Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #540 Dátum: 2010.03.10 18:24:14 »
Szerintetek megéri felhívni?

Egy ilyen 1.6-os 125 lóerős motort nagyon pörgetni kell nem? Automatához szerintem inkább a nyomatékosabb motorok illenek.
Nem a motor a gond... Hanem hogy ez az autó látnivalóan kapott már hideget-meleget bőven. Teljesen összevissza állnak a karosszériaelemek rajta, és valszeg a technika is hasonló állapotban lehet. Nagyon bírják a gyilkolást ezek a szegény Hondák, és ezt a legtöbb fiatal tulaj alaposan ki is használja. Én nem foglalkoznék ezzel a kocsival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Honda
« Válasz #541 Dátum: 2010.03.10 19:43:14 »
telibe fényezték a kilincset?  :szemez:
amugy ez a típus egy nagyon jó alaku autó. csak rommá tört már a 90%a
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Honda
« Válasz #542 Dátum: 2010.06.07 09:26:37 »
Tegnap volt módom egy "kicsit" hajtani egy 2.2es i-CTDI Accordot. (ez még az előző, de abból fészliftes Accord.)
Ilyen, csak szebb felnikkel:

Mentünk egy Szeged-Bp-Keszthely-Szfhérvár-Szeged kört, 720 km.

A benyomások igen pozitívak :yes:

A kellemesen feszes ülésekben ugyan már a végén fészkelődtem, de egész napos autóba ülés után se gémberedtem el teljesen.

Az autó csöndes: 120 és 160 km/h között nincs nagy differencia. Persze hallható, de abszolút tartható fejfájás nélkül. Amit nagyon szeret, az az óra szerint 145, ott baromi csöndes és nagyon jól is fogyaszt.
Az egyenest nem mindig szereti tartani (225/45 17es kerekekkel nem meglepő...) de kanyarodni tud. Bár Szentbékkálla felé egy tapadós BMW azért jött a sejhajunkba...

A motor kellemes, de valahogy a kis 1.4es D-4D-nek jobb a karaktere. Bármily meglepő, alacsony fordulatról mintha jobban felkapaszkodna. Aztán persze nagyot lép, de ekkor eléggé kormol...  :ph34r: Amúgy ez a teljesítmény, bőven elég kishazánkba. Országúti előzésnél kéri a negyediket, de szabályos tempónál elgurul 6.-ban.

A 6os váltó egy álom :yes: Pályára való 6. fokozat, amivel 145 körül forog 2500-at. Félreváltani egyszer-kétszer ugyan félreváltottam, de csak mert szokatlan volt a 6. fokozat...Amúgy pikk-pakk, nagyon finoman lehet váltani, mindig vette elsőre a megfelelő fokozatot, soha egy reccsenős hátramenet.
A kuplung viszont baromi kemény. Veszprémnél az elkerülőn kellett egy kicsit csordogálni mert kilométeres dugó volt. Hát abban a fél órában nőtt kb nyolc centit a bal vádlim... :sweatdrop:

A beltér igen finom, de itt-ott volt egy-két zörgés (a kocsiban 128ezer km van). Ezek viszont csak igen rossz úton hallatszottak. A zene is tisztességes. Klíma baromi jól hűt, csak nem túl huzatmentesen. Viszont van tetőablak, ami nagyon kellemessé teszi az országúti tempózást: no klíma, csak bukóra a tetőablak és hajrá :D

Ami viszont botrány volt, az a hazaúton tapasztalt bogármennyiség! MIre hazaértünk, szó szerint nem láttunk ki az autóból. A kocsi első lökhárítóján túlzás nélkül nem fértek hová a bogarak: bizonyos helyeken a lökhárító síkjából 4-5 mm-re kiállt a bogárhad, ami föltapadt... :eek: Gáz, hogy így az esős idő után frissen kikelő rovarhad mit művel!

