Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157392 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #45 Dátum: 2005.04.05 09:02:57 »
Macimedve!
ami a razast illetti, fekbetet csere utan, tovabbra raz az auto. Es most mar nyikorog a fekezes... Nagyon boldog vagyok. a tarcsat fogom cserelni, valoszinuleg. Raz fekezeskor is... Valoszinu, nem igazan lapos a tarcsa (gyari hiba).
Ha ezek utan sem javul, akkor felni csere. De nem gumi hiba, az biztos.
Inkabb a fektarcsara gondolok...
Tudjatok, hol lehet kapni olcso de jo felni, Avensis (elso tipus)-hoz?
Olajat, tovabbra eszik... Megszokom.
Mobil 1-et rakok bele, ez jo minoseg.
Talan egyszer fogok probalni 10W-sel..
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #46 Dátum: 2005.04.05 09:14:57 »
Idézetet írta: "patounet"
Macimedve!
ami a razast illetti, fekbetet csere utan, tovabbra raz az auto. Es most mar nyikorog a fekezes... Nagyon boldog vagyok. a tarcsat fogom cserelni, valoszinuleg. Raz fekezeskor is... Valoszinu, nem igazan lapos a tarcsa (gyari hiba).
Ha ezek utan sem javul, akkor felni csere. De nem gumi hiba, az biztos.
Inkabb a fektarcsara gondolok...
Tudjatok, hol lehet kapni olcso de jo felni, Avensis (elso tipus)-hoz?
Olajat, tovabbra eszik... Megszokom.
Mobil 1-et rakok bele, ez jo minoseg.
Talan egyszer fogok probalni 10W-sel..


Nem feltelen kell cserelni a tarcsat. El kell vinni felszabalyoztatni a tarcsat de a teneglynel is fel kell nem csak a fekezesi feluleten...
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

kolac72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Olaj fogyasztás
« Válasz #47 Dátum: 2005.04.05 09:21:07 »
Idézetet írta: "patounet"
Macimedve!
ami a razast illetti, fekbetet csere utan, tovabbra raz az auto. Es most mar nyikorog a fekezes... Nagyon boldog vagyok. a tarcsat fogom cserelni, valoszinuleg. Raz fekezeskor is... Valoszinu, nem igazan lapos a tarcsa (gyari hiba).
Ha ezek utan sem javul, akkor felni csere. De nem gumi hiba, az biztos.
Inkabb a fektarcsara gondolok...


Sziasztok. Bocsánat, hogy újként itt belekotyogok, de nekem is pont ez volt a problémám. Hosszú hónapokig állt a kereskedésben a kocsi, mielőtt megvettem, és berozsdáltak a féktárcsák, hullámosak lettek. Ettől a fékbetétek is kaotikus állapotba kerültek rövid használat után: 2 még tűrhető volt, 1 pontosan a jelzésig kopott, a negyedik pedig teljesen, a fémig lekopott. De a fékbetétcsere magában ezt nem oldja meg, mert a hullámos tárcsák hamar kinyírják az új betéteket is... Nekem a fékbetétcserével egyidőben felszabályozták a tárcsákat, 5ezer forintért. A rázás teljesen megszűnt. Egy új garnitúra tárcsa egyébként 26.000Ft lett volna, de mivel még csak 80.000km van a kocsiban, a tárcsák bőven elbírtak egy felszabályozást.
Üdv,
Laca
Avensis 2000 (évjárat is, ccm is...)
000 Avensis 2.0

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Olaj fogyasztás
« Válasz #48 Dátum: 2005.04.05 09:34:49 »
Idézetet írta: "kolac72"

Sziasztok. Bocsánat, hogy újként itt belekotyogok...


Miért lenne baj? :)

Üdv. a Fórumon!

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #49 Dátum: 2005.04.05 09:37:20 »
Idézetet írta: "kolac72"
Idézetet írta: "patounet"
Macimedve!
ami a razast illetti, fekbetet csere utan, tovabbra raz az auto. Es most mar nyikorog a fekezes... Nagyon boldog vagyok. a tarcsat fogom cserelni, valoszinuleg. Raz fekezeskor is... Valoszinu, nem igazan lapos a tarcsa (gyari hiba).
Ha ezek utan sem javul, akkor felni csere. De nem gumi hiba, az biztos.
Inkabb a fektarcsara gondolok...


Sziasztok. Bocsánat, hogy újként itt belekotyogok, de nekem is pont ez volt a problémám. Hosszú hónapokig állt a kereskedésben a kocsi, mielőtt megvettem, és berozsdáltak a féktárcsák, hullámosak lettek. Ettől a fékbetétek is kaotikus állapotba kerültek rövid használat után: 2 még tűrhető volt, 1 pontosan a jelzésig kopott, a negyedik pedig teljesen, a fémig lekopott. De a fékbetétcsere magában ezt nem oldja meg, mert a hullámos tárcsák hamar kinyírják az új betéteket is... Nekem a fékbetétcserével egyidőben felszabályozták a tárcsákat, 5ezer forintért. A rázás teljesen megszűnt. Egy új garnitúra tárcsa egyébként 26.000Ft lett volna, de mivel még csak 80.000km van a kocsiban, a tárcsák bőven elbírtak egy felszabályozást.
Üdv,
Laca
Avensis 2000 (évjárat is, ccm is...)


Ezért ráz nekem is, mondjuk nekem nem kereskedesben állt... :D
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #50 Dátum: 2005.04.06 00:13:50 »
Idézetet írta: "kolac72"
Idézetet írta: "patounet"
Macimedve!
ami a razast illetti, fekbetet csere utan, tovabbra raz az auto. Es most mar nyikorog a fekezes... Nagyon boldog vagyok. a tarcsat fogom cserelni, valoszinuleg. Raz fekezeskor is... Valoszinu, nem igazan lapos a tarcsa (gyari hiba).
Ha ezek utan sem javul, akkor felni csere. De nem gumi hiba, az biztos.
Inkabb a fektarcsara gondolok...


Sziasztok. Bocsánat, hogy újként itt belekotyogok, de nekem is pont ez volt a problémám. Hosszú hónapokig állt a kereskedésben a kocsi, mielőtt megvettem, és berozsdáltak a féktárcsák, hullámosak lettek. Ettől a fékbetétek is kaotikus állapotba kerültek rövid használat után: 2 még tűrhető volt, 1 pontosan a jelzésig kopott, a negyedik pedig teljesen, a fémig lekopott. De a fékbetétcsere magában ezt nem oldja meg, mert a hullámos tárcsák hamar kinyírják az új betéteket is... Nekem a fékbetétcserével egyidőben felszabályozták a tárcsákat, 5ezer forintért. A rázás teljesen megszűnt. Egy új garnitúra tárcsa egyébként 26.000Ft lett volna, de mivel még csak 80.000km van a kocsiban, a tárcsák bőven elbírtak egy felszabályozást.
Üdv,
Laca
Avensis 2000 (évjárat is, ccm is...)


Kezdetben mindenki újként kotyog bele  :D ...

Amúgy totál stimmel , amit írsz . Csak annyit tennék hozzá , hogy a tárcsa biztosan nem attól lett hullámos , hogy sokáig állt a kocsi - ez korábban következhetett be . A hosszú állástól csak rozsdás lesz , de az pikk-pakk lekopik .

Az persze más kérdés , hogy a hosszú állástól megszorulhatnak a dugattyúk a féknyergekben , ami aztán oda vezethet , hogy az újbóli használatba vétel után megégnek a fékek . ETTŐL valóban eldeformálódhat a tárcsa . De ez ilyen fiatal kocsiknál nem szokott előfordulni , még nagyon hosszú állás esetén sem . Néhány hónap esetén meg pláne nem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Olaj fogyasztás
« Válasz #51 Dátum: 2005.04.06 00:44:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az persze más kérdés, hogy a hosszú állástól megszorulhatnak a dugattyúk a féknyergekben, ami aztán oda vezethet, hogy az újbóli használatba vétel után megégnek a fékek. ETTŐL valóban eldeformálódhat a tárcsa. De ez ilyen fiatal kocsiknál nem szokott előfordulni, még nagyon hosszú állás esetén sem. Néhány hónap esetén meg pláne nem.

Viszont egyes autókereskedésekben szorgosan locsolják a kocsikat, hogy tiszták maradjanak. A sok víz biztos nem használ neki, bár a rozsdán kívül olyan nagyon nem is árt.
Egyébként nekem is felszabályozással kellett kezdeni :!:
music     

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #52 Dátum: 2005.04.06 09:21:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Kezdetben mindenki újként kotyog bele  :D ...

Amúgy totál stimmel , amit írsz . Csak annyit tennék hozzá , hogy a tárcsa biztosan nem attól lett hullámos , hogy sokáig állt a kocsi - ez korábban következhetett be . A hosszú állástól csak rozsdás lesz , de az pikk-pakk lekopik .


Csak az a baj, hogy a rozsdas tarcsat hamar lekoptatja az ember de utana ne varjon jo fekhatast az autojatol. Mert ugyebar a rozsda beleeg vagy belerakodik a fekpofaba es utana mehet a szemetre...[/quote]
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #53 Dátum: 2005.05.09 08:33:15 »
Ujbol, kicsit mas a helyzett:
csereltem gumit, nyarival megyek mar...
Aztan kulon csak a felnit raktattam a szabalyzo gepre, es termeszetesen kiderult, hogy a felnivel van gaz...
Kis suly ide, kis suly oda, meztelen felnire, aztan gumival, most mar csak 120 km/o-tol kezde finoman vibralni a kormany...
Es mar megrendeltem a fektarcsat, en turelmetlen vasarlo!
De azert a jo Szentendrei toyotas szerelo nem volt kepes megmondani, hogy lehet szabalyoztatni a tarcsat, javitatni...Mivel nagyon ertek a kocsikhoz, egybe mentem venni draga tarcsat....

