Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #15 Dátum: 2005.03.05 19:10:23 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem bántásnak szánom, de eleve nem smakkolnak a közép-műszerfalas autók, a digitálisak meg pláne nem (egy-két kivétellel), ráadásul a Yaris belvilága mindemellett totál nőies.

A középműszerfalnak (ráadásul digitális) egy nagy előnye van: ha egy beépített sebességmérő ül melletted, nem látja az órát, így nem tud reklamálni... :lol:
A nőiességet én sem értem. Egyrészt szerinted minden autó nőnemű, így természetes. Másrészt van egy buta közvélekedés, hogy a férfiaknak nagy autó dukál, a nőknek meg kicsi. Különösen, ha gömbölyű - szerintem a Yaris nem göbölyű...

Egyetértünk music :D
A műszerfal különösen igaz, bár ebben megértem Palaczkot is, mert tény, ha valaki az analóghoz szokott, vagy látott már szebb digitális órákat, annak vannak igényei. Elismerem, én is szeretem az analóg órákat, a motoromon olyan van, és annak is megvan az előnye, szép esztétikus, a sportos kocsiknak kifejezetten jól áll, erre ráérzett a Toyota is. Bár akkor már legyen kerek az óra teljesen.

Hogy ne offoljak ennyit, írok a Hondáról is, jót is rosszat is.
A Jazz az bejön, sokan mondják, hogy jobb, mint a Yaris, én meg erre azt mondom, hogy az ára is, bár sokaknak megér a plusz csomagtér ennyit, de azért ne felejtsük el, hogy a Jazz 20 centivel hosszabb, ha jól emlékszek, abból lehet csomagteret csinálni. Amúgy aranyos, az 1.4-es mocival elfogadnám.
A Civic az nem tetszik, több oka is van.
Mindenkinek ilyen autója van, aki szereti tuningolgatni, de szereti a Japán megbízhatóságot. Ma már meg se nézek 1 régebbi Civicet, ami agyon van tuningolva. Az újat, azt igen, most is láttam a motor kiállításon volt a motorok mellett 1, szép szürke :D Szép hátsó szárnyal, átlátszó búrás lámpával, fóliázott üveggel.
Elég drága sztem, és nem jobb, mint 1 Corolla, sztem a fejtér se nagyobb benne hátul.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #16 Dátum: 2005.03.05 23:51:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
...ráadásul a Yaris belvilága mindemellett totál nőies .



Megint össze kell, hogy veszek veled :D
A Yaris mitől nőies?
Attól, mert praktikus?
Mitől nőies 1 kocsi?
Mondj 1 nőies kocsit, és én azt mondom rá, hogy maximum unisex.
Mikor a Yarist vezetem, akkor kicsit sem érzem nőnek magam, Kishaver se sztem.
Szerintem állításod ellenkezőjét bizonyítja a fórumon levő sok férfi Yarisos.
Persz erre aszondod, a nők nem olvasnak fórumot.
Attól nőies, hogy nincs 6méter 20 hosszú, és nincs 5000 literes csomagtere?
Netán a piperetükör zavar? Pedig az sokszor jól jön, ha sietsz, és nem néztél tükörbe.
Esetleg a pohártartók?
De most komolyan, fejtsd ki véleményed, komolyan mondom, ha meggyőző érveket hozol fel, igazat adok neked :D
A formája esetleg? Mármint kívülről?
Vagy mert 1 kocsit a tv-ben nők reklámoznak?
Akkor a Nissan Micra női autó, mert a Görög Zita reklámozta.
Férfivel nem reklámoznak autót általában, mert férfiaknak kell eladni, ergő, ha jó nő hírdeti többen veszik :D


(Összeveszésről szó sincs :)...)

Mitől nőies a Yaris (szerintem) ?

A formavilága miatt . Kívül még hagyján , de belül teljesen . Csupa gömbölyded , játékos , kedves , puha , aranyos forma . Nem azt mondtam , hogy CSÚNYA , úgyhogy nem kell kiakadni ;) ... Azt mondtam , hogy NŐIES .

Különben nincs is mit csodálkozni ezen - nőknek tervezték elsősorban . Tökmindegy , mi van Magyarországon (nálunk a bérek és az autóárak aránya miatt nem alakul teljesen természetesen ez a dolog) - tény az , hogy az európai piac összességét tekintve , a kisautók tulajai között hatalmas többségben vannak a nők . Vannak kisebb eltérések a típusok között , de minden kisautót nagy többségben nők vesznek (egyébként legnagyobb arányban a PUG 206-ost , Németországban 10 vásárlóból csak 2 férfi) . Ezt tudva , logikus , hogy az autógyárak is úgy tervezik ezeket az autókat , hogy elsősorban a nők tetszését , ízlésvilágát elégítsék ki vele . Abban tévedsz , hogy az autókat úgy általában "férfiaknak kell eladni" . Ez kategóriánként változó (tegyük hozzá , vannak tényleg uniszex kategóriák is , mint pl. az egyterűek) . Ja , és igen , a Nissan Micra definitíve női autó , az egyik legnőibb . A tapasztalat azt mutatja , hogy minél "designosabb" egy kiskocsi , annál nagyobb arányban veszik nők (PUG 206 , Nissan Micra , Lancia Y , Toyota Yaris , Ford KA stb) .

