mert EuroV és hibrid, amire kb 50-60.000Ft a díj. Szóval, simán reálisnak vélem a 140e-et.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Honda
« Válasz #1153 Dátum: 2013.07.02 10:12:11 »
Én mondjuk, mindenképpen egy Executive (vagy Premium) PIII-at keresnék magamnak, ha már lúd, legyen kövér alapon. Kéne bele a gyári navi és a solar napfénytető is. Utóbbi nagyon hyper-feeling, hogy távirányítóról is működtethető.  :cool2:

Csak az a baj, hogy a solar tető csak a 15"-os felnivel volt (itthon legalábbis) elérhető, az meg nekem nem tetszik, a 17-es való az autó alá.  :yes:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-prius-hybrid-1-8-executive-navi-xenon-r%C3%BCckfahr-pinneberg-bei-hamb/181088317.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=27&makeModelVariant1.modelDescription=executive&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=CRUISE_CONTROL&export=ALSO_EXPORT - ebből csak a solar hiányzik...  :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.02 10:15:50 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Honda
« Válasz #1154 Dátum: 2013.07.02 10:23:35 »
kit érdekel a kerék, azt a legkönnyebb ápgrédelni  :devil: