Szerző Téma: RAV4  (Megtekintve 467029 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:RAV4
« Válasz #330 Dátum: 2012.02.12 16:45:29 »
nem akarok sértegetni senkint, de az a krom lámpamaszk elég "tesco tuningos"
én a szinre fujt elemek hive vagyok, kivétel  a kilépö és vadrács ..... bár azt is eltudnám lépzelni matt feketében
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Csuti71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re:RAV4
« Válasz #331 Dátum: 2012.02.12 17:02:01 »
nem akarok sértegetni senkint, de az a krom lámpamaszk elég "tesco tuningos"
én a szinre fujt elemek hive vagyok, kivétel  a kilépö és vadrács ..... bár azt is eltudnám lépzelni matt feketében
Igen de nem akartam piszkálni, nehogy csúnyább legyen! de én vettem kenyeret, meg grill csirkét is már a tescoban, és nagyon bejött!!!! :)

raider

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:RAV4
« Válasz #332 Dátum: 2012.02.14 13:24:18 »
Az mit jelent,hogy el van vetemedve?Elengedett a ragasztás,vagy erről is foszlik a nikkel?Gondolom műanyag.

Csuti71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re:RAV4
« Válasz #333 Dátum: 2012.02.14 14:20:22 »
El van vetemedve, és kicsit eltávolodott a burától! de nem vészes!!! :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:RAV4
« Válasz #334 Dátum: 2012.02.23 08:37:06 »
Sziasztok!

Egyelőre csak gondolatkísérlet szintjén foglalkoztat, hogy mi lesz ha kicsit megnőnek a gyerekek és kinőjük a Priust. A minap olvasgattam a RAV4-ről teszteket és feltűnt, hogy akár ez is szóba jöhet majd (a Verso mellett természetesen). Mivel három gyerkőc van otthon, ezért a belső tér tágassága kiemelt szempont. Nem mindegy, hogy egy hosszabb úton mennyire kényelmes a hátsó traktus. Na szóval nézegettem, hogy a RAV4 is megfelelne nekünk és nagyságrendekkel jobban tetszik a most futó Versonál. Igaz "terepet" csak az évente esedékes erdélyi nyaraláson látna, de nem érdekes. Jópofa dolog lenne, úgyse volt még soha (ál)terepjáróm.

A lényeg, hogy a most futó 2.0 benzines motor (3ZR-FAE) közvetlen befecskendezéses-e. Ha igen, akkor sajnos nemigen lehet gázosítani (vagy legalábbis nem merném). Szintén a gáz miatt kérdés, hogy hogy néz ki a csomagtér? Mivel a pótkerék (ha van) a hátsó ajtón van, gondolom belül az alja lapos, kívül meg ott a hajtás ezért a pótkeréktartály kizárva? Normál tartályt tuti nem szerelek bele, mert kell a csomagtartó (ledöntött ülésekkel is) meg amúgy is ronda. Szóval úgy sejtem, hogy e két ok miatt a gázosítás nem lesz járható út, de hátha mégis. Mert egy CVT váltós, benzin-gázos jószág lenne tökéletes számomra (ha már hibrid nincsen).

Ha ez nem megy, akkor marad a dízel (végül is már van automatával is, de az tuti igen ritka), viszont a 2.2-es motoroknak elég rossz a hírük olajevés szempontjából. Mondjuk a töltögetéssel is meg lehet barátkozni, vagy meg kell várni a BMW dízeleket.

No mindegy, egyelőre tényleg csak elméletben gondolkodom. :)

vmack

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re:RAV4
« Válasz #335 Dátum: 2012.02.23 19:41:46 »
A gáztartály elhelyezésén én is töröm a fejem, nem szívesen áldoznám fel a csomagtér számomra legszimpatikusabb tulajdonságát, az egybefüggő tapos nagy teret.

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:RAV4
« Válasz #336 Dátum: 2012.03.12 13:56:28 »
Sziasztok
RAV4 hez hátsó lengés csillapíot szeretnék venni milyen tipust ajánlotok.

 Előre is kösz a választ
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

Csuti71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re:RAV4
« Válasz #337 Dátum: 2012.03.14 15:43:01 »
Sziasztok
RAV4 hez hátsó lengés csillapíot szeretnék venni milyen tipust ajánlotok.

 Előre is kösz a választ

Szerintem gyárit érdemes, ha nem akarsz emelni rajta!

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:RAV4
« Válasz #338 Dátum: 2012.03.14 16:23:27 »
Sziasztok.
Mennyit lehet emelnia kasznin?
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:RAV4
« Válasz #339 Dátum: 2012.03.14 21:22:33 »
Sziasztok.
Mennyit lehet emelnia kasznin?

Rav-nál sokat nem javasolt, mert a féltengelyek állandóan szögben lesznek, és hamarabb kopnak, mint kellene, ha nagyon emelni akar valaki, akkor a jó őreg merevhidas Hilux, vagy Land cruiser ( szintén nem a mostani verziók, hanem a 20-éves 70-es :)

A kényelmes rugózás a terepjáróképesség rovására megy.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Csuti71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Re:RAV4
« Válasz #340 Dátum: 2012.03.14 22:22:07 »
4 cm amit az OME emelő szett lehetővé tesz, "büntetlenül"! Nekem bevált, csak annyi hogy a hátsó stabilizátornál, kicsit módosítani kell a fékcső helyét!
A gumikkal, ha 2 mérettel nagyobb (235/70R16, BFG All-Terrain) akkor összesen kb 6 centi! Ha eredeti gumikkal hagyod, akkor érdemes szélesíteni, de amúgy is nagyon komoly stabilitást produkál! A nagyobb gumik miatt azonban kicsit instabilnak tűnik először, de ha az asszony megtudta szokni, akkor egy profi is!

nyolcvan valahány centire emeli, az első sárvédőt!
Nekem bejött, bár nem volt olcsó, nem akad el terepen, bár nem való olyan Hoze féle off-roadhoz, de tud egy két dolgot! Mondjuk szerintem csak a difizár hiányzik, és ha a kárpitot nem sajnálnám, simán bemennék oda is!

Érdemes megnézni néhány videót a youtube-on mert emelés nélkül is tud rendesen!


erdélyi túrákon, nem sikerült elakadni 40cm hóban sem, de nyáron is komolyan teljesített!

Kun080

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:RAV4
« Válasz #341 Dátum: 2012.03.24 15:27:18 »
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy 2004-es Rav4 2.0 benzinesbe automataváltó olajcseréhez milyen olajat vegyek? Ha tudtok márkát, illetve viszkozitást javasolni, azt nagyon megköszönném! :) Neten keresgéltem, de nem akadtam a nyomára. Elképzelhető, hogy gyárit kéne beletenni sok-sok pénzért? A másik kérdés az olajszűrő cseréje a váltóban. Mert azt se szeretném elhanyagolni. Abból is csak gyárit tudok. Létezik utángyártott ebből? Ha igen, van valami tapasztalat róla?

Üdv! :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:RAV4
« Válasz #342 Dátum: 2012.03.24 21:40:32 »
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy 2004-es Rav4 2.0 benzinesbe automataváltó olajcseréhez milyen olajat vegyek? Ha tudtok márkát, illetve viszkozitást javasolni, azt nagyon megköszönném! :) Neten keresgéltem, de nem akadtam a nyomára. Elképzelhető, hogy gyárit kéne beletenni sok-sok pénzért? A másik kérdés az olajszűrő cseréje a váltóban. Mert azt se szeretném elhanyagolni. Abból is csak gyárit tudok. Létezik utángyártott ebből? Ha igen, van valami tapasztalat róla?

Üdv! :)

Nem túl gyakori dolog, úgyhogy  aváltóolajszűrő szerintem gyári lesz, olajat meg a megfelele automataolajat ( ja nincs gépkönyv gondolom) márkásabbak közül válogass, semmiképp ne tescogazdaságos, meg egyéb névtelen vackokat tegyél bele.

- bővebb iránymutatásért az általános/olajos topicban tedd fel a kérdést!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kissge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:RAV4
« Válasz #343 Dátum: 2012.03.25 17:00:51 »
Sziasztok!

3 éve vol egy rav 4 esem amiből megmaradt egy  utastér elválasztó háló ami a csomagtaret választja el az utastéről. Szóval egy ilyenem lenne eladó. Ma néztem márkakereskedésből 57 e ft ért lehet hozzájutni ami teljesen irreális szerintem én 5 e ft ot kérek érte.

Esetleg érdekel valakit?

Szép napot!
Gábor

Kun080

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:RAV4
« Válasz #344 Dátum: 2012.03.30 19:18:10 »
Nem túl gyakori dolog, úgyhogy  aváltóolajszűrő szerintem gyári lesz, olajat meg a megfelele automataolajat ( ja nincs gépkönyv gondolom) márkásabbak közül válogass, semmiképp ne tescogazdaságos, meg egyéb névtelen vackokat tegyél bele.

- bővebb iránymutatásért az általános/olajos topicban tedd fel a kérdést!

Köszönöm! :) Én is ilyesmire jutottam.

Üdv!