Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 338660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Honda
« Válasz #1575 Dátum: 2015.02.06 00:38:47 »
Most kuldte az egyik ismeros: Minden sarkon alltam mar:- )
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Honda
« Válasz #1576 Dátum: 2015.09.16 20:15:01 »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1577 Dátum: 2016.01.18 11:56:14 »
Holnaptól egy új Jazz Elegance is a családunk tagja. Holnap bele is teszem az első 1240km-t, tapasztalatokkal majd jövök. :)
Tesóméké lesz, a G Astrát váltja.
Ilyen, de nem pont ez. Azt már levették.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.3_elegance-9429694
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1578 Dátum: 2016.01.18 20:39:23 »
Holnaptól egy új Jazz Elegance is a családunk tagja. Holnap bele is teszem az első 1240km-t, tapasztalatokkal majd jövök. :)
Tesóméké lesz, a G Astrát váltja.
Ilyen, de nem pont ez. Azt már levették.
https://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/jazz/honda_jazz_1.3_elegance-9429694

húha, kiviszed oda, ahova a legkevésbé való? :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1579 Dátum: 2016.01.18 21:00:00 »
húha, kiviszed oda, ahova a legkevésbé való? :D

Mármint mire gondolsz? Autópályázni meg hegyrejárni nem fog a kocsi :) Relatív alföldön lakunk, 11km síkutas munkábajárás lesz a fő profilja.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1580 Dátum: 2016.01.18 21:21:35 »
Mármint mire gondolsz? Autópályázni meg hegyrejárni nem fog a kocsi :) Relatív alföldön lakunk, 11km síkutas munkábajárás lesz a fő profilja.
izé, 11 km-es alföldi utakon hozod össze holnap azt a röpke 1200 km-t?  :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1581 Dátum: 2016.01.18 21:32:28 »
izé, 11 km-es alföldi utakon hozod össze holnap azt a röpke 1200 km-t?  :D

Nem ott, valahogy el kell vinni Szegedről Zürich mellé  :tt2: Utána lesz 11km-es kocsi :)
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1582 Dátum: 2016.01.19 12:46:20 »
Ezt aztán jól átadták  :censored:
http://i.imgur.com/jXzzPkE.jpg
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Honda
« Válasz #1583 Dátum: 2016.01.21 01:01:20 »
Klassz gép! :clap:

A papírt meg remélem begyűrtétek a kocsit átadó személy szájába! ;)
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1584 Dátum: 2016.01.22 17:39:52 »
Klassz gép! :clap:

A papírt meg remélem begyűrtétek a kocsit átadó személy szájába! ;)

Lett gumiszőnyegünk, de nem maradéktalanul vagyok elégedett. Mindegy, nem az én kocsim, csak átvettem, és kivezettem.
6.9 lett a komplett kiút fogyasztása 117kmh guruló átlaggal. Javarészt 140tempomat, néha 150, néha korlátozás 100/120. Memmingentől Zürichig szakadt a hó, volt ahol több centis szűz hóba kellett előzni a 40-nel szerencsétlenkedőket. A Michelin téligumi nagyon jó választás volt, egyszer sem csúszott meg, és nem kellett abs-eset sem fékezni. Kényelmileg nem vagyok elájulva, egy gerinctámasz nagyon kellene bele, ahhoz hozzászoktam.
A kocsit a szalonból kihozva kiderült, hogy nem kolbászzsírmetál, hanem narancs. Sunset Orange névre hallgat. Motorikusan elegendő, bár jobban kell pörgetni, mint az ugyancsak 1.4 i30unkat. Valahogy a Hondával sokkal többet kell váltani. Eszembe is jutott a klasszikus vicc, hogy "Apa, mi az a nyomaték? -Nem tudom fiam, Hondánk van" Hangja sportos, nekem nagyon bejött, asszony szerint hülyegyerek versenyautó  :D
Kormánya egyrészt nagyon pontos, másrészt nagyon jó fogású-méretű. Az autóról vezetési élményre az 1.gen 1.5 TS Yaris jutott eszembe legtöbbször, bár vsz. nem megy annyira, csak olyan hangja-útfekvése-érzése van.

