Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 467040 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kbhuinfo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1065 Dátum: 2018.06.25 15:57:16 »
Tudja valaki, hogy a rav4 hybrid-ben van-e önindító, vagy a generátor/villanymotor tölti be ezt a szerepet? Ezesetben csak a battery pack képes az autót elindítani és a rendes, 12v-os akksi csak a vezérlőket és a világítást látja el energiával? Előre is köszi a választ!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:RAV4
« Válasz #1066 Dátum: 2018.06.26 21:35:13 »
Egyetlen Toyota HSD ben sincs önindító. A benzinmotort a nyomatékosztómű forgatja meg.
A 12V os akku csak a fedélzeti elektronikát látja el.

radosg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:RAV4
« Válasz #1067 Dátum: 2018.06.30 18:55:18 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: van egy 2006-os évjáratú RAV4-esem, a 177 LE-s modell. Menet közben letiltott a motor (nem állt le) ezért be kellett szállítani egy Toyota márkaszervízbe (nevet szándékosan nem írok). Megállapították, hogy a részecskeszűrő okozza a problémát, de megpróbálják regenerálni (kiviszik autópályára és számítógépre kötve regenerálják). Másnap kellett menni az autóért. Közölték, hogy a regenerálás nem sikerült, de a hibakódot kiütötték és lehet vele menni. A részecskeszűrő cserét felajánlották, de az összeg kicsit soknak tűnt. Valamint közölték, hogy valószínűleg hengerfejes is a kocsi. Mivel eddig semmilyen erre utaló jelet nem tapasztaltam, megkérdeztem miből jutottak erre a következtetésre. Válasz: fogy a hűtővíz a kiegyenlítőtartályból és bugyog benne a víz. Ezt elég furcsának tartottam mivel minden héten megnéztem a folyadékszinteket és amióta nálam van (több mint egy éve) soha nem fogyott egy deci se belőle. Mivel erre is egy horror összeget mondtak érzékeny búcsút vettünk egymástól. A részecskeszűrőt leszedettem és kitisztíttattam (nem savazásos technológiával). Majd elvittem egy másik szerelőhöz a hengerfej "probléma" miatt. Megállapította, hogy kiegyenlítő tartály túlfolyó szelepén nyomja ki a vizet a rendszer (sehol máshol nincs folyás). Szétszedték az egész hűtőrendszert, amibe dugulást nem találtak. Megnézték a termosztátot és a vízpumpát is. Ezekkel semmi probléma nem volt. Elvitték próbaútra: feltöltötték a hűtőrendszert maximum szintig. A próbautak során a tartályban a víz mindig lecsökkent a minimum szintre (túlfolyón kinyomta), de tovább nem. A vízhőmérséklet folyamatosan az optimális szinten volt, minimális túlmelegedés sem volt. A motorolaj és a hűtőfolyadék nem keveredik egymással és a kipufogó füst se fehéres színű. A szerelő azt tanácsolta, hogy a hengerfejet ne bántsuk egyenlőre, mert semmi nem utal arra hogy hengerfejes lenne a kocsi, de nem tudja mi okozhatja a problémát. Szerinte nyugodtan használhatom, amíg nem forralja a vizet vagy nem ürül ki teljesen a kiegyenlítő tartály. Azóta már menten én is vele, de a hűtővíz ugyanazon a szinten (minimum) van és nem is melegszik túl (kisebb mértékű bugyogás látható), felmegy az üzemi hőmérsékletre és onnan nem mozdul a mutató. (Az autóban 250ezer km van jelenleg, viszont 120ezer km-nél (garanciális visszahívás) a motorblokkot és a hengerfejet is kicserélték.)
Ha valakinek lenne hasonló tapasztalata vagy találkozott ezzel e jelenséggel kérem segítsen! Köszönöm!

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1068 Dátum: 2018.07.09 17:25:51 »
Mit lehet csinálni, ha ragad a műszerfal? A teljes felső része olyan mintha puha gumi lenne. Bármivel mosom le ha megszárad újra ragacsos, sőt ha kicsit dörzsölöm, olyan mintha a felső réteget el lehetne maszatolni. Mint a radírgumi kb.
Már próbáltam minden belsőtér tisztítóval, de még normál meleg vizes mosószerrel is. Ha megszárad a víz rajta azonnal ragacsos lesz a felület.

2004 es rv4

Mazsii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:RAV4
« Válasz #1069 Dátum: 2018.07.28 09:40:07 »
Sziasztok!

