Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334222 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #60 Dátum: 2005.05.18 23:29:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "S.Zola"
Az új 4 ajtós Civic
http://vtec.net/news/news-item?news_item_id=354593

Hát nem tom, nekem nem nagyon tetszik, az 5 ajtós fényévekkel jobban néz ki és az előző 4 ajtós is, mert diszkrét külsejű. Nekem valahogy a Hondában a diszkrétség tetszett eddig, de az új Accordal elindultak a lejtőn, hogy vad kocsikat tervezzenek. Az Accord még szép is, mert megfelelően nagy a vadsághoz ezért szelídebbek a vonalai. Ez inkább vad, a tükörből nézed és aszongya, hogy mindjárt lenyomlak. Mondjuk ez is kell 1 Hondától, de sokkal jobb az, ha diszkréten nyom le valakit olyan ártatlan képpel mutatja magát a tükörben, hogy itt vagyok Honda vagyok, már nem vagyok itt, mert sokat nézted a tükröt :D


Hupsz , hátulról tényleg kicsit el lett baxarintva ez a járgány  :shock: ... legalábbis ezen a képen biztosan . Ez a felstuccolt toronymagas rövid segg eléggé idétlen  :? ...

Elölről viszont dögös ez is , és szvsz jól is van ez így , abban nem értünk egyet , hogy egy Hondának diszkrétnek kéne lennie . A Honda az egy sportos-dinamikus márka , az csak ne legyen diszkrét . Hogy az új Accord által végre (újra) felvállalt magabiztos-agresszív design "lejtő" lenne , abban nagyon-nagyon nem értünk egyet  :roll: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Honda
« Válasz #61 Dátum: 2005.05.18 23:30:19 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "kishaver"
Naggyon durva a gép külsőre!!! Viszont egy dolgot nem értek : "The Civic will have a 1.3 liter gasoline engine with automatic transmission and IMA capable of getting 30 KM/L or better in fuel economy. Ezt komolyan gondolják ebbe a vázba?? Így ránézésre, ha diesel akarnak, akkor minimum a 100 lovas 1,7 CTDi, de inkább valami komolyabb kellene, mondjuk 2,0 CTDI  130-150 ló környékén.


Javítson ki valaki ha tévedek, de ha jól emléxem egy Honda katalógusban láttam ezt az IMA dolgot. Szerintem ez valami olyasmi lehet, hogy egy 1.3 benzin (gasoline az ugye a benzin?  :D )motor, plussz egy elektromotor. Szóval valami hibridhajtásos cucc.

Abban a katalógusban persze ott volt, hogy az IMA-t  magyarországon (Európában?) nem forgalmazzák.

1,3-as 76 lovas benzineshez hozzátettek egy 14 lovas villanymotort. Viszont állítólag 29 km alatt fogyaszt 1 litert.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #62 Dátum: 2005.05.18 23:43:16 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Az új 4 ajtós Civic
http://vtec.net/news/news-item?news_item_id=354593

Na, ilyet se fogok venni.
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Honda
« Válasz #63 Dátum: 2005.05.19 08:48:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bizony , bizony , a GASOLINE , az nem más mint BENZIN , emberek  :idea: ! Senkit ne tévesszen meg , hogy nálunk a dízel üzemanyagot hívják GÁZOLAJnak .
Ma is tanultam valamit. Végre nem csak felejtek angolul. Ezért köszönet jár a :toy: klubbnak és külön köszi Palaczknak.  :lol:
Üdv: Kishaver 74

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #64 Dátum: 2005.05.20 08:49:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "S.Zola"
Az új 4 ajtós Civic
http://vtec.net/news/news-item?news_item_id=354593

Hát nem tom, nekem nem nagyon tetszik, az 5 ajtós fényévekkel jobban néz ki és az előző 4 ajtós is, mert diszkrét külsejű. Nekem valahogy a Hondában a diszkrétség tetszett eddig, de az új Accordal elindultak a lejtőn, hogy vad kocsikat tervezzenek. Az Accord még szép is, mert megfelelően nagy a vadsághoz ezért szelídebbek a vonalai. Ez inkább vad, a tükörből nézed és aszongya, hogy mindjárt lenyomlak. Mondjuk ez is kell 1 Hondától, de sokkal jobb az, ha diszkréten nyom le valakit olyan ártatlan képpel mutatja magát a tükörben, hogy itt vagyok Honda vagyok, már nem vagyok itt, mert sokat nézted a tükröt :D


Hupsz , hátulról tényleg kicsit el lett baxarintva ez a járgány  :shock: ... legalábbis ezen a képen biztosan . Ez a felstuccolt toronymagas rövid segg eléggé idétlen  :? ...

Elölről viszont dögös ez is , és szvsz jól is van ez így , abban nem értünk egyet , hogy egy Hondának diszkrétnek kéne lennie . A Honda az egy sportos-dinamikus márka , az csak ne legyen diszkrét . Hogy az új Accord által végre (újra) felvállalt magabiztos-agresszív design "lejtő" lenne , abban nagyon-nagyon nem értünk egyet  :roll: !