Egyébként pedig , nem is értem , hogy mi a meglepő ezen ? Számtalan olyan használati tárgy van , amelynek létezik nemek szerint tervezett változata . Az autók esetében persze nincsenek olyan markáns különbségek , mint pl. a ruhák esetében - de az autók sem uniszex tervezésű termékek , főleg nem bizonyos kategóriák esetében (lásd pl. az egyértelműen elsősorban a nőknek tervezett kisautók , vagy az egyértelműen inkább a fériaknak tervezett sportkocsik) .

Ugyan már , gyerekek - ha egymás mellé teszünk két képet , amelyekből az egyik egy Yaris belterét , a másik a Lymphater-féle MR2-es belterét ábrázolja , akkor tényleg olyan nehéz eldönteni , hogy a kettő közül melyik a nőies és melyik a férfias ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #17 Dátum: 2005.03.05 23:56:56 »
Egyébként a JAzzről is olvastam már olyan (tulajdonosi) véleményt, hogy a lemezek eldolgozása csapnivaló: sorjás, és félévesen már rozsdásodik. Ebből is csak az következik, hogy 100%-os minőség nincsen, minden típusba becsúszik rosszul sikerült darab is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #18 Dátum: 2005.03.05 23:58:47 »
Idézetet írta: "music"
A nőiességet én sem értem. Egyrészt szerinted minden autó nőnemű, így természetes. Másrészt van egy buta közvélekedés, hogy a férfiaknak nagy autó dukál, a nőknek meg kicsi. Különösen, ha gömbölyű - szerintem a Yaris nem göbölyű...


Az , hogy én úgy gondolok az autókra , mint nőnemű lényekre , egy teljesen más dolog . Ne keverjük a kettőt . Ha pl. vadászpilóta lennék , akkor is úgy gondolnék a gépemre , mint egy nőnemű valamire (és érdekes , hogy nem vagyok ezzel egyedül - gyakorlatilag kizárólag női neveket szoktak felfesteni a személyzetek a gépeikre) - de ettől egy ilyen gép még qrvára nem nőies valami , sőt . A kettő nem függ össze .

Buta közvélekedés ? Ugyan már . Az európai piac úgy néz ki , hogy minél kisebb az autó , annál nagyobb a nők aránya a tulajok között (egyterűek kivételek) . Ezt a gyárak is tudják , és igyekeznek ennek megfelelően tervezni az autóikat . A Yaris tökéletesen is sikerült ebből a szempontból .

Ja , és hogy a Yaris nem gömbölyű . Tényleg , igazad van . Tök szögletes . A Yaris szögletes . A Volvo 740 pedig gömbölyű  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #19 Dátum: 2005.03.06 00:03:05 »
Idézetet írta: "KLaco"

A Jazz az bejön, sokan mondják, hogy jobb, mint a Yaris, én meg erre azt mondom, hogy az ára is, bár sokaknak megér a plusz csomagtér ennyit, de azért ne felejtsük el, hogy a Jazz 20 centivel hosszabb, ha jól emlékszek, abból lehet csomagteret csinálni. Amúgy aranyos, az 1.4-es mocival elfogadnám.


Amiben a Jazz páratlan ebben a kategóriában , az a variálhatóság és a helykínálat . Varázslat , amit ott műveltek , és hihetetlen , hogy hányféle módon és milyen játszi könnyedséggel lehet variálni az utas/csomagteret  :o !

A klassz motor , príma váltó ráadásul ebben is megvan , mint minden Hondában ; a (szerintem) csinos műszerfal pedig csak hab a tortán  :)

Egyik legjobb barátom épp most állt kisautó-vásárlási projekt előtt ; a Jazz el is vitte volna a prímet , ha lett volna belőle dízel  :roll: ... De mivel nem volt , ő pedig mindenképpen azt akart , végül a Mazda 2 lett a nyerő . Szintén nem rossz választás  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #20 Dátum: 2005.03.06 01:17:05 »
Íme az új Civic !

(Ez még elvileg csak Concept , most mutatták be Genfben - de néhány apró részletet leszámítva gyakorlatilag ugyanígy néz majd ki a szériamodell is.)









Szerintem nagyon állat  :prayer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #21 Dátum: 2005.03.06 01:24:29 »
Ez meg az új Legend .





Hmmm ... Azt hiszem , elmondhatjuk , hogy a japánok úgy általában (ez minden márkára érvényes) továbbra is adósak egy igazán szép és önálló kinézetű felső kategóriás modellel  :roll: ... Talán a Mazda Xedos 9 volt ehhez a legközelebb , de az sem volt egy túl magabiztos próbálkozás .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #22 Dátum: 2005.03.06 04:11:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
A nőiességet én sem értem. Egyrészt szerinted minden autó nőnemű, így természetes. Másrészt van egy buta közvélekedés, hogy a férfiaknak nagy autó dukál, a nőknek meg kicsi. Különösen, ha gömbölyű - szerintem a Yaris nem göbölyű...


