Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 466824 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zoltan514

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:RAV4
« Válasz #1230 Dátum: 2020.10.30 17:28:48 »
Sziasztok!
Szeretnék alufelnit venni a kocsihoz a téligumi miatt, viszont a gyári nem igazán tetszik. Nézegettem, és nincs valami nagy választék a pont azonos méretekből, a Dezent gyárt olyat ami az adatok szerint megegyezik a gyárival, viszont a felni terhelhetőségére csak 780 kg-ot ír, miközben a Toyota a gumira 850 kg-ot ír elő. Ez így mennyire problémás? Feltételezem a felninek többet kéne bírni mint a guminak, viszont semmi mást nem találok, ami megegyezne ET-ben, furattal, osztókörrel stb.

MX5

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1231 Dátum: 2020.12.27 21:51:04 »
Sziasztok!
RAV4 2.2 D4-D 2006.Gyári Denso gázolajos kiegészítő fűtés van benne (vizes).Valaki esetleg meg tudná mondani,hogy ennek mikor kell működnie?
Gondolom,automatikusan kapcsol,de én még soha nem tapasztaltam,hogy fűtene,nagyon nehezen melegszik fel a motor.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:RAV4
« Válasz #1232 Dátum: 2021.02.08 21:18:07 »
3.generációs rav4 halogén lámpájának javítását vállalom,a gyári műanyag projektort ki tudom cserélni egyedi gyártású fém projektorra...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #1233 Dátum: 2021.02.16 22:58:32 »
RAV 4 PHEV Selection VIP teszt .
21M Ft-ért a fullos, de talán még 18M Ft-ért az "alap" verzió is kicsit sokba kerül, szerintem.  :hmmmm: Sima Hybridként bármikor jöhetne, illetve ha lenne fölös 18M, akkor már egy Highlander is befigyelhetne...  ;)

Van videós teszt is youtube-on, nem igazán lett dicsérve az autó.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tibcsi65

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1234 Dátum: 2021.03.13 20:14:55 »

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:RAV4
« Válasz #1235 Dátum: 2021.04.01 19:52:17 »
Most miért vagy genya!  :D
Kétszer okoz örömet a D-CAT: amikor megveszed (és hiszel benne), meg amikor eladod. Az utóbbi jóval nagyobb!

De mi elfogult, rosszindulatú benzines tulajok vagyunk, nem kell hinni nekünk.
Olcsón hozzá lehet jutni, viszont nagyon drága tud lenni a további élet vele (millió feletti)
Csak hosszú távra használható (akkor átlagosan problémás), város, rövid távok kizárt.
Nem fogyaszt keveset ( egy 1,8 benzines Avensis aláver fogyasztásban neki) - bár ha éppen jó, akkor megy mint a barom, ez igaz.
Lehetséges (várható) költségek:
5 injektor (4x160e, 1x300e), nincs hozzá csak gyári  :wacko:
DPF 600e  :wacko:
Meghajtott hengerfej: 450-től a komplett új motor ára (alu blokkos, megtekeredik, kuka)
Csak hogy a húzósabbakat említsem  :whistling:

Én elengedném  :flowers:

Sziasztok!

Ez a 2011-es D-Cat motorokra is érvényes, nem csinált semmit vele a TOYOTA? Most akartam 1 ilyet venni...  :eek: 
Vagy nézzek inkább 150LE-s motort?

A cikk ezt írja:

Toyota 2.2 D4-D/D-CAT (2009-ig)
Motorkódok: 2AD-FHV, 2AD-FTV
Gyártásban: 2005-től napjainkig, kockázatos 2009-ig

KOCKÁZATOS: 2009-ig.
« Utoljára szerkesztve: 2021.04.01 19:58:16 írta hawkins »

smaxpole

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1236 Dátum: 2021.04.05 16:24:59 »
Sziasztok!
Segítséget kérnék! Rav4 II ( 2004-évj, 2.0 D4D, 1CDFTV)
Hiba jelenség, hogy egyszerre elkezd világítani a  TÖLTÉS JELZŐ, ÜZEMANYAGSZŰRŐ HIBA, ALACSONY OLAJSZINT. Mi okozza a hibát?
Segítségeteket megköszönöm!

