Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 476063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #780 Dátum: 2008.02.25 18:51:28 »
Idézetet írta: "S.Zola"
NA végülis sikerült szerezni. Potom 440 ft-ért :) Persze ez univerzális rézcsõ, úgyhajlítom ahogy akarom. Ami érdekes, hogy egy másik boltban meg ugyanerre 1300-at mondott a koma..
Féket összeraktam, holnap leméretem. Remélem jó lesz. Viszem vizsgára a verdát.


Drukkolok, hogy simán átmenjen a vizsgán a gép :!:  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #781 Dátum: 2008.02.27 10:40:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S.Zola"
NA végülis sikerült szerezni. Potom 440 ft-ért :) Persze ez univerzális rézcsõ, úgyhajlítom ahogy akarom. Ami érdekes, hogy egy másik boltban meg ugyanerre 1300-at mondott a koma..
Féket összeraktam, holnap leméretem. Remélem jó lesz. Viszem vizsgára a verdát.


Drukkolok, hogy simán átmenjen a vizsgán a gép :!:  :)


Amúgy átnézettem komplett, és végülis csak a hátsófék volt szar. Az egyik oldalon a lábfék gyengébb, a másikon meg a kézi. Ami a poén, hogy jobboldalon, ahol jó volt a lábfék, ott volt szar a munkahenger.. A kézi meg azért nem volt ott, mert az egyik fékpofa vékonyabb. Ráállítottam mindkét oldalon, majd kiderül. Még nem sikerült leméretnem, de vizsga elõtt minenképp le szeretném. Mert nem tudom hogy van most, hogy elkérik a vizsgadíjat stb akkor is, ha nem sikerül? Régebben úgy volt, hogy ilyenkor csak egy átvizsgálást fizettettek. De mostmár idõpontot kell kérni elõre, gondolom, akkor bekerül a rendszerbe is a verda, akkor már nem teheti meg azt, hogy nem kér vizsgadíjat, nem? Vagy hogy van ez most? Mindenesetre nem szeretnék 2-szer vizsgadíjat fizetni.
Tegnap megcsináltattam a zöldkártyát is. MA ***án lemostam :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #782 Dátum: 2008.02.28 21:47:53 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Amúgy átnézettem komplett, és végülis csak a hátsófék volt szar. Az egyik oldalon a lábfék gyengébb, a másikon meg a kézi. Ami a poén, hogy jobboldalon, ahol jó volt a lábfék, ott volt szar a munkahenger.. A kézi meg azért nem volt ott, mert az egyik fékpofa vékonyabb. Ráállítottam mindkét oldalon, majd kiderül. Még nem sikerült leméretnem, de vizsga elõtt minenképp le szeretném. Mert nem tudom hogy van most, hogy elkérik a vizsgadíjat stb akkor is, ha nem sikerül? Régebben úgy volt, hogy ilyenkor csak egy átvizsgálást fizettettek. De mostmár idõpontot kell kérni elõre, gondolom, akkor bekerül a rendszerbe is a verda, akkor már nem teheti meg azt, hogy nem kér vizsgadíjat, nem? Vagy hogy van ez most? Mindenesetre nem szeretnék 2-szer vizsgadíjat fizetni.
Tegnap megcsináltattam a zöldkártyát is. MA ***án lemostam :)


Nemtom, én eddig úgy tapasztaltam, hogy a vizsgadíjat mindenképpen ki kell fizetni, függetlenül a vizsga eredményétõl. Egyébként is elõre kell fizetni. Mindez persze a közlekedésfelügyeleti (NKH vagy mi a neve most) vizsgára érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #783 Dátum: 2008.03.01 10:16:32 »
Sajna nem lett jó a fék.. :elkeseredett:  Úgy döntöttem, veszek rá új pofákat, 4600 ft lesz a garnitúra hátsó pofa. Nem egy horribilis összeg. A dob viszont húzós lenne, 10 ropi körül, remélem azt nem kell majd cserélni, max. felszabályozni. Egyelõre kicserélem a hátsó pofákat, aztán leméretem, és meglátjuk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #784 Dátum: 2008.03.01 12:56:58 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Sajna nem lett jó a fék.. :elkeseredett:  Úgy döntöttem, veszek rá új pofákat, 4600 ft lesz a garnitúra hátsó pofa. Nem egy horribilis összeg. A dob viszont húzós lenne, 10 ropi körül, remélem azt nem kell majd cserélni, max. felszabályozni. Egyelõre kicserélem a hátsó pofákat, aztán leméretem, és meglátjuk.


Munkahengerek szárazak?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #785 Dátum: 2008.03.01 13:34:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "S.Zola"
Sajna nem lett jó a fék.. :elkeseredett:  Úgy döntöttem, veszek rá új pofákat, 4600 ft lesz a garnitúra hátsó pofa. Nem egy horribilis összeg. A dob viszont húzós lenne, 10 ropi körül, remélem azt nem kell majd cserélni, max. felszabályozni. Egyelõre kicserélem a hátsó pofákat, aztán leméretem, és meglátjuk.


Munkahengerek szárazak?


