Szerző Téma: Honda  (Megtekintve 338428 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #120 Dátum: 2005.08.31 10:27:59 »
Ma én vagyok az OFFolás felelős :D Kéretik a Corolla fórumban vitatkozni erről :)
Köszi :)

De tőlem le is boxolhatjátok :)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #121 Dátum: 2005.08.31 10:28:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Írtam én is , hogy a Corolla E12-nél ez csak a Hatchbackra igaz . Még az idézetben is ott van  :idea:  :wink: !

Ha így veszed, akkor volt korábban is tetszetős külsejű Corolla, viszont ha a Corollát, mint egységes típust nézzük, akkor szerintem az E-12 visszalépés az E-11-hez képest.
Idézetet írta: "Palaczk"
Ave II : nem kimondottan feltűnő, de tekintélyes, és jól megkülönböztethető. Az Ave I-re ezek egyike sem volt jellemző.

Ez igaz, számomra mégis inkább az I jön be. Ezt csak súlyosbítja, hogy a II jóval kevésbé megbízhatónak tűnik.

Idézetet írta: "Palaczk"
A Corolla E12 beltere hasonló érzéseket kelt az emberben, mint egy Golf IV-esé vagy V-ösé - és ez most abszolút dicséret akar lenni :) !

Tudom, nekem is a Golf jut eszembe róla - és ez nem akar dicséret lenni. Egy Golf műszerfal nekem a megtestesült német kockafejűség, fantáziátlanság szimbóluma.
Egyébként térjünk vissza a Hondákra, mert ki fogunk kapni...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Honda
« Válasz #122 Dátum: 2005.08.31 10:30:23 »
Idézetet írta: "music"
Ez igaz, számomra mégis inkább az I jön be. Ezt csak súlyosbítja, hogy a II jóval kevésbé megbízhatónak tűnik.

Ezt az Avensis topicban részletesen kifejtenéd?  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Honda
« Válasz #123 Dátum: 2005.08.31 10:33:33 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Ez igaz, számomra mégis inkább az I jön be. Ezt csak súlyosbítja, hogy a II jóval kevésbé megbízhatónak tűnik.

Ezt az Avensis topicban részletesen kifejtenéd?  :roll:

Köszi :) Már épp akartam szólni a modinak, csak most vettem észre, hogy a modi offol :)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #124 Dátum: 2005.08.31 10:42:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Ez igaz, számomra mégis inkább az I jön be. Ezt csak súlyosbítja, hogy a II jóval kevésbé megbízhatónak tűnik.

Ezt az Avensis topicban részletesen kifejtenéd?  :roll:

Jó.
Idézetet írta: "KLaco"

Köszi. Már épp akartam szólni a modinak, csak most vettem észre, hogy a modi offol.

 :oops:  Erre utal az előző hozzászólásban a kiemelés...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #125 Dátum: 2005.09.16 19:03:26 »
Ma láttam egy Honda Streamet is, ennek kapcsán elgondolkodtam, hog a Honda micsoda motorpazarlást folytat. Szinte egyidoben léteznek/léteztek az alábbi motorok
1.2/78LE (Jazz); 1.4 - bár ez inkább 1.35 lenne igazán - 83 LE (Jazz); 1.4 90 LE (Civic), nemrég még volt: 1.5 114 LE (Civic); 1.6 - 110 LE (most is van, Civic); 1.7 125 LE Stream, illetve az új 8 személyes busz; 1.8 /137LE Accord; 1.8/169 LE Civic TypeR; 2.0/150LE  Accord; 2.0/240 LE S2000.
És ez csak ami kapásból eszembe jutott...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #126 Dátum: 2005.09.17 18:33:54 »
Ígértem linket:
Accord elolrol
Accord hátulról
Ezen az oldalon lévo nagy képen pedig semmi hasonló nincsen...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #127 Dátum: 2005.09.20 03:14:44 »
Na. találtam egy kínai linket is az Accordról. Benne van az osszes kínai Honda. Érdemes megnézni az Odyssey-t, úgy néz ki, mintha az Accord kombit meghosszabbították volna...
Honda China
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #128 Dátum: 2005.09.22 18:34:13 »
Úgy látom, mi is megkaphatjuk ezt a rémséget...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Honda
« Válasz #129 Dátum: 2005.09.23 07:56:18 »
Idézetet írta: "music"
Úgy látom, mi is megkaphatjuk ezt a rémséget...