Számomra új extrák:
Hihetetlenül kellemes meglepetés az automata fényszóró, ha nem jön szembe senki, és előttem sem halad senki, akkor felkapcsolja a refit. Kb 3-400méter lehet az észlelési távolsága, kétszer villantottak rám napnyugtától hajnal 2:10ig. Nagyon kényelmes ilyet akarok a következő kocsimba!

sávelhagyásra csipogás: serkenti a figyelmet, és rászoktat az indexelésre, mert akkor is csipog, ha anélkül váltasz sávot. ez is hasznos extra.

egy androidos tablet van a műszerfal közepén tolatókamera, meg tudományos számológép, meg angry birds, meg minden szar fut rajta. ez eddig oké, de a rádiót borzasztó idegesítő a simogatós képernyőn kezelni, nem valami jó az érzékelője. Menet közben szigorúan kormányról kell mindent csinálni.

A hűtés-fűtés is full érintős, számomra ez is idegen, és idegesítő. Fokozott figyelmet, és tartós odanézést igényel. Sokkal bonyolultabb, és veszélyesebb, mint fizikailag megnyomni egy gombot, vagy eltekerni egy kapcsolót.

Tolatókamera: okos dolog, pontos, király cucc, kéne. kombinálva van első-hátsó szenzorokkal, ezért én nem adnék pénzt külön, főleg ilyen pici autón, de csomagba van, jár vele. Szerencsére kikapcsolható. Az első menet közbe is csipog, amikor a paraszt kivágódik elém kamiont előzni  :censored:

Hátsó ülések hajtogatása zseniális, csomagtartó ebbe a méretbe oké, hátsó lábtér fejedelmi Bárcsak egy Avensisbe tudnának ekkorát csinálni, akkor az lehetne a következő autóm. :nonono:


Összességébe nagyon jó a kocsi, 3+5év garancia van rá, messze nem a kategóriája legolcsóbbja, de tesóméknak ez tetszett, csak támogatni tudom őket, mert jól döntöttek. Nekem (197cm) nem kéne, bár semmi nem kéne, ami kisebb, mint a Passatom, értem ezt mindenhogy. Sajnos a Honda modellpalettáján a Jazz-nek van legnagyobb hátsó lábtere. A Civicnek a hátsó lábtere is vicc, meg a csomagtartója is, HRV tulképp Jazz, Accord nincs már Európába, így a CRV lett a zászlóshajó, a maga 1.6 dízelmotorjával (ezvicc? :D ) ami kívülről jól néz ki, belöl oké, hátsó utasoknak kicsi, csomagtartó oké.  De egyhatos! Utálom ezt a downsizingot. Tehát úgy jöttem el, hogy nincs értelmes (utazó)autó a Honda palettáján.
kisa
born to ride

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Honda
« Válasz #1585 Dátum: 2016.09.30 09:42:33 »
Sziasztok!

Toyota tulaj vagyok 14 éve, hamarosan Honda lesz helyette. Ez a fórum nagyon szépen működik, szomorúan látom, hogy Hondásoknak nincs ilyen látogatott, élettel teli fóruma....
'03 Corolla 1.6

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1586 Dátum: 2016.09.30 15:19:34 »
akkor írjál a többibe. sokan csináljuk így :D  :hug:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1587 Dátum: 2016.10.02 21:03:27 »
Ha minden jól megy, akkor Accordos leszek pár héten belöl. Szóbeli egyezséget már kötöttem rá, de még szüksége van az autóra, nekem meg nem sürgős.
kisa
born to ride

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Honda
« Válasz #1588 Dátum: 2016.10.02 21:11:03 »
Paraméterek?  :D
Benzin, dízel?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Honda
« Válasz #1589 Dátum: 2016.10.03 06:25:36 »
Ó, annyira nem tuti a vas, mint amiket néztem/néztünk. Ismerőssel beszélgettem, és mondta, hogy majd eladó lesz a kocsija... Nem érzelmi döntés. Első generációs 2.0 benzines 147lovas. 126ezer km, klíma, tempomat, 4elektromos ablak, 4lufi, két szett kerék, tetőablak, tiszta szervizmúlt, 1999-es évjárat, friss műszaki. 1200svájci frankért. Nem álmaim autója, de két télre jó igásló lesz, amikor nem tudok motorozni. :)

Csak azt kell benyelnem, hogy nem 6-7literrel fogok hazautazni Magyarországra, mint a dízelekkel, hanem 9-10literrel. De ennyi pénzért belefér.
kisa
born to ride