Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 337200 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #390 Dátum: 2008.08.08 23:39:22 »
Ma pedig a korábban említett, eladósorban lévő '99-es 1.8-as Accorddal ismerkedtem elég hosszasan - a Jánossomorjától Pécsig megtett 330 km-es úton bőven volt rá alkalom  :)

Világosan megértettem, miért mondják, hogy a Honda a "japán BMW"  :yes: ! Ez a kocsi gyors, sportos vezetésre inspirálja az embert - és abszolút partner is hozzá. Rég volt, hogy ilyen hamar "összenőttem" volna egy kezdetben szinte teljesen ismeretlen autóval. 30-40 km után már magabiztosan mentem bele olyan kihegyezett előzésekbe hepehupás, keskeny mellékúton, szakadó esőben, amiket pl. az Avénkkal sem biztos, hogy mindig bevállaltam volna - mert nem jelentett gondot, mert az autó az az igazi, direkt, precíz "végtag-meghosszabbítós" fajta! Közvetlen és pontos a kormány, határozottan és rövid utakon kapcsolható a váltó, harap (de jól adagolhatóan) a fék, stabil és feszes a futómű. Mindehhez valahogy megoldották, hogy a vezetőülésből pontosan és határozottan lehessen érezni, hogy merre meddig tart az (amúgy nem kis méretű) karosszéria - ez, és a kormány direktsége a két fő különbség, ami miatt pl. az Avéval kevésbé lettem volna bátor a fent leírt előzésekben.

Na és persze a krém, a hab a tortán: a motor  :wub: ... Nagyon halk (nem zajosabb az Avéénál, és ez elég nagy szó), de szép a hangja (négyhengeres létére); 160 volt a max, amit mentem vele (az M7-esen a Balatonnál), de ennél a tempónál is normál hangerővel tudtam telefonálni, és a rádiót se nagyon kellett felhangosítani. Roppant pörgős, és a nem túl bő hengerűrtartalom ellenére szépen viszi a kasztnit. Mondjuk, ebben része van annak is, hogy a váltó elég rövid - ötösben alig valamivel 100 fölött már 3000-et forog, 160-nál már nyaldosta alulról az 5000-et. De cserébe tényleg jól húz, nem gond vele ötödikben előzni 80-ról. Bár ha valahol, hát ebben az autóban tényleg élmény ilyen tempónál visszatenni hármasba a váltót, ami már önmagában is élvezet - és aztán énekeltetni kissé a remek motort  :cool2: ...

A beltér persze, a kategória mai autóihoz képest, kissé egyszerű és elnagyolt - nagyot változott e téren a világ a 90-es évek vége óta, az biztos. Olyasmi, mint amilyen az Ave I-es korai változata. De hely van, az ergonómiával nincs gond, az ülésből 4 óra vezetés után frissen szálltam ki, és a 180 ezer kilométert dicséretesen minimális kopással tüntették el az anyagok. Szóval az optikai minőség bent nem éri el a mai (nagyon magas) szintet - de a tartóssággal nincs a világon semmi probléma.

Összességében véve, ez a mai út bőven elég volt ahhoz, hogy átérezzem, mit és miért lehet egy Hondán szeretni  :clap: !
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.08 23:42:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Honda
« Válasz #391 Dátum: 2008.08.10 19:53:29 »
Hát nemtom, én az elődöt nem próbáltam, viszont tegnap ültem először nagynénémék új 2.2-es dízelében, és a motor teljesen hideg (és még csak párszáz km-t futott) állapotban, nyitott ajtó mellett is csak alig volt dízeles. OK, fel lehetett ismerni hogy dízel, de semmi több. Kb. mint az 1.4-es dízel E12  :yes: ... Képzelem, milyen lehet üzemmelegen.
Csak újságírói tesztet olvastam, ott írták, hogy terhelés alatt sokkal kerregősebb, mint az előző.

"Magam mögé" is kényelmesen be tudtam ülni, helykínálatban kb. egálban van a kocsi az Ave II-essel.
Ezt majd megnézem, a tesztben hiányolták a lábtér növekedést. Ezért is nem lett Accord anno.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Honda
« Válasz #392 Dátum: 2008.08.13 11:03:23 »
Az előző Accord alapjáraton kívülről üzemmelegen is dízelhangot ad (de még így is az egyik legszendébb 4 hengeres; E90 320D-nél elviselhetőbb), belülről melegen alig hallatszik valami a kerregésből. A vibrációk jobban zavarnak, de menet közben azok is kisimulnak.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #393 Dátum: 2008.08.23 17:20:33 »
Gyerekek, itt az eladó Accord linkje, ha valakit érdekel.

Valami kicsit kopog az első futóműben (szerintem kormányösszekötő), és az első lökhárítón van néhány felületi javítás - egyébként korrekt. Nagynénémék hat éve vették, előttük csak egy gazdája volt. Végig vezették a szervízkönyvét, egy darabig márkaszervízben, utána a saját megszokott szerelőjüknél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Honda
« Válasz #394 Dátum: 2008.08.23 18:04:09 »
Őszintén meg lennék lepve, ha nem vinnék el max. egy hónapon belül, max 1 klió alkuval.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #395 Dátum: 2008.08.23 21:32:59 »
Őszintén meg lennék lepve, ha nem vinnék el max. egy hónapon belül, max 1 klió alkuval.

Egy hete fönt van a hirdetés, és eddig ketten csörögtek (abból az egyik vmi nepper volt, lehet hogy a másik is). Őszintén szólva kicsit nagyobb felzúdulást vártam, figyelembe véve, hogy évjáraton belül igencsak az olcsóbbak között van a gép a hasznaltauto-n ezzel az árral  ::) ...

De én már nem csodálkozom semmin. A kiváló állapotú, második gazdás, tulajtól származó, ötajtós, nem sokat futott Corsát május vége óta hiába árulom  :no: ... Pedig egy ideje már árban is visszafogtuk magunkat. Összesen talán ha tíz érdeklődő telefonált a három hónap alatt  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Honda
« Válasz #396 Dátum: 2008.08.24 09:42:44 »
Az a baj a használtautópiacon, hogy mindenki tökéletes autót akar 100.000alatti km-el, gyári fénnyel, és persze a létező összes extrával....Ha ezek megvannak, akkor valaki talán felhív, majd a második kérdése,hogy ebből még mennyit engedsz.... És ha nem engedsz neki csilliókat az első telefonos "alku" során, akkor van aki egész egyszerűen, köszönés nélkül rádrakja a telefont.
 :2guns:
Palaczk, nem irigyellek, hogy több autót is árulsz!
Kitartást hozzá :sorcerer:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #397 Dátum: 2008.08.25 11:51:24 »
Palaczk, nem irigyellek, hogy több autót is árulsz!
Kitartást hozzá :sorcerer:

Köszi  :yes: ... Azért elég sok autót eladtam már (jópár tucatot), és eddig csak egyetlen egy volt, amivel kudarcot vallottam (egy -akkor- kb. 12 éves, automata váltós Subaru XT Turbo, amiért ráadásul sokat kértek a gazdái, pedig eleve az "eladhatatlan autó" kategóriát testesítette meg nagyjából). Úgyhogy majdcsak elmennek ezek is...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Honda
« Válasz #398 Dátum: 2008.08.27 18:25:37 »
Egy hete fönt van a hirdetés, és eddig ketten csörögtek (abból az egyik vmi nepper volt, lehet hogy a másik is). Őszintén szólva kicsit nagyobb felzúdulást vártam, figyelembe véve, hogy évjáraton belül igencsak az olcsóbbak között van a gép a hasznaltauto-n ezzel az árral  ::) ...
Szerintem ha vissza lenne pörgetve 92e-re az óra, 10 nap alatt elvinnék  :wacko: 180e km-nél a legtöbb magánszemély továbblapoz, sajnos.
Amúgy így nyár végén kicsit pihizik a piac, majd ősszel úrja lesz egy kis élénkülés.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Honda
« Válasz #399 Dátum: 2008.08.28 14:42:26 »
egyértelmuen pörgesd vissza különben nem viszik el. legjobb coris barátom is komplett hülyének néz h olyan E12-t akarok amiben több mint 150e van.
mivel 1,8 korul ilyenek vannak sajna :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Honda
« Válasz #400 Dátum: 2008.08.28 21:33:51 »
Aztán nekem ezután senki ne nyafogjon, hogy minden kocsinak vissza van pörgetve az órája, szemét nepperek, stb....

Szerintem nem kéne visszatekerni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Honda
« Válasz #401 Dátum: 2008.08.28 23:34:57 »
Hogy őszinte legyek, amikor eladtam a Corollát 114e volt benne, 1 hónap alatt 3 ember nézte meg, és valóban az ment, hogy 110e -t meghallotta, és rámb..ta a telefont.
-már megvolt a cím, ahol 5e-ért beállítják nelkem a kívánt értéket ~58250 de az utolsó emberben valahogy bizalmat ébresztett a gép, és elvitte annyiért, amennyiért akartam ( kikiáltás - 150e)

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #402 Dátum: 2008.08.29 13:24:10 »
Aki sokall 180 ezer km-t egy 9 éves Accordban, az hülye  :censored: ! Ez nem sok km egy ilyen, ennyi idős kocsiban, hanem kevés. És az autó szervízkönyves. És meg lehet nézni a hirdetésben a fotón, hogy hogy néz ki a belseje. Ja, és mellesleg eléggé olcsón adjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Honda
« Válasz #403 Dátum: 2008.08.29 19:01:51 »
Aki sokall 180 ezer km-t egy 9 éves Accordban, az hülye  :censored: ! Ez nem sok km egy ilyen, ennyi idős kocsiban, hanem kevés. És az autó szervízkönyves. És meg lehet nézni a hirdetésben a fotón, hogy hogy néz ki a belseje. Ja, és mellesleg eléggé olcsón adjuk.
Sajnos az autóvásárlók 98%-a ilyen. Ez a magyar piac. Ha egy kocsiban 90e-nél több km van (akárhány éves is), akkor már nem nagyon kell. Beleivódott az emberekbe a szocgépjárművek kihordási ideje.
Ezzel nem azt mondom, hogy tekerd vissza, csak azt, hogy kicsit tovább fog tartani, mire rakad abból a 2%-ból valaki.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Honda
« Válasz #404 Dátum: 2008.08.29 19:11:17 »
Aztán nekem ezután senki ne nyafogjon, hogy minden kocsinak vissza van pörgetve az órája, szemét nepperek, stb....

Szerintem nem kéne visszatekerni.
Szerintem sem kéne, mert így fair. Bár manapság ez nem divat.

Játsszunk el a gondolattal:
Van két külsőre, belsőre teljesen egyforma állapotban lévő, azonos korú, azonos típusú autó, motorikusan ránézésre és meghallgatásra sincs köztük különbség. Az egyik órája 86e-et, a másiké 186e-e mutat. Mindkettő tulaja megesküszik az összes fel- és lemenőjére, hogy annyi van benne, amit az óra mutat, természetesen szervizkönyvvel stb.
Melyiket választanátok?

Mi a garancia, hogy a 186e-es órája nem visszatekert (mondjuk 286e-ről)?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety