Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 338456 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #165 Dátum: 2005.12.14 16:45:24 »
Idézetet írta: "music"
A most kifutott Civicé is 370 liter.

Köszi, lusta voltam utánanézni (a Honda honlapon ugyanis nincs fent az autó adatlapján).

Láttál már ilyen kocsit egymás mellett egy E12-vel? Gyakorlatilag egyformák. Fogalmam sincs, hová tűnt a Corolla csomagtartójából 100 liter, azaz a térfogat kb. egy harmada.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #166 Dátum: 2005.12.14 20:14:45 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
A most kifutott Civicé is 370 liter.
Láttál már ilyen kocsit egymás mellett egy E12-vel? Gyakorlatilag egyformák. Fogalmam sincs, hová tűnt a Corolla csomagtartójából 100 liter, azaz a térfogat kb. egy harmada.

Csukva még csak-csak láttam, de nyitott csomagtartóval nem. Azt is nézted, hogy mekkora a távolság a hátsó ajtó vége és a kocsi vége közt? Mert az is elég árulkodó tud lenni.
music     

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #167 Dátum: 2005.12.15 00:06:50 »
Idézetet írta: "music"
Azt is nézted, hogy mekkora a távolság a hátsó ajtó vége és a kocsi vége közt? Mert az is elég árulkodó tud lenni.

Egy három ajtósnál (mint amilyen Édesanyámé) ez kevésbé beszédes... Különben kb. annyi különbség van a kettő között, hogy szélességben mindkettőbe befér 4 db felnire szerelt 195 széles téligumi, a Hondát le lehet éppenhogy csukni, a Corollát pedig éppenhogy nem (csak úgy, ha kioldom a hátsó ülések háttámláit) :) Katalógusadatban 80 liter, a gyakorlatban cca. 2-3 cm. Persze ez egy tesztben masszív különbség  :rohog:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #168 Dátum: 2005.12.15 00:26:58 »
Idézetet írta: "Satriani"
Különben kb. annyi különbség van a kettő között, hogy szélességben mindkettőbe befér 4 db felnire szerelt 195 széles téligumi, a Hondát le lehet éppenhogy csukni, a Corollát pedig éppenhogy nem (csak úgy, ha kioldom a hátsó ülések háttámláit) :)

Hát ez nem éppen a legpregnánsabb módszer. Ez inkább az alapterületét, és/vagy a formáját méri.
Ilyen példám nekem is van: van két nagy bőröndünk (Kína-járó...), a nagyobbik tényleg jó nagy. Ha egymásra fektetve beteszem, az Astra csomagtartót nem lehet becsukni, ki kell oldani a hátsó ülést, és kb. 1 centit előredönteni. (persze a bőröndök mellett van még hely.) Apósom liftback Corollájába pedig pont belefér, segítség nélkül is. Az Astráé 360, a Corolláé 372 literes. Csak az utóbbi praktikusabb formájú. Az astrában sok "bugyor" van, amit nehezebb kitölteni.
music     

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #169 Dátum: 2005.12.15 08:52:10 »
Idézetet írta: "music"
Az Astráé 360, a Corolláé 372 literes.

Tehát van 12 liter különbség a katalógusadatok között.

Még mindig azt kérdezem, hogy a gyakorlatban tényleg elhanyagolható különbség hogy nőtt a Civic és a Corolla között 80 literesre, mire kitöltötték a katalógusadatokat? Én egy szóval nem mondtam, hogy felnire szerelt gumikkal kellene a csomagtartókat mérni, arra próbáltam csak - sikertelenül - célozni, hogy a két autó csomagtartója között a gyakorlatban szinte zéró különbség van, a katalógusban ezzel szemben majd' 30%-kal nagyobb a Civic...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Honda
« Válasz #170 Dátum: 2005.12.15 14:59:31 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
Különben kb. annyi különbség van a kettő között, hogy szélességben mindkettőbe befér 4 db felnire szerelt 195 széles téligumi, a Hondát le lehet éppenhogy csukni, a Corollát pedig éppenhogy nem (csak úgy, ha kioldom a hátsó ülések háttámláit) :)

Hát ez nem éppen a legpregnánsabb módszer. Ez inkább az alapterületét, és/vagy a formáját méri.
Ilyen példám nekem is van: van két nagy bőröndünk (Kína-járó...), a nagyobbik tényleg jó nagy. Ha egymásra fektetve beteszem, az Astra csomagtartót nem lehet becsukni, ki kell oldani a hátsó ülést, és kb. 1 centit előredönteni. (persze a bőröndök mellett van még hely.) Apósom liftback Corollájába pedig pont belefér, segítség nélkül is. Az Astráé 360, a Corolláé 372 literes. Csak az utóbbi praktikusabb formájú. Az astrában sok "bugyor" van, amit nehezebb kitölteni.


Nem is értem, hogyhogy pont Astrát vettél???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #171 Dátum: 2005.12.15 23:42:54 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem is értem, hogyhogy pont Astrát vettél???

Én sem érteném magamat, ha vettem volna, de nem így történt: ez még mindig a családi Astra, amit évekkel ezelőtt is használtam.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #172 Dátum: 2005.12.15 23:44:59 »
Idézetet írta: "Satriani"
Még mindig azt kérdezem, hogy a gyakorlatban tényleg elhanyagolható különbség hogy nőtt a Civic és a Corolla között 80 literesre, mire kitöltötték a katalógusadatokat? Én egy szóval nem mondtam, hogy felnire szerelt gumikkal kellene a csomagtartókat mérni, arra próbáltam csak - sikertelenül - célozni, hogy a két autó csomagtartója között a gyakorlatban szinte zéró különbség van, a katalógusban ezzel szemben majd' 30%-kal nagyobb a Civic...

Én pedig arra céloztam, hogy felnire szerelt kerekekkel nem igazán lehet jól lemérni a különbséget. Ennél többet akkor tudnék mondani, ha látnék egymás mellett kinyitva egy Civi és egy Corolla csomagtartót.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #173 Dátum: 2005.12.16 09:36:07 »
Igazából embere válogatja, kinek melyik csomagtartó a jó. Ugyanis mi például szatyrokba pakolunk, meg táskákba, nem bőröndbe, tehát ezzel sokkal jobban ki lehet tölteni a réseket is. Általában én szoktam pakolni, mert nekem van hozzá érzékem a családból, hogy mit hova kell rakni. Bevásárláskor a Yaris csomagtartója még mindig elégnek bizonyult, és nem azért, mert kevés dolgot vásárolunk, hanem mert én pakolok, és minden dolgot átgondolok, hogy hova teszek, és ez kb 5 perc, szal ez az idő megéri, hogy cserébe minden befér. Persze a Yaris csomagtartójába max 1 bőröndöt teszel bele, de szatyrokkal nagyon ideálisan kitölthető.
Laco 73 :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Honda
« Válasz #174 Dátum: 2005.12.19 08:32:59 »
Hát emberek az új Civic nagyon ott van a köbön. Az imént megnéztem a totalcaros videót, ha pénzem lenne, ilyet vennék. De hamarosan beleülök, mert öcsém ilyet vesz :kacsint: Kívül-belül elképesztően eltalált autó iszonyat teljesítménnyel és hatalmas belső térrel, úgyhogy gratulálok a Hondának, az előző, meglehetősen gagyi Civichez képest ez akkora ugrás, mint a Trabant és a Carina :vag1: Az ára is szép, még a legkisebb motorral felszerelt változat is 4 körül lesz, a sok-sok fejlesztést meg kell fizetni.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Honda
« Válasz #175 Dátum: 2005.12.19 16:45:09 »
Idézetet írta: "andzsin"
Hát emberek az új Civic nagyon ott van a köbön. Az imént megnéztem a totalcaros videót, ha pénzem lenne, ilyet vennék. De hamarosan beleülök, mert öcsém ilyet vesz :kacsint: Kívül-belül elképesztően eltalált autó iszonyat teljesítménnyel és hatalmas belső térrel, úgyhogy gratulálok a Hondának, az előző, meglehetősen gagyi Civichez képest ez akkora ugrás, mint a Trabant és a Carina :vag1: Az ára is szép, még a legkisebb motorral felszerelt változat is 4 körül lesz, a sok-sok fejlesztést meg kell fizetni.


De cserében kapsz egy nagy autót és elég jónak mondható felszereltséget.Igaz az az 1,4-es 82LE-s motor nem egy nagy dolog lesz ebben a nagy kocsiban szerintem,de az 1.8-as 140LE-s már fincsinek tűnik az alap felszereltségével is és a 4.6M-os árával.Nekem nagyon tetszik és a következő autóm,ha a Corolla nem mutat valami szépet-jót,akkor "sajna" a Hondához kell pártoljak. :pofa:  :kacsint:
Egyébként már rendelhető a kocsi?Ha jól olvasom egy-egy cég honlapján,az 1.8-as és a 2.2-es dízel van egyenlőre.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Honda
« Válasz #176 Dátum: 2005.12.19 17:02:18 »
Idézetet írta: "andzsin"
Nekem nagyon tetszik és a következő autóm,ha a Corolla nem mutat valami szépet-jót,akkor "sajna" a Hondához kell pártoljak. :pofa:  :kacsint:


Ugyanilyen gondolat motoszkál bennem is. Ez van. :oops:  :oops:  :oops:
Ez a Civic qrv@ jót mutat, és gondolom megy is. A héten ki is szeretném próbálni.
Azért az új Corollának is adok még egy esélyt, mielőtt döntenék. :wink:
color=green]Savaria[/color] 91

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Honda
« Válasz #177 Dátum: 2005.12.19 22:38:25 »
Idézetet írta: "Savaria"
Idézetet írta: "andzsin"
Nekem nagyon tetszik és a következő autóm,ha a Corolla nem mutat valami szépet-jót,akkor "sajna" a Hondához kell pártoljak. :pofa:  :kacsint:


Ugyanilyen gondolat motoszkál bennem is. Ez van. :oops:  :oops:  :oops:
Ez a Civic qrv@ jót mutat, és gondolom megy is. A héten ki is szeretném próbálni.
Azért az új Corollának is adok még egy esélyt, mielőtt döntenék. :wink:


szerintem fényezzétek a lábatokat :ordog: lehet már rendelni

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Honda
« Válasz #178 Dátum: 2005.12.30 20:36:55 »
Ma bentvoltam a helyi Honda szalonban és beültem az új Civikben.Kiprobálni nem lehetett,mert az időjárás nem nagyon engedte,pedig leforgattam volna a hóban. :pofa:  :kacsint: .
Szóval a csomagtartó tényleg hatalmasnak látszik,egy Sport felszereltségüt néztem körbe.
A 17"-os alukerekek és a 225/45-ös gumik nagyon jól mutatnak és menet közben gondolom tartanak is.
Fekete metál fényzésben nagyon szépen mutat.Beülve mindjárt érezhető volt a sportossága az alacsony üléspozicíóval és nagyon jó tartást sejtetve,a Yariséhoz képest mindenképp :pofa: .Magam mögé ülve is elfértem,ami megkönnyítette a beszállást az a hátsó ülőlap nagyon jó lekanyarintása az elején-szélén,de nem a kényelmes ülés hátrányára.Az üllés variálhatósága meg csúcsszuper,egy mozdulat és betolod az ajtón a nagy álló széles cuccost,amit nem tudnál a csomitartóban betenni az üllés felemelése után..
A műszerfal meg nekem nagyon tetszik,minden kezelőszerv a helyén, a kormányon az audio,tempomat stb.A kijelző tökéletes összhatású.A motorja mind változó szelepvezérlésű,mind a Celicából ismert vezérműtengely bizonyos fokban való elfordítására(VVTLI) képes 140 pacis 1.8 benzines volt.
Tetszett ,ahogy az értékesítő srác mutatta azt a REV 4-5 ledes műszerét,amin akkor villan a led,ha váltani kell már jelezve a jó kihuzatást és először nem tudta mit jelez,mert nem látta világítani,hogy váltani kéne már,de rájött hogy 6000-nél jelez az első led,hogy most már lehet... :nagymosoly:
Szóval moccos lehet nagyon.
Hatalmas kesztyűtartó,ami hűthető és hatalmas könyöktámaszrekesz.
Szóval nagyon tetszett,de nagyon :!:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #179 Dátum: 2006.01.01 20:01:00 »
Idézetet írta: "Hardy"
Nekem nagyon tetszik és a következő autóm,ha a Corolla nem mutat valami szépet-jót,akkor "sajna" a Hondához kell pártoljak. :pofa:  :kacsint:
Egyébként már rendelhető a kocsi?Ha jól olvasom egy-egy cég honlapján,az 1.8-as és a 2.2-es dízel van egyenlőre.

Nekem is piszkosul tetszik. Nagyon gondolkodom azon, hogy jövő nyáron befizetek egy 140 lovas benzinesre.

A kocsi rendelhető, de nekem azt mondta a veresegyházi szalon vezetője, hogy májusig az összes autó el van adva, úgyhogy ha most fizetek, valamikor május végén ülhetnék bele a kocsiba...