Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157434 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #15 Dátum: 2005.02.03 08:02:54 »
Idézetet írta: "Misi"
Olajból szerintem olyat használj, amit a gépkönyv előír. Szerintem nem szabadna ennyi olajat ennie. A régi Corollámban 160000 volt és egy mili olajat sem fogysztott 2 csere között.
Biztos, hogy nem több a futásteljesítménye? Megvan a szervízkönyve, vagy próbáltál utána járni a múltjának? (Márkaszervízben)


Nem neztem utana, hogy mi a multja. Elso tulajdonosu kocsi volt, nagyon preciz embertol van. Igaz, utanfutoja van, evente egyszer huzott egy kis repulot nemeteknel (vitorlo). Kb 900 kg, mondta az ur!
Olajbol, az van, ami elo van irva: mobil 1 . Toyota Pest csinalta a szervizeles.
Igaz nem lattak, hogy a hatso csapagy bug (kicsereltettem azota mashol).
Igy latom, eleg komolyrtalan ez a szerviz!
Szervizkonyves a kocsi, es mondta a bacsi, akitol megvettem, nem jart telen. Barmerre nez az ember, tokeletesnek tunik ez az auto...
Pastoutnet

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.03 08:04:57 »
Nekem sem eszik olajat 190 000 körül, én nem hiszem, hogy a motorral, inkább a más olajjal lesz a gond.[/quote from Ear]

Meselj, milyet teszel benne?
Azert is irtam, mert csodalkoztam. Toyota nem eszik olajat...
Nem tudom, hogy ha egy kicsit tul volt eroltetve a motor (vitorlat huzott evente egyszer, par ezer km-en keresztul), vajon, enne-e olajat?
Pastoutnet

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Olaj fogyasztás
« Válasz #17 Dátum: 2005.02.03 08:08:36 »
Profy
En meg a fekre tippelek.
Kicsereltem a kerekeket (elso hatra ment, a hatso elol), nem javult.
De squiddy beszelt a fekrol, es pedig ugy tudom feket kell cserelnem lassan... Aztan kiderul.
Mondd, a kocsid alufelnis?
Mert halodtam azt is, hogy neha nem fekszik a felni (nem gyari felni) a "befogado"-ra...
Pastoutnet

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Olaj fogyasztás
« Válasz #18 Dátum: 2005.02.03 08:20:32 »
Idézetet írta: "patounet"
Profy
En meg a fekre tippelek.
Kicsereltem a kerekeket (elso hatra ment, a hatso elol), nem javult.
De squiddy beszelt a fekrol, es pedig ugy tudom feket kell cserelnem lassan... Aztan kiderul.
Mondd, a kocsid alufelnis?
Mert halodtam azt is, hogy neha nem fekszik a felni (nem gyari felni) a "befogado"-ra...



Nem alufelnis még. :)

Próbálj meg szerványolni valahonnan 1 garnítúra felnit gumástól és menj vele egy próbakört.Nekem ez volt a problémám.

Közlekedés mérnök barátom oktatot ki a felni dinamikai változásáról ha sok a centírozósúly rajta. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Olaj fogyasztás
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.03 08:23:14 »
Olajfogyihoz meg annyit hogy a Corollám elfüstölte a 10w40-es Castrolt mint az állat pár ezer km-eren belül váltottam 15w40-re és az már jónak tűnik.A Carinába 10w40-es Castrol olajat raktam eddig nincs gond vele. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Olaj fogyasztás
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.03 14:10:34 »
Nekem se evett semmit a kocsi a 10w-40es olajból (~200K van az autóban), most meg 5w-40et raktam bele, de nem mentem azóta túl sokat, úgyhogy nem t'om eszi-e (ajálom neki, hogy ne egye :))

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #21 Dátum: 2005.02.03 16:21:08 »
Idézetet írta: "patounet"
Sziasztok!
Kerdesem vagy, hirtelen:
Nem reg vettem egy Avensist, 1998-as, 1.6-os motorral.
Ket kis dolgom van vele:
-olajat fogyaszt (nem sok, igaz, kb 5000 km alatt maximumrol minimumra estem. Normalis egy fiatal Toyotanal?


Hi!