Persze, nem kell olyan diszkrétnek lennie, mint volt, csak nagy a váltás, és hírtelen, persze aki szereti a Hondát, annak bizti tetszeni fog :D
Laco 73 :D

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Honda
« Válasz #65 Dátum: 2005.05.20 09:46:19 »
Hát nekem tetszik így a kép alapján, a hátulja főleg. De igazából élőben derül ki, milyen. Nekem az 5 ajtós nem tetszik kép alapján, ez sokkal jobb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #66 Dátum: 2005.05.20 23:19:17 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Hát nekem tetszik így a kép alapján, a hátulja főleg. De igazából élőben derül ki, milyen. Nekem az 5 ajtós nem tetszik kép alapján, ez sokkal jobb.

Nekem az 5 ajtós sokkal jobban bejön.
Persze az is igaz, hogy ezzel a Corollával kiszerettem a sedanokból, bármennyire is szép a formája :cry:
A Regatának 515 literes csomitartója volt, ott nem zavart a probléma, de ennek kicsi a nyílása.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #67 Dátum: 2005.05.21 09:28:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "S.Zola"
Hát nekem tetszik így a kép alapján, a hátulja főleg. De igazából élőben derül ki, milyen. Nekem az 5 ajtós nem tetszik kép alapján, ez sokkal jobb.

Nekem az 5 ajtós sokkal jobban bejön.
Persze az is igaz, hogy ezzel a Corollával kiszerettem a sedanokból, bármennyire is szép a formája :cry:
A Regatának 515 literes csomitartója volt, ott nem zavart a probléma, de ennek kicsi a nyílása.

És ültél már a hátsó ülésen az új Corollában?
Mert elárulom, hogy nem sok fejtér van az fix, mert én próbáltam, és halovány emlékeim szerint te is magas vagy :D
Vagy te is úgy válogatod meg az utasokat, hogy 180 felettiek előre, a kicsi hátulra, és ha sok 180 fölötti utas van, akkor menjenek busszal? :D
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Honda
« Válasz #68 Dátum: 2005.05.21 11:40:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "S.Zola"
Hát nekem tetszik így a kép alapján, a hátulja főleg. De igazából élőben derül ki, milyen. Nekem az 5 ajtós nem tetszik kép alapján, ez sokkal jobb.

Nekem az 5 ajtós sokkal jobban bejön.
Persze az is igaz, hogy ezzel a Corollával kiszerettem a sedanokból, bármennyire is szép a formája :cry:
A Regatának 515 literes csomitartója volt, ott nem zavart a probléma, de ennek kicsi a nyílása.

És ültél már a hátsó ülésen az új Corollában?
Mert elárulom, hogy nem sok fejtér van az fix, mert én próbáltam, és halovány emlékeim szerint te is magas vagy :D
Vagy te is úgy válogatod meg az utasokat, hogy 180 felettiek előre, a kicsi hátulra, és ha sok 180 fölötti utas van, akkor menjenek busszal? :D


Érdemes Kombit venni, ott jó nagy a hátsó fejtér is, meg az ajtó is nagyobb hátul :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #69 Dátum: 2005.05.21 12:31:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
És ültél már a hátsó ülésen az új Corollában?
Mert elárulom, hogy nem sok fejtér van az fix, mert én próbáltam, és halovány emlékeim szerint te is magas vagy :D

Ületm bizony, és meg kell mondanom, hogy sokkal több hely van benne hátul, mint mondjuk az enyémben. De még az enyémnél is rosszabb a helyzet az ugyanennyi idős liftbackben :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #70 Dátum: 2005.05.21 12:32:49 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Érdemes Kombit venni, ott jó nagy a hátsó fejtér is, meg az ajtó is nagyobb hátul :)

Sőt a csomagoknak szánt hely is - már ha a kalaptartót elfelejtjük.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #71 Dátum: 2005.05.21 16:09:20 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
És ültél már a hátsó ülésen az új Corollában?
Mert elárulom, hogy nem sok fejtér van az fix, mert én próbáltam, és halovány emlékeim szerint te is magas vagy :D

Ületm bizony, és meg kell mondanom, hogy sokkal több hely van benne hátul, mint mondjuk az enyémben. De még az enyémnél is rosszabb a helyzet az ugyanennyi idős liftbackben :!:


Huh , hát akkor a tiédben hátul tényleg nem sok hely lehet . A jelenlegi Corollában ugyanis az a hely , ami "magam mögött" van (1.82 vagyok és nem szoktam full nyújtott lábbal-karral vezetni , tehát nem tolom nagyon hátra az ülést) , még épphogy elégséges . Elférek ott , de pár centivel kevesebb már gáz lenne .

(Ennek kapcsán jegyzem meg , hogy meglepetésemre az új Focus hátul a Corollánál szűkebbnek bizonyult  :roll: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #72 Dátum: 2005.05.22 00:20:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Huh, hát akkor a tiédben hátul tényleg nem sok hely lehet.

Az a fura, hogy ugyanakkor elöl meg le lehetne nyisszantani egy kicsit a helyből...
music     

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Honda
« Válasz #73 Dátum: 2005.06.03 15:55:47 »

Ezek már igazi képek,
ez lehet a végleges változat. Ha megfigyelitek, ennek más a hátulja, mint az előző linkben, nekem nagyon bejön így ahogy van :)  Mármint az egész autó.

Picit megszerkesztettem a linket, hogy kattintható legyen
music

mozes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Honda
« Válasz #74 Dátum: 2005.06.04 23:04:05 »
Nekem ez a 3. hondám és a csöpp 190 cm-rel simán beférek magam mögé.
A corollából még a wagonnak van bőséges fejtere! Szerencsére apám ilyet vesz magának, bár kétlem, hogy valaha is mögötte fogok ülni. :D