Nekem így kép alapján bejön...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #130 Dátum: 2005.09.23 18:57:04 »
Idézetet írta: "music"
Úgy látom, mi is megkaphatjuk ezt a rémséget...


Meséld el nekem , hogy ha ez az autó szerinted rémség , akkor az E11 Sedan miért nem az ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #131 Dátum: 2005.09.24 19:44:40 »
Hát van alkalmam naponta sokszor megcsodálni ezt a típust - itt egyébként Honda Fitt-nek hívják mind a 4, mind az 5 ajtóst, és a fara nem sikeredett jól, amit csak tovább hangsúlyoz a hátsó lámpa formája. A tobbi része rendben van, hiszen az a Jazzel azonos.
Az E-11 Corollánál, ha jól tudom, az orrával nem szoktak lenni kibékulve az emberek. A sedan fara szerintem kifejezetten szép, valóban nem feltuno, de a maga egyszeruségében úgy szép, mint az a Mitsu Lancer, aminek még volt liftback változata. A Corolla liftback formája szerintem jó, a hátsó lámpa nem túl sikeres, de csúnyának azt sem nevezném - nekem csúnya az a fajta lámpatest, ami a mostani Polo sedannak, vagy a 10 évvel ezelotti Lancia nagykocsinak - nem jut eszembe a neve - van. A hatchback Corolla pedig kifejezetten jól néz ki, (és az csak kerek lámpával mutat jól, ikerlámpával idétlen,) csak nem az esetem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Honda
« Válasz #132 Dátum: 2005.09.24 22:10:12 »
Idézetet írta: "music"
Hát van alkalmam naponta sokszor megcsodálni ezt a típust - itt egyébként Honda Fitt-nek hívják mind a 4, mind az 5 ajtóst, és a fara nem sikeredett jól, amit csak tovább hangsúlyoz a hátsó lámpa formája. A tobbi része rendben van, hiszen az a Jazzel azonos.
Az E-11 Corollánál, ha jól tudom, az orrával nem szoktak lenni kibékulve az emberek. A sedan fara szerintem kifejezetten szép, valóban nem feltuno, de a maga egyszeruségében úgy szép, mint az a Mitsu Lancer, aminek még volt liftback változata. A Corolla liftback formája szerintem jó, a hátsó lámpa nem túl sikeres, de csúnyának azt sem nevezném - nekem csúnya az a fajta lámpatest, ami a mostani Polo sedannak, vagy a 10 évvel ezelotti Lancia nagykocsinak - nem jut eszembe a neve - van. A hatchback Corolla pedig kifejezetten jól néz ki, (és az csak kerek lámpával mutat jól, ikerlámpával idétlen,) csak nem az esetem.


OK , én még nem láttam ilyen jószágot élőben , így nehéz megítélnem . De képen egyáltalán nem ocsmány . A Corollás dolgot arra értettem , hogy az is egy kis szedán . Ezek pedig eleve nem a szépség szinonimái , bár tény , hogy a kategórián belül nem vészes az E11 szedán , mert az arányai rendben vannak (szemben pl. a régi Charade szedánnal , áááá  :shock: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Honda
« Válasz #133 Dátum: 2005.09.25 06:01:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
OK , én még nem láttam ilyen jószágot élőben , így nehéz megítélnem . De képen egyáltalán nem ocsmány . A Corollás dolgot arra értettem , hogy az is egy kis szedán . Ezek pedig eleve nem a szépség szinonimái , bár tény , hogy a kategórián belül nem vészes az E11 szedán , mert az arányai rendben vannak (szemben pl. a régi Charade szedánnal , áááá  :shock: )

Végul is csak a fara rossz, de hát a Thaliával is ennyi a baj, és az boven elég.
music     

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Honda
« Válasz #134 Dátum: 2005.10.03 21:38:54 »
Sziasztok!

A múlt héten írtam a Carina topicba, hogy az autóban kiment a fűtéskapcsoló mögötti izzó. (Ez mára megoldódott!) A héten pedig az öcsem 93-as Civic-jében történt ugyanez. (Pedig az egy évvel fiatalabb :) !) Nincs itt valaki, aki tudja hogy lehet ezt kicserélni?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019