Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 334372 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Honda
« Válasz #375 Dátum: 2008.03.02 20:40:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Engem az érdekelne, hogy egy 2008-as üzembehelyezésû autó mûszakija miért csak 2010-ig érvényes?  :hmm:  :mivan:

Az elírás volt, hiszen 2008 decembert írtak évjáratnak. Az mindenesetre figyelemre méltó, hogy a két hirdetésben tök mást írnak a mûszaki vizsga idõpontjára is :shock:

Más. Járatos valaki Honda-szervizekben, hogy melyik használható Bp. környékén, egyáltalán milyen árfekvésûek azonos méretosztályú  :toy: -khoz képest?

Ha a kecskeméti Csernák még Bp környéknek számít, akkor arról jókat hallok.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #376 Dátum: 2008.04.14 16:39:33 »
Nagynénémék új Accord vásárlásán törik a fejüket (sõt igazából el is döntötték a dolgot). Most adódik a dilemma, amin már alig van idõ agyalni: még akad a kereskedésekben egy-két példány a régibõl - pl. az egyik közeli kereskedésben van még egyetlen árva darab, egy dízel, az elég magas Sport felszereltséggel (17-es felni, xenon, félbõr kárpit stb.), szép fekete-metál színben - 6.5-ös áron (ebbõl biztos lehetne még faragni a helyszínen). Az új típusból állítólag közel ennyibe (6.4-be) fog majd kerülni a kétliteres benzines, alap felszereltséggel (ami gazdag lesz viszonylag, de nem fog mindent tartalmazni abból, ami ebben a Sportban benne van).

Most törik erõsen a fejüket, hogy melyiket vegyék :hmm: ... De idejük nem igazán van rá, lévén már tényleg a legutolsó darabokat árulják a régibõl; Gyõrben és itt Pécsett már el is fogytak.

Én azt mondtam nekik, hogy szerintem a régit kéne venni. Kiforrott, jól felszerelt, a 2.2-es dízelt meg ugye nem kell bemutatni. Megkockáztatom, hogy ilyen kondíciókkal nem lesz rosszabb az értékvesztése, mint egy új generációs, de széria legeleji, alapváltozatú benzinesnek. Márcsak azért is, mert ugye ez a típusváltás korántsem jár együtt radikális megújulással.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Honda
« Válasz #377 Dátum: 2008.04.14 22:56:28 »
Lévén, hogy kedves rokon 6.9-ért hozta el a 2.2-es Executive Accordját, szaladnék a fentit megvenni mondjuk 6.3-ért.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #378 Dátum: 2008.04.15 00:01:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én azt mondtam nekik, hogy szerintem a régit kéne venni. Kiforrott, jól felszerelt, a 2.2-es dízelt meg ugye nem kell bemutatni.

Mindenképp a "régit" érdemes.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Honda
« Válasz #379 Dátum: 2008.04.15 11:56:52 »
Teljesen jól gondolod, kedves Palaczk mester! El kell hozni Gyõrbõl az a verdát!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #380 Dátum: 2008.04.16 16:28:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Teljesen jól gondolod, kedves Palaczk mester! El kell hozni Gyõrbõl az a verdát!


Szexárdról, nem Gyõrbõl :wink: ... De amúgy stimmel. Ha minden igaz, holnap bepróbálkoznak rokonomék egy 6.2-vel - aztán ha a kereskedõ rábólint, akkor viszik.

Errõl a privát véleményem az, hogy a 6.2 meredek egy kicsit, lévén a kereskedõ is tudja, hogy arra az egy darabra biztosan talál vevõt belátható idõn belül.........
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Connor J.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Honda
« Válasz #381 Dátum: 2008.04.19 12:29:56 »
:nagymosoly:  Most vettem egy 2001-es Honda Civic sedan-t 1.6 benzin (40ekm-el !!!!!!!!! ) :kacsint: .  :pofa:  Szervízeltetném ,de nem tudom milyen olajat tegyek bele. A gyár 5W40 Shell Helix Ultra-t ír bele, de már több verziót is hallottam . Szerintetek ?
Jó ez bele ? Vagy inkább Castrol ? Esetleg 0W30 , 0W40 nem lenne bele jobb ? Nem fogom gyilkolni a gépet,de a legjobbat akarom beletenni.
És gyertya ?
Szûrõknél mindegy milyet teszek bele ?
onnor J.

Connor J.

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Honda
« Válasz #382 Dátum: 2008.04.19 20:10:52 »
--------------------------------------------------------------------------------
Nem akarok pofátlan lenni,mert tom h ez egy Toyota fórum,de a Toyotám mellett már van egy Hondám is. És itt remélem hamarabb kapok választ a kérdésemre,mint máshol . :nagymosoly:
Most vettem egy 2001-es Honda Civic sedan-t 1.6 benzin (40ekm-el !!!!!!!!! )  .  Szervízeltetném ,de nem tudom milyen olajat tegyek bele. A gyár 5W40 Shell Helix Ultra-t ír bele, de már több verziót is hallottam . Szerintetek ? Van valakinek errõl tapasztalata ?
Jó ez bele ? Vagy inkább Castrol ? Esetleg 0W30 , 0W40 nem lenne bele jobb ? Nem fogom gyilkolni a gépet,de a legjobbat akarom beletenni.
És gyertya ?
Szûrõknél mindegy milyet teszek bele ?
onnor J.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Honda
« Válasz #383 Dátum: 2008.04.19 21:03:51 »
Rosszkor kérdezel, ezen a hétvégén van Toyota-tali és a szakik ott vannak. Várj hétfõig, addigra elõkerülnek - esetleg próbáld meg a kérdést az Általános/Olajak és adalékok topikban feltenni! :kacsint:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #384 Dátum: 2008.04.20 20:13:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Teljesen jól gondolod, kedves Palaczk mester! El kell hozni Gyõrbõl az a verdát!


Szexárdról, nem Gyõrbõl :wink: ... De amúgy stimmel. Ha minden igaz, holnap bepróbálkoznak rokonomék egy 6.2-vel - aztán ha a kereskedõ rábólint, akkor viszik.

Errõl a privát véleményem az, hogy a 6.2 meredek egy kicsit, lévén a kereskedõ is tudja, hogy arra az egy darabra biztosan talál vevõt belátható idõn belül.........


Lejöttek, megnézték. Próbáltak alkudni. A kereskedõ 49 ezer forintot lett volna hajlandó engedni az árból, 6.549 helyett nagy kegyesen odaadta volna 6.5-ért :shock: ... Otthagyták, lemondtak róla :szomoru: ... Megvárják az újat :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #385 Dátum: 2008.04.20 20:16:31 »
Idézetet írta: "Connor J."
:nagymosoly:  Most vettem egy 2001-es Honda Civic sedan-t 1.6 benzin (40ekm-el !!!!!!!!! ) :kacsint: .  :pofa:  Szervízeltetném ,de nem tudom milyen olajat tegyek bele. A gyár 5W40 Shell Helix Ultra-t ír bele, de már több verziót is hallottam . Szerintetek ?
Jó ez bele ? Vagy inkább Castrol ? Esetleg 0W30 , 0W40 nem lenne bele jobb ? Nem fogom gyilkolni a gépet,de a legjobbat akarom beletenni.
És gyertya ?
Szûrõknél mindegy milyet teszek bele ?


Jó a Shell, de azért én elõbb tennék bele Liqui Moly-t, Fuchsot, Mobilt vagy Castrolt (ebben a sorrendben). Megpróbálkozhatsz a 0 W 40-essel; ha tényleg ilyen kevés km van a motorodban, akkor jó választás.

Szûrõbõl is jó minõségût vegyél; nem muszáj gyári legyen, de márkás utángyártott alá ne add.

Gyertyából szerintem NGK vagy Denso.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Honda
« Válasz #386 Dátum: 2008.05.06 18:24:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Megvárják az újat :|

Új Accord ár és felszereltség, az oldal alsó harmadán.
007

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #387 Dátum: 2008.07.24 16:32:48 »
Két héten belül eladó lesz nagynénémék '99-es, 1.8-as benzines kézi váltós szedán Accordja. Ezüst színű, hat éve van náluk, végig rendben tartották, szinte kizárólag országúton és pályán használták. Anno velem együtt választották ki a kocsit. 180-valahány ezer km van benne, és 1.5 körül lesz az irányára. Ha valakit érdekel, nálam lehet jelentkezni, én foglalkozok majd az értékesítésével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Honda
« Válasz #388 Dátum: 2008.08.07 19:29:08 »
Állítólag az új 2.2-es dízel nincs olyan kulturált, mint az előd volt  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Honda
« Válasz #389 Dátum: 2008.08.08 23:17:10 »
Állítólag az új 2.2-es dízel nincs olyan kulturált, mint az előd volt  ::)

Hát nemtom, én az elődöt nem próbáltam, viszont tegnap ültem először nagynénémék új 2.2-es dízelében, és a motor teljesen hideg (és még csak párszáz km-t futott) állapotban, nyitott ajtó mellett is csak alig volt dízeles. OK, fel lehetett ismerni hogy dízel, de semmi több. Kb. mint az 1.4-es dízel E12  :yes: ... Képzelem, milyen lehet üzemmelegen.

Amúgy élőben meglehetősen impresszív jószág ez az új Accord. Jó nagy, és az eleje igencsak "szigorúan néz"  :cool2: - nomeg marha szélesnek tűnik, elölről legalább egy kategóriával nagyobbnak néz ki a kocsi. A műszerfal gyönyörű  :wub: !!! A minősége is nagyon rendben van, a műszerfal tetejét borító műanyag pl. mind ránézésre, mind tapintásra nagyon hihetően imitálja a bőrt - pedig nem az. Szintén nagyon kellemes az ajtók belsejét és a könyöklőt burkoló alcantara-jellegű anyag, roppant szimpatikus tapintása van. Hely is akad bőven, és igen eltalált a vezetési pozíció, nomeg maga az ülés is nagyon kellemes, jó feszes tömésű, és megfelelően tart. "Magam mögé" is kényelmesen be tudtam ülni, helykínálatban kb. egálban van a kocsi az Ave II-essel.

Ami kevésbé tetszett, hogy néhány apró, de nem lényegtelen részlet kissé kilóg az igencsak minőségi összbenyomásból. A belső kilincsek vékony, "súlytalan", ezáltal olcsó benyomást keltő műanyagból vannak. A külsők szintén műanyagok, ami negatív meglepetés, mikor megfogod a designos formájú, kinézetre a krómozott fém tökéletes látszatát keltő kilincseket. Ja, és ebben a vadiúj fejlesztésű autóban sem csukódnak olyan könnyen és olyan bizalomgerjesztő hanggal az ajtók, mint az Ave II-esben  ::) ... Ez egyébként az új Mazda 6-ban is feltűnt, ott egyenesen gagyi volt az ajtócsukódás az Avéhoz képest - az Accord jobb e téren, de alatta marad az Avénak.

Ja, és a vezetőülésből ki-beszállás közben minden alkalommal beleakadtam kicsit a térdemmel a műszerfal alsó sarkába, pontosabban az ott található rekesz fedelébe. Ez nem túl szerencsés.

Ezeket leszámítva, részemről egy nagyon határozott "kéne"  :yes: !
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.08 23:18:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )