Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 337308 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #510 Dátum: 2009.10.28 09:19:13 »
Azt elfelejtettem írni, hogy új autóról lenne szó.
A praktikum, és a megbízhatóság együtt fontos.
Akkor Jazzt.
yarisnál most 400.000 engedményt adnak! :hmmmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Honda
« Válasz #511 Dátum: 2009.10.28 09:20:44 »
Igen, és így van köztük 200ezer difi. (ha a Yarishoz is megveszed a menetstabilizálót, ami a Jazz Elegance-ben benne van)
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #512 Dátum: 2009.10.28 09:22:30 »
nem lesz több NSX

Úgy néz ki, a Honda most az ellenkező végletbe esett: kizárólag hibrid, üzemanyagcellás, és egyéb közrnyezetbarát modelleket fejlesztenek, sportos autókat gyakorlatilag egyáltalán nem.

leszilaci

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #513 Dátum: 2009.10.28 09:25:25 »
Igen, és így van köztük 200ezer difi. (ha a Yarishoz is megveszed a menetstabilizálót, ami a Jazz Elegance-ben benne van)
ha viszont Jazz mellett döntenek KLacoék, akkor sietni kellene:
A Honda swindoni üzemében megkezdődött az európai Jazz sorozatgyártása
én nem bíznék az első szériás, angol gyártmányokban...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Honda
« Válasz #514 Dátum: 2009.10.28 09:29:57 »
Te, a francia Yarisos?
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #515 Dátum: 2009.10.28 09:36:37 »
Te, a francia Yarisos?
ezért mondom...

enyém az első franciák között volt: új korában jobb ajtón állítani kellett, és az első szélvédőnél a gumikédert kicserélni. később légszűrőházcsere. majd a váltócsere.
ehhez képest öcsém faceliftes francia yarisával csak a légszűrőházcsere, más semmi.

a japán, faceliftes yaris verso-nál a vezető oldali ajtónál kellett kicserélni a gumikédert.

Satriani

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #516 Dátum: 2009.10.28 09:59:06 »
Új Jazz vs. Yaris: a most futó Yarisnál ridegebb belterű autót keveset látni, nálam már itt el is dőlne a dolog. A Jazz praktikumával mindettől függetlenül szinte lehetetlen versenyezni, és a megbízhatóságára sincs semmi panasz, úgyhogy szerintem aki megengedheti magának, jobb kisautót nem talál.

Még a Mazda2-est nézném meg, ha a praktikum nem lenne kiemelten fontos. Az tényleg egy kisautó, annak persze kiváló.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #517 Dátum: 2009.10.28 14:22:31 »
...a most futó Yarisnál ridegebb belterű autót keveset látni, nálam már itt el is dőlne a dolog.
Ez megint teljesen szubjektív - én nemrég másfél órát üldögéltem egy ilyen Yarisban (épp a KLacoék által kinézett, 1.33-as Solban), és teljesen jól éreztem magam benne. Egyáltalán nem tűnt ridegnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #518 Dátum: 2009.10.28 14:26:51 »
A praktikum, és a megbízhatóság együtt fontos.
Pont ez alapján nem lehet eldönteni, mert mindkettő praktikus és megbízható  :yes: ... A Yarisban is remek a helykihasználás és a variálhatóság; de a Jazz még tágasabb - kérdés, hogy kell-e ez a többlet hely, mert ami a Yarisban van, az sem kevés; cserébe kisebb a karosszéria, ergo városban könnyebb vele az élet. A Jazznek jobb a váltója és a futóműve (hozzátéve, hogy a Yarisé sem rossz) - cserébe a Yaris takarékosabb és olcsóbb. A Yaris ugye Toyota  :) ... Bár a Honda név sem rossz, szóval itt is patt  ;) ... Nehéz döntés; összességében én is azt mondom, hogy menjetek el, próbáljátok ki, és ha ez sem dönt, akkor amelyikre jobb ajánlatot kapjátok, azt vegyétek meg. Egyikkel sem fogtok rosszul járni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #519 Dátum: 2009.10.28 14:27:51 »
A Stop and go az minden 1.33-as Yarisban benne van?
A Solban biztosan. És nagyon úgy rémlik, hogy a Terrában is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
Re: Honda
« Válasz #520 Dátum: 2009.10.28 14:41:57 »
Egyenlőre csak érdeklődtem, hogy látjátok a kérdést.
Nekem megmondom őszintén a Jazz jobban bejön. Dizájnosabb kívülről, és belülről is.
Ekkora motorral azért már autópályára is kimerészkedik az ember, és ha 4 nagyobb ember elfér benne, meg 2 napra való csomag, az nagyon jó lenne. Ehhez viszont kell a Jazz csomagtere.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Honda
« Válasz #521 Dátum: 2009.10.28 22:09:14 »
Egyenlőre csak érdeklődtem, hogy látjátok a kérdést.
Nekem megmondom őszintén a Jazz jobban bejön. Dizájnosabb kívülről, és belülről is.
Ekkora motorral azért már autópályára is kimerészkedik az ember, és ha 4 nagyobb ember elfér benne, meg 2 napra való csomag, az nagyon jó lenne. Ehhez viszont kell a Jazz csomagtere.
Autópályán meg a Yaris 6os váltója jön jól :whistling:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re: Honda
« Válasz #522 Dátum: 2009.10.28 23:30:59 »
Önmagában nem erény a +1 fokozat, nem ártana ismerni a végáttételeket, meg a nyomatékgörbéket is.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #523 Dátum: 2009.10.28 23:47:27 »
Egyenlőre csak érdeklődtem, hogy látjátok a kérdést.
Nekem megmondom őszintén a Jazz jobban bejön. Dizájnosabb kívülről, és belülről is.
Ekkora motorral azért már autópályára is kimerészkedik az ember, és ha 4 nagyobb ember elfér benne, meg 2 napra való csomag, az nagyon jó lenne. Ehhez viszont kell a Jazz csomagtere.
1.80 vagyok, a Yarisban kényelmesen (!) elférek "magam mögött", és még csomagtartó is marad. De hogy a Jazzben még nagyobb a hely, az tény. A Jazz helykínálat szempontjából simán kompakt kategória.

De: ültél már Yaris II-ben? Sokkal nagyobb belül (hátul & csomagtartó), mint a Yaris I.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Honda
« Válasz #524 Dátum: 2009.11.06 11:25:48 »
Ne irjatok színessel pls..
Nem szoktam (csak néha zölddel, de azt nem szeretem...) , és szerintem most is elég jól látszik a célja.
:yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.