Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 339755 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #210 Dátum: 2006.01.23 22:23:20 »
Idézetet írta: "KLaco"
Eddig viszik, mint a cukrot. Jó az ára is, szal sztem nagyon jó kis kocsi.

Hát inkább ezt vigyék, mint a Meganet.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #211 Dátum: 2006.01.24 18:19:05 »
Most nézem, mennyire vicces az 1.4-es mocival az új Civic. 14,6 sec alatt 100-on, ezt még a Yarissal is simán odaverem, még nem is kell kihajtanom a belét  :rohog: Ja és 7,6 a városi fogyi, 1.8-es mocival meg 8,4  :rohog:
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Honda
« Válasz #212 Dátum: 2006.01.28 11:29:37 »
Idézetet írta: "music"
Ma megnéztem közelről egy Civicet, azért élőben nem olyan szenzáció, szerintem túl futurisztikus lett, ami vagy nagyon be fog jönni, vagy megbosszulja magát, és gyorsan modellt kell frissíteni.


szerintem nagyon cool lett az új Civic, nagyon eltalálták, imho igazi slágerautó lesz, jó nem a panelproliknál:), mert azért 4,5 millából három db Logan is kifér: :ordog: de majd én is megnézem élőben, lehet, hogy úgy csúnyább? és ahogy látom mindenhol szuperlatívuszokat zengenek róla.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #213 Dátum: 2006.01.28 23:56:23 »
Idézetet írta: "andzsin"
szerintem nagyon cool lett az új Civic, nagyon eltalálták, imho igazi slágerautó lesz, jó nem a panelproliknál:), mert azért 4,5 millából három db Logan is kifér: :ordog: de majd én is megnézem élőben, lehet, hogy úgy csúnyább? és ahogy látom mindenhol szuperlatívuszokat zengenek róla.

Nem, nem csúnyább élőben. Bár szerintem nem szép autó, hanem érdekes, és feltűnő, ami előben már nem annyira jellemző. Kíváncsi vagyok, hogy 2-3 év múlva is az lesz-e még, vagy gyorsan elkopik.
music     

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Honda
« Válasz #214 Dátum: 2006.01.29 00:11:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "andzsin"
szerintem nagyon cool lett az új Civic, nagyon eltalálták, imho igazi slágerautó lesz, jó nem a panelproliknál:), mert azért 4,5 millából három db Logan is kifér: :ordog: de majd én is megnézem élőben, lehet, hogy úgy csúnyább? és ahogy látom mindenhol szuperlatívuszokat zengenek róla.

Nem, nem csúnyább élőben. Bár szerintem nem szép autó, hanem érdekes, és feltűnő, ami előben már nem annyira jellemző. Kíváncsi vagyok, hogy 2-3 év múlva is az lesz-e még, vagy gyorsan elkopik.

Nekem úgy tünik, hogy álltalában azok az autók, amelyikek megjelenésük pillanatában különleges design-al rendelkeznek, gyorsan "elkopnak" .
(legalábbis számomra. pl amennyire érdekesnek tünt nekem a H -Astra, most már észre sem veszem az utcán)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #215 Dátum: 2006.01.29 00:30:37 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Nekem úgy tünik, hogy álltalában azok az autók, amelyikek megjelenésük pillanatában különleges design-al rendelkeznek, gyorsan "elkopnak" . (legalábbis számomra. pl amennyire érdekesnek tünt nekem a H -Astra, most már észre sem veszem az utcán)

Nekem is van egy ilyen érzésem a Civickel kapcsolatban.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #216 Dátum: 2006.01.29 12:46:36 »
Persze, az emberi szem hamar megszokja, de ha te ülsz benne, akkor minden nap 1 élmény, mikor mehetsz vele sztem :D Ha lesz sok pénzem, akkor 1 Toyota mellett, ilyen kocsim is lesz az tuti :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #217 Dátum: 2006.01.29 15:08:47 »
Idézetet írta: "music"
Új Civic árlista - egyenlőre csak 5 ajtós változatban, az árban nincs benne a metálfény, ami 88e Ft:

1.4 Entry (83LE)    -     3.749.000 Ft
1.4 Comfort (83LE)      4.090.000 Ft
1.8 Comfort (140LE)  -  4.549.000 Ft
1.8 Sport (140LE)    -    4.890.000 Ft
1.8 Executive (140LE)   5.290.000 Ft
2.2 CDTi Sport (140LE) 5.640.000 Ft
2.2 CDTi Exe. (140LE)  6.040.000 Ft

Entry: ABS, EBD, 4 elektromos ablak, elektromos tükrök, 6 légzsák, állítható vezetőülés
Comfort: Entry + MP3 és CDlejátszó, automata klíma, ASR (1.8-tól)
Sport: Comfort + esőérzékelős ablaktörlő, bőrkormány, tempomat, ködlámpa elöl
Executive: Sport + 2 zónás klíma, üvegtető, xenonlámpák.


