Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157398 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #90 Dátum: 2005.05.18 09:31:51 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Kpeki"


Acélfelnit bontókban keress. Adok bontók számait ha érdekel.


Nagyon megkoszonnem!
Jap-keren kivul nem ismerek nagyon bontot, es ok b*kok es dragak...


Lesz kis idom osszeszedem. Még a mai nap folyamán
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #91 Dátum: 2005.05.18 10:14:36 »
Idézetet írta: "Kpeki"


Lesz kis idom osszeszedem. Még a mai nap folyamán

Varom turelmesen;o))
viszont, ha olajban tudok segiteni...
Nagykereskedovel (ismeresom).. csak Esso es MOBIL1...
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #92 Dátum: 2005.05.18 10:28:05 »
Japán bontó 260-5641; 261-8980
1101 Bp. Könyves Kálmán krt. 25.

Toyota bontó 06-30/238-7771
1194 Bp. Madarassy L. u. 9.

Sok auto bontoja... 2080 Pilisjászfalu
06-26/575-208

Hirtelen ennyi
De majd nézek még. Japkert is megkérdezheted nyugodtan.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #93 Dátum: 2005.05.18 10:29:40 »
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #94 Dátum: 2005.05.18 11:00:45 »
Idézetet írta: "Kpeki"
http://www.toyotaclub.hu/mickey/index.php?page=boltok

Itt a lap aljan

koszonom.
Az utolsot (link) ismerem (regen neztem. ) felfrissitem magamat.
tovabbi jo munkat!
Es mondom, ha kell olaj, akkor jobb aron tudok szerezni, mind barhol, csak az lent emlitett markakbol.. hivatalos...
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #95 Dátum: 2005.05.18 11:39:09 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Kpeki"
http://www.toyotaclub.hu/mickey/index.php?page=boltok

Itt a lap aljan

koszonom.
Az utolsot (link) ismerem (regen neztem. ) felfrissitem magamat.
tovabbi jo munkat!
Es mondom, ha kell olaj, akkor jobb aron tudok szerezni, mind barhol, csak az lent emlitett markakbol.. hivatalos...


Köszönöm szépen elöre is! Majd olajcserénél élek vele.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #96 Dátum: 2005.06.10 07:43:06 »
Friss hirekkel rendelkezve, es remelve mas temarol beszelve majd, irok meg egy picit:
a tarcsam, mivel meg boven vastag, DE nem tukor sikos(?)
 szabaloztattam, igen nem remeg  fekezeskor a kormany.
A felnivel is tortent egy eros javitas, mivel sambat tancoltak amikor meztelenul lettek rakva a padra. Nagyon szabalytalanok voltak, es ez okozta a vibralast amikor mentem 90nel gyorsabban.
Megjavitottak 3500 ft-ert db-ja.
Most mar elvezhetem az autot ugy, ahogy kellett volna, eddig is...
Szoval marad a fektarcsa meg egy darabig a polcon... 90 000 km van a kocsiban, es mondta a szerelom, hogy meg ennyit fogja birni a fektarcsam.
Raadasul, nagyon dragn vettem meg.

Messze menekulok a Jap-kertol, arai miatt, meg viselkedesuk miatt!
Messze maradok a szembe levo autoszerelotol, aki egybe mondta nekem, hogy csereljek fektarcsat, es nem igazan foglalkozott az igazi problemaval...
Marad a messzebb, de megbizhato regi szerelom, Kaposztasmegyeren (mikor lesz mar kesz ez a hid, budakalaszon?)
Koszonom mindenkit, aki segitet, es tapasztalatott cserelt velem.
Kpeki, egy heten belul veszek olajat. Aktualis neked?
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #97 Dátum: 2005.06.10 09:25:49 »
Idézetet írta: "patounet"
Friss hirekkel rendelkezve, es remelve mas temarol beszelve majd, irok meg egy picit:
a tarcsam, mivel meg boven vastag, DE nem tukor sikos(?)
 szabaloztattam, igen nem remeg  fekezeskor a kormany.
A felnivel is tortent egy eros javitas, mivel sambat tancoltak amikor meztelenul lettek rakva a padra. Nagyon szabalytalanok voltak, es ez okozta a vibralast amikor mentem 90nel gyorsabban.
Megjavitottak 3500 ft-ert db-ja.
Most mar elvezhetem az autot ugy, ahogy kellett volna, eddig is...
Szoval marad a fektarcsa meg egy darabig a polcon... 90 000 km van a kocsiban, es mondta a szerelom, hogy meg ennyit fogja birni a fektarcsam.
Raadasul, nagyon dragn vettem meg.

Messze menekulok a Jap-kertol, arai miatt, meg viselkedesuk miatt!
Messze maradok a szembe levo autoszerelotol, aki egybe mondta nekem, hogy csereljek fektarcsat, es nem igazan foglalkozott az igazi problemaval...
Marad a messzebb, de megbizhato regi szerelom, Kaposztasmegyeren (mikor lesz mar kesz ez a hid, budakalaszon?)
Koszonom mindenkit, aki segitet, es tapasztalatott cserelt velem.
Kpeki, egy heten belul veszek olajat. Aktualis neked?


Még van hátra 4e km. Beleraktam 1.5 honap alatt 6e-t :? De köszi elöre is...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Avensys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Remegés a négyzeten.
« Válasz #98 Dátum: 2005.07.12 13:15:48 »
Idézetet írta: "patounet"
Friss hirekkel rendelkezve, es remelve mas temarol beszelve majd, irok meg egy picit:
a tarcsam, mivel meg boven vastag, DE nem tukor sikos(?)
 szabaloztattam, igen nem remeg  fekezeskor a kormany.
A felnivel is tortent egy eros javitas, mivel sambat tancoltak amikor meztelenul lettek rakva a padra. Nagyon szabalytalanok voltak, es ez okozta a vibralast amikor mentem 90nel gyorsabban.
Megjavitottak 3500 ft-ert db-ja.
Most mar elvezhetem az autot ugy, ahogy kellett volna, eddig is...
Szoval marad a fektarcsa meg egy darabig a polcon... 90 000 km van a kocsiban, es mondta a szerelom, hogy meg ennyit fogja birni a fektarcsam.
Raadasul, nagyon dragn vettem meg.

Messze menekulok a Jap-kertol, arai miatt, meg viselkedesuk miatt!
Messze maradok a szembe levo autoszerelotol, aki egybe mondta nekem, hogy csereljek fektarcsat, es nem igazan foglalkozott az igazi problemaval...
Marad a messzebb, de megbizhato regi szerelom, Kaposztasmegyeren (mikor lesz mar kesz ez a hid, budakalaszon?)
Koszonom mindenkit, aki segitet, es tapasztalatott cserelt velem.
Kpeki, egy heten belul veszek olajat. Aktualis neked?


Nekem is hasonló problémáim vannak, erősen remegett fékezéskor, akkor felszabályoztattam a tárcsákat, kb 1-évig jó volt, de most újra kezdi (tipikusan nagy sebességnél). A Népítelet-ben találtam valamit hasonlót."Persze hibái is voltak a fékei felejthetők. Kemény fékezésekkor remegni kezdett a kormány (nem változtatott irányt) a szervizben azt mondták elhagytam vmi fékerő határolót egy durva fékezés során, de hiába tettek újat azt is elvestettem.". Erről hallott már valaki valamit?

Ezenkivűl szintén olyan 130 körül kellemetlenül remeg az autó, én is a felnieimre gyanakszom, bár a gumis szerint a felnik tökéletesek, a kerekek ki vannak centirozva szerinte a gumikkal lehet valami. Ellenpróbaként átraktuk egy másikról mind a négy kereket, a jelenség megszünt. Te hol szabályoztattad a felnieidet? Volt valami extra eszközük a vizsgálathoz, vagy a sima centirózó gép is kihozta?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Remegés a négyzeten.
« Válasz #99 Dátum: 2005.07.12 15:10:45 »
Idézetet írta: "Avensys"
Idézetet írta: "patounet"
Friss hirekkel rendelkezve, es remelve mas temarol beszelve majd, irok meg egy picit:
a tarcsam, mivel meg boven vastag, DE nem tukor sikos(?)
 szabaloztattam, igen nem remeg  fekezeskor a kormany.
A felnivel is tortent egy eros javitas, mivel sambat tancoltak amikor meztelenul lettek rakva a padra. Nagyon szabalytalanok voltak, es ez okozta a vibralast amikor mentem 90nel gyorsabban.
Megjavitottak 3500 ft-ert db-ja.
Most mar elvezhetem az autot ugy, ahogy kellett volna, eddig is...
Szoval marad a fektarcsa meg egy darabig a polcon... 90 000 km van a kocsiban, es mondta a szerelom, hogy meg ennyit fogja birni a fektarcsam.
Raadasul, nagyon dragn vettem meg.

Messze menekulok a Jap-kertol, arai miatt, meg viselkedesuk miatt!
Messze maradok a szembe levo autoszerelotol, aki egybe mondta nekem, hogy csereljek fektarcsat, es nem igazan foglalkozott az igazi problemaval...
Marad a messzebb, de megbizhato regi szerelom, Kaposztasmegyeren (mikor lesz mar kesz ez a hid, budakalaszon?)
Koszonom mindenkit, aki segitet, es tapasztalatott cserelt velem.
Kpeki, egy heten belul veszek olajat. Aktualis neked?


Nekem is hasonló problémáim vannak, erősen remegett fékezéskor, akkor felszabályoztattam a tárcsákat, kb 1-évig jó volt, de most újra kezdi (tipikusan nagy sebességnél). A Népítelet-ben találtam valamit hasonlót."Persze hibái is voltak a fékei felejthetők. Kemény fékezésekkor remegni kezdett a kormány (nem változtatott irányt) a szervizben azt mondták elhagytam vmi fékerő határolót egy durva fékezés során, de hiába tettek újat azt is elvestettem.". Erről hallott már valaki valamit?

Ezenkivűl szintén olyan 130 körül kellemetlenül remeg az autó, én is a felnieimre gyanakszom, bár a gumis szerint a felnik tökéletesek, a kerekek ki vannak centirozva szerinte a gumikkal lehet valami. Ellenpróbaként átraktuk egy másikról mind a négy kereket, a jelenség megszünt. Te hol szabályoztattad a felnieidet? Volt valami extra eszközük a vizsgálathoz, vagy a sima centirózó gép is kihozta?


Nekem is elmúlt teljesen az alig érezhető remegés, amikor felkerültek a Goodyear-ok a Barum helyett.

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Remegés a négyzeten.
« Válasz #100 Dátum: 2005.07.13 08:34:38 »
Idézetet írta: "Avensys"


 Te hol szabályoztattad a felnieidet? Volt valami extra eszközük a vizsgálathoz, vagy a sima centirózó gép is kihozta?


A kocsiszerelomhoz vittem a kocsit,  (kapostasmegyer), es o tovabb vitte vmi ismeroshoz, egy gumis ceghez, ahol tudjak javitani a felnit. Kulonleges geppel, "athelyezi" a tobblet vas ahova kell, igy tudnam nagyon tudomanyosan magyarazni... Nem volt szabalyos a felni, deformalva volt... Egy felni, egy oran at forgot. Lassu munka, de sikerult megjavitani. Elol tokeletes az auto... hatul, kicsit meg rantja a segget. De valo igaz, Debica ragogumi van, ovalis, mondta a gumis.. Talan azert raz meg... Majd 3 honap mulva mikor visszarakom a jo teli gumit, ajkkor fogom latni, hogy tokeletes-e a javitas. Addig nem veszek uj gumit... 3000Ft korul egy felni javitas, de elobb mindenkeppen felmeri a gumis, hogy javithato-e.
Ha egyszer tobb penzem lesz, talan veszek uj felnit...
Pastoutnet

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Olaj fogyasztás
« Válasz #101 Dátum: 2005.07.20 10:56:43 »
Sziasztok!!

A találkozon valakinek kellett olaj az autójába. Ki volt az és miért??
Engem kérdeztek meg, hogy mit tudok az esetről, de fingom se volt róla, hogy miről is van szó.
Valaki felvilágosítana??
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Olaj fogyasztás
« Válasz #102 Dátum: 2005.07.20 11:00:34 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Sziasztok!!

A találkozon valakinek kellett olaj az autójába. Ki volt az és miért??
Engem kérdeztek meg, hogy mit tudok az esetről, de fingom se volt róla, hogy miről is van szó.
Valaki felvilágosítana??


Azt hiszem én lehettem az.
Eltűnt az összes olaj a kocsiból 11000 km alatt. Állítólag konstrukciós hiba a korai 1.6-os vvt-i motoroknál, és a kocsi jelenleg szervizben van.

Hogy mi a pontos diagnózis, azt sajnos már el is felejtettem, pedig Szeke ma mondta amikor beszéltünk.  :oops:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Olaj fogyasztás
« Válasz #103 Dátum: 2005.07.20 11:04:37 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Toygli003"
Sziasztok!!

A találkozon valakinek kellett olaj az autójába. Ki volt az és miért??
Engem kérdeztek meg, hogy mit tudok az esetről, de fingom se volt róla, hogy miről is van szó.
Valaki felvilágosítana??


Azt hiszem én lehettem az.
Eltűnt az összes olaj a kocsiból 11000 km alatt. Állítólag konstrukciós hiba a korai 1.6-os vvt-i motoroknál, és a kocsi jelenleg szervizben van.

Hogy mi a pontos diagnózis, azt sajnos már el is felejtettem, pedig Szeke ma mondta amikor beszéltünk.  :oops:




Értem.

Amikor gyorsulgattál akkor a Te autotból igen furcsa hangokat hallottam.
Kicsit csapágy gyanus volt. Tudod én álltam ott a célvonalnál.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Olaj fogyasztás
« Válasz #104 Dátum: 2005.07.20 11:10:35 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Értem.

Amikor gyorsulgattál akkor a Te autotból igen furcsa hangokat hallottam.
Kicsit csapágy gyanus volt. Tudod én álltam ott a célvonalnál.


Igen, akkor jelentkezett az a fura hang. Ha jól emlékszem 4-et gyorsultam, és utána félre is álltam, és már jöttek a szerelők is, hogy valami gond van. Ők is erre gyanakodtak.
Az volt a furcsa, hogy semmi lámpácska nem jelzett, hogy fogytán az olaj, egyszer villant fel egy pillanatra a piros lámpa, de akkor már jött az a fura hang is. (igaz én sem naponta ellenőriztem az olajat  :oops:  )

Úgy tűnik szerencsére nem annyira nagy a gond, még időben mentettük a menthetőt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61