Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 338967 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Honda
« Válasz #1530 Dátum: 2014.10.06 20:11:37 »
de most komolyan, milyen ember az, aki ennyit hajt egy kisautót?  :devil:

music! szerintem várd meg a tesóm mazdáját!
Például ami az enyém volt, az egy  üzletkötő csajé volt és járta a Balaton környékét Veszprémből. Szerintem 100km-es körzetben simán vállalható, pláne sok nő jobban szereti a  mutatós kisautókat ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1531 Dátum: 2014.10.06 22:35:33 »
Erről mit gondoltok - különös tekintettel a futásteljesítményre?
A futásról azt gondolom, hogy meg sem kottyan neki, ha cserélték benne rendesen az olajat. Még egyszer ennyit simán elmehet, anélkül hogy a motort szét kéne borítani. Honda motor  :)

A Yarisom 1-2 napon belül átlépi a 200 ezret - ütik-verik a tanulók, de a motornak a világon semmi baja. Olajfogyasztás nulla, tökéletesen működik.

Szerintem bőven megér ennyit, az esztétikai hibák mellett is, amikről írsz. Régi Jazzból is nehéz találni ennyiért olyat, ami vállalható. Kell rá 4 új (vagy korrekt bontott) dísztárcsa, némi takarítás, csinosítás, esetleg horpadások kijavítása és festegetés - és van egy tök jó Jazzed, soknak nem nevezhető (!) kilométerrel.

(Bakker, én majd mennyiért tudom eladni a Yarist, mondjuk 14 évesen, 350 ezer km-rel  :helpsmilie: ?)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1532 Dátum: 2014.10.06 23:04:27 »
Az ára szerintem is rendben van, a többi, hasonló korú és felszereltségű Jazz ára ennél 300-800ezerrel magasabb.
De nem akarok most még autót venni, csak előre tájékozódom, megismerem a szóba jöhető típusokat, és szűkítem a kört. Tulajdonképpen csak beülni akartam egy Jazzbe, és ez éppen útba esett volna, de senki nem akarta, hogy beüljek...
Viszont egy másik helyen felmérték a Corsát, 250-et adna érte, szerinte 350-nél többért nem megy el, mert nincs benne klíma - itt tartunk, hogy egy 15-16 éves autónál is már csak a klímásat keresik. Hát szerintem meg elmenne 400-ért, csak ki kell várni azt az embert, aki elvan klíma nélkül is, és megad érte ennyit, egy kereskedő meg nyilván nem szeret várni, mert áll a pénze és veszíti az értékét.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1533 Dátum: 2014.10.06 23:06:08 »
music! szerintem várd meg a tesóm mazdáját!
Én attól tartok, hogy az már nem lesz meg, mire nekünk új autó kell. De előtte még Mazdába is beülők, azt még nem próbáltam. Apropó, azt nem is kérdeztem, a tesódé klímás és cd-lejátszós?
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1534 Dátum: 2014.10.07 09:05:42 »
Én attól tartok, hogy az már nem lesz meg, mire nekünk új autó kell. De előtte még Mazdába is beülők, azt még nem próbáltam. Apropó, azt nem is kérdeztem, a tesódé klímás és cd-lejátszós?
igen. valami érdekes felszereltség, mert a tükörállítás kézi, hátul is tekerős az ablak, és nincs benne bőrkormány sem. de van klíma meg cd-játszó

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1535 Dátum: 2014.10.07 19:49:35 »
Az ára szerintem is rendben van, a többi, hasonló korú és felszereltségű Jazz ára ennél 300-800ezerrel magasabb.
De nem akarok most még autót venni, csak előre tájékozódom, megismerem a szóba jöhető típusokat, és szűkítem a kört. Tulajdonképpen csak beülni akartam egy Jazzbe, és ez éppen útba esett volna, de senki nem akarta, hogy beüljek...
Viszont egy másik helyen felmérték a Corsát, 250-et adna érte, szerinte 350-nél többért nem megy el, mert nincs benne klíma - itt tartunk, hogy egy 15-16 éves autónál is már csak a klímásat keresik. Hát szerintem meg elmenne 400-ért, csak ki kell várni azt az embert, aki elvan klíma nélkül is, és megad érte ennyit, egy kereskedő meg nyilván nem szeret várni, mert áll a pénze és veszíti az értékét.
Szerintem igaza van a kereskedőnek. Az emberek ma már nagy hangsúlyt fektetnek a klímára, a kisebb/olcsóbb kategóriában is. Ezen felül, megnéztem a 97-99 közötti 1.4 16V Corsa árakat... és ezek alapján én is úgy gondolom, hogy klíma nélkül max 400-ért lenne érdemes kitenni; 350-360-nál többet pedig aligha lehetne érte kapni. Ha gyorsan akarnád eladni ezt a kocsit, inkább csak 320-330-at célozhatnál meg érte. Egyik barátom pár hónapja 250-ért adta el a 2002-es (!), általa anno újonnan vásárolt (!), 160 ezret futott 1.4-es Astra Classicját  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Honda
« Válasz #1536 Dátum: 2014.10.07 20:08:56 »
Az ára szerintem is rendben van, a többi, hasonló korú és felszereltségű Jazz ára ennél 300-800ezerrel magasabb.
De nem akarok most még autót venni, csak előre tájékozódom, megismerem a szóba jöhető típusokat, és szűkítem a kört. Tulajdonképpen csak beülni akartam egy Jazzbe, és ez éppen útba esett volna, de senki nem akarta, hogy beüljek...
Viszont egy másik helyen felmérték a Corsát, 250-et adna érte, szerinte 350-nél többért nem megy el, mert nincs benne klíma - itt tartunk, hogy egy 15-16 éves autónál is már csak a klímásat keresik. Hát szerintem meg elmenne 400-ért, csak ki kell várni azt az embert, aki elvan klíma nélkül is, és megad érte ennyit, egy kereskedő meg nyilván nem szeret várni, mert áll a pénze és veszíti az értékét.
Télen kell eladni az autót, akkor nem hiányzik annyira a klima :wacko:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1537 Dátum: 2014.10.07 22:27:46 »
Szerintem igaza van a kereskedőnek. Az emberek ma már nagy hangsúlyt fektetnek a klímára, a kisebb/olcsóbb kategóriában is. Ezen felül, megnéztem a 97-99 közötti 1.4 16V Corsa árakat... és ezek alapján én is úgy gondolom, hogy klíma nélkül max 400-ért lenne érdemes kitenni; 350-360-nál többet pedig aligha lehetne érte kapni. Ha gyorsan akarnád eladni ezt a kocsit, inkább csak 320-330-at célozhatnál meg érte. Egyik barátom pár hónapja 250-ért adta el a 2002-es (!), általa anno újonnan vásárolt (!), 160 ezret futott 1.4-es Astra Classicját  :otlet:
Nem csodálom, mert ebben a korban már a kisautóknak jobb az ára, és a maga nemében a B Corsa jobb autó, mint az F Astra. Itt 3 dolog lehet, ami esetleg megszűri a vásárlóközönséget: a színe, az 1,4-es 90 lovas motor (túl nagy), és a klíma hiánya. Ha pedig ennyire nem akarnak érte pénzt adni, nem adom el. Azért a felszereltsége a korához képest elég jó (2 légzsák, ABS, 2 elektromos ablak, központi zár, szervokormány, riasztó), a műszaki állapota korához képest kifejezetten jó, most már csak a lengéscsillapítókat és az akksit nem cseréltem ki rajta, rozsda 1 helyen van csak, a hátsó ablaktörlő körül. Tudom, hogy kevés ember van, akinek ez az érték, de én kivárom. Ha tévedtem, akkor meg mindegy, nekem annál többet ér, mintsem hogy egymilliót ráfizessek egy 5 évvel fiatalabb - ami már így is tinédzser... - Jazzért, vagy Yarisért.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1538 Dátum: 2014.10.07 23:18:20 »
Nem csodálom, mert ebben a korban már a kisautóknak jobb az ára, és a maga nemében a B Corsa jobb autó, mint az F Astra. Itt 3 dolog lehet, ami esetleg megszűri a vásárlóközönséget: a színe, az 1,4-es 90 lovas motor (túl nagy), és a klíma hiánya. Ha pedig ennyire nem akarnak érte pénzt adni, nem adom el. Azért a felszereltsége a korához képest elég jó (2 légzsák, ABS, 2 elektromos ablak, központi zár, szervokormány, riasztó), a műszaki állapota korához képest kifejezetten jó, most már csak a lengéscsillapítókat és az akksit nem cseréltem ki rajta, rozsda 1 helyen van csak, a hátsó ablaktörlő körül. Tudom, hogy kevés ember van, akinek ez az érték, de én kivárom. Ha tévedtem, akkor meg mindegy, nekem annál többet ér, mintsem hogy egymilliót ráfizessek egy 5 évvel fiatalabb - ami már így is tinédzser... - Jazzért, vagy Yarisért.
Fura ez a "nem akarnak érte pénzt adni" szemlélet :) ... De, akarnak érte pénzt adni. Csak nem többet annál, mint amit a piac meghatároz. Persze, lehet azon filózni, hogy a használati értékével az ára mennyire nincs arányban. Én is szoktam. De ettől még nem fog többet érni... ez van, az autók ára összehasonlíthatatlanul meredekebben zuhan, mint a használati értékük. Persze ez csak akkor rossz, amikor épp eladni akar az ember  ;)

Szerinted az én szívem mennyire szakadt bele, mikor 150-ért adtam oda a tiptop kis Starletemet? De ilyenkor kell dönteni, hogy filozofál az ember, vagy pénzhez jut. Néha sajnos a döntést kőkeményen a körülmények diktálják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1539 Dátum: 2014.10.08 07:17:34 »
egy húszéves autó nem ér semmit, ez van.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1540 Dátum: 2014.10.08 10:41:46 »
A kereskedő mondott még egy (számomra legalább is) döbbeneteset, hogy az emberek egy részének mennyire nincs pénze, pontosabban még mindig úgy vásárolnak, hogy tovább nyújtózkodnak, mint a takaró ér. 15 (!!!) éves korig lehet egy autót meghitelezni, és nagyon sokan még az öregeket is tényleg így veszik. Legyen az ár 350.000 Ft. Ebből befizet 70.000-et, ennyiért elviszi az autót, és a maradékot pedig akár tízezer alatti részletekben csengeti ki 4-5 év alatt. Na, ebből a lehetőségből is kimaradtam.
No mindegy, januárban az olajcsere után meghirdetem, aztán meglátom, mi lesz. Nekem jóval többet ér, mint háromszázezer, mert ez egy jól működő autó egy-két kisebb, a korából fakadó apró hibával, megszoktuk, ismerjük. Arra nincs egymillióm, hogy egy 5 évvel fiatalabb, de az orrán H betűt, vagy érdekes ellipsziseket viselő autóra cseréljem, ahol aztán vagy minden knappol, vagy nem, és 5 év múlva hétszázezerrel kevesebbet érjen. Ha megtartom a Corsát, az már max. kétszázezret fog veszíteni, és olyan nagyon sokat nem kell rá költeni, lásd lentebb. (A Corsa háromszázezret veszített 6 év alatt, igaz ehhez valószínűleg a hengerfej-csináltatás árát is hozzá kell adni.) Most a Mazda2 még lehet egy alternatíva, de ebbe belejátszik az is, hogy ismeretlen számomra a típus is, az autó is.
Tudom, akkor miért akarom eladni...
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.08 10:44:03 írta music »
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1541 Dátum: 2014.10.08 11:20:05 »
őszintén szólva szerintem ma ott tart az autóipar, hogy egy öreg(ebb) autót csak érzelmi alapon érdemes lecserélni, pláne, ha az életét vagy annak nagyrészét az aktuális gazdájánál töltötte le. plánekettő, ha ráadásul nem is magas a futásteljesítménye

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Honda
« Válasz #1542 Dátum: 2014.10.08 14:58:41 »
Egyik barátom pár hónapja 250-ért adta el a 2002-es (!), általa anno újonnan vásárolt (!), 160 ezret futott 1.4-es Astra Classicját  :otlet:
Te jó ég, akkor mennyit érhet anyuék 2003-as C Corsája klíma nélkül...? :wacko:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1543 Dátum: 2014.10.08 19:46:51 »
A leginkább környezetkímélő autó = az az autó, ami helyett nem kell legyártani egy másikat  :yes:

Az értékvesztés eszeveszett dolog; és, ahogy csufár helyesen írja, az autók rég elérték azt a szintet, hogy az új(abb) kocsik MESSZE nem annyival jobbak, mint amennyivel többe kerülnek. Ez minden alkalommal tudatosul bennem, amikor pl. a Camryt vezetem. Ezzel az autóval menni NEM kínszenvedés egy új autóhoz képest; 8-10-12 órás utakon sem az.

Egy Yaris I-ről, Ave I-ről stb. meg aztán végképp szólni sem érdemes, ebben az aspektusban. Gyakorlatilag minden igényt kielégítenek, amit az átlag autós támaszthat. Pedig bőven tizenéves autók, amikből szűk 2000 euroért már korrekt példányok kaphatók. Röhej  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1544 Dátum: 2014.10.08 19:54:19 »
Te jó ég, akkor mennyit érhet anyuék 2003-as C Corsája klíma nélkül...? :wacko:
Ötajtós 1.2-es, ugye? Szerintem, látatlanban 550 körül lehet a reális ára. Az ELADÁSI ára. Hirdetni persze lehet kicsit többért  :)

A Corsa C azért egyrészt jóval többet ér, mint az Astra F Classic; másrészt a szóban forgó példány egy full-full fapad kivitel, se szervó, se centrál, se légzsák, se semmi; harmadrészt a cimborám nagyon olcsón adta el  :lol: ... ha kicsit türelmesebb, 300-at simán, gyorsan kaphatott volna érte. Eleve nagyon olcsón tette ki (asszem valami 270 körül); még abból is engedett alkudni; és odaadta a legelső jelentkezőnek. Az igazsághoz tartozik, hogy annyira nem áll rosszul anyagilag, ergo elég mindegy volt neki az az 50-60 ezer ide vagy oda.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )