Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 466934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #675 Dátum: 2013.12.29 10:50:33 »
ha szabadna egy kérdés, hogy tudtok idézetet beszúrni, mert ha rámegyek, hogy idézet beszúrása akkor nem az a szöveg olvasható :hmmmm:
ha kijelölöm ,úgy sem :hmmmm:

Rákattintasz az "idézet" feliratra, és bejön az idézett teljes szöveg (azzal kezdődik, hogy "[...quote author= ... ]" majd jön az idézett szöveg, és a végén a "[ /qoute ]" Ami szöveg ezek között van, az idézve lesz.  ;)
Tehát gyakorlatilag csak az "idézet"-re kell rákattintani, majd ott az egész szöveg benne, és csak max törölni kell, ha nem akarsz novella hosszúságú idézeteket beásolni.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #676 Dátum: 2013.12.29 10:54:52 »
Szerintem a szervizéletet is le lehet kérdezni úgy mint Pl a Vw-nál.
Jól gondolom??
A Vw jól ismerem e téren, úgy mint ott,  ha bemegyek a Toyotába az alváz számmal, kiadják a szervizmúltat! ?
Akkor fény derülne ezekre a kérdésekre... :hmmmm:

Ha végig itthoni szervizeke látogatott az autó, akkor talán. Bár én úgy tudom régebben rendszám alapján az adott szakszerviz tudta lehozni azokat a javításokat, amiket náluk végeztettek el.
Az alvázszám szerintem nem játszik, főleg külföldről behozott autónál nem - ezért is írják bele a nepperek az alvázszámot a hirdetésbe, hogy ezzel próbáljanak bizalmat kelteni a vevőben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #677 Dátum: 2013.12.29 11:01:45 »
Szia!
Tehát ha jól értem nincsenek a szervizek összekapcsolva hálózatilag??
Az esetemben csak  az Emil-nél tudnám személyesen megtenni??

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #678 Dátum: 2013.12.29 17:14:03 »
Majdnem pontosan olyan mint az enyém. Én két éve 150000Ft al és 30000km el többért vettem. (annyi a különbség, hogy az enyémen volt  gyári első "ütköző" )
Nekem több mint egy évig tartott mire megtaláltam azt amit megvettem. Mivel a legelső kereskedés reklámja még rajta volt, felhívtam őket és lekérdeztem a kocsit, volt egy lyuk 60 és 80 ezer km között, de ezen nem akadtam fent mert akárhol is szervizelték, látszott hogy nem sufnituning volt.
Pontosan ezt kerestem és nem másik verziót mert ebbe szerettem bele. Azóta is imádom. Nem egyszer azon kapom magam, hogy miközben megyek felé a parkolóban, már messziről kiszúrom, hogy de szép kocsi, és ekkor jön a legjobb érzés, hogy "te marha, ez a tied" :)
Azóta össz vissz 10000km-t tettem bele, mert van céges autóm és abba meg bőven 50ezer körül tekerek  (meg is kapom párszor, hogy "minek neked ha ilyen keveset használod", de ezen csak derülök)
Az átlagfogyasztása minden kozmetika nélkül, eddig 9,4l  bár lekopogom, az utóbbi időben ez 8,7-8,8 ra lement. (egy pici odafigyelés és talán a k&n betétszűrőnek köszönhetően)
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.29 17:17:33 írta vmack »

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #679 Dátum: 2013.12.30 10:24:39 »
Majdnem pontosan olyan mint az enyém. Én két éve 150000Ft al és 30000km el többért vettem.

Szia!
Nagyon sok kérdésem lenne hozzád!!
Mivel semmit nem konyítok a 4x4 hez, Te mit néztél meg vételkor??
A kuplung hol fog a tiédben??
Vitted állapot felmérésre?? Ha igen mit tartalmazott az a felmérés??
gyárilag milyen márkájú a gumiabroncs?? Gondolom a pótkereket te is megnézted már...
Két év tapasztalata után mit nézettettél volna meg?

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #680 Dátum: 2013.12.30 16:37:02 »
Bocsi most egy céges ivászat vár rám, így rohannom kell, de dobok egy privát üzenetet a telszámommal, holnap csörgess meg napközben.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #681 Dátum: 2013.12.31 00:31:22 »
Szia!
Tehát ha jól értem nincsenek a szervizek összekapcsolva hálózatilag??
Az esetemben csak  az Emil-nél tudnám személyesen megtenni??

Ebben a kérdésben nem vagyok nagyon kompetens, de talán mostmár össze vannak kötve (de nem tudom ez mennyire "jó hír" egy régebbi autó esetében?). És általában egy telefon is elég szokott lenni, csak azt kell mondani, hogy x autó, y rendszámmal, és az Emil-nél volt a szerviz, tudnának-e esetleg felvilágosítást adni az autóról?
Ha van szervizkönyv, akkor jó eséllyel fel lehet kutatni az első (vagy korábbi) tulajt (illetve a rendszám alapján a kereskedést, ahol eladták - és nagy valószínűséggel oda is hordták vissza szervizekre).
Szintén támpont lehet a forgalmiban szereplő tulajdonos neve és címe, ha mást nem azt meg tudja mondani, hány km-el vált meg az autótól
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #682 Dátum: 2013.12.31 12:37:23 »
Köszönöm mindenkinek a segítségét ::) :clap:
Szeretnék mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánni, és problémamentes, örömteli Toyotázást ::)

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #683 Dátum: 2014.01.03 14:52:20 »
sziasztok!
Ismét egy kérdés!!
A gyári gumi (nyári)  mennyi km alatt fogy le??
60e km elegendő idő??
vagy ez irreális??
Milyen márkájú a gyári gumi??

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
RAV4
« Válasz #684 Dátum: 2014.01.03 16:01:24 »
Én csak Avensisről tudok nyilatkozni, 2000-es évek elején Michelineken jöttek ki, a későbbi generációsat Dunloppal kaptam (igaz az már 215/45 17-es méret volt).

A kopás pedig tulajfüggő.
Illetve mondjuk Aut váltós autóval kevesebb lesz egy gumi élete. A kézi váltós Avensissel vígan elmentem 80e km-et is a gyári Michelinekkel.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #685 Dátum: 2014.01.06 08:03:02 »
sziasztok!
 :helpsmilie:
megnéztem a Ravot!
Olyan problémám van vele, hogy az anyós ülési légzsák alsó(hosszanti) fele eláll a műszerfaltól!!
Így belátni alá, látni a lufi oldalát!
A műszerfalon a légzsák visszajelző lámpa működik,(azaz gyújtás ráadására világít, majd kis idő múlva elalszik)!
A műszerfalon nem látni nyílásból szakadást!!(Bár nem tudom hogy ez a típus felszabná)
nyugtalanít a dolog, mert nem tudom eldönteni, hogy ilyen elő fordulhat, vagy pedig lufit cseréltek benne???
Szakszerviz ezt meg tudja állapítani???
 :helpsmilie: :helpsmilie:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:RAV4
« Válasz #686 Dátum: 2014.01.06 09:08:29 »
Fura dolog, az biztos, de nem kell megijedni. Az E12 Corolla egyes példányain is láttam már elálló lufitakarót, holott, az autó sem törve, sem hozzányúlva nem volt.
Mindenképpen vizsgáltasd meg a szakszervizzel, ha odakerülsz vele.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #687 Dátum: 2014.01.06 09:30:00 »
Fura dolog, az biztos, de nem kell megijedni. Az E12 Corolla egyes példányain is láttam már elálló lufitakarót, holott, az autó sem törve, sem hozzányúlva nem volt.
Mindenképpen vizsgáltasd meg a szakszervizzel, ha odakerülsz vele.  :yes:
Szia!
Minden képen oda kerülök, csak tartok a "nem tudom, elő fordul az ilyen" válaszoktól!!!
A semleges válasz számomra megőrítő lenne :nono:
Akkor mit csináljak??


Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:RAV4
« Válasz #688 Dátum: 2014.01.06 09:37:24 »
Még egy dolog!!
És a Corolla tulajdonosok hogyan oldották meg a dolgot???
Van rá megoldás, már akinek zavarja a szemét???

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:RAV4
« Válasz #689 Dátum: 2014.01.06 10:47:25 »
Rakhatsz rá egy fehér A4-es lapot.  ;)
Viccet félretéve: nem szabad piszkálni, nehogy az legyen, hogy rögzítve van a fedél és egy esetleges csattkor akadályozva tud kinyílni. Ott egye meg a fene én azt mondom. Működjön, amikor kell és ne álljon el, lehetőleg. Ha meg mégis, hát bumm.  :otlet:

Szerintem ne EZ legyen, ami eltántorít az autótól. Legyen általánosan jó műszaki állapotban, ne legyen elhanyagolt. EZ fontosabb. Nem új autót veszel. Tesóm 2002-es Yaris I-esén is az utasoldali légzsák takaró lemeze 1mm-t csúszkál oldalirányban... Nekem az Avensisen nem csúszkál és illeszkedik is szépen.

A szakszerviz tudja ellenőrizni a légzsákot, hogy működik-e. Kérd meg őket erre, hogy ezt a részét az autónak különös odafigyeléssel ellenőrizzék.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i