Meg mindig nem tudom pontosan, hogy fektarcsa, vagy felni baj van, vagy mind a ketto....
Hosszu tavon, kifog derulni... Egyszer veszek uj felnit (15-ost, a 14-es helyett), amikor ennyi penzem lessz...
Es kicserelem a tarcsat.... Ha mar megvan....
Rafinalt hiba ez... mert Toyota rossz felni is gyartott, es hibasodo felktarcsat....
Pastoutnet

grinics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Olaj fogyasztás
« Válasz #54 Dátum: 2005.05.09 10:19:56 »
patounet!

Szentendrén Te hova hordod Toyotas szerelőhöz??? Én is endrei vagyok :D:D
Most vettünk egy ezüst Atika Avensist 03-as...  ezen is féket kellett csináltatni  mert rázot mint állat ... szabájozva lett a tárcsa illetve a betéteket megpucolva viszarakva...

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #55 Dátum: 2005.05.10 09:25:09 »
Idézetet írta: "grinics"
patounet!

Szentendrén Te hova hordod Toyotas szerelőhöz??? Én is endrei vagyok :D:D
Most vettünk egy ezüst Atika Avensist 03-as...  ezen is féket kellett csináltatni  mert rázot mint állat ... szabájozva lett a tárcsa illetve a betéteket megpucolva viszarakva...


Nekem is rázott. Fel lett szebályozva és tuti a dolog.
De nem illene venni új fékbetétet?  :oops:
8-9e pénz vagy mennyi.
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #56 Dátum: 2005.05.10 09:32:54 »
Idézetet írta: "grinics"
patounet!

Szentendrén Te hova hordod Toyotas szerelőhöz??? Én is endrei vagyok :D:D
Most vettünk egy ezüst Atika Avensist 03-as...  ezen is féket kellett csináltatni  mert rázot mint állat ... szabájozva lett a tárcsa illetve a betéteket megpucolva viszarakva...


Szia Grinics!
A jap-ker -rel szemben van egy mazda-toyota szerelo. Oreg medve, tud dolgokat a kocsikrol, de nem egyenes. Kicsit rajatszik a penztarcadra...
Tudott volna mondani arrol a szabajozasrol is, de inkabb vettete velem egy uj parat... Ugy biztos jobb, de  draga...
Pastoutnet

Kpeki

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1241
    • http://www.peki.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #57 Dátum: 2005.05.10 09:35:25 »
Idézetet írta: "patounet"
Idézetet írta: "grinics"
patounet!

Szentendrén Te hova hordod Toyotas szerelőhöz??? Én is endrei vagyok :D:D
Most vettünk egy ezüst Atika Avensist 03-as...  ezen is féket kellett csináltatni  mert rázot mint állat ... szabájozva lett a tárcsa illetve a betéteket megpucolva viszarakva...


Szia Grinics!
A jap-ker -rel szemben van egy mazda-toyota szerelo. Oreg medve, tud dolgokat a kocsikrol, de nem egyenes. Kicsit rajatszik a penztarcadra...
Tudott volna mondani arrol a szabajozasrol is, de inkabb vettete velem egy uj parat... Ugy biztos jobb, de  draga...


Neki mind1, hogy uj vagy feklujitott. Legalabb az ujjal nem lesz bajod 1 jo darabig.
Max annyi lehuzas van a dologban, hogy kap kedvezmenyt az uj utan (-20-30%) :)
b]1998. :toy: Avensis 2.0i Automata[/b] ][ 97

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #58 Dátum: 2005.05.10 09:35:33 »
Idézetet írta: "Kpeki"
Idézetet írta: "grinics"
patounet!

Szentendrén Te hova hordod Toyotas szerelőhöz??? Én is endrei vagyok :D:D
Most vettünk egy ezüst Atika Avensist 03-as...  ezen is féket kellett csináltatni  mert rázot mint állat ... szabájozva lett a tárcsa illetve a betéteket megpucolva viszarakva...


Nekem is rázott. Fel lett szebályozva és tuti a dolog.
De nem illene venni új fékbetétet?  :oops:
8-9e pénz vagy mennyi.


egy honapos a fekbetetem... es tenyleg 8 ooo az utangyartott (japan).
Egy eszrevetelem: nyikorog, tul kemeny talan....
 A J-C autoalkatresz bolt olcsobb es rendesebb mint a Jap-ker...
De nincs mindent nekik.... Sajnos.
Pastoutnet

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #59 Dátum: 2005.05.10 09:37:44 »
Neki mind1, hogy uj vagy feklujitott. Legalabb az ujjal nem lesz bajod 1 jo darabig.
Max annyi lehuzas van a dologban, hogy kap kedvezmenyt az uj utan (-20-30%) :)[/quote]

Igaz, csak most nem vele fogom cserelni a tarcsat;o))
Es ami jo, hogy 1 ev garancia van a tarcsaval...
Pastoutnet