Az , hogy én úgy gondolok az autókra , mint nőnemű lényekre , egy teljesen más dolog . Ne keverjük a kettőt . Ha pl. vadászpilóta lennék , akkor is úgy gondolnék a gépemre , mint egy nőnemű valamire (és érdekes , hogy nem vagyok ezzel egyedül - gyakorlatilag kizárólag női neveket szoktak felfesteni a személyzetek a gépeikre) - de ettől egy ilyen gép még qrvára nem nőies valami , sőt . A kettő nem függ össze .

Buta közvélekedés ? Ugyan már . Az európai piac úgy néz ki , hogy minél kisebb az autó , annál nagyobb a nők aránya a tulajok között (egyterűek kivételek) . Ezt a gyárak is tudják , és igyekeznek ennek megfelelően tervezni az autóikat . A Yaris tökéletesen is sikerült ebből a szempontból .

Ja , és hogy a Yaris nem gömbölyű . Tényleg , igazad van . Tök szögletes . A Yaris szögletes . A Volvo 740 pedig gömbölyű  :lol:

Ha körbenézel a piacon, erősen az a tendencia, hogy a gömbölyű formák jönnek előtérbe, és az egyeneseket eltűntetik. Ettől még nem nőknek gyártanak autót :D
A méretről meg annyit, nemtom felétek is divat-e, de nálunk egyre inkább, hogy a nagy terepjárókkal, pickupokkal 150centis szőke csajszik járkálnak 20 kiló arannyal magukon. Ezek szerint ők férfi autóval járnak, vagy mégse, mert kerek? Most akkor mi van?
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Honda
« Válasz #23 Dátum: 2005.03.06 04:18:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Íme az új Civic !

(Ez még elvileg csak Concept , most mutatták be Genfben - de néhány apró részletet leszámítva gyakorlatilag ugyanígy néz majd ki a szériamodell is.)


Szerintem nagyon állat  :prayer:


Szép, ez végre minőségi ugrás a szépség terén. Bár elég gonosz vagyok és aszondom Daewoo Lanos a háta, csak a két lámpát egybehúzták :D
Laco 73 :D

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Honda
« Válasz #24 Dátum: 2005.03.06 10:16:24 »
Egy Civic Type-R-t elfogadnák az biztos 8) .
Hasonlók a paraméterei a TS Corollához csak a Corollában egyáltalán nincs önzáró difi,és az ESP is állandóan beleszól a sportos vezetésben.Azért egy kikapcsolható ESP aranyat ér :)  8)
Erőben kb ott van a Corolla is a maga 192 LE-vel a Type-R 200LE-hez képes,igaz egyik 1.8 másik 2 literes.Nyomaték különbségek is hasonlóak(180 és 200),ha jól tudom.Ja és kicsit több,mint 1 misi a különbség a Corolla javára.
Csak egy kis fejtegetés az azonos kategóriákban,ha már felvonulnak a Hondák is.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #25 Dátum: 2005.03.06 10:22:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , és hogy a Yaris nem gömbölyű. Tényleg, igazad van. Tök szögletes. A Yaris szögletes. A Volvo 740 pedig gömbölyű  :lol:

Szerintem abból, hogy valami nem gömbölyű, még nem következik, hogy szögletes lenne. Nekem a "tojás" MAzda 121, vagy az előző Hyundai Lantra a gömbölyű. Az egy dolog, hogy az élek, sarkok le vannak gömbölyítve - jó példa erre a Volvo 850!!! - és egy másik, hogy az autó formája gömbölyű.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #26 Dátum: 2005.03.06 10:29:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Íme az új Civic! Szerintem nagyon állat  :prayer:

Na, és szerinted ez gömbölyű, vagy szögletes?
music     

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Honda
« Válasz #27 Dátum: 2005.03.06 10:30:02 »
A Yaris lehet,hogy gömbölyű meg női autó,de én szeretem.Megy is, kényelmes is nekem,nem is furcsállom a belső kiképzést.... :)
Biztos van benne valami ,amit mondtok,hogy több női vásárló van a kisautók terén,de ahogy Palaczk is mondta,kinek mire kell...
Biztos lecserélem,ha családom lesz és a bevásárláskor már igen kicsi lesz a hely benne,de amíg ketten használjuk és az üllést egy mozdulattal előre tolom a sínen,addig megfelel kis furikázós autónak.De tényleg ízlések és pofonok. :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #28 Dátum: 2005.03.06 10:30:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez meg az új Legend .

Jó, de kicsit rövid a feneke.
music     

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Honda
« Válasz #29 Dátum: 2005.03.06 17:16:21 »
Idézetet írta: "Hardy"
Egy Civic Type-R-t elfogadnák az biztos 8) .
Hasonlók a paraméterei a TS Corollához csak a Corollában egyáltalán nincs önzáró difi,és az ESP is állandóan beleszól a sportos vezetésben.Azért egy kikapcsolható ESP aranyat ér :) .


A TS-ben a VSC kikapcsolható