Nekem Carinám van (japán gyártású), de talán a motorja u.a. (4A FE), és nekem is fogyaszt olajat. Mikor vettem, 80e volt benne, most 160, eleinte aggasztott, de most már nem foglalkozom vele. 1l/10e km kell kb. beletenni.

Többen is írták a forumokba, hogy hasonlót tapasztaltak, tehát aligha egyedi jelenség.

Megjegyzem az angol nyelvü kézikönyv 1l/1000km!!! fogyasztásig normálisnak tekinti a jelenséget.

Szintén egy angol nyelvü forumon (toyotaownersclub?) többen panaszkodtak vadi új 1,8 VVTI Avensisek olajfogyasztására, többen tönkre is vágták a motort, mert gondolták új autónál nem kell nézni az olajszintet! Az új Avensis könyve is 1l/1000km olajfogyasztást említ, mint max. elfogadható értéket (ami azért elég durva).

Ha van kompresszió, és nem túl magas a CH a kipufogógázban, akkor olyan nagy gáz nem lehet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #22 Dátum: 2005.02.03 17:34:58 »
Idézetet írta: "cere"
Megjegyzem az angol nyelvü kézikönyv 1l/1000km!!! fogyasztásig normálisnak tekinti a jelenséget.

Ez egy általánosan elfogadott "norma", az autógyárak önvédelemből szoktak ennyit megadni, hogy ne kelljen perek tömkelegének elibe nézniük.
music     

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #23 Dátum: 2005.02.04 08:11:58 »
Koszi Cere.  Mivel 5W50-es tettem benne, megprobalom 10W-t maskor, hatha segit. Talan kevese fog fogyasztani (a 10W30-as optimalisnak tartjak a kezikonyvben... -18 fokig bir, ami nem olyan rossz)

Ugy tudom, az uj motorok neha esznek olajat, plane most, hogy nagyon "folyekony" olajat ajanljak, igy tobb megy el, mint surubb tipus olajbol.

Megnezetem a Kompressiot egyszer, igy megnyugtatom magamat.


Egyebbkent, keresek Hasznalt felni (fem felni), 15 colos, Gyari, hasznaltan...
Tud valaki errol, vamit?
Vagy nyissam egy uj topic-ot;o))
Pastoutnet

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.04 08:20:04 »
Idézetet írta: "patounet"
Koszi Cere.  Mivel 5W50-es tettem benne, megprobalom 10W-t maskor, hatha segit. Talan kevese fog fogyasztani (a 10W30-as optimalisnak tartjak a kezikonyvben... -18 fokig bir, ami nem olyan rossz)

Ugy tudom, az uj motorok neha esznek olajat, plane most, hogy nagyon "folyekony" olajat ajanljak, igy tobb megy el, mint surubb tipus olajbol.

Megnezetem a Kompressiot egyszer, igy megnyugtatom magamat.


Egyebbkent, keresek Hasznalt felni (fem felni), 15 colos, Gyari, hasznaltan...
Tud valaki errol, vamit?
Vagy nyissam egy uj topic-ot;o))


Szerintem írj az Általános/adok-veszek topicba.

patounet

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #25 Dátum: 2005.02.04 09:05:09 »
Koszi Misi.
Sikerult hirdetni.
Pastoutnet

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #26 Dátum: 2005.02.04 09:35:13 »
Idézetet írta: "cere"
Hi!

Nekem Carinám van (japán gyártású), de talán a motorja u.a. (4A FE), és nekem is fogyaszt olajat. Mikor vettem, 80e volt benne, most 160, eleinte aggasztott, de most már nem foglalkozom vele. 1l/10e km kell kb. beletenni.

Többen is írták a forumokba, hogy hasonlót tapasztaltak, tehát aligha egyedi jelenség.

Megjegyzem az angol nyelvü kézikönyv 1l/1000km!!! fogyasztásig normálisnak tekinti a jelenséget.

Ha van kompresszió, és nem túl magas a CH a kipufogógázban, akkor olyan nagy gáz nem lehet.