Node vissza az autóra: összességében igencsak kéne kategória, fenntartással egyéb költségekkel együtt is. Még bőven nincs luxusadó, de mégis fölényeset nyújt dinamikában is. Nincs negatív megítélés (á la Passat, BMW 3-as, stb) de mégis van (pl előzési) presztízs. Nincs óriási ára, de jó az értéktartása. (ez a példány 7 millió volt, executive felszereltségben, bőrt kiszedve.)
Szóval bármikor jöhet :yes:
Gabe 254.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #543 Dátum: 2010.08.11 16:40:11 »
Sziasztok.

Valaki tud valami közelebbit az 1.4-es duplakarbis Honda Civicről? Dinamikája, fogyasztása érdekelne, meg nyilván a megbízhatósága.

Honda fórumon próbáltam, de úgy tűnik, a hondások kiútálták maguk közül az Index Fórumot, és nyitottak külön fórumokat, ahol azonban regisztrálni kell. Nekem meg nem nagyon van kedvem még egy helyen login adatokat vadászni és megjegyezni...  :whistling:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Honda
« Válasz #544 Dátum: 2010.08.11 20:00:51 »
most melyikre gondolsz? a 1990 korüli régi karbis civicekre? múltkor ültem egy ilyenben. jó a motorja, megbízható is de hihetetlen papirból van a kaszni. életveszély..én nem ajánlom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #545 Dátum: 2010.08.12 08:08:35 »
most melyikre gondolsz? a 1990 korüli régi karbis civicekre? múltkor ültem egy ilyenben. jó a motorja, megbízható is de hihetetlen papirból van a kaszni. életveszély..én nem ajánlom

Igen, konkrétan egy 1990-es duplakarbisat néztünk meg. 10 éve van a tulajnál, 5 éve teljes lakatolás, fényezés, és rohadásnak még mindig semmi nyoma, csak mivel piros, lemattult a fény, de jó munkának néz ki. Nincs tekergetve az órája, 260 ezer van benne. Két garnitúra gumi felnire szerelve,m két szezont futott téli és nyári, plusz még harmadikként ott vannak a gyári 13-as Honda felnik is (a nyári 15-ös kf. felnivel van). Riasztó, indításgátló, rablásgátló, elektromos ablakok elöl (utólagos), elektromos tető, szervó. És nagyon szép a motortere, azon felül, hogy porszáraz, a dupla karburátor, meg a bemenő dupla gázbovden eléggé megvadítja.  :yes:

Nem éreztem benne egyébként az őserőt, lehet, hogy azért, mert hárman ültünk benne, és ránézésre úgy 205-ös gumik lehetnek rajta, de minimum 195-ösök. Viszont minden más tekintetben meggyőző volt, nem leharcolt, nem széjjelrácsingolt-agyoncsicsázott.

Páromnak nézzük, alternatív megoldásként még Mitsu Colt-Galant, Nissan Micra-Sunny, Daihatsu Charade, Swift, és persze Toyota jöhetne szóba. Mitsu általában rohadt, Nissan általában rohadt ÉS törött, Charade nem nagyon van. Swiftből Dunát lehet rekeszteni, és ugyanannyiért általában 6-8 évvel fiatalabbat lehet kapni, de fapadosat.  :?:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Honda
« Válasz #546 Dátum: 2010.08.12 08:27:52 »
Hmm most adtuk el musspici Charade-ját, ami november óta anyuéknál állt...
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Honda
« Válasz #547 Dátum: 2010.08.12 08:42:43 »
nézd. én ültem pár km-t egy ilyen kis honda sedanban, bár belülröl egész tágas de nagyon könnyü, gyenge az a kaszni.
beültem utána az enyémbe és teljesen "ez több anyagból van" érzésem lett. pedig az enyém is nulla.
főleg h a párodnak lesz így én nem ajánlom. nincs orra az autónak , bele sem gondolok mivan ha baj van..
én inkább nissan és colt vonalon nézelődnék?  amugy mi a keret? hatchback is jó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Honda
« Válasz #548 Dátum: 2010.08.12 09:28:52 »
A régi Micra iszonyat picike... :surrender:
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #549 Dátum: 2010.08.12 15:29:56 »
Hmm most adtuk el musspici Charade-ját, ami november óta anyuéknál állt...

