Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157445 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #30 Dátum: 2005.02.05 21:01:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "cere"
Megjegyzem az angol nyelvü kézikönyv 1l/1000km!!! fogyasztásig normálisnak tekinti a jelenséget.

Ez egy általánosan elfogadott "norma", az autógyárak önvédelemből szoktak ennyit megadni, hogy ne kelljen perek tömkelegének elibe nézniük.


Így van , direkt adnak meg ekkora bazinagy értéket , hogy a vevő ne pofázhasson  :x ... Elég nagy genyóság , mert mai motoroknál az 1l/1000 km már egyértelműen valamilyen komoly problémára utal , nem tekinthető normálisnak !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #31 Dátum: 2005.02.05 21:07:02 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "cere"
Hi!

Nekem Carinám van (japán gyártású), de talán a motorja u.a. (4A FE), és nekem is fogyaszt olajat. Mikor vettem, 80e volt benne, most 160, eleinte aggasztott, de most már nem foglalkozom vele. 1l/10e km kell kb. beletenni.

Többen is írták a forumokba, hogy hasonlót tapasztaltak, tehát aligha egyedi jelenség.

Megjegyzem az angol nyelvü kézikönyv 1l/1000km!!! fogyasztásig normálisnak tekinti a jelenséget.

Ha van kompresszió, és nem túl magas a CH a kipufogógázban, akkor olyan nagy gáz nem lehet.

Sziasztok!
Nekem is Carinám van (japán) és sajna szereti az olajat (a Carina topicos urak vaészeg már hallottak róla).
Szal nekem 1000km-en 3-4-5 deci olajat harap a gép. Km nemtom menniy van benne, én 115k-el vettem, most óra szerint van benne 138. Persze ez lehet akár 200 is. Sajnos nem tudom biztosan. AMit tudok, hogy szinte gyári korpressziós értékem vannak (12-12.5) és nem (túl) magas a CH sem. Akkor nem kell aggódnom? Miért is?


Na , előkerült a lerágott csont ;) ...

Már írtam anno , hogy ez típusprobléma a japán gyártású 4A-FE Carinák esetében . A dugattyúgyűrűk nem megfelelő (túl puha) anyaga okozza . Az európai Carinák motorjainál nem jelentkezik egyébként ez a gond , ott már stimmelt a gyűrűk anyaga ! Segíteni csak gyűrűcserével lehet rajta . De önmagán túlmutató jelentősége a dolognak nincs , a motornak nem lesz tőle baja , és másnak sem - ráér cserélni az ember , ha már az említett mennyiség dupláját kajálja a gép  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #32 Dátum: 2005.02.05 21:10:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Így van, direkt adnak meg ekkora bazinagy értéket, hogy a vevő ne pofázhasson  :x ... Elég nagy genyóság, mert mai motoroknál az 1l/1000 km már egyértelműen valamilyen komoly problémára utal , nem tekinthető normálisnak !

Annyiban azért igazuk van, hogy némely egyének szörnyű dolgokat képesek művelni autójukkal, ami aztán olajfogyasztással bosszulja meg magát. Így pedig kivédik az esetleges reklamációkat.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #33 Dátum: 2005.02.06 13:47:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Így van, direkt adnak meg ekkora bazinagy értéket, hogy a vevő ne pofázhasson  :x ... Elég nagy genyóság, mert mai motoroknál az 1l/1000 km már egyértelműen valamilyen komoly problémára utal , nem tekinthető normálisnak !

Annyiban azért igazuk van, hogy némely egyének szörnyű dolgokat képesek művelni autójukkal, ami aztán olajfogyasztással bosszulja meg magát. Így pedig kivédik az esetleges reklamációkat.


