Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157522 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #180 Dátum: 2005.10.29 13:48:05 »
Idézetet írta: "bubu"
Nézzétek + itt is az árakat.

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=products&category=3120,3136&from=category&prodfilter=


Ezt ismeritek?  http://autoteka2000.hu  nagyon kellemes árakkal!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Olaj fogyasztás
« Válasz #181 Dátum: 2005.10.30 18:20:32 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Ezt ismeritek?  http://autoteka2000.hu  nagyon kellemes árakkal!!!


Kértem tőlük árajánlatot, 5 napja semmi, csak egy levél, hogy hamarosan válaszolnak...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #182 Dátum: 2005.10.30 22:13:46 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Idézetet írta: "Tamás69"

Ezt ismeritek?  http://autoteka2000.hu  nagyon kellemes árakkal!!!


Kértem tőlük árajánlatot, 5 napja semmi, csak egy levél, hogy hamarosan válaszolnak...


Nekem másnap válaszoltak, de hívd fel telefonon, -úgy tutibb, kicsit el van  most ásva a tulaj!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #183 Dátum: 2005.11.14 13:46:55 »
Idézetet írta: "Fifi"

Szóval a párbeszédetek alapján az alábbi döntést szültem meg:
Most beruházok a Mobil 1 Rally Formula 5W-50 olajba és ha a jelenlegi olajfogyasztás
megduplázódik, akkor áttérek majd a Castrol Formula RS 10W-60 olajra.

Na eljutottam az olajvételig :)

Mivel nem kaptam 5w-50-es olajat ezért a Castrol Formula RS 10W-60-ból vettem a totalcaron 4L+1L-t, melyet 12.025,-Ft-ért házhoz is hoztak ;)
Az autó legtöbbször városban fut sok hidegindítással, de remélem azért jó lesz a 10W-s olaj is.
Ez az ár a helyi boltokhoz képest 7-8eFt megtakarítást jelentett  :shock:

A lényeg, az olajcsere 90ekm-es szerviznél megvolt, most 96ekm van az autóban. Az oljacsere a bent lévő olaj mibenlétének homálya miatt merült fel.
Ebben az esetben az olajszűrőket is érdemes/illik kicserélni a most beletöltendő olajjal együtt vagy ráérek majd a következő olajcserénél 105ekm kicserélni?

Előre is köszi!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Olaj fogyasztás
« Válasz #184 Dátum: 2005.11.14 15:14:48 »
Idézetet írta: "Fifi"
A lényeg, az olajcsere 90ekm-es szerviznél megvolt, most 96ekm van az autóban. Az oljacsere a bent lévő olaj mibenlétének homálya miatt merült fel.
Ebben az esetben az olajszűrőket is érdemes/illik kicserélni a most beletöltendő olajjal együtt vagy ráérek majd a következő olajcserénél 105ekm kicserélni?

Előre is köszi!

Bye, Fifi

Illik, sőt kötelező. Ráadásul az olajhoz képest a szűrő elég kis tétel. Kb 2-3000 Ft. Asszem a márkaszervízben is ennyi körül megy a gyári... Lényeg, a szűrőt is cseréld!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #185 Dátum: 2005.11.14 20:36:01 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Fifi"
A lényeg, az olajcsere 90ekm-es szerviznél megvolt, most 96ekm van az autóban. Az oljacsere a bent lévő olaj mibenlétének homálya miatt merült fel.
Ebben az esetben az olajszűrőket is érdemes/illik kicserélni a most beletöltendő olajjal együtt vagy ráérek majd a következő olajcserénél 105ekm kicserélni?

Illik, sőt kötelező. Ráadásul az olajhoz képest a szűrő elég kis tétel. Kb 2-3000 Ft. Asszem a márkaszervízben is ennyi körül megy a gyári... Lényeg, a szűrőt is cseréld!


