Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 337811 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #450 Dátum: 2009.02.25 18:31:57 »
Cégnél gépkocsi tender van... ideraknak most hozzánk egy valag autót tesztre. Múlt héten szabin voltam, akkor volt a Fiat. Állítólag nem sokról maradtam le.
De ma mentem egy kört a Honda Civic Hibriddel! Egy élmény volt. Életemben először most ültem hibrid autóban, és ilyen fajta autómata váltósban (DSG?). Eszméletlen!
Maga a konstrukció nem tetszett sajnos, nekem kicsi. Az anyósülésen úgy ültem benne mint majom a köszörűkövön - alig fértem be. Hátul meg nem tudtam normálisan ülni, bevertem a fejem (1m92cm). Meg a rögeszmém: kár, hogy nem 5 ajtós...
De motorilag, wow. A féket ha nyomva tartom, leáll a motor. Ha leveszem a lábam, újraindul. Az Üllőin a felüljárón véletlenül vettem észre, hogy 110-nál tartok. Dukál nekem egy ilyen autó...

Holnap délután jönnek az Opelek. 1 vagy 2 hét múlva lesz Toyota is! Kíváncsi leszek, de nagyon!

Ha jól tudom, nem DSG (dupla kuplungos robotizált) váltó van benne, hanem CVT (fokozatmentes automata).

Amúgy ilyen stop and go rendszer, amit leírsz, időközben egyre több "normál" autóban is van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Honda
« Válasz #451 Dátum: 2009.02.25 18:34:27 »
És a Honda hibridje ráadásul nem is teljes hibrid, csak kisegítő. Egy Toyota hibrid még nagyobb élmény.
Ha lesz módot, próbáld ki.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Honda
« Válasz #452 Dátum: 2009.02.25 20:38:31 »
És a Honda hibridje ráadásul nem is teljes hibrid, csak kisegítő. Egy Toyota hibrid még nagyobb élmény.
Ha lesz módot, próbáld ki.
Igen ezt tudom. Alig várom...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Honda
« Válasz #453 Dátum: 2009.02.25 20:40:05 »
Ha jól tudom, nem DSG (dupla kuplungos robotizált) váltó van benne, hanem CVT (fokozatmentes automata).

Amúgy ilyen stop and go rendszer, amit leírsz, időközben egyre több "normál" autóban is van.
Minden esetre, Isteni! Komolyan mondom, nem is értem, miért gyártanak még kézi váltókat... hihetetlenül jó - és van rajta sport üzemmód is. Állati. Csak ilyet szabadna gyártani  :eek:  :clap: :szemez:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #454 Dátum: 2009.02.25 21:16:02 »
Ha jól tudom, nem DSG (dupla kuplungos robotizált) váltó van benne, hanem CVT (fokozatmentes automata).

Amúgy ilyen stop and go rendszer, amit leírsz, időközben egyre több "normál" autóban is van.
Minden esetre, Isteni! Komolyan mondom, nem is értem, miért gyártanak még kézi váltókat... hihetetlenül jó - és van rajta sport üzemmód is. Állati. Csak ilyet szabadna gyártani  :eek:  :clap: :szemez:

Ebben egyetértek, én a kézi váltókat simán a sportkocsikba "száműzném"  :yes: !

Amúgy a CVT-nél jobban kedvelem a hagyományos, tehát sebességfokozatokkal rendelkező automata váltókat. Nem tetszik ugyanis a CVT-nek az a "szokása", hogy ha padlógázzal gyorsítasz, akkor amíg a pedált padlón tartod, addig a váltó végig olyan áttételt használ, hogy a motor közel maximális fordulatszámon dolgozzon. Így adódhatnak olyan "finomságok", hogy pl. egy kocsisor előzése során (mondjuk országúton) a motor végig, folyamatosan 6500-on dalol  :wacko: ... Na, ez nekem az idegeimre menne. Márpedig máshogy nem érhető el maximális gyorsulás a CVT váltóval szerelet autók esetében. Ezért szeretem jobban a "sima" automatát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Honda
« Válasz #455 Dátum: 2009.02.26 11:20:56 »
Nem tetszik ugyanis a CVT-nek az a "szokása", hogy ha padlógázzal gyorsítasz, akkor amíg a pedált padlón tartod, addig a váltó végig olyan áttételt használ, hogy a motor közel maximális fordulatszámon dolgozzon. Így adódhatnak olyan "finomságok", hogy pl. egy kocsisor előzése során (mondjuk országúton) a motor végig, folyamatosan 6500-on dalol  :wacko: ....
Nálam ez ritka szokás - azt a pár alkalmat, amikor kocsisorokat előzgetek, azt kibírná... ha ilyenem lenne. Az élmény azért sokkal nagyobbat nyom nálam...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #456 Dátum: 2009.02.27 20:50:43 »
Nem tetszik ugyanis a CVT-nek az a "szokása", hogy ha padlógázzal gyorsítasz, akkor amíg a pedált padlón tartod, addig a váltó végig olyan áttételt használ, hogy a motor közel maximális fordulatszámon dolgozzon. Így adódhatnak olyan "finomságok", hogy pl. egy kocsisor előzése során (mondjuk országúton) a motor végig, folyamatosan 6500-on dalol  :wacko: ....
Nálam ez ritka szokás - azt a pár alkalmat, amikor kocsisorokat előzgetek, azt kibírná... ha ilyenem lenne. Az élmény azért sokkal nagyobbat nyom nálam...

