Szerző Téma: Olaj fogyasztás  (Megtekintve 157479 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olaj fogyasztás
« Válasz #165 Dátum: 2005.10.24 20:55:01 »
Idézetet írta: "Fifi"
Hát a márkaszervizben gondolom nagyobb tételben vásárolnak/tárolnak

Jól gondolod  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #166 Dátum: 2005.10.24 21:20:54 »
Idézetet írta: "Szeke"
Semmiféleképpen sem javaslom az 5w30as olajat. :!:  A melegoldali viszkozitás növelése segít abban, hogy csökkenjen/ne nőjön/elő se jöjjön az olajfogyasztási gond! 5w40 vagy 10w40 tökéletesen megteszi.

Köszi Szeke!

Na mára eljutottam a kezelési útmutatóban 268. oldalig (hogy miért nem lapoztam oda előbb,
mielőtt itt kérdezősködök nem tom' és nincs is rá mentségem  :oops: ) és az alábbiakat tudtam
meg:
1. A 3ZZ-FE (benzines 1598 cm3) motor esetén a nivópálca min és max értéke között 1,3
liter   olaj a külömbség.
Tehát romlik valamicskét az olajfogyasztási arányom (1,3*0,6/5=0,156 l/1000km).
De nem érdekel, ha ez a motorra és egyéb alkatrészekre nincs káros következménnyel és -
hasracsapok nem ismerve az árakat - 500,-Ft-om bánja 1000km-ként az olaj miatt. Ez a mai
világban olyan bagatel összeg egy ilyen szép nagy autóhoz mérten főleg, hogy ennél nagyobb
gondom ne legyen  :lol:

2. A 3ZZ-FE motor esetén az ajánlott viszkozitás: 10W-30 vagy 15W-40 vagy 20W-50.
Bár egy bekezdéssel lejebb meg ezt írják:
Idézet
"Ajánljuk hogy SAE 5W-30 viszkozitású olajat
használjon a kedvező üzemanyagfogyasztás és a hideg motorral történő indítás érdekében.

Ha túl alacsony hőmérsékleten SAE 10W-30, vagy magasabb viszkozitású motorolajat
használ,akkor a motor indítása nehezebb lesz, ezért az SAE 5W-30 motorolajat ajánljuk."

Van jónéhány oldal, ahol elég zavaros számomra a könyv és egy bekezdésében kifordítja az
előzőt. Ez van, én vagyok hülye az autókhoz :(

A lényeg, hogy megfogadom Szeke tanácsát, köszönöm!

Arra meg, hogy milyen olajat is töltsek utánna Easa-val telefonon megbeszéltek a legbiztosabb
megoldás: komplett olajcsere és azzal tuti nem követek el hibát. Ekkor tudom milyen olaj van
bent és tudom nézni ténylegesen mennyit eszik. És itt a vége egyelőre számomra az
"olajmisztikumnak", ha elérem a 0,5 liter/1000km-t, akkor újra foglalkozom vele, mely remélem
jó 5-6 évig nem következik be ;)

Köszönöm mindenki türelmét és hozzászólását!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olaj fogyasztás
« Válasz #167 Dátum: 2005.10.24 21:46:21 »
Az 5w30 alapvetően tényleg jobb a motornak, meg tényleg számít egy icipicit fogyasztásban. Viszont olajat evő kocsinál, vagy amikor ilyen eset felmerülhet, semmiféleképpen sem jó. Én a Castrol RS 10w60-at próbálnám - ez sokak szerint mivel kevésbé melegszik, segít. De mérlegelni kell a megtakarítható összeg és a plusz ráfordítás arányát.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #168 Dátum: 2005.10.24 22:20:47 »
Idézetet írta: "Szeke"
Én a Castrol RS 10w60-at próbálnám - ez sokak szerint mivel kevésbé melegszik, segít. De mérlegelni kell a megtakarítható összeg és a plusz ráfordítás arányát.