Toyota RAV4 vásárláson gondolkodom. 2004-2006-os évjáratút szeretnék. Sok cikket, tesztet olvastam néztem már. Szerintetek pro és kontra milyet érdemes venni, milyen felszereltséggel, pl. milyen motorral, mire figyeljek vásárláskor. Mik a lehetséges hibák stb.

Előre is köszönöm!

Üdv

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:RAV4
« Válasz #1070 Dátum: 2018.07.29 12:20:12 »
Sziasztok!

Toyota RAV4 vásárláson gondolkodom. 2004-2006-os évjáratút szeretnék. Sok cikket, tesztet olvastam néztem már. Szerintetek pro és kontra milyet érdemes venni, milyen felszereltséggel, pl. milyen motorral, mire figyeljek vásárláskor. Mik a lehetséges hibák stb.

Előre is köszönöm!

Üdv

Szia! 1cd motorkódú 2.0 d4d -t NE! Rengeteg baj volt, van velük! Esetleg ha a keret engedi akkor az eggyel újabb Rav4ből a 136lovas 2.2 d4d jó választás lehet! ;) 
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Mazsii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:RAV4
« Válasz #1071 Dátum: 2018.07.30 06:11:54 »
Köszönöm Lasi!

Más egyéb buktatója nincs a dolognak? Egyébként milyen autó, megbízható, alkatrész utánpótlás megfelelő, karosszéria mennyire hajlamos a rozsdásodásra?

Mazsii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:RAV4
« Válasz #1072 Dátum: 2018.07.30 07:18:57 »
Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni . Jelenlegi autómat szeretném lecserélni egy magasabb építésű megbízható benzines városi terepjáróra.

Mivel anyagi kereteim határasok így használt autóban gondolkodom.

A konkrét típus Suzuki Grand Vitara 2.0 jlx vagy Toyota Rav 4 2.0 VVti ? / Mind két autó esetében 2006-2007 évjáratokat néztem /

A jelenlegi autóm WV Golf Plus 1.6 /2008/ . Semmi gondom vele de előtte egy 2000-es Honda 2.0 Cr-v volt és hát hiányzik az a feeling és érzés és hát az utak minősége is jobban kedvez ezeknek a magasabb építésű autóknak. /
Első körben a Suzuki volt a szimpatikusabb főleg aformája, de minél többet olvasgatok utána annál inkább tetszik a Toyota. / motor, fogyasztás,belső tér..stb /  Ezért jöttem erre a fórumra hogy egy-két fontosabb infot és részletet megtudjak a Rav 4 2.0 benzines típusáról.
Kérdéseim:
A Rav 4 benzines motorja is láncos ?
A Grand Vitara ellentétben a Toyotával állandó összkerék és gondolom ez miatt a menettulajdonságok ,fogyasztás, gyorsulás, motorhang, közúton való használat rosszabbak. Vélemény ?
Alváz, padlólemez anyaghasználat ? / A Suzuki biztos gyengébb a Hondánál - anno emlékszem a 12 éves CRV  teljesen makulátlan volt a nemrég egy ismerősnél  megtekintett Vitarához képest, amely sajnos nem vészesen de rozsdásodott / Toyota ...?
Érdemes-e beleugranom egy használt 150-180 ezret futott ilyen tipusú Vitarába  vagy Rav4-be ?/ Az okosok azt mondják hogy a régebbi autók esetében az anyaghasználat és tartósság nagyobb hangsúlyt kapott mint manapság . Ezt én is vallom akár a japán akár a német autók esetében lehet látni hogy egyszerűen a gyártás és anyagminőség gyengébb mint anno. /

Vannak-e a Rav 4-nek  típusbetegségei ?

A jelenlegi Golf futóműve iszonyat jó és nagyon kényelmes ,talán a fogyasztása sok , de cserébe a nemes egyszerűségű 1.6 benzines erőforrás nagyon könnyen és viszonylag olcsón szervizelhető.

A Toyota RAV 4 ezen 2.0 benzines tipusa mennyire szervizigényes ?

Sajnos soha nem volt lehetőségem új vagy 1-2 éves autót vásárolni és hitelt sem szeretnék felvenni de ha hosszabb távon szeretnék megtartani egy ilyen 2006-2007-es autót , akkor mire számíthatok a későbbiekben ? / Esetleg valakinek saját tapasztalata van ? / Lehet -e neki "örök kenyér" a portán ? :-)

Minden info érdekel !

Előre is köszönöm a válaszokat !

M.Pétert

Szia M.Péter!

Látom nem sok segítséget kaptál itt a fórumon. Egyébként én is ugyanilyen cipőben járok, mint te. Végülis hogy dontottel?

Üdv: Mazsi

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:RAV4
« Válasz #1073 Dátum: 2018.07.30 20:25:14 »
Köszönöm Lasi!

Más egyéb buktatója nincs a dolognak? Egyébként milyen autó, megbízható, alkatrész utánpótlás megfelelő, karosszéria mennyire hajlamos a rozsdásodásra?

136lovas 2.2 D4d nálunk bevált , nem tudok róla rossza mondani. Kötelező szervizeket megkapta, kopó alkatrészek voltak csak cserélve így  közel 200 ezer km  ig.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

keszo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:RAV4
« Válasz #1074 Dátum: 2018.09.12 17:55:34 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy 2003 évjáratú 2.0 vvti rav4.
Olyan gondom van a klímájával, hogyha hidegen indítom a motort és bekapcsolom a klímát 10-15 percig üzemel, vagy amíg a motortér fel nem melegszik, utána leáll a klíma. Menet közben amikor már meleg a motortér a klíma már be sem kapcsol.
Két toyota szervizben is voltam vele, az egyikben a klímakompresszornál állapítottak meg hibát, valamilyen kis érzékelő ment tönkre amit a teljes kompresszor cseréjével tudják orvosolni. A másik szerviben meg azt mondták, hogy a klíma mágneskapcsolót ( mágneskuplung )kell cserélni.
Tudnátok BP.-en normális klímást ajánlani aki érti is a dolgát?
Előre is köszönöm
Üdv

dzsin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
RAV4 HSD 2018
« Válasz #1075 Dátum: 2018.09.12 20:28:11 »
Talán kapható egy jó tanácsot :
Hol lehet beállítani, hogyan autó bezárásakor a tükröket is automatikusan becsukódjanak?
Ezt a mutatványt egyébként még a Yarisok is tudják, csak egy 12 milliós autónak nem megy!

dzsin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:RAV4 HSD 2018
« Válasz #1076 Dátum: 2018.09.14 20:24:48 »
Talán kaphatok egy jó tanácsot :
Hol lehet beállítani, hogyan autó bezárásakor a tükröket is automatikusan becsukódjanak?
Ezt a mutatványt egyébként még a Yarisok is tudják, csak egy 12 milliós autónak nem megy!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:RAV4
« Válasz #1077 Dátum: 2018.09.15 10:02:00 »
Nincs trükk és ne keress logikát.
Az, hogy ezt még a Yarisok is tudják, költő túlzás. Mondjuk, hogy van olyan felszereltségi szint, ami tudja.
4 automata ablakemelőd van? Mert az sem egyértelmű [emoji17]
Talán kapható egy jó tanácsot :
Hol lehet beállítani, hogyan autó bezárásakor a tükröket is automatikusan becsukódjanak?
Ezt a mutatványt egyébként még a Yarisok is tudják, csak egy 12 milliós autónak nem megy!

Tapatalkkal küldve


dzsin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:RAV4
« Válasz #1078 Dátum: 2018.09.15 17:49:02 »
Csak a bal első automata. A Yarisoknál a HSD behajtja a tükröket. A hibrid rendszer nagyon jó, de a futómű nem igazán, és a már leírt apróságok sem szerencsések.
Igaz, az Aurisokhoz hasonlóan van használhatatlan tábla felismerő rendszer, és egy elég gagyi sávtartó rendszer is.
Én pedig nagyon szeretem a Toyotákat, hiszen ez már a hatodik a családban, de a fenti dolgok miatt kicsit izzadság szagúnak érzem ezt az autót.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:RAV4
« Válasz #1079 Dátum: 2018.09.15 23:05:30 »
2017-es Avensisem van. Soroljam ezeket a bosszantó hiányosságokat? [emoji6] [emoji53]
Csak a bal első automata. A Yarisoknál a HSD behajtja a tükröket. A hibrid rendszer nagyon jó, de a futómű nem igazán, és a már leírt apróságok sem szerencsések.
Igaz, az Aurisokhoz hasonlóan van használhatatlan tábla felismerő rendszer, és egy elég gagyi sávtartó rendszer is.
Én pedig nagyon szeretem a Toyotákat, hiszen ez már a hatodik a családban, de a fenti dolgok miatt kicsit izzadság szagúnak érzem ezt az autót.

Tapatalkkal küldve