Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 337749 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

satriani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Honda
« Válasz #1515 Dátum: 2014.08.04 14:20:53 »
édesanyámnak van ilyen 3 ajtós civic. baromi gyenge a motorja, ezt leszámítva nagyon jó autó: csendes, masszív, kényelmes, jól fordul, jó az ergonómia, jó a klíma, jól összerakták. bele lehet kötni apróságokba (pl. a középső szellőzőrostélyokat nem lehet elzárni, a fedélzeti számítógép butuska, lehetne nagyobb a csomagtartó nyílása), csak minek.

én meg vettem egy hondát, ami korábban is családban volt. talán van, akit érdekel egy corolla 1.4 benzin - accord 2.2 dízel váltás, címszavakban:

corolla mellett:
- városban sokkal használhatóbb méret. a honda nem szeret elindulni, a dízeles alul semmi, középen nagy menés, felül semmi karakter sem épp városba való.
- motorzaj. amíg be nem melegszik, a honda kerepel, pedig ez még a csendesebb dízel.
- automata ablakok. a hondánál csak a bal egy automata.
- praktikusabb kasztniforma. a szedánnál nagy a csomagtér, de nem hajtható le az ülés, és a nyílás sem jó formájú. nagyobb tárgyakat el tudok vinni a corollával. pl. öcsém lakását ürítettem hétvégén, és egy taposógép (ilyen kondigép, franc tudja, mi a neve) nem fért be a hondába, mehetek vissza a corollával.
- jobb pakolóhelyek, praktikusabb könyöklő. a hondának a könyöklője jó magasságú, de a dupla fedél hülyén működik: nem lehet külön nyitni a fedelet. a pohártartók lezárhatóak, ami jól néz ki, de egy mekis 3 decis pohár a felnyitott fedéltől nem fér el a mélyedésben. a telefont nincs hová tenni, pláne nem töltővel.
- utálom a rádió kialakítását: a kijelzőjén megy a klíma is, ezért a gyári rádiót nem dobhatod ki a kocsiból. ha autóhifit akarsz építeni, vagy bent hagyod a gyári rádiót, és mellé teszel egy másikat (látvány, khmmm), vagy veszel egy elég gagyi utángyártott keretet, ami kezeli a klímát. bukta mindenképp.
- jobb fogású kormány.
- okosabb klímavezérlés.
- alkatrészárak. kuplungszett corollához 20e, accordhoz 40e.
- várható fenntartás. a biztosításról nem beszélek, a teljesítményt értelemszerűen szívesen megfizeti az ember, de a turbó, kettős tömegű lendkerék, porlasztócsúcs triumvirátus miatt előre fáj a fejem.
- van hátsó ablaktörlő.

honda mellett:
- sztrádán menetteljesítmények. tökéletes. városban esetlen az accord, de 60-70 fölött értelmet nyer a méret, a motor, az áttételek.
- menetkomfort jó utakon. a corolla sem hangos, sem nem fapados, de ez egy kategóriával jobb. 150 tempomatnál lazán lehet beszélgetni, meg se nyikkan oldalszélre, röhögve felmegy a gödöllői emelkedőn 5 személlyel, tökéletesen stabil, sokkal inkább utazóautó, mint a corolla.
- ja igen, a tempomat, kedvenc kényelmi extrám.
- rövidebb utakon járó váltó.
- nagyobb csomagtartó. emberi méretű tárgyak sokkal jobban elférnek.
- fogyasztás. városban nincs érdemi különbség, sztrádán a honda elmegy 130-150 között 6-6,5 literrel, a corollánál ugyanez 7-8,5. a gyorsabb hajtást is jobban tolerálja a dízel. úgy értem, fogyasztásban kisebb a büntetés, ha gyorsan hajt az ember; a benzines fogyasztása exponenciálisan nő sztrádán, tartósan 150-nél 5 éve nem mentem gyorsabban.
- napszemüveg-tartó a tükörnél  :flowers: ez nagyon ***a.
- félbőr ülést könnyebb takarítani. ahogy névre vettem az autót, elmentünk koncertre cimborákkal, az egyiknek sok volt a sör  :whistling: a hányás simán, némi langyos vízzel lejön a bőrről, a corollában a plüsst lehetett volna vegyszeresen tisztítani.