Ez az olaj http://www.autoteka2000.hu/akciok.php oldalon olvasottak alapján
1L=2190,-Ft és 4L=9800,-Ft szerintem belefér a költségvetésembe. :)

Már csak a helyi márkaképviseletet kell holnap felhívnom, hogy mennyiért cserélik, illetve
dolgoznak-e hozott olajjal, esetleg ők forgalmazzák-e és mennyiért.

Köszi Szeke!

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Olaj fogyasztás
« Válasz #169 Dátum: 2005.10.25 01:15:29 »
Wow, Fifi, nem is tudtam, hogy 5 ajtós a verda, már látom az új avatarodban, több képet is mutass!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #170 Dátum: 2005.10.25 08:21:39 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Wow, Fifi, nem is tudtam, hogy 5 ajtós a verda, már látom az új avatarodban, több képet is mutass!

A "Ráncfelvarrott Avensis" topicba küldtem linket, mert tulajdonképpen azt a
topicot anno még ezért nyitottam, hogy minnél többet megtudjak az autóról ;)

Ne kelljen keresned, ime néhány kép, ami még a hirdetésben szerepelt,
illetve az első megtekintéskor készült.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #171 Dátum: 2005.10.25 21:13:06 »
Idézetet írta: "Fifi"
Idézetet írta: "Fifi"

Azt írta, hogy a szervizkönyv lett elírva biztos 5w40-es olajjal van feltöltve. :shock:

Tényleg ezt valahogy le tudom ellenőrizni/ellenőriztetni, hogy 10W vagy 5W
az olaj?

Csak azért, mert a motortérben lévő cimkén is a 10W van beikszelve, a
szervizkönyvbe is ezt írták csak kzozee-tól kapot fileban van 5W, bár  ebben
a táblában is 10W szerepel az előző olajcseréknél. Pont az utolsónál tértek
volna át 5W-re?  :roll:

Vaqy nem okoz gondot, ha mégis 10W van benne és én 5W-t töltök rá?

Bye, Fifi


Nem tudod megállapítani , hogy most milyen van benne . Illetve egy labor meg tudná , megfelelő díjazásért ;) ... Amúgy meg tökmindegy , mert attól aztán semmi baja nem lesz , ha esetleg tényleg 10-es van most benne és arra rátöltöd az 5-öst .

Ami a cserét illeti : felejtsd el az 5W-30-as Castrol Longtecet  :!:  :!:  :!: ... ezekbe az autókba nem való ez az olaj , én nem is értem , miért bukkan fel mindenkinél mint alternatíva , ezt ennyire reklámozzák a boltok vagy mi  :roll: ? ... Nem neked szól ez a felzúdulás , de a lényeg tényleg az , hogy ilyet NE tegyél az autódba ! Jöhet egy jó kis 5 W 40-es , teljesen szintetikus olaj , az OK lesz - és ha eddig Mobil volt , nyugodtan maradhat ezután is az .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #172 Dátum: 2005.10.25 21:18:25 »
Idézetet írta: "Szeke"
Az 5w30 alapvetően tényleg jobb a motornak, meg tényleg számít egy icipicit fogyasztásban. Viszont olajat evő kocsinál, vagy amikor ilyen eset felmerülhet, semmiféleképpen sem jó. Én a Castrol RS 10w60-at próbálnám - ez sokak szerint mivel kevésbé melegszik, segít. De mérlegelni kell a megtakarítható összeg és a plusz ráfordítás arányát.


Én meg azt mondom , hogy nem ajánlanám a 10 W olajat , a gyengébb hidegoldali viszkozitási jellemzők miatt . A 60-as melegoldalit úgysem fogja soha kihasználni ! Szóval , nem 10 W 60 és végképp nem 5 W 30 - hanem 5 W 40 , amely biztosítja a motor kellő kímélését hidegen , és melegen is megfelelő tartalékokkal rendelkezik  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #173 Dátum: 2005.10.25 21:25:34 »
Idézetet írta: "Fifi"
Idézetet írta: "Szeke"
Én a Castrol RS 10w60-at próbálnám - ez sokak szerint mivel kevésbé melegszik, segít. De mérlegelni kell a megtakarítható összeg és a plusz ráfordítás arányát.