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:RAV4
« Válasz #1237 Dátum: 2021.04.05 21:22:42 »
Szia!Nincs töltès!Egy generàtor felújítás elött àllsz ha nem szakadt le az èkszìj.

smaxpole

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1238 Dátum: 2021.04.06 08:52:27 »
Köszönöm!
Nincs elszakadva, és igen valószínű, megy is  a generátor felújításra!
Még egyszer köszönöm a gyors és korrekt válaszodat! :clap:

Picurika

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1239 Dátum: 2021.04.12 17:55:40 »
Sziasztok!
Tavaly novemberben vettem egy rav4-et. 5 napja mikor le akartam húzni a jobb oldali ablakot, nem tudtam. Végül rájöttem, hogy a vezető oldalról nem lehet lehúzni egyiket se a három utas ablak közül, a vezető oldali teljesen jól működött. Gondoltam véletlenül bekapcsolhattam a központi ablak zárat, de maga a gomb sem működött, nem világított rajta a kis sárgászöld led. Újraindítottam az autót, hátha csak valami apróság, de akkor sem működtek. Egy-két óra múlva működött minden, majd az egyik lehúzásnál a jobb egy ablakot nem tudtam felhúzni. Végül pár óra múlva megint helyrejött, aztán ismét nem lehetett lehúzni. Telefonáltam a szalonba, ahol mára kaptam is időpontot. Az aznapi hercehurca után már nem jött elő többet a probléma, de gondoltam talán ki tudják olvasni a hibát, vagy mondanak valami magyarázatot, nyilván nem szeretném ha ez máskor is előfordulna. Majdhogynem hülyének nézett az egyébként nagyon kedves munkafelvevő, mintha nem is történt volna meg mindaz, amit leírtam. Lényeg: semmi hibát nem tárolt a computer. Valakinek van ötlete mi lehet, vagy járt már így valaki, esetleg számíthatok visszatérő problémára?
Köszönöm, ha tud valaki segíteni!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #1240 Dátum: 2021.04.12 19:55:17 »
Én még nem találkoztam ilyennel szerencsére, de csak remélni tudom, hogy nem jön elő többet - illetve ha meg igen, akkor mindenképpen le kell videózni, mert sajnos a mai világban már tényleg "bizonyíték" híján sajnos hülyének nézik az embert...
Attól, hogy nincs hibakód tárolva az még nem jelenti azt, hogy nem történt meg az eset... De gondolom így megy ez minden műhelyben, ha ott helyben nem produkálja a problémát - már pedig az esetek 99%-ban ilyenkor sosem jön elő az ilyesmi - akkor adnak ott a kocsinak 5-10 percet, és utána elkönyvelik, hogy nincs hiba.
Te pedig odamentél potyára - a márkaszerviz pedig ha nem korrektek, akkor még fel is számolnak egy fél / egy órás munkadíjat gyakorlatilag a semmire.  :hmmmm: És persze visszavárnak, ha majd produkálja a hibát megint.  :innocent:

Szóval amint észleled, azonnal félreállni, vagy megkérni az utastársakat, hogy videózzanak le mindent. Mai világban már minden telefonon van kamera, arra pedig már a műhely se tudja majd azt mondani, hogy meg sem történt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Raymond80

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1241 Dátum: 2021.04.17 14:47:49 »
Üdvözletem! A videókban látható hibával küzdök. Gyújtást ráadom a töltésjelző vibbrál, a műszerfal környékén valami relé kerreg. Ha mondjuk a reflektort ráadom, az egész elsötétül és újraindul. Hasonló jelenség van ha beindítom és elindulok az autóval. Az akkumulátor jó, testkábel ellenőrizve. Hol keressem a hibát?



« Utoljára szerkesztve: 2021.04.17 14:50:35 írta Raymond80 »

Zozo64

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1242 Dátum: 2021.04.25 16:36:22 »
Sziasztok,vettem egy rav4-est 2,2 D 136 LE, 2007-es,ki milyen vezérmű láncot ajánlana, hozzá? Van még egy gondom vele,van amikor nem indul elsőre,és hullámzik a  fordulata egy ideig.Köszi a válaszokat.

Picurika

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1243 Dátum: 2021.06.09 14:03:48 »
Sziasztok!
Miután ismét előjött a hiba, levideóztam és elküldtem a márkakereskedésbe. (Nem Xtrem tanácsára, de úgy látszik hasonlóan gondolkozunk.) Ráadásul akkora “mázlim” volt, hogy pont akkor is előjött a problémám, amikor vittem időpontra az autót a szervizbe.
Végül három hét alatt meg is csinálták. Korrektek voltak, kaptam az időre csere autót. A kábelköteget cseréltek, kontakthiba volt.
Az autó szuper, még extraként bekerült a távirányítóval való összes ablak felhúzása is, mert ezt beprogramozták az első alkalommal amikor bevittem a szervizbe, hogy ha ne adj isten nyitva marad az ablak, mert pont akkor nem tudom a benti gombokkal felhúzni, akkor ne legyen gondom. Abszolút korrekt. Hozzáteszem ezt az előző autóim mind tudták alapból.
Valamiért peches lehetek ezzel az autóval (is.. azért írom, hogy is, mivel azért vásároltam új autót, mert korábban iszonyat pénzeket kellett kidobnom olyan dolgokra, amik nem az én hibámból jöttek elő pár éves autóimon, és gondoltam egy újjal talán nem lesz gondom, vagy ha esetleg mégis, akkor nem költöm rá a fél vagyonom.)
Na de azt álmomban nem gondoltam volna, hogy pár nappal ezelőtt megint mizéria lesz.
Először azt vettem észre, hogy a távirányítóval nem nyílik a hátsó ajtó. Kézzel igen.
Ez kétszer fordult elő, próbáltam nem nagy jelentőséget tulajdonítani neki.
Ma meg a bal hátsó ajtó nem nyílik. Az első igen, a hátsó nem. (A többit nem néztem, mert az ideg majd megölt.)
Kinyit lezár, újra. Semmi. Ugyanúgy nem nyílik.
Már pattantam is be, hogy irány a szalon, most már adjanak valami magyarázatot miért kell nekem egy 15 milliós autónál állandóan aggódom valamin. Próbaképp azért megálltam pár száz méter után és természetesen jó. Mintha mi sem történt volna!
Hétfőn viszem a kereskedésbe, igazán kiváncsi vagyok mit mondanak.
Nem tudja esetleg valaki hogy működnek ezek a dolgok? Milyen reklamációval élhetek? Vagy örüljek egyáltalán annak, hogy jótállás van az autón? És ha egyszercsak nem adnak csere autót (hiszen ez csak a szalon hozzáállásán múlik, mint azt tudjuk nem kötelesek biztosítani), akkor ott állok autó nélkül, mert állandóan szervizbe kell vigyem, holott tényleg sok millióért vettem egyet?
« Utoljára szerkesztve: 2021.06.09 14:12:34 írta Picurika »

lamagyar

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1244 Dátum: 2021.08.21 20:23:32 »
Sziasztok!

Mostanában tervezem RAV4 öntöltő hibrid vásárlását.
Van pontos információtok arról, hogy a benzinmotor milyen befecskendezésű (közvetett - közvetlen - kettős)?
Van-e valamelyikőtöknél 100 ezer km feletti futásteljesítmény?
Jelentkezett-e kokszosodás?