a sztrádás menetkomfort és a nagyobb csomagtartó miatt megéri a váltás. ha nem jönnék ki a városból, ill. csak rövid utakra használnám a kocsit, minimum véleményes lenne a történet.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Honda
« Válasz #1516 Dátum: 2014.08.04 18:43:21 »
Az is 1,4 volt?
Hehe...én ilyen Accord-ot akartam venni,csak mazda lett belőle :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

satriani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Honda
« Válasz #1517 Dátum: 2014.08.07 12:11:49 »
mármint anyám civicje? igen, egynégyes, és tényleg egy számmal gyengébb, mint a papíron hasonló erejű corolla. mindegy, legalább országúton jól fogyaszt. nálunk jellemzően városi használatban van (2006-os autó, és van benne kb. 30 ezer), ide talán még nagy is a mérete, a jazz anno jobb vétel lett volna.

ja, és tiszta hondás család lettünk: anyám párjáé volt az accord, amit megvettem, és ő ezt egy fr-v-re cserélte. ez az a hat személyes nagy doboz. 1.8-as benya, automata. szinte új ez is: 5 évesen volt benne 25 ezer... kényelmes, hatalmas, szellős, csendes, hátul szaladgálni tudnának a gyerekek, ha lennének. igazi családi autó, egy apró hendikeppel: gyenge. 130-as tempót tempomattal nem tudja tartani egy gyöngyös-bp távon, mert a gödöllői emelkedő nagynak bizonyul. 8-9 között fogyaszt, ez teljesen vállalható, de a menetteljesítményei nagyon tatásak.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Honda
« Válasz #1518 Dátum: 2014.08.07 14:53:20 »
Végülis elvetettük az 5 ajtós Civic ötletet. pedig ez a példány igen csini.
Jazz kell a házhoz.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Honda
« Válasz #1519 Dátum: 2014.08.07 15:41:17 »
mármint anyám civicje? igen, egynégyes, és tényleg egy számmal gyengébb, mint a papíron hasonló erejű corolla. mindegy, legalább országúton jól fogyaszt. nálunk jellemzően városi használatban van (2006-os autó, és van benne kb. 30 ezer), ide talán még nagy is a mérete, a jazz anno jobb vétel lett volna.

ja, és tiszta hondás család lettünk: anyám párjáé volt az accord, amit megvettem, és ő ezt egy fr-v-re cserélte. ez az a hat személyes nagy doboz. 1.8-as benya, automata. szinte új ez is: 5 évesen volt benne 25 ezer... kényelmes, hatalmas, szellős, csendes, hátul szaladgálni tudnának a gyerekek, ha lennének. igazi családi autó, egy apró hendikeppel: gyenge. 130-as tempót tempomattal nem tudja tartani egy gyöngyös-bp távon, mert a gödöllői emelkedő nagynak bizonyul. 8-9 között fogyaszt, ez teljesen vállalható, de a menetteljesítményei nagyon tatásak.

Mesélnél erről az Accordról? 7. gen? Milyen motorral és kasztnival?  Erősen érdeklődök egy kombi után, egy-másfél év múlva.  Nekem a 2.2 diesel egyelőre a kívánt motorizáltság.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

satriani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Honda
« Válasz #1520 Dátum: 2014.08.07 17:52:14 »
erről írtam hárommal feljebb. ilyen:
http://totalcar.hu/tesztek/accictdibem/
http://totalcar.hu/tesztek/2012/05/04/ha_utalod_a_dizelt/

2006-os szedán, 2.2-es dízel, alapfelszereltség (ezt hívták 'sport'-nak), ezüst színű, van benne 280-290 ezer. szóval minden, amit nem keresek egy autóban (dízel, sokat futott, szedán, ezüst), és mégis, azon kívül, hogy hamarosan kuplungos lesz (40 rongy), tökéletes. nem zörög, nem csörög, nem esik szét, nem húz a futóműve, nem akad a váltója, nem pottyannak le a kezelőszervek. csendes, ép, autószerű, működő, satöbbi. végig a családban volt, a majd' 300 ezer km túlnyomó része autópályás tempomatos 130-150, napi szinten láttam az elmúlt 8 évben. nagyon kímélte a gazdája, és most is nehéz szívvel, egészségügyi okokból adta el (65 évesen nem vicces földre ülni, ez meg egy lapos autó, csípőfájdítóan lapos). 

garanciában cseréltek benne generátort még valamikor 180-200 ezer környékén, más probléma nem jött elő a hajtáslánccal. fékbetétek ilyen használattal úgy tudom, 45-60 ezrenként, szervizek alkalmával voltak cserélve, tárcsák egyszer. sosem rohadt le az autó, nem kellett hozzá assistance-ot hívni. (egyszer autómentőt igen: szalagkorlátot fogott a jobb hátulja pécs környékén, futómű nem sérült, a kasztnit szépen javították.) kuplung gyári, ez 250 között szokta megadni magát. turbó bírja, porlasztócsúcsok szintén. lendkerék lehet még érdekes, de az vagy meghal 200 körül a hondások szerint, vagy nem nagyon lesz cserés 400-ig (sokkal többet futottat nem látnak márkaszervizben). futómű tartós, ahhoz még nem kellett nyúlni. a beltér gyakorlatilag újszerű, csak júzer error látszik rajta (pl. egy helyen kiszakadt a kárpit a jobb hátsó ülésen, valami oda bepakolt málnásrekesz akadt be a kárpitba). ennél sokkal többet nem tudok róla, az előző tulajnak elég eseménytelen volt vele az együtt töltött idő.

tartós autó, egy számmal kevésbé látszik rajta a kor, mint a corollán, pedig az sem egy széthullós jószág.

ja, a dízelhang. elég faksznis vagyok rá, de melegen nagyon sima hangja van, csak belekötni lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.07 17:56:24 írta satriani »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Honda
« Válasz #1521 Dátum: 2014.09.17 20:09:47 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1522 Dátum: 2014.09.17 21:12:21 »
Nem arrol volt szo, hogy minden ami nem legalabb Passat meret, az Neked tul kicsi?  :whistling: :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Honda
« Válasz #1523 Dátum: 2014.09.17 21:31:32 »
Nem arrol volt szo, hogy minden ami nem legalabb Passat meret, az Neked tul kicsi?  :whistling: :tt2:
Ezek csak képek, élőben még nem láttuk :P
Amúgy annyira nem kicsi, csak nem hosszában, hanem magasságban.
Viszont tény hogy nem ótópályacirkálásra való.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Honda
« Válasz #1524 Dátum: 2014.10.05 20:39:34 »
Minap utaztam pár órát egy "ufo" Civic (2006-os) hátsó ülésén - és 2x fél napot a jobb elsőn. Hááát... nagyon be van oda zárva az ember. Oldalra alig látni ki, bunkerszerű, klausztrofób, zavaró. Ki-beszállni is aránylag nehézkes, az eléggé hátul lévő B-oszlop, és a relatíve kicsi ajtó miatt. A helykínálat, "magam mögött", kisautós. Elegendő, de semmi több. Olyan volt az egész, mintha valami kupéban ülnék.

Ehhez jön, hogy elöl is elég rendesen körbeveszi a kocsi az embert... fura volt a Yaris után, az szellősebb, jobban elférek benne. Ja, és rettentően hiányoltam a Yaris sok pakolóhelyét.

Az ülés maga viszont klassz, kényelmes. A zajszint alacsony, a rugózás is komfortosnak tűnt - mondjuk, szinte csak jó állapotú utakon közlekedtünk a kocsival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1525 Dátum: 2014.10.06 09:23:20 »
Erről mit gondoltok - különös tekintettel a futásteljesítményre?
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Honda
« Válasz #1526 Dátum: 2014.10.06 09:47:41 »
Erről mit gondoltok - különös tekintettel a futásteljesítményre?
A típusról sztem kérdezd meg cimbit. Neki volt ilyenje és kicsivel 200e km feletti futással. Alaposan leszervizeltette, biztosan szívesen adna tanácsot.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Honda
« Válasz #1527 Dátum: 2014.10.06 12:47:18 »
Minap utaztam pár órát egy "ufo" Civic (2006-os) hátsó ülésén -

ufo civicben én is ugyanezt éreztem! nem kéne.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Honda
« Válasz #1528 Dátum: 2014.10.06 16:42:18 »
megnéztem ma ezt a fekete Jazzt. Ott kezdödött, hogy a kutyát nem érdekelte az ottlétem, - pontosabban a kutyát nagyon is, de élö enbert nem - a legszivesebben sarkon fordultam volna, de az autó nem tehet arrólh ki árulja. Maga az autó elég ramatyul nézett ki: a disztárcsák annyira el voltak csúfitva, mintha valaki szándékosan tönkre akarta volna tenni öket, az egész autó a lökháritö magasságában körben dettó. Nem nagyon vígyáztak rá, úgyhogy a kiirt ár reális irányár.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Honda
« Válasz #1529 Dátum: 2014.10.06 19:51:40 »
de most komolyan, milyen ember az, aki ennyit hajt egy kisautót?  :devil:

music! szerintem várd meg a tesóm mazdáját!