Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157552 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #120 Dátum: 2005.07.23 18:50:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Na de az már D4; olyan volt-e, ami az 1.8 és 1.6-sal azonos technikájú (VVTi, de nem D4)?
Olyan nem volt. Te azt kérdezted, volt-e vvt-i. Én meg írtam, hogy volt, mert a D-4 is vvt-i ám  :wink:

Jó,jó. És a másik kérdés?
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olaj fogyasztás
« Válasz #121 Dátum: 2005.07.23 19:23:12 »
Idézetet írta: "music"
Jó,jó. És a másik kérdés?

Arról nem tudok semmit :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #122 Dátum: 2005.07.25 09:44:38 »
Nem elterjedt a 2.0VVTi, nezegettem neten, 1-2 darabot hirdetnek belöle eladasra is és ott kifujt...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Olaj fogyasztás
« Válasz #123 Dátum: 2005.07.26 09:19:20 »
Hello,

Megtudtam valamit a vvt-i-s motorok olajfogyasztásának okáról.
Az olajhűtő elhagyása megbosszulja magát. A túlmelegedett (forrósodott) olaj beragasztja az olajlehúzó gyűrűt, ami mellett az olaj szépen az égéstérbe szivárog. A szerelőm már sok ilyen problémával találkozott.
Nem tudom mi lehet ezen problémára a megoldás...
Üdv.:
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #124 Dátum: 2005.07.26 09:35:21 »
Idézetet írta: "BÉGÉ"
Hello,

Megtudtam valamit a vvt-i-s motorok olajfogyasztásának okáról.
Az olajhűtő elhagyása megbosszulja magát. A túlmelegedett (forrósodott) olaj beragasztja az olajlehúzó gyűrűt, ami mellett az olaj szépen az égéstérbe szivárog. A szerelőm már sok ilyen problémával találkozott.
Nem tudom mi lehet ezen problémára a megoldás...
Üdv.:


Beraksz 1 olajhutot. :) Bontozol egyet és beszereled...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Norbea

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Olaj fogyasztás
« Válasz #125 Dátum: 2005.07.28 15:14:16 »
Nekem eredeti betétek és tárcsák vannak a járműben(174e km) de a vibráció téli kerekkel(acél gyári)  és nyári (alu gyári)-val is jelentkezik. Az olcsóbb guminak tudtam be de "anno" a gyári Michelin-nel is jelentkezett.Ha nem figyelem nem nagyon észrevehető. Az olajfogyasztásom nem mérhető pedig az elöző gazdi pakkal a tetőn és hajóval mögötte közlekedett Európában.
quot;Nichts ist un möglich!"

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Remegés a négyzeten.
« Válasz #126 Dátum: 2005.08.08 00:06:43 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Avensys"


 Te hol szabályoztattad a felnieidet? Volt valami extra eszközük a vizsgálathoz, vagy a sima centirózó gép is kihozta?


A kocsiszerelomhoz vittem a kocsit,  (kapostasmegyer), es o tovabb vitte vmi ismeroshoz, egy gumis ceghez, ahol tudjak javitani a felnit. Kulonleges geppel, "athelyezi" a tobblet vas ahova kell, igy tudnam nagyon tudomanyosan magyarazni... Nem volt szabalyos a felni, deformalva volt... Egy felni, egy oran at forgot. Lassu munka, de sikerult megjavitani. Elol tokeletes az auto... hatul, kicsit meg rantja a segget. De valo igaz, Debica ragogumi van, ovalis, mondta a gumis.. Talan azert raz meg... Majd 3 honap mulva mikor visszarakom a jo teli gumit, ajkkor fogom latni, hogy tokeletes-e a javitas. Addig nem veszek uj gumit... 3000Ft korul egy felni javitas, de elobb mindenkeppen felmeri a gumis, hogy javithato-e.
Ha egyszer tobb penzem lesz, talan veszek uj felnit...


HOL van ez a felnijavító, és mi a száma?
Nekem is meg kell csináltatnom a gyári felniket...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Remegés a négyzeten.
« Válasz #127 Dátum: 2005.08.10 08:35:28 »
Idézetet írta: "Bicskei"


HOL van ez a felnijavító, és mi a száma?
Nekem is meg kell csináltatnom a gyári felniket...


nezd meg a mailedet...
tovabbi jo napot!
Pastoutnet

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Olaj fogyasztás
« Válasz #128 Dátum: 2005.08.11 01:26:13 »
Köszi-Köszi, megvan!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

nidan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Olaj fogyasztás
« Válasz #129 Dátum: 2005.09.21 20:13:54 »
Hali!   :D

Avensisem megvételekor kísértetiesen ezekkel a dolgokkal találkoztam, de előtte két Corollám is volt, nem akadtam le. A fékek "hullámossága" abból ered, hogy valóban megrozsdáll, de csak a szabad felülete, és a fékbetét alatt nem! Megoldás? Leszabályozás. Valamint az "úszó" munkahenger felfogatási rendszer is összerohadhat, ekkor porvédő csere, esetleg felfogató csap csere. (Ez egy nagyon alattomos hiba!)
Az olajfogyasztást egyértelműnek vennétek ha motoroznátok. Általában a pörgetős lábúakat sújtja jobban. Mielőtt felkapná valaki a cukrot, csak meg kell nézni a vvti maximálisan engedélyezett fordulatszám értékét. Magasabb mint egy régebbi konstrukció, így kevesebb ideje van a gyűrűnek lehúzni az olajat. Én 270e nél motortisztítóval kombinálva cseréltem olajat. Ez segít csökkenteni, de nem szünteti meg. Akinek nincs olajfogyasztása, az téved, és olvassa el a gépkönyv olajhígulásról szóló részét.
Bocsi ha túl okoska lennék, de csak TOYOTA-VAL van kb 400e km-em.

nidan
 8)
vensis 2000 D4 Millenium

Zoli11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Olaj fogyasztás
« Válasz #130 Dátum: 2005.09.26 20:41:25 »
Sziasztok!

