Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 466830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

willis40

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1185 Dátum: 2019.11.27 08:23:52 »
 ::) őőő izé... igen :-)

zyben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:RAV4
« Válasz #1186 Dátum: 2019.12.02 15:18:38 »
Sziasztok. Kis segítséget kérnék kettő dologban. Most vettem egy 2007 es 177 lovas 2.2 es rav 4 et. Olyan problémám lenne hogy van hozzá egy webasto távirányító ami elemcsere után is csak narancssárgán villog ha megnyomom a gombt, és nem történik semmi. Ebben a kocsiban gyárilag van az. állófűtés? Hogy lehetne összepárosítani a kocsival? A. másik gondom az lenne hogy a keréknyomásvisszajzés villog a műszerfalon. De úgy látom a kerekekben benne van az érzékelő? Azt isössze kell párosítani? És ha másik felnit teszek rá akkor ki lehet kapcsolni hogy ne villogjon? Köszönöm szépen előre is a segítséget. Sajnos ezeket az előző tulaj nem tudja mert céges autó volt.

mbandee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1187 Dátum: 2019.12.06 16:57:00 »
Üdv! Világítás ügyben szeretném kérdezni, hogy másnak is gyenge-e a tompított fényszórója (projektoros, H11 halogén)?
Olvastam, hogy pl. Avensisnél voltak problémák bizonyos évjáratú lámpáknál, de RAV4-el kapcsolatban nem láttam ilyen infót.
Próbáltam már emelt fényerejű izzóval is, de jó ha fél évet elment, és sajnos még így sem láttam annyira, mint bármely korábbi autómban.
Előre is köszönöm a választ!

gergelyand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1188 Dátum: 2019.12.15 21:09:11 »
Sziasztok!

Sziasztok! 2004-es 2.0 d4d rav4-em visszatérő hibát produkál. Előre is sorry, ha ehhez hasonlóról márt volt szó, láttam ezt-azt, de lehet, hogy a problémám egyedi. Főleg sok városozás után elkezd szaggatni, dadogni az autó kigyorsításokkor és ezzel párhuzamosan füstöl is (nem kék). Ha erőltetem és nem veszem el a  gázt, a menetstab. lámpája és a check engine is felgyullad és vészüzemmódba kapcsol a motor. Leállítva pár perc után újra jó és pár nap alatt a check engine is eltűnik.

Toyota márkaszervízben kiolvasták még évekkel ezelőtt a hibakódot és turbo jelszakadást láttak, turbócserét javasoltak (600e :D) Megnézettem turbóssal, nem volt semmi baja, EGR-t tisztították. Azóta többször is megtisztítottam, végül ledugóztam elegem lett belőle. A probléma viszont nem szűnt meg és az évek alatt (6 éve van nálam) lassan, de biztosan rosszabb lett. Részecskeszűrő úgy tudom itt még nincs, csak katalizátor, így az nem tömődhetett el. Üzemanyagrendszer? Mégiscsak turbó? kipufogó oldal? teljesen más? Ha sokat megyek autópályán és főleg nyáron, időszakosan teljesen elmúlik és szuperül húz. Segítsetek pls. megérteni a problémát!! Előre is nagyon köszi!! Andris

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:RAV4
« Válasz #1189 Dátum: 2019.12.16 09:03:17 »
Sziasztok!

Sziasztok! 2004-es 2.0 d4d rav4-em visszatérő hibát produkál. Előre is sorry, ha ehhez hasonlóról márt volt szó, láttam ezt-azt, de lehet, hogy a problémám egyedi. Főleg sok városozás után elkezd szaggatni, dadogni az autó kigyorsításokkor és ezzel párhuzamosan füstöl is (nem kék). Ha erőltetem és nem veszem el a  gázt, a menetstab. lámpája és a check engine is felgyullad és vészüzemmódba kapcsol a motor. Leállítva pár perc után újra jó és pár nap alatt a check engine is eltűnik.

Toyota márkaszervízben kiolvasták még évekkel ezelőtt a hibakódot és turbo jelszakadást láttak, turbócserét javasoltak (600e :D) Megnézettem turbóssal, nem volt semmi baja, EGR-t tisztították. Azóta többször is megtisztítottam, végül ledugóztam elegem lett belőle. A probléma viszont nem szűnt meg és az évek alatt (6 éve van nálam) lassan, de biztosan rosszabb lett. Részecskeszűrő úgy tudom itt még nincs, csak katalizátor, így az nem tömődhetett el. Üzemanyagrendszer? Mégiscsak turbó? kipufogó oldal? teljesen más? Ha sokat megyek autópályán és főleg nyáron, időszakosan teljesen elmúlik és szuperül húz. Segítsetek pls. megérteni a problémát!! Előre is nagyon köszi!! Andris

Szia!

Nekünk is ez a jelszakadás volt a hibakód alapján... végig jártunk mindent, sok szerelőnél járt... de végül ne lett jó.
Elvileg a vezérlőegység hülyéskedik, és a turbonymás hol van hol nincs.... de ha van néha meg túl is tölt, ezután meg rögtön le is tilt, hogy ne legyen baja a motornak..
 Nálunk legalábbis ez volt, néha úgy megindult, mintha  sokkal erősebb lenne, mint gyárilag.. máskor meg nulla teljesítmény volt. 2 év szenvedés után beadtuk egy Toyota kereskedésbe, és kihoztunk egy fiatalabb Rav-ot.
Hallottam olyat, ahol ezt úgy orvosolták... nem megoldva, csak megkerülve a hibát, hogy a turbonymásszabályzó meg a turbó közé raktak egy szelepet, ami X bár töltés felett nyit és így nem kap nagyobb löketet a turbo, mint ami kellene és így nem is tilt le.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

gergelyand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1190 Dátum: 2019.12.16 19:44:21 »
Szia!

Nagyon köszi! Youtube-n és egyéb külföldi fórumokon igyekeztem választ találni a dologra. Úgy tűnik, a hiba valóban nem egyedi (pl.:
&list=WL&index=99&t=235s) Itt azt mondja az arc (ha jól vetem ki), hogy a turbónymás érzékelő lehet rossza, ami elektronikus jelet ad a turbóvezérlő vákuumszelepének. Most rendeletem 15 ezerért egy utángyártott turbónyomásérzékelőt, kíváncsi vagyok mit csinál. Egy másik videóban (sajnos németül van és nem tok németül) pedig valamilyen üzemenyag átfolyás szenzorokat pucolnak. (
&list=WL&index=100&t=0s) Nem tudjátok ez mire jó pontosan?

Köszi nagyon!

Andris

DanielVVTi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:RAV4
« Válasz #1191 Dátum: 2020.01.26 14:34:08 »
Sziasztok!

Legujabb Rav4 ről van szó 2.5 hybrid max felszereltség!

youtube. com / watch?v=JxFTP4rkUNE

ez a funkció mikor lesz elérhető?:)

Jelentéktelen alkalmazásokat tudod mirrorlinkkel tükrözni! Ami szükséges lenne az a Waze, (SYGIC)-et kitudtam tükrözni annyira nem jön be.

Valaki tud erről valamit?

Válaszokat előre is köszönöm!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:RAV4
« Válasz #1192 Dátum: 2020.01.27 20:21:42 »
Üdv! Világítás ügyben szeretném kérdezni, hogy másnak is gyenge-e a tompított fényszórója (projektoros, H11 halogén)?
Olvastam, hogy pl. Avensisnél voltak problémák bizonyos évjáratú lámpáknál, de RAV4-el kapcsolatban nem láttam ilyen infót.
Próbáltam már emelt fényerejű izzóval is, de jó ha fél évet elment, és sajnos még így sem láttam annyira, mint bármely korábbi autómban.
Előre is köszönöm a választ!
Nem vagy vele egyedül. Én most gondolkodom a megoldáson. Neked már van?
'08 RX400h
'09 Prius 3

Body80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1193 Dátum: 2020.02.04 16:09:45 »
Sziasztok!

Legujabb Rav4 ről van szó 2.5 hybrid max felszereltség!

youtube. com / watch?v=JxFTP4rkUNE

ez a funkció mikor lesz elérhető?:)

Jelentéktelen alkalmazásokat tudod mirrorlinkkel tükrözni! Ami szükséges lenne az a Waze, (SYGIC)-et kitudtam tükrözni annyira nem jön be.

Valaki tud erről valamit?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!
Azt olvastam több forumon is, hogy idén május környékére várható az AA és a CP frissítés a 2019-es RAV4-ekbe. Hivatalos bejelentés még nem volt, de én is nagyon várom már. Némely országokban (reméljük nálunk is) ingyenes lesz, és valószínű csak szoftveres frissítésre lesz szükség. Aztán persze meglátjuk mi lesz ebből az egészből... Mindenesetre én bizakodó vagyok :)

Jamo85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1194 Dátum: 2020.02.10 11:54:13 »
Sziasztok!

Sajnos nincs időm végigolvasni az egész fórumot. Bővül a család, SUV-ot szeretnèk. Egyik kiszemeltem a legújabb generációs RAV4. Még nem tudom milyen motorral, de a hybrid meggyőzött. A fenntartási/szervizköltsègeire lennék kívàncsi szervízperiódusonként. Ha van valakinek ezzel akàrmilyen tapasztalata azt örömmel fogadnám.
OFF: kiszemelt még továbbá VW Tiguàn és Skoda Kodiaq (5 üléssel)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:RAV4
« Válasz #1195 Dátum: 2020.02.10 12:40:15 »
Sziasztok!

Sajnos nincs időm végigolvasni az egész fórumot. Bővül a család, SUV-ot szeretnèk. Egyik kiszemeltem a legújabb generációs RAV4. Még nem tudom milyen motorral, de a hybrid meggyőzött. A fenntartási/szervizköltsègeire lennék kívàncsi szervízperiódusonként. Ha van valakinek ezzel akàrmilyen tapasztalata azt örömmel fogadnám.
OFF: kiszemelt még továbbá VW Tiguàn és Skoda Kodiaq (5 üléssel)
Konkrét szerviz árakat a RAV4-re én nem tudok írni, de hogy a VW csoportosnál lényegesen kevesebb, az biztos. Én 11 éve hordom az Avensiseket márkaszervizbe és a legdrágább 180e km-es szerviz (váltó-, motor olaj, szűrők gyertyák, fékfolyadék stb), hátsó fékcserével (tárcsa+betét) is 100e Ft környékén volt. Egy Octavia szimpla szervize 60e.
A hibridben meg sok minden hiányzik (pl. önindító, váltó), ami így nem is romlik el. Ha a VW-sek dízelek vagy turbós benzinesek lennének, akkor meg nincs miről beszélni, az üzemelési költség lényegesen több lesz.

De el kell menni, ki kell próbálni, mert ha meg nem tetszik a hibrid hajtás, akkor meg hiába győzködnélek, nem azt veszed  :flowers:

Jamo85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1196 Dátum: 2020.02.10 12:55:58 »
Köszönöm, elég konkrèt vàlasz volt. Biztos, hogy elmegyek és megnèzem, kipróbàlom. Esetleg még ha van valakinek tapasztalata szivesen vàrom!

veroczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1197 Dátum: 2020.02.13 08:02:39 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2005-os II-es Rav4-em van 2000-es D4D motorral. Időnként rángat, hol gyorsul hol nem. 3 szor cserélték a nagynyomású szivattyú vezérlő szelepeket/ 150 ezer alkalmanként /, de 3-4 hónaponként a hiba újra előjön. Kéne egy jó szerelő, mert szeretem az autót és szeretném megtartani.

nagypisti856

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:RAV4
« Válasz #1198 Dátum: 2020.02.20 16:00:23 »
Sziasztok,

Öregecske (2002 évjárat, 2.0 benzin, manuális váltó) rav4-hez keresek motorvezélő elektronikát. Az alkatrész cikkszáma 8966142672. Ha esetleg valakinek van ilyen alkatrésze vagy tud olyan forrást ahonnan beszerezhető, kérem jelezze.

Köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:RAV4
« Válasz #1199 Dátum: 2020.02.20 17:06:45 »
Szia!

Pécsen van egy toyotás bontó, de nem tudom, van-e ilyen nála.
Ha kell, szívesen megadom a számát privátban.