Ez az olaj http://www.autoteka2000.hu/akciok.php oldalon olvasottak alapján
1L=2190,-Ft és 4L=9800,-Ft szerintem belefér a költségvetésembe. :)

Már csak a helyi márkaképviseletet kell holnap felhívnom, hogy mennyiért cserélik, illetve
dolgoznak-e hozott olajjal, esetleg ők forgalmazzák-e és mennyiért.

Köszi Szeke!

Bye, Fifi


Végignézve az oldalt , én a helyedben vagy a 4 liter/9900-as Mobil 5 W 50-es olajat választanám , vagy Castrolból az 5 W 40-es TXT Softec-et , 4 liter/7600-ért .

Szerintem neked kevésbé jó választás a 10 W 60-as Racing , amely kifejezetten olyanoknak ajánlott , akik gyakran pörgetik a motort az 5-6000-es tartományba és sokat mennek tartósan nagy fordulatszámon , pl. autópályán . Napi városi nyüstöléshez nem optimális ez az olaj !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Olaj fogyasztás
« Válasz #174 Dátum: 2005.10.26 00:07:24 »
Idézetet írta: "Fifi"
Idézetet írta: "Bicskei"
Wow, Fifi, nem is tudtam, hogy 5 ajtós a verda, már látom az új avatarodban, több képet is mutass!

A "Ráncfelvarrott Avensis" topicba küldtem linket, mert tulajdonképpen azt a
topicot anno még ezért nyitottam, hogy minnél többet megtudjak az autóról ;)

Ne kelljen keresned, ime néhány kép, ami még a hirdetésben szerepelt,
illetve az első megtekintéskor készült.

Bye, Fifi

Nagyon klassz színe van, és überfassa az ötajtós kivitel, egyedül a fa belső nem tetszik, de mint tudjuk ízlések és... Gratula, az enyémben is 95e km van, és ahogy elnézem a géped állapotát az enyém is reálisnak tűnik. Elől a lökös alatt koszos, vagy lepattogott a festék?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Olaj fogyasztás
« Válasz #175 Dátum: 2005.10.26 12:20:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A 60-as melegoldalit úgysem fogja soha kihasználni !

Szerintem még nem érted az Avensis olajfogyasztási problémájának a lényegét.
Azért eszi az olajat, mert túlmelegszik, mivel nincs olajhűtő. Emellett a blokkon sem szerencsés a furatok kialakítása. Namármost ha felmelegszik az olaj, nem képes a gázokat normálisan elvezetni a blokk, s lerakódik. Innentől már sajnos egyre rosszabb lesz a helyzet.
Ha az ember olyan olajat használ, ami kevésbé melegszik, akkor csökken a gázképződés, kevesebb lesz a lerakódás, kevésbé fognak a furatok eltömődni, kevesebb lesz az olajfogyasztás.
De az 5w50-es olaj sem lehet rossz. Én a w40-et vinném minél fentebb.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olaj fogyasztás
« Válasz #176 Dátum: 2005.10.26 17:55:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
A 60-as melegoldalit úgysem fogja soha kihasználni !

Szerintem még nem érted az Avensis olajfogyasztási problémájának a lényegét.
Azért eszi az olajat, mert túlmelegszik, mivel nincs olajhűtő. Emellett a blokkon sem szerencsés a furatok kialakítása. Namármost ha felmelegszik az olaj, nem képes a gázokat normálisan elvezetni a blokk, s lerakódik. Innentől már sajnos egyre rosszabb lesz a helyzet.
Ha az ember olyan olajat használ, ami kevésbé melegszik, akkor csökken a gázképződés, kevesebb lesz a lerakódás, kevésbé fognak a furatok eltömődni, kevesebb lesz az olajfogyasztás.
De az 5w50-es olaj sem lehet rossz. Én a w40-et vinném minél fentebb.


Világos , ezeket a részleteket nem tudtam . Mindezeket figyelembe véve , szerintem az 5 W 50 a legjobb választás ebbe a motorba , lévén az jobb védelmet nyújt a fenti jelenség ellen , mint a 40-esek (a 30-ast meg végképp felejtsük el) , ugyanakkor hidegjáratban is megfelelő kenést biztosít - jobbat , mint a 10 W-s olaj .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #177 Dátum: 2005.10.26 21:36:26 »
Idézetet írta: "Bicskei"
Nagyon klassz színe van, és überfassa az ötajtós kivitel, egyedül a fa belső nem tetszik, de mint tudjuk ízlések és... Gratula, az enyémben is 95e km van, és ahogy elnézem a géped állapotát az enyém is reálisnak tűnik. Elől a lökös alatt koszos, vagy lepattogott a festék?

Köszike én is meg vagyok elégedve vele, szerintem is gyönyörű :) Ráadásul nekem a "faburkolat" is bejön.

Igen, ott valamiért lepergett a festék ... :( Először gondoltam rá, hogy megcsináltatom, de aztán
meggyőztem magam, hogy így is jó. Még lehet, hogy majd tavasszal meggondolom és az az elem
javítva lesz.

Bye, Fifi
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

Fifi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 464
Olaj fogyasztás
« Válasz #178 Dátum: 2005.10.26 22:01:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"

Azért eszi az olajat, mert túlmelegszik, mivel nincs olajhűtő. Emellett a blokkon sem szerencsés a furatok kialakítása. Namármost ha felmelegszik az olaj, nem képes a gázokat normálisan elvezetni a blokk, s lerakódik. Innentől már sajnos egyre rosszabb lesz a helyzet.
Ha az ember olyan olajat használ, ami kevésbé melegszik, akkor csökken a gázképződés, kevesebb lesz a lerakódás, kevésbé fognak a furatok eltömődni, kevesebb lesz az olajfogyasztás.
De az 5w50-es olaj sem lehet rossz. Én a w40-et vinném minél fentebb.

Világos , ezeket a részleteket nem tudtam . Mindezeket figyelembe véve , szerintem az 5 W 50 a legjobb választás ebbe a motorba , lévén az jobb védelmet nyújt a fenti jelenség ellen , mint a 40-esek (a 30-ast meg végképp felejtsük el) , ugyanakkor hidegjáratban is megfelelő kenést biztosít - jobbat , mint a 10 W-s olaj .

Köszönöm az uraknak, hogy ennyi időt fordítanak rám! :D

Először én is 5W-s olajakat nézegettem arra való tekintettel, hogy az autó
95%-ban városban fut 5-8 perces utakat és még a hideg is jön.
Szerintem még nem eszi az olajat, ha a 10W-40-esből 0,156 liter/ekm az étvágya figyelembe
véve, hogy 3 éves és 95ekm-t futott.

Szóval a párbeszédetek alapján az alábbi döntést szültem meg:
Most beruházok a Mobil 1 Rally Formula 5W-50 olajba és ha a jelenlegi olajfogyasztás
megduplázódik, akkor áttérek majd a Castrol Formula RS 10W-60 olajra.

Köszönöm segítségetek!

Bye, Fifi

Ps.: Az viszont már meg sem lepett, hogy a fenti olajaknál a 4L kiszerelésben az itteni árhoz
képest 5eHUF-fal drágábbak a helyi kereskedőkl.
02 Toyota Avensis 1.6 Liftback Sol (No. 28)

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Olaj fogyasztás
« Válasz #179 Dátum: 2005.10.28 09:22:11 »