Én gyakran gyorsítok padlógázzal, viszont utálom magasan pörgetni a motort, ezért ez engem nagyon zavarna. Teljesen át kéne alakítanom a vezetési stílusomat hozzá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Honda
« Válasz #457 Dátum: 2009.02.27 21:04:36 »
Bedobtak egy Honda-szórólapot. Nem semmi kedvezmények vannak - igaz a tavalyi autóikat árusítják ki.
Pl. Civicet adnak 1.8-as motorral már 4,2M-ért, és ebben benne van már a metálfény is (amit ugye előszeretettel szokás az árlistán extratételként feltüntetni), Jazzt adnak 2,8-ért, Civic Type-R-t adnak 6,34M-ért etc.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #458 Dátum: 2009.02.27 22:39:01 »
Bedobtak egy Honda-szórólapot. Nem semmi kedvezmények vannak - igaz a tavalyi autóikat árusítják ki.
Pl. Civicet adnak 1.8-as motorral már 4,2M-ért, és ebben benne van már a metálfény is (amit ugye előszeretettel szokás az árlistán extratételként feltüntetni), Jazzt adnak 2,8-ért, Civic Type-R-t adnak 6,34M-ért etc.

A Civicek ára nem semmi  :D ! De azért ezen meglepődtem, hogy egy Jazz 2.8-ért húdeakciósnak számít  ::) ... Persze tudom, hogy tényleg annak számít, de akkor is. Meglehetősen kemény ára van ennek a kis autónak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Honda
« Válasz #459 Dátum: 2009.02.27 23:17:11 »
irtam mar h a jazz kegyetlen drága. annyira nem jó/szép

ööö..ühüm: :wub:
http://www.vezess.hu/magazin/het_vetele_fiat_grande/17620/

 :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #460 Dátum: 2009.02.27 23:22:57 »
irtam mar h a jazz kegyetlen drága. annyira nem jó/szép

ööö..ühüm: :wub:
http://www.vezess.hu/magazin/het_vetele_fiat_grande/17620/

 :winkiss:

Hagyd már ezt a GP-t, ha jót akarsz magadnak  ::) ... 2.395 a 75 lovas dízellel, klíma nélkül, három ajtóval? Akkor már inkább egy Hyundai Getz dízel, 88 lóval, klímával, öt ajtóval, megbízhatósággal, 2.290-ért :otlet:

------------------------------

Amúgy a Jazznek mind az utas-, mind a csomagtere igazából az eggyel nagyobb kategóriás autók helykínálatát nyújtja - és olyan mértékben variálható, hogy e téren nincs párja a kategóriában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Honda
« Válasz #461 Dátum: 2009.02.28 13:14:29 »
Ez így igaz, ahogy Palaczk leírta!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #462 Dátum: 2009.02.28 22:21:08 »
irtam mar h a jazz kegyetlen drága. annyira nem jó/szép

ööö..ühüm: :wub:
http://www.vezess.hu/magazin/het_vetele_fiat_grande/17620/

 :winkiss:
egy nagyon jó ismerősömék árulnak egyet.(fiatal pár)

2007-es 1.4 8v, 5ajtós, szürke, 48.000km.
mélygarázsban tartott, első tulajos, sérülésmentes, klímás.
ha gondolod elküldöm az elérhetőségét.

ültem az autóban. ezzel mentünk a nyáron triestbe.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Honda
« Válasz #463 Dátum: 2009.03.01 00:45:34 »
irtam mar h a jazz kegyetlen drága. annyira nem jó/szép

ööö..ühüm: :wub:
http://www.vezess.hu/magazin/het_vetele_fiat_grande/17620/

 :winkiss:
egy nagyon jó ismerősömék árulnak egyet.(fiatal pár)
Puntot, vagy Jazzt?
Meehogy ez a Hondatopic...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #464 Dátum: 2009.03.01 00:55:13 »
Puntot, vagy Jazzt?

2007-es 1.4 8V Jazz?  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )