Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 466922 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #855 Dátum: 2015.06.06 20:27:00 »
Sziasztok!
Ma sikerült egy kislánynak robogóval a jobb hátsó kerekembe beleállnia.
Sikerült a kerékjárati ív műanyagját, a felnit és a hátsó lámpaburámat lehorzsolni.  :cry:
A felnit festeni kell, tudja valaki milyen színű a gyári felni?
Ill a lámpabura lenyúzást orvosolni??
Vagy az kuka?
 

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #856 Dátum: 2015.06.26 17:40:55 »
Sziasztok!

Van valamelyikőtöknek gyári gumiszőnyege Rav II-höz?
ha igen, tenne fel képet róla?
Ez lehet nekem jó?
Köszi

pompom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #857 Dátum: 2015.07.20 18:37:33 »
Hello

Van a családban egy 98-as RAV4 2.0 benzin.A kérdésem az lenne, hogy a belős világítás ill,az a sípoló hang amikor az ajtó nyitva van, ill. a kis ikon is jelzi hogy ha nyitva amradt egy ajto...nos ezek így hirtelen megszűntek....az lenne a kérdés hogy ezeknek a biztosítéka melyik lehet?
Előre is köszönöm.

Ju

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #858 Dátum: 2015.08.27 18:53:37 »
Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt (meg fórumozni sem szoktam), de szeretnék venni egy első generációs(1995-1999 közötti, 2000es benzines) RAV4et, és gondoltam informálódom.
Kb gyerekkori álmom hogy városi terepjáróm legyen,és amennyire értek hozzá, meg amennyire utána jártam a RAV4 tűnik a legjobbnak a számomra elérhető kategóriában.
Azzal tisztában vagyok hogy sokat fogyasztanak, de kíváncsi lennék hogy milyen hátrányai lehetnek még.
Hallottam olyat (bár ezt nehezen hiszem, és bárkitől kérdeztem nem tudott róla) hogy sok válik csapágyassá ezek közül.
Ha ez téves info (amit remélek), van valami típusbetegsége?
Előre is köszönöm az információkat :)


vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #859 Dátum: 2015.09.05 18:57:48 »
Sziasztok!

Van valamelyikőtöknek gyári gumiszőnyege Rav II-höz?
ha igen, tenne fel képet róla?
Ez lehet nekem jó?
Köszi

Bocsi, elfelejtettem a jelszavam a fórumhoz, így nem is jártam erre :)

https://goo.gl/photos/o9BcXWP2L18kpkLF7

ez az enyém (hogy gyári e a fene tudja)

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #860 Dátum: 2015.09.05 19:24:02 »


ez az enyém (hogy gyári e a fene tudja)
[/quote]

Aha, megnéztem!
Megrendeltem Ausztriából, most már látom, miért pont nem az igazi....... :no:
Köszönöm a képet!

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #862 Dátum: 2015.10.22 19:44:52 »
az enyém 2004-es. nincs a listában :)

ülésfűtést tudtok javasolni? Ma egy aurisban ültem és abban is utólagosan beszerelt volt, valami 3 fokozatú, és annyira de annyira jó volt, hogy ilyen KELL nekem :D

gysebi1

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:RAV4
« Válasz #863 Dátum: 2015.10.22 21:42:43 »
az enyém 2004-es. nincs a listában :)

ülésfűtést tudtok javasolni? Ma egy aurisban ültem és abban is utólagosan beszerelt volt, valami 3 fokozatú, és annyira de annyira jó volt, hogy ilyen KELL nekem :D

Én is utólag építettem be. Az enyém Kiyo AWHL első két ülésbe, 2 fokozatú billenő kapcsolós amit bárhova tudsz rögzíteni. Nekem 2 éve szerelte be egy autó villamosságis, de szerencsére a családjában van kárpitos így egy helyen megoldották az ülés huzat leszedését, ülésfűtés beszerelést és üléshuzat visszavarrását. Azóta is tökéletesen működik. Én itt vettem: http://www.autoextra.shop.hu/index.php/aruhaz?page=shop.browse&category_id=166

Fenntről a második. Bár 2 éve még csak 30.000,- volt. Most már 41.800,- párban.
Toyota Rav4 2,2 D4D 136Le (2007) antracitszürke

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld.

Do, or do not... there is no try.

X-polgár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:RAV4
« Válasz #864 Dátum: 2015.10.23 16:21:22 »
Sziasztok. Új vagyok a fórumon és a toyota tulajdonosok között is.  ::) Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem rég (kb egy hónapja) vásároltam egy 98-as rav4-est... (2.0 benzin, manuál, 3 ajtós ,szokásos dolgokat megcsináltam 1-2 futómű alkatrész csere, új gyertyák, új akksi, úgy láttam új generátor is van rajta stb...de szerencsére nincs rossz állapotban) és azt vettem észre hogy ha bemelegszik akkor nagyon alacsony az alapjárat kb 600-ra leesik, elkezd rezonálni a kocsi, mintha lefulladna de nem fullad le... DE, ha rákapcsolom a helyzetjelzőt/ tompítottat... tehát valami fogyasztót teszek rá akkor tökéletesen kisimul és vissza áll olyan 800 környékére... ha leveszem a világítást akkor ismét leseik a fordulat és rezonál de nem fullad le...  :eek: :hmmmm: Ürömre elvittem a supra-trend-hez alapjárati motor kilett takarítva de semmi változás... :(  :cry: Szerintetek hogy/ merre érdemes tovább mennem? Köszönöm előre is. Tibi

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:RAV4
« Válasz #865 Dátum: 2015.10.24 03:05:39 »
Sziasztok. Új vagyok a fórumon és a toyota tulajdonosok között is.  ::) Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem rég (kb egy hónapja) vásároltam egy 98-as rav4-est... (2.0 benzin, manuál, 3 ajtós ,szokásos dolgokat megcsináltam 1-2 futómű alkatrész csere, új gyertyák, új akksi, úgy láttam új generátor is van rajta stb...de szerencsére nincs rossz állapotban) és azt vettem észre hogy ha bemelegszik akkor nagyon alacsony az alapjárat kb 600-ra leesik, elkezd rezonálni a kocsi, mintha lefulladna de nem fullad le... DE, ha rákapcsolom a helyzetjelzőt/ tompítottat... tehát valami fogyasztót teszek rá akkor tökéletesen kisimul és vissza áll olyan 800 környékére... ha leveszem a világítást akkor ismét leseik a fordulat és rezonál de nem fullad le...  :eek: :hmmmm: Ürömre elvittem a supra-trend-hez alapjárati motor kilett takarítva de semmi változás... :(  :cry: Szerintetek hogy/ merre érdemes tovább mennem? Köszönöm előre is. Tibi

Hi Tibi,

bar nekem avensisem van - RAV4 forumban csak szemezgetek mert majd erre lesz vmikor csere :) -, de ugy tudim ugyanazok a motorok kerulnek a kocsikba ezert merek velemenyt mondani h ez elmeletileg nem gond. Meleg motirnal nekem is leesik 600-700 kozottre meg igy is hogy Spurit hasznalok uzemanyaghoz. Ez ugyanolyan normal mint a napi elso inditas magas fordulatszama. De valaki tapasztalt RAV4-es biztos megerosit vagy kijavit ha nem igy lenne :).
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

X-polgár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:RAV4
« Válasz #866 Dátum: 2015.10.24 11:19:26 »
Köszi szépen, amit tudtam megtettem az ügy érdekében...de akkor egyenlőre nem nyomozok tovább.  ::) 
Hi Tibi,

bar nekem avensisem van - RAV4 forumban csak szemezgetek mert majd erre lesz vmikor csere :) -, de ugy tudim ugyanazok a motorok kerulnek a kocsikba ezert merek velemenyt mondani h ez elmeletileg nem gond. Meleg motirnal nekem is leesik 600-700 kozottre meg igy is hogy Spurit hasznalok uzemanyaghoz. Ez ugyanolyan normal mint a napi elso inditas magas fordulatszama. De valaki tapasztalt RAV4-es biztos megerosit vagy kijavit ha nem igy lenne :).

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #867 Dátum: 2015.11.02 14:50:32 »
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Tudja vki, hogy hol van a benzinszűrő 2005-ös ravban?
Kicserélném, de eddig még nem találtam meg!
A tankot nem bontottam meg, esetleg ott lenne?

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:RAV4
« Válasz #868 Dátum: 2015.11.04 16:56:54 »
Információt kérek, Rav 4  2.0 (benzin)4x4 2008- évjárattal kapcsolatosan. Holnap megyek megnézni, mire figyeljek oda a külső és belső tekintetében? Mik azok az árulkodó jelek amikre oda kell figyelni. A 2008. 2.0 benzines motornál olajfogyasztási problémák vannak e még?

Előre is köszönöm!

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:RAV4
« Válasz #869 Dátum: 2015.11.21 10:49:43 »
Sziasztok ! A terv - Yaris mellé RAV 4 - a megvalósítás fázisába ért  :clap:
Ezt találtam megfelelőnek . Mit gondoltok az autóról , esetleg a kereskedőről is érdekelnének tapasztalatok , ha vannak !  :helpsmilie:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/rav_4/toyota_rav_4_rav4_2.0_4x4_sol_automata_autobeszamitas_lehet-9538414

Vagy ez .Bár nem 4x4-es de extrém terepre úgy sem akarok menni, a hasmagasság meg  van :
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/rav_4/toyota_rav_4_2.0_vvt-i_4x2_110_ezer_km-9571672
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.21 11:19:57 írta Toya »