Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 466874 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bricks

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
RAV4-t felextrázni
« Válasz #1110 Dátum: 2018.12.05 22:09:51 »
Sziasztok!


Tud esetleg ajánlani vki szakit, műhelyt, céget, kivitelezőt az alábbiakra(?):


2007-es RAV4-hez

1., szeretném gyári lámpákat lecserélni lámpatestestül, mindenestül, halogén lámpákra.
avagy bármire, ami nem csak sima ízzócsere megoldása.
(megvilágítható útszakasz retrósan rövid, ezen szeretnék nagyobb anyagi beruházással, de hosszútávon, vizsgabiztosan segíteni)

2., gyári rádió helyére komplett szett beszerzése és beszerelése
(android/windows alapú navigációs, cd és usb lejátszós, sd kártyáról lejátszós, wma, mp3 stb lejátszós, nagyobb képátló stb.)
összekötve első- és hátsó parkoló radarral, hátsó parkoló kamerával integrálva a rendszámtábla környékére
vezetékkel, beszerelve... all in

3., esetleg gyári 17-es alufelni vkinek eladó?
(ne kelljen állandóan cserélni gumival együtt nyárit-télire majd vissza...)
inkább tip-topért fizetnék reális árat, mint políroztatás és egyéb javítgatással bíbelődni.
megbízható forrásból persze



Lámpa és hangtechnika+parkolás segéd kapcsán helyileg:
preferáltan Dél-Buda, Dél-Pest, M0 déli szekciójában


Előre is köszönettel!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RAV4-t felextrázni
« Válasz #1111 Dátum: 2018.12.06 14:53:28 »
Sziasztok!


Tud esetleg ajánlani vki szakit, műhelyt, céget, kivitelezőt az alábbiakra(?):


2007-es RAV4-hez

1., szeretném gyári lámpákat lecserélni lámpatestestül, mindenestül, halogén lámpákra.
avagy bármire, ami nem csak sima ízzócsere megoldása.
(megvilágítható útszakasz retrósan rövid, ezen szeretnék nagyobb anyagi beruházással, de hosszútávon, vizsgabiztosan segíteni)

2., gyári rádió helyére komplett szett beszerzése és beszerelése
(android/windows alapú navigációs, cd és usb lejátszós, sd kártyáról lejátszós, wma, mp3 stb lejátszós, nagyobb képátló stb.)
összekötve első- és hátsó parkoló radarral, hátsó parkoló kamerával integrálva a rendszámtábla környékére
vezetékkel, beszerelve... all in

3., esetleg gyári 17-es alufelni vkinek eladó?
(ne kelljen állandóan cserélni gumival együtt nyárit-télire majd vissza...)
inkább tip-topért fizetnék reális árat, mint políroztatás és egyéb javítgatással bíbelődni.
megbízható forrásból persze

Lámpa és hangtechnika+parkolás segéd kapcsán helyileg:
preferáltan Dél-Buda, Dél-Pest, M0 déli szekciójában
1. Lámpában Tibi72 lesz a te embered, úgy tudom lámpákat újít fel igen nagy hatékonysággal. Vagy van még a gyári optifit 105.000 forintért. Vagy az utángyártott féláron, ami vagy sikeres szériából lett, vagy nem. A felújítás a legköltséghatékonyabb.
2. Navilexet kérdezd meg mit tudnak, vagy ebay-en nézz körül. Ha nem akarsz matatni, akkor navilex. Esetleg duett, ők is csinálnak ilyet, bár a minőségnek náluk megvan az ára(de megéri!).

"Lámpa és hangtechnika+parkolás segéd kapcsán helyileg:
preferáltan Dél-Buda, Dél-Pest, M0 déli szekciójában "

Manapság nem érdemes preferálni, oda kell elmenni ahol a jó szaki van és ki kell fizetni zokszó nélkül, nem oda ami közel van.
« Utoljára szerkesztve: 2018.12.06 14:57:28 írta Silent »

bricks

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1112 Dátum: 2018.12.13 20:58:46 »
Köszönöm a tippeket! haladok akkor ezen az úton tovább. Üdv.

Dizsár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1113 Dátum: 2018.12.19 16:51:36 »
Sziasztok !
Egy ideje nézegetem a RAV4 ket,ha nem viszik el addig pénteken megnézek egyet(másikat is néztem már,de azt hamar sikerűlt elvetni). 2007-es 2.2 D-cat 177le tudom h agyengébbik 136 Lovas jobb döntés,de mi az amit talán ki tudok szúrni rajta.? Gondolok itt víz,olaj,milyen legyen kuplung ha rosz mit figyeljék, leálítom azonnal minden mellék zaj nélkűl leáll ? Nem tudom mik vannak :hmmmm:
Előre is köszi ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:RAV4
« Válasz #1114 Dátum: 2018.12.19 19:20:57 »
Szia!
Adott D-Cat motorról érdemes innen olvasni (az 1388-as hsz-től), bár gondolom nagyjából tudod ezeket.

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=508.1380

TtkRN2...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:RAV4
« Válasz #1115 Dátum: 2018.12.19 20:34:31 »
Sziasztok !
Egy ideje nézegetem a RAV4 ket,ha nem viszik el addig pénteken megnézek egyet(másikat is néztem már,de azt hamar sikerűlt elvetni). 2007-es 2.2 D-cat 177le tudom h agyengébbik 136 Lovas jobb döntés,de mi az amit talán ki tudok szúrni rajta.? Gondolok itt víz,olaj,milyen legyen kuplung ha rosz mit figyeljék, leálítom azonnal minden mellék zaj nélkűl leáll ? Nem tudom mik vannak :hmmmm:
Előre is köszi ;)

a 4.-dikket mó!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

tibibi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:RAV4
« Válasz #1116 Dátum: 2018.12.24 10:52:15 »
Sziasztok 2005 Rav4 diesel a probléma,1800-2000 fordulat között fémes rezonancia valahonnan az elejéből. Menet közben a középső tükör is rezonál és hallatszik a hang,mintha valami lemez rezonálna.Álló helyzetben,kinyomott,majd kiengedett kuplunggal a fordulatot megtartva is hallatszik.1 órát bujkáltunk alatta,felette,de nem jöttünk rá honnan jöhet a hang. Az előző tulaj szerint kuplung csere óta hallatszik, kettős tömegűt nem cseréltek.Mondjuk lehet előtte is megvolt ,mert nem nagyon ért a kocsikhoz  :?:
Van valami ötlet merre keressük a hibát ,esetleg másnál is van ez a hang? Köszönöm.

gordon2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1117 Dátum: 2018.12.29 21:23:34 »
Szia.A p0420 ra talált megoldàst vagy így hasznàlja!?köszönöm előre is a választ!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RAV4
« Válasz #1118 Dátum: 2018.12.30 11:06:02 »
A megoldás nem gond, csak vissza kell hozzá olvasni. Akár itt, akár az Avensis, akár a Corolla topicokban.

Batou

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1119 Dátum: 2019.01.19 09:32:26 »
Sziasztok 2005 Rav4 diesel a probléma,1800-2000 fordulat között fémes rezonancia valahonnan az elejéből. Menet közben a középső tükör is rezonál és hallatszik a hang,mintha valami lemez rezonálna.Álló helyzetben,kinyomott,majd kiengedett kuplunggal a fordulatot megtartva is hallatszik.1 órát bujkáltunk alatta,felette,de nem jöttünk rá honnan jöhet a hang. Az előző tulaj szerint kuplung csere óta hallatszik, kettős tömegűt nem cseréltek.Mondjuk lehet előtte is megvolt ,mert nem nagyon ért a kocsikhoz  :?:
Van valami ötlet merre keressük a hibát ,esetleg másnál is van ez a hang? Köszönöm.

Szia!
Nekem egy 2005-ös legutolsó szériás Mk II-es ravom van, a 2.0 d4d 116 Le motorral. Ugyanez a fémes-érces hang jelentkezik 1800-2000 fordulatnál, de csak és kizárólag hideg motornál, és akkor is csak terhelés alatt egy picit kihallani. Kb 5-10 perc múlva eltűnik a hang, ahogy jobban bemelegedett a motor. Ezt a hangot valószínűleg egy védőlemez adja ki, ami a kipufogócsonknál található. Egy idő után lehet, hogy elfárad annyira az anyag, hogy meleg motornál is kiadja, vagy valamihez hozzáér a lemez, és amiatt.

Batou

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1120 Dátum: 2019.01.19 09:42:06 »
:D :D

Én óva intek mindenkit ettől a motortól!

Az egy dolog,  hogy mi szívtunk ... de ismerősi körben is sorra ugyan az a jelenség jön elő az 1cd Ravokkal.
Most egyik haver rakott be tuningboxot és a torpanás illetve letiltás megszűnt, tuti valami a kocsi agyában van elmászva és azt kell felülírni, vagy megkerülni.

Nekem ez a torpanás 3000-es fordulatnál jelentkezett. (Rav4 Mk II., 2.0 d4d)

Gázolajszűrő csere megoldotta a problémát! 2-6 ezer forintos tétel az új gázolajszűrő. Nagyon minőségi darab is max 6000 ft. Érdemes évente 1X minimum kicserélni! Én minden olajcserénél kicserélem. Remélem tudtam segíteni. Ja, és nekem is világított a check engine lámpa emiatt.

vectra12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1121 Dátum: 2019.01.19 13:42:29 »
sziasztok

 

1az-fe motor szelepfedél lehúzási nyomatékát tudja vki?
Köszönöm

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:RAV4
« Válasz #1122 Dátum: 2019.01.19 14:03:07 »
Szia!

Az enyémnél és a Highlandernél tudom, hogy 10-15 Nm körül van.
Ha van olyan nyomatékkulcsod, amin ezt megbízhatóan be tudod állítani, akkor oké, ha nincs, akkor sajnos hiába tudod pontosan, mennyire kellene, nekem is csak nagyobb kulcsom van, és érzésre húztam le a szelepfedelet.
Általában metrikus 6-os meneteknél max. 15 Nm, 8-as meneteknél max. 25 Nm a nyomaték, ahogy én tudom.
Legalább ennyire kell figyelni a megfelelő helyeken való pasztázásra, ha előírják. Nekem pl. csak gyári szelepfedéltömítés vált be pasztázással. Nem lehet egyedi, mert előző tulajnál addig tépték a csavart a tömítetlenség miatt, hogy a szelepfedél be is repedt.

vectra12

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:RAV4
« Válasz #1123 Dátum: 2019.01.19 17:07:28 »
Igen, nekem is nagyobb kulcsom van, elvben be lehet állítani 10 15közé, de az nagyon az alja..
tettem pasztát ahova írtak, remélem jó lesz
köszönöm

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:RAV4
« Válasz #1124 Dátum: 2019.01.19 19:51:12 »
Nekem ez a torpanás 3000-es fordulatnál jelentkezett. (Rav4 Mk II., 2.0 d4d)

Gázolajszűrő csere megoldotta a problémát! 2-6 ezer forintos tétel az új gázolajszűrő. Nagyon minőségi darab is max 6000 ft. Érdemes évente 1X minimum kicserélni! Én minden olajcserénél kicserélem. Remélem tudtam segíteni. Ja, és nekem is világított a check engine lámpa emiatt.

Nagyjából csak a motor nem volt kicserélve, majdnem minden más igen.... gázolajszűrőből is gyári Toyotásat kapott mindig!
Szóval ha ilyen egyszerű lett volna a dolog, akkor azért gyorsan kiszűrtük volna a hibát! :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)