Ez tény . Apám egyik unokatestvérének (nő) a benzines Audi 100-asa (90 lovas 1.8-as , még a régi agyonverhetetlen VW-motorok közül való) pl. már 45 ezer kilométert futott korában is benyakalta a liter olajat ezer km-en (városban!!) , ugyanis a hölgy előszeretettel alkalmazta az "elindulunk - egyes 40 - kettes 80" vezetési stílust jéghideg motorral is , az autó zsírúj korában is  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #34 Dátum: 2005.02.06 17:07:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
a hölgy előszeretettel alkalmazta az "elindulunk - egyes 40 - kettes 80" vezetési stílust jéghideg motorral is, az autó zsírúj korában is  :shock:

Vannak, akiket zavar a sebváltó. Nekik találták fel az automatát...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #35 Dátum: 2005.02.06 19:55:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
a hölgy előszeretettel alkalmazta az "elindulunk - egyes 40 - kettes 80" vezetési stílust jéghideg motorral is, az autó zsírúj korában is  :shock:

Vannak, akiket zavar a sebváltó. Nekik találták fel az automatát...


Ó , nem . Őt nem zavarta . Ő full tudatosan művelte ezt , mert "az autónak mennie kell"  :roll: ... Az automatának is kitaposta volna a belét , és ha annak padlógázt adsz , az is kihúzatja a maximumig a fokozatokat . Motorkopás szempontjából a végeredmény ugyanaz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #36 Dátum: 2005.02.06 23:17:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az automatának is kitaposta volna a belét, és ha annak padlógázt adsz, az is kihúzatja a maximumig a fokozatokat. Motorkopás szempontjából a végeredmény ugyanaz.

Ez igaz.
music     

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #37 Dátum: 2005.02.07 07:29:29 »
Ilyen kis olajfogyasztás (kb. 0.2 l/1000 km) miatt nem aggódnék . Számos ok idézhet elő ekkora olajfogyasztást , de igazi baja biztosan nincs a motorodnak . Lehet pl. , hogy az első tulaj nem figyelt oda arra , hogy ne pörgesse bejáratós korában . Az pl. simán okozhat ilyet . Mindenesetre , ahogy már mások is írták , talán próbálj meg legközelebb egy jó minőségű , félszintetikus 10W-40 olajat beletenni . Bár nekem megérné azt az ezer km-enként két deci olajat az a plusz védelem , amit az 5 W olaj jelent a hideg motornak  :roll:

A kormány csak 110 kmh-nál rezonál ? Próbáld ki más kerekekkel . Vagy : figyeld meg , milyen fordulatszám tartozik ehhez a sebességhez , és nézd meg , más fokozatokban ugyanilyen fordulatszámon haladva nem vibrál-e szintén ? Ha igen , akkor motortartó bak-probléma . Carinánk pl. hármasban , négyesben és ötösben is vibrál picit az 1700-1900 közötti fordulatszám-tartományban , a motortartó bakok hibája miatt .[/quote]


Koszonom, Palaczk. Meg fogom figyelni.
Mindig 110 km/o korul vibral erosen. Nem lattom, miert a fek produkalna ilyet (pedig sokszor halodtam errol), de ami biztos, hogy fek pofa cserere szorulok.
Fordulatszamra nem ereztem, hogy megjelenne ez a rezonalas.

Viszont az olajra visszaterve, teljesen szintetikus olajat vettem, azzal potolom a hianyt.
Es tenyleg jo, hogy 5W-es, mert ma -15 fok volt..
Pastoutnet

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Olaj fogyasztás
« Válasz #38 Dátum: 2005.02.07 08:49:32 »
Nekem is volt, hogy 120 km/h körül rezonált, alatta és felette semmi, végül egy centírozás teljesen megszüntette a tünetet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #39 Dátum: 2005.02.09 00:06:13 »
Idézetet írta: "patounet"
Mindig 110 km/o korul vibral erosen. Nem lattom, miert a fek produkalna ilyet (pedig sokszor halodtam errol), de ami biztos, hogy fek pofa cserere szorulok.
Fordulatszamra nem ereztem, hogy megjelenne ez a rezonalas.

Viszont az olajra visszaterve, teljesen szintetikus olajat vettem, azzal potolom a hianyt.
Es tenyleg jo, hogy 5W-es, mert ma -15 fok volt..