Sziasztok!
Nekem is Carinám van (japán) és sajna szereti az olajat (a Carina topicos urak vaészeg már hallottak róla).
Szal nekem 1000km-en 3-4-5 deci olajat harap a gép. Km nemtom menniy van benne, én 115k-el vettem, most óra szerint van benne 138. Persze ez lehet akár 200 is. Sajnos nem tudom biztosan. AMit tudok, hogy szinte gyári korpressziós értékem vannak (12-12.5) és nem (túl) magas a CH sem. Akkor nem kell aggódnom? Miért is?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

cere

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #27 Dátum: 2005.02.04 09:45:08 »
Idézetet írta: "kavarc"


Szal nekem 1000km-en 3-4-5 deci olajat harap a gép.


Az azért már figyelemreméltó! Füstölni füstöl a tied?

Az egyik okként repedt dugattyúgyürüket szoktak említeni, ami mentén elmegy az olaj (állítólag gyakori volt, de gond nélkül elmennek törött gyürüvel 100e km-ket). A Mayernél ha jól rémlik 150eFt-ra jósoltak egy motorfelujítást, gyári felujító szettel.

A másik lehetséges oknak a szelepszárszimmeringet mondták többen, de mivel nálam az olajfogyasztás kb. negyede a tiednek, egyiket sem javasolták.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #28 Dátum: 2005.02.04 10:42:11 »
Idézetet írta: "cere"

Az azért már figyelemreméltó! Füstölni füstöl a tied?

Az egyik okként repedt dugattyúgyürüket szoktak említeni, ami mentén elmegy az olaj (állítólag gyakori volt, de gond nélkül elmennek törött gyürüvel 100e km-ket). A Mayernél ha jól rémlik 150eFt-ra jósoltak egy motorfelujítást, gyári felujító szettel.

A másik lehetséges oknak a szelepszárszimmeringet mondták többen, de mivel nálam az olajfogyasztás kb. negyede a tiednek, egyiket sem javasolták.

Szia!
Hja, néha fütölget... persze nem annyira vészes. Leginkább indításnál fellelhető a füst.
A törött dugattyúgyűrűket nem nagyon valószínűsítem, mert annál már azért jelentkezne a kopresszióvesztés. Szerintem.
Tavasszal lehet, hogy bepróbálkozom egy sz.sz.szmmeringezéssel, annál is inkább, hogy a múltkor, amikor a vezszíjat cseréltük, akkor a külső főtengelyszimmering szikla kemény volt, némi olajat is ersztett. Persze nem annyit emennyi a motorból eltűnik...
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olaj fogyasztas es vibrator
« Válasz #29 Dátum: 2005.02.05 20:59:04 »
Idézetet írta: "patounet"
Sziasztok!
Kerdesem vagy, hirtelen:
Nem reg vettem egy Avensist, 1998-as, 1.6-os motorral.
Ket kis dolgom van vele:
-olajat fogyaszt (nem sok, igaz, kb 5000 km alatt maximumrol minimumra estem. Normalis egy fiatal Toyotanal? (80 000 km van a machinaban, es 5W50-est hasznalom...)
A masik kerdesem:
-Mindig vibral a kormany 110 km/oranal, pedig mar 4-szer vittem gumishoz az autot, centizni a kereket. Hatra kerult az elso kerek, es mind hiaba.
Van-e mar ilyen tapasztalatok, mire kenne tippelni?
Koszonom elore a valasztot


Ilyen kis olajfogyasztás (kb. 0.2 l/1000 km) miatt nem aggódnék . Számos ok idézhet elő ekkora olajfogyasztást , de igazi baja biztosan nincs a motorodnak . Lehet pl. , hogy az első tulaj nem figyelt oda arra , hogy ne pörgesse bejáratós korában . Az pl. simán okozhat ilyet . Mindenesetre , ahogy már mások is írták , talán próbálj meg legközelebb egy jó minőségű , félszintetikus 10W-40 olajat beletenni . Bár nekem megérné azt az ezer km-enként két deci olajat az a plusz védelem , amit az 5 W olaj jelent a hideg motornak  :roll:

A kormány csak 110 kmh-nál rezonál ? Próbáld ki más kerekekkel . Vagy : figyeld meg , milyen fordulatszám tartozik ehhez a sebességhez , és nézd meg , más fokozatokban ugyanilyen fordulatszámon haladva nem vibrál-e szintén ? Ha igen , akkor motortartó bak-probléma . Carinánk pl. hármasban , négyesben és ötösben is vibrál picit az 1700-1900 közötti fordulatszám-tartományban , a motortartó bakok hibája miatt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )