Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 339284 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #150 Dátum: 2005.12.08 23:25:40 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
A tesztben szereplő új Civic ma reggel ott araszolt a Kerepesin, hát nem csúnya.

Itt Gyöngyösön nincs Honda szalon, de ha lesz nyílt hétvége, elmegyek miatta akárhová (mondjuk Jászberényig vagy Veresegyházig :)). Egyre jobban tetszik. Jó lenne, ha hirtelen ugranánk három évet az időben: használtan már számomra is elérhető áron lehetne kapni az 1,8-ast :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #151 Dátum: 2005.12.09 12:06:14 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Nem mondasz róla ezt-azt, hogy válik be? :nagymosoly:

No az egy olyan autó, amibe az árán kívül elég nehéz belekötni. Ha kisautót kellene vennem, és megtehetném, egy percig sem gondolkodnék. Külsőre a Grande Punto jobban tetszik, de azért mégis egy Hondáról és egy Fiatról beszélünk...

Szerintem a motoroknak nem túl acélos a teljesítménye. Ja és mielőtt a Yarisnak a csomagtartójával összehasonlítanánk, a Jazz, 19centivel hosszabb, ha jól tudom, szal ez a méret inkább már a régebbi alsó közép kategóriára hajaz. Ekkora méretből nem kunszt kihozni ekkora csomagteret. Mindemellett nekem is tetszik, meg tényleg praktikus kocsi.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #152 Dátum: 2005.12.09 13:37:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem a motoroknak nem túl acélos a teljesítménye. Ja és mielőtt a Yarisnak a csomagtartójával összehasonlítanánk, a Jazz, 19centivel hosszabb, ha jól tudom, szal ez a méret inkább már a régebbi alsó közép kategóriára hajaz. Ekkora méretből nem kunszt kihozni ekkora csomagteret. Mindemellett nekem is tetszik, meg tényleg praktikus kocsi.

Az új Coltra mondják, hogy olyan, mint a Jazz. Csak a csomagtartója jóval kisebb. Viszont a motorjai jobbak, bár a Jazz állítólag termeli a benyát. Össze kéne gyúrni a kettőt...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #153 Dátum: 2005.12.09 14:08:13 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem a motoroknak nem túl acélos a teljesítménye. Ja és mielőtt a Yarisnak a csomagtartójával összehasonlítanánk, a Jazz, 19centivel hosszabb, ha jól tudom, szal ez a méret inkább már a régebbi alsó közép kategóriára hajaz. Ekkora méretből nem kunszt kihozni ekkora csomagteret. Mindemellett nekem is tetszik, meg tényleg praktikus kocsi.

Az új Coltra mondják, hogy olyan, mint a Jazz. Csak a csomagtartója jóval kisebb. Viszont a motorjai jobbak, bár a Jazz állítólag termeli a benyát. Össze kéne gyúrni a kettőt...

A Colt nem jön be, nagyon nagy változáson esett át, olyan volt, mind majdnem a régi Swift, de sokkal dagadtabb lett, mármint felfelé magasodott, ettől kicsit Mazda2 lett, nem szeretem a túl magas kocsikat, a Yaris épp elég magas sztem. A Colt motorjai azok ottvannak, már csak kérdés meddig, mert amiket taby irt a Micsukról, az nem túl bíztató.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #154 Dátum: 2005.12.09 14:26:54 »
Idézetet írta: "KLaco"
A Colt nem jön be, nagyon nagy változáson esett át, olyan volt, mind majdnem a régi Swift, de sokkal dagadtabb lett, mármint felfelé magasodott, ettől kicsit Mazda2 lett, nem szeretem a túl magas kocsikat, a Yaris épp elég magas sztem. A Colt motorjai azok ottvannak, már csak kérdés meddig, mert amiket taby irt a Micsukról, az nem túl bíztató.

Nekem is inkább a Jazz jön be, csak kéne belé egy acélosabb motor.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Honda
« Válasz #155 Dátum: 2005.12.09 15:51:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem a motoroknak nem túl acélos a teljesítménye. Ja és mielőtt a Yarisnak a csomagtartójával összehasonlítanánk, a Jazz, 19centivel hosszabb, ha jól tudom, szal ez a méret inkább már a régebbi alsó közép kategóriára hajaz. Ekkora méretből nem kunszt kihozni ekkora csomagteret. Mindemellett nekem is tetszik, meg tényleg praktikus kocsi.

Az új Coltra mondják, hogy olyan, mint a Jazz. Csak a csomagtartója jóval kisebb. Viszont a motorjai jobbak, bár a Jazz állítólag termeli a benyát. Össze kéne gyúrni a kettőt...

A Colt nem jön be, nagyon nagy változáson esett át, olyan volt, mind majdnem a régi Swift, de sokkal dagadtabb lett, mármint felfelé magasodott, ettől kicsit Mazda2 lett, nem szeretem a túl magas kocsikat, a Yaris épp elég magas sztem. A Colt motorjai azok ottvannak, már csak kérdés meddig, mert amiket taby irt a Micsukról, az nem túl bíztató.


Nekem volt három Mitsum, csak jókat tudok elmondani a motorkról. (2.0 benzin turbó, 1.8 D, 1.8 TD motorokkal) Első "nyugati" kocsim is Mitsu volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #156 Dátum: 2005.12.09 15:58:31 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
A Colt nem jön be, nagyon nagy változáson esett át, olyan volt, mind majdnem a régi Swift, de sokkal dagadtabb lett, mármint felfelé magasodott, ettől kicsit Mazda2 lett, nem szeretem a túl magas kocsikat, a Yaris épp elég magas sztem. A Colt motorjai azok ottvannak, már csak kérdés meddig, mert amiket taby irt a Micsukról, az nem túl bíztató.

Nekem is inkább a Jazz jön be, csak kéne belé egy acélosabb motor.

Szerintem is, az 1.4-est már lehet 100lovasban is csinálni, szal az pl egész tűrhető lenne.
Laco 73 :D

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Honda
« Válasz #157 Dátum: 2005.12.09 17:00:12 »
Idézetet írta: "music"
Most látom az avatarod alatt, hogy van nektek egy Jazzetek.
Nem mondasz róla ezt-azt, hogy válik be? :nagymosoly:

Eddig még csak egyszer sikerült megkaparintani, de teszett. Nagyon új a kicsike ezért erősen kímélendő és hát én az 1.6-os Corollából ültem bele, ezekután természetes, hogy harmatosnak tűnt. Viszont csendes, semmi zörgés, kellemes rugózás, könnyed kormány, átkozottul finom váltó és tengernyi hely. Átadáskor négyen ültünk benne, előttem egy szintén 180-185cm magas ficok és a négy nyári gumi röhögve elfért a csomitartóban. :mivan:  :hmm: :bolond:
Az enyémbe meg nem fért el az ő négy télije. :turelmetlen:
007

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #158 Dátum: 2005.12.10 01:00:09 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Eddig még csak egyszer sikerült megkaparintani, de teszett. Nagyon új a kicsike ezért erősen kímélendő és hát én az 1.6-os Corollából ültem bele, ezekután természetes, hogy harmatosnak tűnt. Viszont csendes, semmi zörgés, kellemes rugózás, könnyed kormány, átkozottul finom váltó és tengernyi hely. Átadáskor négyen ültünk benne, előttem egy szintén 180-185cm magas ficok és a négy nyári gumi röhögve elfért a csomitartóban. :mivan:  :hmm: :bolond: Az enyémbe meg nem fért el az ő négy télije. :turelmetlen:

Na igen, a Jazzé 380, a Corolláé 289 literes...
music     

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Honda
« Válasz #159 Dátum: 2005.12.12 09:33:34 »
Idézetet írta: "music"
Na igen, a Jazzé 380, a Corolláé 289 literes...

A számokhoz képest a valóság nem olyan vészes, egy picit magasabb, ezért állva is beférnek a gumik.
A liter egy viszonylag állandó valami, szabványból sincs túl sok, hogy a túróba mérték ennyivel nagyobbnak. :hmm:
007

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #160 Dátum: 2005.12.12 09:49:30 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
A liter egy viszonylag állandó valami, szabványból sincs túl sok, hogy a túróba mérték ennyivel nagyobbnak. :hmm:

A liter az, csak a szemünk nem. Egy nem túl szabályos forma nagyon meg tudja vezetni! Amikor először láttam Avensis sedan csomagtartót, nem hittem el, hogy az 520 (?) literes, mert jóval kisebbnek tűnt. A Corollámé meg nagyobbnak mutatta magát - az egyébként sedanhoz képest valóban nem túl acélos - 390-nél, mert szép, szinte teljesen szabályos hasáb formájú.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #161 Dátum: 2005.12.12 21:06:39 »
Nagyon csalóka a csomitartó mérete. A Carina E kombié elvben 10 literrel kevesebb, mint a Sedan-é, ha jól tudom, de ez csak az üléstámláig érvényes, de fölötte mégegyszer akkora majdnem. A Yaris Versonak se tűnik nagynak a csomitartója kívülről, de ha kinyitod, akkor sokkal nagyobbnak tűnik, mert felfelé több hely van benne. Az ember szeme már csak ilyen, ami lapos, de széles az =kicsi, ami magas, de nem annyira széles, az meg = sokkal nagyobb.
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Honda
« Válasz #162 Dátum: 2005.12.13 17:41:03 »
Idézetet írta: "Kacsabi"
Idézetet írta: "music"
Na igen, a Jazzé 380, a Corolláé 289 literes...

A számokhoz képest a valóság nem olyan vészes, egy picit magasabb, ezért állva is beférnek a gumik.
A liter egy viszonylag állandó valami, szabványból sincs túl sok, hogy a túróba mérték ennyivel nagyobbnak. :hmm:

Azt én sem tudom, hogy a Corolla csomagtartója hogy lett 289 literes. A használatban sokkal, több nagyságrenddel nagyobb, mint az előző Cliómé (255 liter), és minimálisan kisebb, mint egy G Astráé (370 l) vagy Édesanyám 3 ajtós Civicje (nem tudom, hány liter).

Kacsabi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
  • '10 Prius
Honda
« Válasz #163 Dátum: 2005.12.13 19:20:01 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nagyon csalóka a csomitartó mérete. A Carina E kombié elvben 10 literrel kevesebb, mint a Sedan-é, ha jól tudom, de ez csak az üléstámláig érvényes, de fölötte mégegyszer akkora majdnem. A Yaris Versonak se tűnik nagynak a csomitartója kívülről, de ha kinyitod, akkor sokkal nagyobbnak tűnik, mert felfelé több hely van benne. Az ember szeme már csak ilyen, ami lapos, de széles az =kicsi, ami magas, de nem annyira széles, az meg = sokkal nagyobb.

Oké, oké értem én de amikor ott állt egymás mellet a két autó nyitott csomagtartóval nem látszott az a majd 100 liter.
007

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Honda
« Válasz #164 Dátum: 2005.12.14 00:02:38 »
Idézetet írta: "Satriani"
Azt én sem tudom, hogy a Corolla csomagtartója hogy lett 289 literes. A használatban sokkal, több nagyságrenddel nagyobb, mint az előző Cliómé (255 liter), és minimálisan kisebb, mint egy G Astráé (370 l) vagy Édesanyám 3 ajtós Civicje (nem tudom, hány liter).

A most kifutott Civicé is 370 liter.
music