Még csak 6ekm telt el az olajcsere óta és csak azért cserélnék olajat, mer nem tudom 100%, hogy jelenleg milyen olaj van benn. Szóval az olajszűrőt ekkor is cseréljem? 9ekm múlva úgyis komplett csere lesz (olaj+szűrő). Viszont ha azt mondjátok, hogy olajat mindig szűrővel együtt, akkor ok.Ezen már nem múlik ;)

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Olaj fogyasztás
« Válasz #186 Dátum: 2005.11.14 22:38:33 »
Idézetet írta: "Fifi"
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Fifi"
A lényeg, az olajcsere 90ekm-es szerviznél megvolt, most 96ekm van az autóban. Az oljacsere a bent lévő olaj mibenlétének homálya miatt merült fel.
Ebben az esetben az olajszűrőket is érdemes/illik kicserélni a most beletöltendő olajjal együtt vagy ráérek majd a következő olajcserénél 105ekm kicserélni?

Illik, sőt kötelező. Ráadásul az olajhoz képest a szűrő elég kis tétel. Kb 2-3000 Ft. Asszem a márkaszervízben is ennyi körül megy a gyári... Lényeg, a szűrőt is cseréld!


Még csak 6ekm telt el az olajcsere óta és csak azért cserélnék olajat, mer nem tudom 100%, hogy jelenleg milyen olaj van benn. Szóval az olajszűrőt ekkor is cseréljem? 9ekm múlva úgyis komplett csere lesz (olaj+szűrő). Viszont ha azt mondjátok, hogy olajat mindig szűrővel együtt, akkor ok.Ezen már nem múlik ;)

Bye, Fifi


Én a helyedben várnék 105-ig, vagy legalább 100-ig és utánna 15e km múlva csináltatnék megint revíziót, hiszen az új lé ki fog bírni 15e-t!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Olaj fogyasztás
« Válasz #187 Dátum: 2005.11.15 00:06:07 »
Idézetet írta: "Fifi"
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Fifi"
A lényeg, az olajcsere 90ekm-es szerviznél megvolt, most 96ekm van az autóban. Az oljacsere a bent lévő olaj mibenlétének homálya miatt merült fel.
Ebben az esetben az olajszűrőket is érdemes/illik kicserélni a most beletöltendő olajjal együtt vagy ráérek majd a következő olajcserénél 105ekm kicserélni?

Illik, sőt kötelező. Ráadásul az olajhoz képest a szűrő elég kis tétel. Kb 2-3000 Ft. Asszem a márkaszervízben is ennyi körül megy a gyári... Lényeg, a szűrőt is cseréld!


Még csak 6ekm telt el az olajcsere óta és csak azért cserélnék olajat, mer nem tudom 100%, hogy jelenleg milyen olaj van benn. Szóval az olajszűrőt ekkor is cseréljem? 9ekm múlva úgyis komplett csere lesz (olaj+szűrő). Viszont ha azt mondjátok, hogy olajat mindig szűrővel együtt, akkor ok.Ezen már nem múlik ;)

Bye, Fifi

Figyu, ha az olajat mindenképpen le akarod cserélni, akkor szűrőt is cserélj - függetlenül attól, hogy még csak 6000 km van benne. Egyszerűen nem éri meg a drága olajat "rátölteni" a félighasznált szűrőre... meg, mint írtam is nem egy olyan horror tétel egy olajszűrő.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #188 Dátum: 2005.11.15 09:02:06 »
Idézetet írta: "kavarc"
Figyu, ha az olajat mindenképpen le akarod cserélni, akkor szűrőt is cserélj - függetlenül attól, hogy még csak 6000 km van benne. Egyszerűen nem éri meg a drága olajat "rátölteni" a félighasznált szűrőre... meg, mint írtam is nem egy olyan horror tétel egy olajszűrő.

Ok, megértettem cseréltetem az olajszűrőt is.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #189 Dátum: 2005.11.16 11:58:11 »
Engedelmetekkel lezárnám ezt a témát. Az eredeti kérdés ki lett tárgyalva, az olajokról külön van pörgős rész az Általános topicban.