Én új vagyok itt. Az lenne a problémám, hogy kb 3 hónapja vettem egy Toyota Avensis Linea Sol 2.0 -as kocsit. 2000 évjárat én vagyok a második tulaj. (97 000km) A kocsit elvittem a Mayer-be, ahol megnézték és jónak találták.  Csináltattam egy olajcserét is, mivel már akkor feltünt, hogy elég kevés olaj volt benne.  A kocsival semmi gond viszont az olajat az nagyon issza a motor. kb 4000km-ert mentem vele és már közel minimumon van a szint.  A múltkor, amikor kicsit ferdén álltam és üresjáraton ment a kocsi felvillant a jobb oldalon a sárga olajjelző led.

Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak?
Mi lehet ennek az oka?
Mi ilyenkor a teendő?
Elvileg még 10 000km kellene a cseréhez. Ilyenkor vissza lehet tölteni a ugyanazzal az olajjal a motort.

Előre is köszi a válaszokat.

Zoli

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Olaj fogyasztás
« Válasz #131 Dátum: 2005.09.27 07:00:27 »
Idézetet írta: "Zoli11"
Én új vagyok itt. Az lenne a problémám, hogy kb 3 hónapja vettem egy Toyota Avensis Linea Sol 2.0 -as kocsit. 2000 évjárat én vagyok a második tulaj. (97 000km) A kocsit elvittem a Mayer-be, ahol megnézték és jónak találták.  Csináltattam egy olajcserét is, mivel már akkor feltünt, hogy elég kevés olaj volt benne.  A kocsival semmi gond viszont az olajat az nagyon issza a motor. kb 4000km-ert mentem vele és már közel minimumon van a szint.  A múltkor, amikor kicsit ferdén álltam és üresjáraton ment a kocsi felvillant a jobb oldalon a sárga olajjelző led. Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak? Mi lehet ennek az oka? Mi ilyenkor a teendő? Elvileg még 10 000km kellene a cseréhez. Ilyenkor vissza lehet tölteni a ugyanazzal az olajjal a motort.

Hát ha valóban ennyire fogy, akkor az a 97000 km nem olyan biztos...
Eloszor tudni kéne, hogy hol szokik az olaj. Elsore azt mondanám, hogy meg kéne nézni, hogy a kipufogó gázadásra, vagy általában fustol-e. Aztán meg kéne tisztítani a motorblokkot, és várni pár napot, hogy olajos lesz-e. Ez már valamit elárul. Utántolteni bármilyen (nyilván nem gagyi) márkájú, de azonos teljesítményszintu olajat lehet, és ezek szerint kell is.
music     

Zoli11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Olaj fogyasztás
« Válasz #132 Dátum: 2005.09.27 12:44:20 »
A kipufogó biztos, hogy nem füstöl. Hiszen azt még a Mayernél is megnézték. Gépre rakták és azt mondták, hogy jó.
Azt viszont észrevettem, hogy, amikor cserélték az olajat, akkor olajos volt egy helyen a motorblokk, de én annak tudtam be, hogy véletlenül kifolyt rá olajtöltés közben. Hiszen később kiszáradt és semmi szivárgást nem tapasztaltam.  Tehát szerintem a motornál nem szivároghat.
Bocsi, de elég laikus vagyok. Ez az első kocsim.  Így még azt sem tudom, hogy, hogyan zajlik az utántöltés folyamata. Egyszerűen csak hideg álló motornál utána töltök?


Továbbiakban mit nézzek meg?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Olaj fogyasztás
« Válasz #133 Dátum: 2005.09.27 14:25:26 »
Idézetet írta: "Zoli11"
A kipufogó biztos, hogy nem füstöl. Hiszen azt még a Mayernél is megnézték. Gépre rakták és azt mondták, hogy jó.
Azt viszont észrevettem, hogy, amikor cserélték az olajat, akkor olajos volt egy helyen a motorblokk, de én annak tudtam be, hogy véletlenül kifolyt rá olajtöltés közben. Hiszen később kiszáradt és semmi szivárgást nem tapasztaltam.  Tehát szerintem a motornál nem szivároghat.
Bocsi, de elég laikus vagyok. Ez az első kocsim.  Így még azt sem tudom, hogy, hogyan zajlik az utántöltés folyamata. Egyszerűen csak hideg álló motornál utána töltök?


Továbbiakban mit nézzek meg?

Esetleg a hűtővíz felé is szivároghat. Lehet ilyenkor habos az olaj vagy a víz olajos – legalább is nekem ezek rémlenek tünetként.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Zoli11

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Olaj fogyasztás
« Válasz #134 Dátum: 2005.09.27 17:13:33 »
Még annyit, hogy az olajcserepapír szerint ESSO ULTRA 10W-40-es olaj van benne.