Ha a rezonancia sebességfüggő (és kikuplungolásra nem szűnik meg!) , akkor az nagy eséllyel csakugyan gumi-probléma lesz . Fék akkor okoz(hat) rezonanciát , ha az autó csak fékezéskor ráz ;) ... Ha olyankor is ráz , amikor nem fékezel , akkor annak értelemszerűen nincs köze a fékekhez  :idea:

Olaj : szerintem is jobban teszed , ha megmaradsz az 5W-nél . Abban az időjárásban , ami most van , a 15W olaj (amire sok magyar "szaki" mondja , hogy annál "hígabb" nem kell  :x) már kapitulál , és a 10W is erősen a határára ér a teljesítőképességének - bár az azért még bírja , de az 5W mindenképpen jobb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #40 Dátum: 2005.02.09 05:29:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ha a rezonancia sebességfüggő (és kikuplungolásra nem szűnik meg!) , akkor az nagy eséllyel csakugyan gumi-probléma lesz . Fék akkor okoz(hat) rezonanciát , ha az autó csak fékezéskor ráz ;) ... Ha olyankor is ráz , amikor nem fékezel , akkor annak értelemszerűen nincs köze a fékekhez  :idea:


Vagy nem.  :supz: Az asszimetrikusan kopott fékek biza képesek olyan rezonanciát kelteni, amit érezni ebben a sebeségtartományban a kormányon. Mint írtam, többeknek megszűnt ez a jelenség sima fékbetét csere után.  :oops:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #41 Dátum: 2005.02.09 09:16:11 »
Idézetet írta: "Ear"
Elküldve: 2005.02.09 05:29:56  

Ezt nevezem...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #42 Dátum: 2005.02.09 17:50:58 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ha a rezonancia sebességfüggő (és kikuplungolásra nem szűnik meg!) , akkor az nagy eséllyel csakugyan gumi-probléma lesz . Fék akkor okoz(hat) rezonanciát , ha az autó csak fékezéskor ráz ;) ... Ha olyankor is ráz , amikor nem fékezel , akkor annak értelemszerűen nincs köze a fékekhez  :idea:


Vagy nem.  :supz: Az asszimetrikusan kopott fékek biza képesek olyan rezonanciát kelteni, amit érezni ebben a sebeségtartományban a kormányon. Mint írtam, többeknek megszűnt ez a jelenség sima fékbetét csere után.  :oops:


Csak azt nem értem , hogy hogyan ? A fékbetétek nem is mozognak menet közben - úgy értem , amikor nem fékez az ember . Egy deformálódott , "ütő" tárcsa esetében még el tudnám képzelni , hogy az rezonanciát okoz menet közben , mert az ugye forog . Node a BETÉT , az hogyan  :?:  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Macimedve

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Olaj fogyasztás
« Válasz #43 Dátum: 2005.03.17 11:03:28 »
Én 0W40-nel járok, egyetlen gramm sem fogy 110e körül….

Rázás: volt egy időszakban egy hibás felnisorozat valamelyik beszállítótól, ami valami gyártási hiba miatt deformálódott, és ha hetente centiroztál, akkor is rázott.  Az enyémeket garanciában cserélték, az első szerviznél. Szóltam, hogy ráz egy kicsit, már írta is be a srác, hogy felnicsere. Azóta nincs ilyen gondom.

Egyébként ezek a felnik nem kerültek kukába, meggörgőzték őket és akkor már jó volt.

A fékbetétekből is volt egy túl kemény, nyikorgós sorozat, azokat is cserélték garanciában, automatikusan az aktuális szerviznél. Akinek ilyen volt és nem cserélték, annak rámentek a féktárcsái. Nekem ehhez nem volt szerencsém, de mondták a szervizben, hogy volt ilyen.
acimedve

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #44 Dátum: 2005.03.18 00:41:04 »
Idézetet írta: "Macimedve"
Én 0W40-nel járok, egyetlen gramm sem fogy 110e körül….


A Carinánkban 160 ezer van , de az sem eszik semmit a 0 W 40-ből . Barátném ex-Volvo 440-ese sem evett a maga ennél még több kilométerével , pedig az még egy nyolcvanas évek elején tervezett motor .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )