Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 339712 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Honda
« Válasz #1335 Dátum: 2013.10.31 21:09:37 »
Te bepi legyszi!  :hug:
Nem USA Accord, hanem USA ACURA TSX=EU HONDA ACCORD. USA ACCORD-szeru behemotsag nincs az EU utakon.
Errol van itt szo ni:
klikk
Ime a meretek, bar igazabol teljesen mindegy, ha megnezed a ket auto hutomaszkban ter el egymastol meg motorvalasztekban  :hug: Szoval ahogy irtam is! Az Eu-ban sima Hondakent eladott Accord az USA-ban Acura TSX, ami pedig premium marka  :yes:

Meretek:
tengelytav: 2705mm
hossz: 4715mm
szelesseg: 1840mm
magassag: 1440
http://automobiles.honda.com/accord/

Az Acura a Honda magasabb minőségűre pozícionált típusa. Simán van Accord is, amit Hondának hívnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Honda
« Válasz #1336 Dátum: 2013.11.01 01:24:46 »
Bepi Te most direkt jatszod az ertetlent igaz?  :flowers: :cry:
Amit linkeltel igen, az az USA Accord, az en Accordom ujabb verzioja es senki nem beszel rola rajtad kivul!

Megyegyszer:
Ami az EU-ban jelenleg Accord az jelenleg az USA-ban ACURA TSX. (Ezeknek semmi kozuk az USA Accordhoz).

Ezert irtuk, amit irtunk: a jelenlegi EU Accord az USA-ban premiumautokent (Acura TSX) van forgalomban  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Honda
« Válasz #1337 Dátum: 2013.11.01 06:33:59 »
Lackó, én értem, mit mondasz, de az Acura márka eleve nem Honda, hanem annál feljebb pozícionált modell. A Lexussal kellene összevetni, nem a Toyota-val. Szerintem.
És erről nemcsak én beszélek. ;)

Csak rá akartam mutatni, hogy az EU Accord pozíciójának az Usa Accord felel meg, és nem az Acura TSX, bár műszaki szempontból utóbbi hasonlít hozzá jobban. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Honda
« Válasz #1338 Dátum: 2013.11.01 08:28:56 »
Lackó, én értem, mit mondasz, de az Acura márka eleve nem Honda, hanem annál feljebb pozícionált modell. A Lexussal kellene összevetni, nem a Toyota-val. Szerintem.
És erről nemcsak én beszélek. ;)

Csak rá akartam mutatni, hogy az EU Accord pozíciójának az Usa Accord felel meg, és nem az Acura TSX, bár műszaki szempontból utóbbi hasonlít hozzá jobban. ;)

Egyébként én sem azt mondtam, hogy a Honda "prémium", csak hogy sztem közelebb áll hozzá mint a Toyota.. A Toyota inkább átlagautósabb. A Hondáknak jobb a hajtáslánca, sportosabb a formavilága, ezért mondom hogy "BMWsebb" :) Nyilván nem lehet egy az egyben BMWhez hasonlítani, mert nem azonos a modellpalettájuk. Meg írta már más, hogy az anyagválasztás is jobb, meg USA-ban ugyanaz a modell prémium..  ;)
Ugyanakkor az E12 magasan veri a korabeli Civicet :) CSak hogy megnyugodj  ;) (na kivéve motor-váltó :D )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Honda
« Válasz #1339 Dátum: 2013.11.01 08:40:34 »
Egyébként én sem azt mondtam, hogy a Honda "prémium", csak hogy sztem közelebb áll hozzá mint a Toyota.. A Toyota inkább átlagautósabb. A Hondáknak jobb a hajtáslánca, sportosabb a formavilága, ezért mondom hogy "BMWsebb" :) Nyilván nem lehet egy az egyben BMWhez hasonlítani, mert nem azonos a modellpalettájuk. Meg írta már más, hogy az anyagválasztás is jobb, meg USA-ban ugyanaz a modell prémium..  ;)
Ugyanakkor az E12 magasan veri a korabeli Civicet :) CSak hogy megnyugodj  ;) (na kivéve motor-váltó :D )
Figyu, zárjuk le szerintem ezt a témát. A Honda közel sem premium. Nem is volt, nem is lesz valószínű. Ugyanaz a tömegtermék, mint bármelyik Toyota. Nem feljebb, nem lejjebb, ugyanaz. :)

Gondolhatod ezt másképp, de a lényegen ez nem változtat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Honda
« Válasz #1340 Dátum: 2013.11.01 08:45:14 »
Figyu, zárjuk le szerintem ezt a témát. A Honda közel sem premium. Nem is volt, nem is lesz valószínű. Ugyanaz a tömegtermék, mint bármelyik Toyota. Nem feljebb, nem lejjebb, ugyanaz. :)

Gondolhatod ezt másképp, de a lényegen ez nem változtat.
PErsze hogy tömegtermék, ahogy az Audi meg a BMW is :)
De sztem is zárjuk le, mert nálad ez vallási kérdés  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.01 08:52:21 írta Kisfiatal »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Honda
« Válasz #1341 Dátum: 2013.11.01 09:00:08 »
PErsze hogy tömegtermék, ahogy az Audi meg a BMW is :)
De sztem is zárjuk le, mert nálad ez vallási kérdés  :flowers:
Vallási kérdés?!  :eek:
Tudsz mutatni akár egyetlen sajtóanyagot, amiben a Honda saját magát prémiumnak adja elő, vagy akármelyik modelljét?  :szemez:
Mert az, hogy Te ezt mondod, nem sok vizet zavar azontúl, hogy saját magadat áltatod és csapod be ilyen butasággal. Nem hogy a piac nem kezeli a Hondát prémiumnak, még saját magáról sem állít ilyet. Akkor mégis honnan veszed azt, hogy Honda=BMW, tehát prémium? Segítek: saját véleményed ez.  :flowers:
Semmilyen valóság alapja nincs.  :hug:

Nincs ebben semmilyen vallási kérdés, pusztán TÉNY.

USA-ban az Acura, Infiniti, Lexus számít japán prémiumnak, a Honda ott is hétköznapi márka, nem prémium.

Az, pedig, hogy az Acura TSX az EU Accord amcsi megfelelője, nincs semmilyen összefüggésben azzal, hogy EU-ban is prémium lenne, hiszen az amcsi tömeggyártók egyszerűbb beltéri anyagokkal dolgoznak, ami az EU szájíz szerint gagyi. Az EU piac igényesebb az anyagminőségre. Ez mindig is így volt.
Ennyi erővel USA-ban egy Passat is prémium autó, pedig köze nincs hozzá valójában.

De, mondom, mutass egyetlen sajtó anyagot, amiben az EU Honda prémium, vagy akár csak ahhoz hasonlítják ...  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.01 09:04:41 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re: Honda
« Válasz #1342 Dátum: 2013.11.01 10:00:50 »
Vallási kérdés?!  :eek:
Tudsz mutatni akár egyetlen sajtóanyagot, amiben a Honda saját magát prémiumnak adja elő, vagy akármelyik modelljét?  :szemez:
Mert az, hogy Te ezt mondod, nem sok vizet zavar azontúl, hogy saját magadat áltatod és csapod be ilyen butasággal. Nem hogy a piac nem kezeli a Hondát prémiumnak, még saját magáról sem állít ilyet. Akkor mégis honnan veszed azt, hogy Honda=BMW, tehát prémium? Segítek: saját véleményed ez.  :flowers:
Semmilyen valóság alapja nincs.  :hug:

Nincs ebben semmilyen vallási kérdés, pusztán TÉNY.

USA-ban az Acura, Infiniti, Lexus számít japán prémiumnak, a Honda ott is hétköznapi márka, nem prémium.

Az, pedig, hogy az Acura TSX az EU Accord amcsi megfelelője, nincs semmilyen összefüggésben azzal, hogy EU-ban is prémium lenne, hiszen az amcsi tömeggyártók egyszerűbb beltéri anyagokkal dolgoznak, ami az EU szájíz szerint gagyi. Az EU piac igényesebb az anyagminőségre. Ez mindig is így volt.
Ennyi erővel USA-ban egy Passat is prémium autó, pedig köze nincs hozzá valójában.

De, mondom, mutass egyetlen sajtó anyagot, amiben az EU Honda prémium, vagy akár csak ahhoz hasonlítják ...  :surrender:

Tessék  :hug:

http://totalcar.hu/tesztek/accord20ex08/

Az apropót a Honda sajtóanyaga szolgáltatta, melyben folyamatosan azt sulykolják, hogy az új Accord már prémium minőségű, más szóval felveszi a versenyt az Audikkal, BMW-kkel, Lexusokkal Mercedesekkel meg a többi nagymenővel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re: Honda
« Válasz #1343 Dátum: 2013.11.01 10:15:22 »
Tessék  :hug:

http://totalcar.hu/tesztek/accord20ex08/

Az apropót a Honda sajtóanyaga szolgáltatta, melyben folyamatosan azt sulykolják, hogy az új Accord már prémium minőségű, más szóval felveszi a versenyt az Audikkal, BMW-kkel, Lexusokkal Mercedesekkel meg a többi nagymenővel.
oké, erről nem tudtam. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Honda
« Válasz #1344 Dátum: 2013.11.01 11:29:35 »
Mondjuk csak két BMW-st kérdeztek :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Honda
« Válasz #1345 Dátum: 2013.11.01 12:40:24 »
Mondjuk csak két BMW-st kérdeztek :)
Az oldalon levő szavazás szerint is kisebbségben vannak, akik szerint prémium. Én sem őket erősítem  ::)
Úgy tűnik, hiába sulykolják  :hmmmm:
Mondjuk 5 éves cikk... :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.01 12:45:08 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Honda
« Válasz #1346 Dátum: 2013.11.01 12:46:55 »
Csak premium akar lenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Honda
« Válasz #1347 Dátum: 2013.11.01 13:07:26 »
Az oldalon levő szavazás szerint is kisebbségben vannak, akik szerint prémium. Én sem őket erősítem  ::)
Úgy tűnik, hiába sulykolják  :hmmmm:
Mondjuk 5 éves cikk... :otlet:

SZtem a 3as szintjét eléri, ezt a faxi is mondta. Abban sztem gagyibb is a műszerfal meg a belső.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Re: Honda
« Válasz #1348 Dátum: 2013.11.01 13:20:47 »
Az, pedig, hogy az Acura TSX az EU Accord amcsi megfelelője, nincs semmilyen összefüggésben azzal, hogy EU-ban is prémium lenne, hiszen az amcsi tömeggyártók egyszerűbb beltéri anyagokkal dolgoznak, ami az EU szájíz szerint gagyi. Az EU piac igényesebb az anyagminőségre. Ez mindig is így volt.
Ennyi erővel USA-ban egy Passat is prémium autó, pedig köze nincs hozzá valójában.
Na latod ebben nincs igazad. A VW Passat regota probal premiumkent jelenlenni az USA piacon magas arral. A kutya nem vette  :no: Miota annyiert adjak, mint az itteni sima accordot vagy Camryt mar veszik.
Ezzel szemben az Acura TSX fogy am premium arcedulaval is ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Honda
« Válasz #1349 Dátum: 2013.11.01 13:23:50 »
Csak premium akar lenni.
Szerintem sem eri el a premium kategoriat, ebben egyetertek. De onnan indult a kerdes, hogy pengebb-e a T27-nel. Erre a valasz viszont az, hogy IGEN.   :hug:
Ami biztos, hogy sokkal jobban tartja az arat a t27-hez kepest.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX