Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157414 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #75 Dátum: 2005.05.12 20:20:57 »
Idézetet írta: "music"
Ha még van a fékbetétben km, akkor nem kell újat venni a tárcsa szabályozás miatt. Elég nagy luxus lenne...


Ebben tévedsz , tárcsa-szabályozás után MINDENKÉPPEN ajánlatos cserélni a betéteket , mert a betét a tárcsa régi alakjához van hozzákopva . Főleg érvényes mindez , ha azért kellett szabályozni a tárcsát , mert ütött  :idea:

A fordítottja az , ami nem szükséges , holott eléggé elterjedt gyakorlat : ti. a tárcsaszabályozás betétcserekor . Ez teljesen fölösleges , ha a tárcsának nincs jelentős "válla" , nem erősen korrodált , és nem is üt . A fölösleges tárcsaszabályozás csak arra "jó" , hogy a tárcsát korábban kell majd kicserélni , mert hamarabb éri el a minimális vastagságát  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #76 Dátum: 2005.05.12 23:46:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A fordítottja az, ami nem szükséges, holott eléggé elterjedt gyakorlat: ti. a tárcsaszabályozás betétcserekor. Ez teljesen fölösleges, ha a tárcsának nincs jelentős "válla", nem erősen korrodált, és nem is üt. A fölösleges tárcsaszabályozás csak arra "jó", hogy a tárcsát korábban kell majd kicserélni, mert hamarabb éri el a minimális vastagságát :roll:

Való igaz, ezt elnéztem, a fordítottjára gondoltam. :oops:  :oops:  :oops:  Erre gondoltam, amit leírtál, csak nem vettem észre, hogy fordított szituról van szó.
music     

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #77 Dátum: 2005.05.12 23:51:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Ha még van a fékbetétben km, akkor nem kell újat venni a tárcsa szabályozás miatt. Elég nagy luxus lenne...


Ebben tévedsz , tárcsa-szabályozás után MINDENKÉPPEN ajánlatos cserélni a betéteket , mert a betét a tárcsa régi alakjához van hozzákopva . Főleg érvényes mindez , ha azért kellett szabályozni a tárcsát , mert ütött  :idea:

A fordítottja az , ami nem szükséges , holott eléggé elterjedt gyakorlat : ti. a tárcsaszabályozás betétcserekor . Ez teljesen fölösleges , ha a tárcsának nincs jelentős "válla" , nem erősen korrodált , és nem is üt . A fölösleges tárcsaszabályozás csak arra "jó" , hogy a tárcsát korábban kell majd kicserélni , mert hamarabb éri el a minimális vastagságát  :roll:


Köszi Palaczk. Nem akartam már okoskodni, de én is így tudtam
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #78 Dátum: 2005.05.13 00:09:44 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Köszi Palaczk. Nem akartam már okoskodni, de én is így tudtam
Sőt még én is, dacára annak, amit írtam...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #79 Dátum: 2005.05.13 12:48:16 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Kpeki"
Köszi Palaczk. Nem akartam már okoskodni, de én is így tudtam
Sőt még én is, dacára annak, amit írtam...


OK , van ez így néha  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #80 Dátum: 2005.05.13 22:35:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
OK, van ez így néha  :)

Bizony, egy nappal korábban lelkesen összekevertem a tankolandó mennyiséget a tankban lévővel...
music     

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #81 Dátum: 2005.05.17 07:49:37 »
Idézetet írta: "grinics"


Én nem értem ezt az egészet . Mikor rázott ? Csak fékezéskor , vagy enélkül is ? Szerintem féktárcsa csak fékezéskor okozhat rázást .


Nekem nem csak amikor fekezem, hanem menet kozben Is...
Azert furcsa kicsit a helyzet: mostanabban tarcsa csere lesz... Ha nem javulk, akkor felni problemarol lehet beszelni. Kulon nezettem a felnit, gumi nelkul, es igen nem volt igazan a kozepen a nagy lyuk...
Rejtejes ez nekem. Azert egyenkent probalom latni, hol lehet a baj.
Az auto nem karambolozott...
Pastoutnet

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #82 Dátum: 2005.05.17 08:51:32 »
Idézetet írta: "patounet"
Nekem nem csak amikor fekezem, hanem menet kozben Is... Azert furcsa kicsit a helyzet: mostanabban tarcsa csere lesz... Ha nem javulk, akkor felni problemarol lehet beszelni. Kulon nezettem a felnit, gumi nelkul, es igen nem volt igazan a kozepen a nagy lyuk...
Rejtejes ez nekem. Azert egyenkent probalom latni, hol lehet a baj.
Az auto nem karambolozott...

Ha nemcsak fékezéskor ráz, akkor az nem fékprobléma lesz. Az, hogy nincs középen a lyuk a felnin, pontosan ilyen problémát okozhat. Csak 1 felni rossz, vagy több is?
music     

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #83 Dátum: 2005.05.17 09:21:16 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "patounet"
Nekem nem csak amikor fekezem, hanem menet kozben Is... Azert furcsa kicsit a helyzet: mostanabban tarcsa csere lesz... Ha nem javulk, akkor felni problemarol lehet beszelni. Kulon nezettem a felnit, gumi nelkul, es igen nem volt igazan a kozepen a nagy lyuk...
Rejtejes ez nekem. Azert egyenkent probalom latni, hol lehet a baj.
Az auto nem karambolozott...

Ha nemcsak fékezéskor ráz, akkor az nem fékprobléma lesz. Az, hogy nincs középen a lyuk a felnin, pontosan ilyen problémát okozhat. Csak 1 felni rossz, vagy több is?


Akkor kár féket cserélni, ha nem kopott. Ha tényleg ráz menet közben is akkor több mint valószínű, hogy felni probléma lesz.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #84 Dátum: 2005.05.17 09:38:32 »
Idézetet írta: "Kpeki"


Akkor kár féket cserélni, ha nem kopott. Ha tényleg ráz menet közben is akkor több mint valószínű, hogy felni probléma lesz.


nem teljesen kopott a fektarcsa.... de valla van, erosen.
Minimum ket felni nem "szabalyos"
Sajnos mar megvettem a fektarcsat...86 000 km utannn.. De megtartom a regit.....
es valamikor szeretnem venni felnit (15-os), de meg mindig gazdasagilag nem ervenyesul a dolog...
De boszanto! A kocsiszerelo nem beszelt felni hibarol, hanem fektarcsa problemarol. Csak ezen a forumon olvastam problemas felnirol... Azert nezettem...
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #85 Dátum: 2005.05.17 09:52:04 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Kpeki"


Akkor kár féket cserélni, ha nem kopott. Ha tényleg ráz menet közben is akkor több mint valószínű, hogy felni probléma lesz.


nem teljesen kopott a fektarcsa.... de valla van, erosen.
Minimum ket felni nem "szabalyos"
Sajnos mar megvettem a fektarcsat...86 000 km utannn.. De megtartom a regit.....
es valamikor szeretnem venni felnit (15-os), de meg mindig gazdasagilag nem ervenyesul a dolog...


Ne várj sok sikerélményt, amíg a felniket nem cseréled le.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #86 Dátum: 2005.05.17 21:38:03 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Kpeki"


Akkor kár féket cserélni, ha nem kopott. Ha tényleg ráz menet közben is akkor több mint valószínű, hogy felni probléma lesz.


nem teljesen kopott a fektarcsa.... de valla van, erosen.
Minimum ket felni nem "szabalyos"
Sajnos mar megvettem a fektarcsat...86 000 km utannn.. De megtartom a regit.....
es valamikor szeretnem venni felnit (15-os), de meg mindig gazdasagilag nem ervenyesul a dolog...
De boszanto! A kocsiszerelo nem beszelt felni hibarol, hanem fektarcsa problemarol. Csak ezen a forumon olvastam problemas felnirol... Azert nezettem...


Az a szerelő igazán megéri a pénzét , ha szerinte menet közbeni állandó rázkódást csak féktárcsa okozhat  :x ... A tárcsáidat minden bizonnyal bőven elég lett volna felszabályoztatni , 86 ezer km után . Node most már tényleg mindegy ... Mindenesetre szerintem is legjobb lesz , ha beütemezel egy felnicserét .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #87 Dátum: 2005.05.18 08:54:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Az a szerelő igazán megéri a pénzét , ha szerinte menet közbeni állandó rázkódást csak féktárcsa okozhat  :x ... A tárcsáidat minden bizonnyal bőven elég lett volna felszabályoztatni , 86 ezer km után . Node most már tényleg mindegy ... Mindenesetre szerintem is legjobb lesz , ha beütemezel egy felnicserét .


Koszonom... Mindenkinek..
Ugy latom, kezd tisztasag lenni fejemben...
Es uresedik a penztarcsam;o/
Most mar keresek felnit... Lassan... nagyon lassan....
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #88 Dátum: 2005.05.18 09:18:49 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "Palaczk"


Az a szerelő igazán megéri a pénzét , ha szerinte menet közbeni állandó rázkódást csak féktárcsa okozhat  :x ... A tárcsáidat minden bizonnyal bőven elég lett volna felszabályoztatni , 86 ezer km után . Node most már tényleg mindegy ... Mindenesetre szerintem is legjobb lesz , ha beütemezel egy felnicserét .


Koszonom... Mindenkinek..
Ugy latom, kezd tisztasag lenni fejemben...
Es uresedik a penztarcsam;o/
Most mar keresek felnit... Lassan... nagyon lassan....


Acélfelnit bontókban keress. Adok bontók számait ha érdekel.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #89 Dátum: 2005.05.18 09:26:29 »
Idézetet írta: "Kpeki"


Acélfelnit bontókban keress. Adok bontók számait ha érdekel.


Nagyon megkoszonnem!
Jap-keren kivul nem ismerek nagyon bontot, es ok b*kok es dragak...
Pastoutnet