Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157408 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olaj fogyasztás
« Válasz #135 Dátum: 2005.09.27 19:25:24 »
Idézetet írta: "Zoli11"
Egyszerűen csak hideg álló motornál utána töltök?

Továbbiakban mit nézzek meg?

Igen. Egyszerűen utánatöltesz egy kis 10w-40es olajat. Ha minimumon van, akkor olyan 7 decit beleönthetsz. Aztán figyelni kell a fogyasztást. Ha 15.000 km alatt kevesebb, mint 1,5l olajat eszik meg, nincs ok az aggodalomra.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Olaj fogyasztás
« Válasz #136 Dátum: 2005.09.28 06:40:25 »
Olajfogyasztást a legegyszerűbben úgy veszed észre, feltéve persze, hogy a motoron keresztül távozik, hogy hagyod alapjáraton járni üzemmelegen kb 2-3 percig, azután adsz egy gázfröccsöt. Ha ilyenkor egy kékes pamacsot dob, akkor a motoron keresztül szökik. Lehet kopott gyűrű vagy szelepszár tömítés. Bár az autó még fiatal, de lehet, hogy adtak már a lelkének.

Zoli11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Olaj fogyasztás
« Válasz #137 Dátum: 2005.10.04 15:15:55 »
Köszi a válaszokat.

Utánatöltöttem.  Figyelni fogom.  Volna még egy kérdésem lassan itt az ideje egy vezérműszíj cserének. Szerintetek ilyenkor érdemesebb a gyűrűket is kicserélni. Ha már úgy is szétszedik a motort.  Kb Mekkora költségre számíthatok?

avipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Olajfogyasztás
« Válasz #138 Dátum: 2005.10.07 12:05:59 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Toygli003"
Sziasztok!!

A találkozon valakinek kellett olaj az autójába. Ki volt az és miért??
Engem kérdeztek meg, hogy mit tudok az esetről, de fingom se volt róla, hogy miről is van szó.
Valaki felvilágosítana??


Azt hiszem én lehettem az.
Eltűnt az összes olaj a kocsiból 11000 km alatt. Állítólag konstrukciós hiba a korai 1.6-os vvt-i motoroknál, és a kocsi jelenleg szervizben van.

Hogy mi a pontos diagnózis, azt sajnos már el is felejtettem, pedig Szeke ma mondta amikor beszéltünk.  :oops:


Sziasztok!

Sajnos nálam is hasonló a jelenség. 72000 km-rel vettem a járgányt.
Örültem, mert Toyota-tualjdonos lehettem, és jó árban is volt, de már akkor utána kellett tölteni egy kevéske olajat. (Ezt a régi tulaj utóbb lehetetlennek tartotta, mivel egy Toyotáról, illetve "új" autóról van szó, bár soha sem figyelte az olajszintet, csak hordta a szervízbe.)
Egyébként tényleg szervízkönyves, amit le is nyomoztattam nem csak bebélyegeztek, vagy ilyesmi, ráadásul elég tehetősöké volt, (mint minden nagyobb autó), és emellett volt még pár kocsi a családban, és szegénytől csak azért váltak meg, mert a csónakmotor mellé már nem fért be a többi "apróság" a csomagtartóba, lévén 4 ajtós.

Kereskedésben vettem, és elvileg még van rá 2 hónap gari, a fél évből, de nem szívesen vinném vissza, mert eléggé hozzánőtt a szívemhez.

A másik variáció, hogy épp elértem a 75000 km-t, és érik a szervíz, bár hozzáteszem, hogy 72000-nél egy szakival megcsináltattam az egészet, és nem tartottam fontosnak a szakszervizt, főleg azárt mivel az olajfogyasztás biztosan nem újkeletű, és erről tájékoztathatták volna a régi tulajt.

Lényeg a lényeg, észrevettem, és érdeklődtem, s úgy néz ki, hogy a Toyota nagyon is ismeri a problémát, és már van olyan Avensis, amelyikben már a 2. motorcserét (!!!!) végzik el.

Először mindenre fogták, de semmitől sem javult a probléma, aztán a Toyota még fejlesztgetett a motoron, és azóta megszűnt a probléma.

Hivatalosan meg nem erősített hírek szerint a Toyota ezekre a motorokra kiterjesztette az amúgy 3 éves garit 5 évre.
Namost ebbe én épp beleférnék.
Halott már más is erről?

Élből nem szeretnék bemenni a Márkeszervízbe egy ilyen kérdéssel, mert könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy elhajtanának, hogy ne szórakozzak.


Xtrem, mi történt a Te járgányoddal?

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #139 Dátum: 2005.10.07 12:41:54 »
Sziasztok!

Már régen volt hozzászólás ebben a topicban, ezért most az új hozzászólás miatt visszaolvasgattam.

