Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 467045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:RAV4
« Válasz #1005 Dátum: 2017.11.01 12:07:24 »
Miért küldenének? Ráírják a munkalapra, hogy hozott alkatrész, így csak a munkára adnak garanciát. Amennyiben nem jó, ismét ketyeg az óra. A márkaszervíz sem csak gyári alkatrésszel dolgozik, amennyiben ők szerzik be akkor az övék a rizikó.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RAV4
« Válasz #1006 Dátum: 2017.11.01 12:10:58 »
Találtam eredeti új ABS kockát az e-bay en 140 000ért. le is csaptam rá.
Most már csak találnom kell valakit aki pécsen beépíti.
Tudtok ajánlani valakit? (gondolom hiába gyári dobozos, ha ezzel bemegyek a márkaszervizbe elküldenek.


https://www.ebay.com/itm/351906041636
Dehogy küldenek, megcsinálják. Nekik is van óradíjuk, azt megfizeted és kész. Garancia az alkatrészre magára nem fog vonatkozni, csak a beszerelésre. Árajánlatot is tudsz kérni előre.

szerk.
Amíg klimpíroztam, addig Agyarka leírta a lényeget. :)

szerk2.
Fékfolyadékcsere akkor nem segített? Esetleg a kiszedett cuccot érdemes lehet eltenni és utánajárni, hogy tisztítható és/vagy felújítható-e?

« Utoljára szerkesztve: 2017.11.01 12:14:08 írta Silent »

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1007 Dátum: 2017.11.01 16:39:46 »
Köszi! akkor ha megjön megyek is a márkaszervizbe.
Igen amit kiszednek elkérem és felújítatom. így lesz egy eladó :)


Zalán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1008 Dátum: 2017.11.09 14:00:46 »
Sziasztok ! Azzal a kérdéssel fordulok hozzatok hogy a 2005-ős RAV4-em furcsa kattogó hangot ad ki NÉHA a jobb hátsó kerék felől .. Kiprbaltam hogy terhelés és terhelés nélkül tehát minden sebesség fokozatban illetve üresben is van amikor kattog persze amikor mozgásban van az auto... érdekes az hogy amikor fékezek elhallgat a hang illetve 120 felett sem hallatszik :/ Szerintetek mi a gond ? Féltengely vagy esetleg csapágy vagy valami komolyabb ? Esetleg differenciál mű ? Válaszokat előre is köszönöm !

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1009 Dátum: 2017.11.11 18:58:52 »
féklámpa kapcsolóval volt már valakinek baja?
Nix féklámpám :(

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RAV4
« Válasz #1010 Dátum: 2017.11.11 23:11:21 »
Biztosítékot ellenőrizted? Jelek szerint ez a fékrendszer a kereszted. :D

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1011 Dátum: 2017.11.12 08:57:20 »
Még nem, mert nem tudom melyik az. A kiskönyvben nem találom, a biztidoboz belső felén nincs semmi brake felirat egyik bizti mellé írva sem :(

Ha valaki tudja melyik az, kérem írja meg. köszi!!!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:RAV4
« Válasz #1012 Dátum: 2017.11.12 09:29:38 »
féklámpa kapcsolóval volt már valakinek baja?
Nix féklámpám :(

Miért érdekes, ha még lámpád is hiányzik?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:RAV4
« Válasz #1013 Dátum: 2017.11.12 12:40:54 »
Még nem, mert nem tudom melyik az. A kiskönyvben nem találom, a biztidoboz belső felén nincs semmi brake felirat egyik bizti mellé írva sem :(

Ha valaki tudja melyik az, kérem írja meg. köszi!!!
Elvileg az utasterben, 17-es, vagy 18-as szamu, 10 Amperes biztositek. STOP jelzese kell, hogy legyen a boritason.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.12 12:43:56 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1014 Dátum: 2017.11.12 16:44:14 »
Köszi!
Ez volt a ludas!  :clap:

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #1015 Dátum: 2017.11.15 13:37:05 »
Tanulságként leírom hátha más nem jár így. Az oké, hogy én nem értek az autószereléshez na de hogy a szakik is csak tippelgetnek az én kontómra.....


Szóval kb 2 hónapja elkezdett világítani az ABS hibajelzés, elvittem a szerelőmhöz, aki mondta, hogy csak egy alapos diagnosztika után tud mondani bármit is. Elvittem abba a pécsi szervizbe amit többen ajánlottak mondván diagnosztikában ők a legjobbak.
12 vagy 14 000Ft ért ezt állapították meg:
Hibakód:C1223 ABS rendszer hibás a működése
Hibakód:C1246 Főfékhenger nyomásérzékelő áramköri hiba
Hibakód:P0504 Féklámpakapcsoló hangolás hibás

Utánajártak és szerintük az ABS kocka ment tönkre, ki kell cserélni. A kapcsoló beállítása nem nagy dolog azt meg is csinálják de a kockát nem cserélik.
552000Ft ot mondtak a kockára.

Nem kicsit ültem le. Gondoltam elviszem máshova is hátha van más megoldás.
Elvittem Pécs híres toyota szerelőjéhez, aki rá sem nézett semmire, a lámpa alapján hatalmas meggyőződéssel mondta hogy ez bizony ABS kocka hiba cserélni kell.

Kocka bontóban sehol, javítani senki nem akarta, egyedül a toyota garage vállalta, hogy megnézi. Mivel ők messze vannak húztam a dolgot, hátha találok közelebbi megoldást.
A véletlen úgy hozta, hogy találtam az e-bay en egy gyári bontatlan kockát Angliában 422 font ért ami után már más is érdeklődött, így gyorsan megvettem .

A hétvégén egy utánfutót kellet húznom, a felcsatolás után nézzük a világítást indexet... működik, de a féklámpa nem világít a futón. és ekkor veszem észre, hogy az autón sem. A segítségetekkel meglett a hiba oka ami egy biztosíték volt.
Egyik este kicseréltem. Másnap reggel beülök a kocsiba, és ahogy megyek az úton egy fékezésnél visszarúg a pedál. hö! megy az ABS? nézem a visszajelzőt, jéé nem világít.

Szóval az egész problémát a bizti okozta de velem kockát cseréltettek volna a nagy szakik.
(még az elején volt egy ilyen tippem, meg is néztem az összes ABS feliratú biztit de azok jók voltak, ezt a STOP feliratút nem néztem)

Közben megjött a kocka Angliából, szóval ha kell valakinek küldjétek hozzám, biztos boldog lesz, hogy nem 500 000ft ért kap.



Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:RAV4
« Válasz #1016 Dátum: 2017.11.15 15:28:07 »
Bzzzze... :eek:

lacek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #1017 Dátum: 2017.11.16 21:57:57 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy találkozott-e valaki a következő problémával:
Az auto kb 4. 5. indításra indul és akkor is csak hosszabb tekerés után. Ha elindul utána hiba nélkül megy. Hibakódot nem jelez ki.
Előre is köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:RAV4
« Válasz #1018 Dátum: 2017.11.17 07:19:44 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy találkozott-e valaki a következő problémával:
Az auto kb 4. 5. indításra indul és akkor is csak hosszabb tekerés után. Ha elindul utána hiba nélkül megy. Hibakódot nem jelez ki.
Előre is köszönöm.

Nem. Merre szokott járni? Csak hogy elkerülhessem!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

iracsyk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:RAV4
« Válasz #1019 Dátum: 2017.11.24 17:36:41 »
Sziasztok!
Végre véget ért az autóm kálváriája és én is beállhatok a büszke RAV 4 tulajdonosok sorába!!! :clap: JÓ LETT A VERDA!!! :D Találtam egy olyan "mestert", aki a hibajelenségek felsorolása után azt mondta nekem, : "Végére akarok járni a dolognak!" Mivel azelőtt ezt senkitől nem hallottam ezt, gondoltam adok neki egy esélyt, aztán majd meglátjuk! Ugye az autó nem úgy ment ahogy kellett, és mindig kiadta az 1250- es hibát! Nem értettem miért, de ő elindult az üzemanyag ellátó rendszer felől. Kipucolta a tank szűrőjét, kicserélte a gázolajszűrőt, leellenőrizte az SCV szelepeket első lépésben! Nem volt javulás! Levette a turbót, kitisztította, szerzett egy turbónyomás szabályzót, aztán ennyi!!! Hogy végül is mi lett a megoldás pontosan, azt ő sem tudta megmondani, talán mindennek jól kellett összhangban működni!!! Azóta még jobban szeretem és imádom!!! :yes:
u.i.: Turbónyomás szabályzót akartak újat eladni nekem 160 e.-ért! :nono: Ebay-en találtam 40 e.-ért! :no: Aztán egy használt mellett döntöttem 15 e.-ért! ::) Mellesleg a szerelő (aki már a barátom) kért 6 (HAT) ezer forint munkadíjat!!! :sorcerer:
Hát ennyi! Talán tudtam segíteni másoknak is azzal, hogy leírtam a történetemet, mely már fél éve húzódott! És találtam már ugyan ezzel a hibával rendelkező autót, akinek természetesen megadtam a barátom telefonszámát!