Barátiak ezek az árak , az 1.4 különösen , csak ne lenne az a motor annyira gyík ebbe az autóba  :szemforgat: ... azt a 450 pluszt finoman szólva megéri az 1.8-as !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #218 Dátum: 2006.01.29 15:14:50 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Hááát akkor ott vagyok ahol a part szakad...
Német rendszámmal nem furikázhatok? :D


Tartósan semmiképpen . Legkésőbb akkor gond lesz , ha ne adj Isten valami balesetbe keveredsz . Nem-EU országba pedig minden valószínűség szerint nem tudsz belépni vele . Ez nem műxik sajnos , már én is agyaltam rajta  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #219 Dátum: 2006.01.29 15:19:56 »
Idézetet írta: "music"
Ma megnéztem közelről egy Civicet, azért élőben nem olyan szenzáció, szerintem túl futurisztikus lett, ami vagy nagyon be fog jönni, vagy megbosszulja magát, és gyorsan modellt kell frissíteni.


Nekem élőben is ugyanúgy bejött , mint képen - sőt belülről még sokkal jobban , az a műszerfal valami fenomenális  :10: ... aligha tudnám megunni . Legőszintébb gratulációim a Hondának , hogy meg merték így csinálni ezt a kocsit  :D ! Amúgy a fő tervező egy nagyon fiatal (kora 30-as) ürge volt , akinek meglehetősen szabad kezet biztosítottak . Meg is látszik  :vag2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #220 Dátum: 2006.01.29 15:24:48 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most nézem, mennyire vicces az 1.4-es mocival az új Civic. 14,6 sec alatt 100-on, ezt még a Yarissal is simán odaverem, még nem is kell kihajtanom a belét  :rohog: Ja és 7,6 a városi fogyi, 1.8-es mocival meg 8,4  :rohog:


A valóságban ez inkább 8-8.5 lehet , az 1.8-assal meg 9-9.5 . Szokványos értékek , annyira nem brutális eltérés . Gyári adatból a városi fogyi megvalósíthatósága nagyon függ attól , hogy melyik az a város . BP kétségtelenül nem nagyon alkalmas az ilyesmire  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #221 Dátum: 2006.01.29 15:31:35 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "andzsin"
szerintem nagyon cool lett az új Civic, nagyon eltalálták, imho igazi slágerautó lesz, jó nem a panelproliknál:), mert azért 4,5 millából három db Logan is kifér: :ordog: de majd én is megnézem élőben, lehet, hogy úgy csúnyább? és ahogy látom mindenhol szuperlatívuszokat zengenek róla.

Nem, nem csúnyább élőben. Bár szerintem nem szép autó, hanem érdekes, és feltűnő, ami előben már nem annyira jellemző. Kíváncsi vagyok, hogy 2-3 év múlva is az lesz-e még, vagy gyorsan elkopik.

Nekem úgy tünik, hogy álltalában azok az autók, amelyikek megjelenésük pillanatában különleges design-al rendelkeznek, gyorsan "elkopnak" .
(legalábbis számomra. pl amennyire érdekesnek tünt nekem a H -Astra, most már észre sem veszem az utcán)


Nem minden esetben . Némelyik divat-design valóban nem sikerül időtállóra , és nem tudom miért , de általában tényleg pont az Opelre igaz ez , az én szememben is hamar elszürkülnek . Talán azért , mert az ő designjuk ugyan divatos , de igazából új elemeket sosem hoz létre , csak a meglévőket kombinálja modernül , de nem túl eredetien .

Viszont vannak kivételek , pl. a PUG 206 mai szemmel nézve is modern , egyéni , csinos - pedig hány éve látjuk már ? Véleményem szerint az új Civic is ez a kategória , az olyan autók amelyek nem pusztán divatosak hanem MÁSOK is , általában évek múlva is jól felismerhetők maradnak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #222 Dátum: 2006.01.29 17:35:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze, az emberi szem hamar megszokja, de ha te ülsz benne, akkor minden nap 1 élmény, mikor mehetsz vele sztem :D

Hát én a Corollával voltam így. :kacsint:  :nagymosoly:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #223 Dátum: 2006.01.29 17:39:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Barátiak ezek az árak , az 1.4 különösen , csak ne lenne az a motor annyira gyík ebbe az autóba  :szemforgat: ... azt a 450 pluszt finoman szólva megéri az 1.8-as !

Teljesen érthetetlen ez az árpolitika, 460 ezer forintot +57 lóerőért  igen sokan meg fognak adni, hiszen aki Hondát vesz, az nem cammogni akar vele.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #224 Dátum: 2006.01.29 17:47:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem élőben is ugyanúgy bejött , mint képen- sőt belülről még sokkal jobban, az a műszerfal valami fenomenális :10: ... aligha tudnám megunni. Legőszintébb gratulációim a Hondának, hogy meg merték így csinálni ezt a kocsit :D ! Amúgy a fő tervező egy nagyon fiatal (kora 30-as) ürge volt, akinek meglehetősen szabad kezet biztosítottak. Meg is látszik  :vag2:

Egy dolog biztos: rendkívül ügyes a formaterv abban az értelemben, hogy ránézésre egy kiskocsinak tűnik, holott 4,25 méter hosszú.
music