ó vazz....

mennyiért?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #550 Dátum: 2010.08.12 15:33:17 »
nézd. én ültem pár km-t egy ilyen kis honda sedanban, bár belülröl egész tágas de nagyon könnyü, gyenge az a kaszni.
beültem utána az enyémbe és teljesen "ez több anyagból van" érzésem lett. pedig az enyém is nulla.
főleg h a párodnak lesz így én nem ajánlom. nincs orra az autónak , bele sem gondolok mivan ha baj van..
én inkább nissan és colt vonalon nézelődnék?  amugy mi a keret? hatchback is jó?

hehe..... háromszázezerből jó lenne, ha kijönne az autó.  :whistling:

Kezdő autó kellene pár évre. Ajánlottak már ismerősök Red Top motoros Nissan Primera eGT-t, de azt mondta a jány, hogy az neki erős is, meg nagy is. Persze azonnal beajánlottam a cserét, mondván jó lesz az, legalább látom, mennyire tudok fenntartani egy ilyen autót (előbb-utóbb úgyis kell egy erős autó, nem bírom ki, hogy ne legyen legalább egyszer az életben). De abban meg neki van igaza, hogy a másét (még ha az enyém is) nem vezeti úgy, mint a sajátját, nem tudja mondjuk pirosra kicserélni a váltógombot, ha az tetszik neki stb.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #551 Dátum: 2010.08.12 15:35:16 »
Persze, hogy jó a hatchback, sőt, nézegettünk Daihatsu Cuorét is, de az ugye méretre nem sokkal nagyobb, mint egy ékszerdoboz, viszont esztétikailag minden volt, amit eddig láttunk, csak az nem.

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Honda
« Válasz #552 Dátum: 2010.08.12 16:26:06 »
Páromnak nézzük, alternatív megoldásként még Mitsu Colt-Galant, Nissan Micra-Sunny, Daihatsu Charade, Swift, és persze Toyota jöhetne szóba. Mitsu általában rohadt, Nissan általában rohadt ÉS törött, Charade nem nagyon van. Swiftből Dunát lehet rekeszteni, és ugyanannyiért általában 6-8 évvel fiatalabbat lehet kapni, de fapadosat.  :?:
[/quote]


Szia


Szerintem ez jobban vezethető szerethető egy Nőnek.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.5i_16v_90le-4050993

És megnyugtatlak a Honda is tud rohadni rendesen!


Élőben derül ki minden :)



Üdv

Ex IS300 tulaj :)

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Honda
« Válasz #553 Dátum: 2010.08.12 16:28:00 »
Vagy VEI

Ez nagyon jól fogyaszt igaz eleje már törve volt és ezért hiányzik a légzsák belőle :(
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.5_vei-3914981
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.15 14:31:39 írta kleingy »
Ex IS300 tulaj :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Honda
« Válasz #554 Dátum: 2010.08.12 16:35:03 »
az a baj, hogy ebből a generációból ennyiért hulladékot lehet csak venni, amivel csak a gond van. Nem mondom, pizzafutár autónak jó lehet, ha az ember arra készül, hogy amikor először leáll alatta, betolja az árokba. Én valami szerethetőt szánnék a páromnak.

Tudom, hogy a Hondák is rohadnak, hiszen kilencvenes évekbeli japánról beszélünk. Ami ebben az 1.4-ben megnyugtatott, az az, hogy öt éve volt rendbe hozetva a karosszéria, és egyáltalán nem látszik rajta semmi, ami arra utal, hogy valaki jó munkát végzett. Ez elég ritka manapság.