Olvastam Xtrem-mel történt dolgokról is annó. :(
Most, hogy én is egy 2002.04.29-én forgalomba helyezett 1.6 Ave tulaja leszek nem vidámítottak fel az olvasottak ...  :evil:

Na majd Bükön jól kifaggatom az érintetteket, hogy mik a tapasztalatok.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #140 Dátum: 2005.10.07 12:59:43 »
Fifi:
Xtrem hibájára azt mondták, hogy a vvt-i motoros 1.6-os Avensisesk közül azok hajlamosak a hibára, amiknek a motor oldalára függőlegesen van írva valami kódsor (vagy számsor?). Majd ezt nálamnál tájékozottabbak úgyis megmondják neked.

avipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Olajfogyasztás
« Válasz #141 Dátum: 2005.10.07 13:03:57 »
Hi!

A lényeg, amiért elvagyok kenődve lemaradt.

1liter 5W40-es olaj 3000 km-en.

Ez azért már nem kevés, ugye?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Olajfogyasztás
« Válasz #142 Dátum: 2005.10.08 06:46:49 »
Idézetet írta: "avipeti"
1liter 5W40-es olaj 3000 km-en. Ez azért már nem kevés, ugye?

De nem is nagyon sok. Általában az autógyárak 1l/1000km-t szoktak megadni turéshatárnak.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Olajfogyasztás
« Válasz #143 Dátum: 2005.10.08 16:55:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "avipeti"
1liter 5W40-es olaj 3000 km-en. Ez azért már nem kevés, ugye?

De nem is nagyon sok. Általában az autógyárak 1l/1000km-t szoktak megadni turéshatárnak.


Ennyit még a köztudottan olajzabáló Ecotech motoros Vectrám sem evett, kb 10000-re fogyasztott el 1l 5W40-et!!!!

A Corolla meg 10e alatt a 0w40-ből is  alig evett (pedig az is 78e-nél jár)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Olajfogyasztás
« Válasz #144 Dátum: 2005.10.09 06:38:04 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "avipeti"
1liter 5W40-es olaj 3000 km-en. Ez azért már nem kevés, ugye?
De nem is nagyon sok. Általában az autógyárak 1l/1000km-t szoktak megadni turéshatárnak.
Ennyit még a köztudottan olajzabáló Ecotech motoros Vectrám sem evett, kb 10000-re fogyasztott el 1l 5W40-et!!!! A Corolla meg 10e alatt a 0w40-ből is  alig evett (pedig az is 78e-nél jár)

Persze, azt nem mondom, hogy jellemzo a Toyotákra az olajfogyasztás, de nem kóros még az eset, ha elviszi ezzel a szervizbe, le fogják rázni.
Olyan ez, mint a testhomérséklet: a normális 36,6. Ha egy kicsit feljebb megy, az valamit jelez, de az orvos még nem fog erre kiírni, csak ha komolyan lázas vagy.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajfogyasztás
« Válasz #145 Dátum: 2005.10.09 19:16:41 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "avipeti"
1liter 5W40-es olaj 3000 km-en. Ez azért már nem kevés, ugye?

De nem is nagyon sok. Általában az autógyárak 1l/1000km-t szoktak megadni turéshatárnak.


Ennyit még a köztudottan olajzabáló Ecotech motoros Vectrám sem evett, kb 10000-re fogyasztott el 1l 5W40-et!!!!

A Corolla meg 10e alatt a 0w40-ből is  alig evett (pedig az is 78e-nél jár)


Szerintem pedig ez még nem vészes . Én töltögetném utána békésen , és figyelnék a motorra (hidegen nem gyilkolni meg ilyenek) . Tutira baromi sokat elfutna , mielőtt hozzá kéne nyúlni . Aggódni (és a javításra spórolni) meg akkor kezdenék , ha a fogyasztás elérné az egy litert ezer kilométeren .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Olaj fogyasztás
« Válasz #146 Dátum: 2005.10.15 09:35:00 »
Mi a véleményetek, ha az olajat elégetem, akkor korom keletkezik, az nem károsítja a katalizátort? (értem ezalatt akár a benzinesét ill. a dízelét)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #147 Dátum: 2005.10.15 10:05:45 »
Idézetet írta: "bubu"
Mi a véleményetek, ha az olajat elégetem, akkor korom keletkezik, az nem károsítja a katalizátort? (értem ezalatt akár a benzinesét ill. a dízelét)

Ezt hogy érted?
music     

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Olaj fogyasztás
« Válasz #148 Dátum: 2005.10.15 10:14:07 »
A katalizátor - ha jól tudom- egy méhsejt szerkezetű kerámia anyag, ami a kipufogógáz hatására felizzva elégeti a motorból kijövő még éghető anyagokat. Namármost, ha a motor "eszi" az olajat, az a benzinnel ill. a gázolajjal együtt a hengerben elég. Ebből lesz a korom. Na ez nem tömi el a sejtszerkezetet?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #149 Dátum: 2005.10.15 10:27:37 »
Idézetet írta: "bubu"
A katalizátor - ha jól tudom- egy méhsejt szerkezetű kerámia anyag, ami a kipufogógáz hatására felizzva elégeti a motorból kijövő még éghető anyagokat. Namármost, ha a motor "eszi" az olajat, az a benzinnel ill. a gázolajjal együtt a hengerben elég. Ebből lesz a korom. Na ez nem tömi el a sejtszerkezetet?

Hosszútávon de. :wink:  :cry:
music