Persze, az egyiket cseréltem is. Nem ez a baja. Ingadozik. Meg a baloldalon nincs kézifék, pedig a múltkor ráállítottam az automata utánállítonál(tehát nem a kézifék álltóján az utastérben), akkor fogta is, most meg megint nem volt.. Én úgy néztem, az a gond, hogy ott az egyik fékpofa vékonyabb, így nem éri el a dobot, nem támaszkodik fel, és így persze a másikat sem tudja rátolni a dobra. Mert a kézi behúzásakor a vékonyabb mozdul elõször, a másik csak akkor, ha emez már felfeküdt-a reakcióerõ tolja rá a dobra-mint az úszónyerges tárcsaféknél.
Na meg elég csúnyán is néz ki ott a betét, valószínû megszívta magát egy kis fékolajgõzzel is, mert azon az oldalon folyt a munkahenger. Na így aztán úgy döntöttem, nem cigánykodok, 5e ft nem nagy pénz, akkor kicserélem mindet. Persze ez nem garancia hogy jó lesz. Lehet hogy szabályozgatni is kell, azt meg én már nem tudom megoldani. Egyébként nem túl bizalomgerjesztõ kinézetûek az új pofák.. Samko, olasz gyártmány, 4600 ft.
Remélem, nem lesz szívás. Mindjárt indulok szerelni :)
Mûszakira még nem jelentettem be, majd ha jó lesz a fék.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #786 Dátum: 2008.03.02 08:10:14 »
Na basszus nem tudtam megcsinálni :elkeseredett:  Nem lett jó a pofa, amit vettem. Ezen már valami túlméretes betétek vannak(már ami az autón van), 1 mm-el vastagabb, mint amit vettem. De nem tudom, honnan szerezhetnék én ilyet?? 2 méret van a boltokban, 180-as és 200-as. Nyilván a 200-as nem jöhet szóba, hisz az 2 centi különbség. LEhet hogy úgy kell külön ragasztatni.
Nyilván már túlméretes a dob, ezért anno raktak bele túlméretes pofákat. Tehát van 2 választásom: vagy nézek bontott dobokat, ami még méreten belül van, vagy csináltatok vastagabb betétes pofát. Új dobot nem akarok venni, nem akarok még 20 ropit költeni egy 100 ezret érõ autóra. Tanácstalan vagyok teljesen. Asszem elviszem egy szerelõ ismerõshöz. Én nem vagyok járatos a személyautó fékekben.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #787 Dátum: 2008.03.02 08:11:45 »
Remélem, vissza tudom boltolni a pofákat. HA nem, akkor valakinek eladom itt :) Corollához is jó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #788 Dátum: 2008.03.03 11:23:57 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Na basszus nem tudtam megcsinálni :elkeseredett:  Nem lett jó a pofa, amit vettem. Ezen már valami túlméretes betétek vannak(már ami az autón van), 1 mm-el vastagabb, mint amit vettem. De nem tudom, honnan szerezhetnék én ilyet?? 2 méret van a boltokban, 180-as és 200-as. Nyilván a 200-as nem jöhet szóba, hisz az 2 centi különbség. LEhet hogy úgy kell külön ragasztatni.
Nyilván már túlméretes a dob, ezért anno raktak bele túlméretes pofákat. Tehát van 2 választásom: vagy nézek bontott dobokat, ami még méreten belül van, vagy csináltatok vastagabb betétes pofát. Új dobot nem akarok venni, nem akarok még 20 ropit költeni egy 100 ezret érõ autóra. Tanácstalan vagyok teljesen. Asszem elviszem egy szerelõ ismerõshöz. Én nem vagyok járatos a személyautó fékekben.


Ha már ennyire el van vékonyodva a dob, akkor azért nem lenne rossz ötlet cserélni :szemforgat: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #789 Dátum: 2008.03.11 19:57:43 »
NA holnap viszem vizsgára a verdát :) Végülis sikerült összehozni a féket, ma voltam méretni, ***a volt. Végülis fel lett újítva teljesen, a jobboldalon konkrétan minden ki lett cserélve, munkahenger, fékcsövek(a fém csõ is!), fékpofák, dobszabályzás, kézifékbowden. A baloldalon csak pofa, dobszabályzás meg fékcsõ. NEm is volt drága. A bovden 3600 volt, munkahenger+2 fékcsõ 5400, fém fékcsõ 440, betétragasztás+dobszabályzés 3600 ft. Én meg 4600-ért vettem a boltban új pofákat, de szerencsére vissza tudtam boltolni. Fékmérés 1000 ft.
Remélem, nem találnak mást, meg a fék is jó lesz, és átmegy.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #790 Dátum: 2008.03.11 20:02:11 »
JA, végülis én csináltam meg :)

nikolaij

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
!!!!!! 82-es Tercelhez,elsõ stabilizátor rúd !!!!!!!!!!
« Válasz #791 Dátum: 2008.03.27 20:43:51 »
Sziasztok ! 82-es Tercelhez keresnék elsõ stabilizátor rudat nagyon sürgõs,én barcikai vagyok (Borsod)! Elérhetõségeim : tomfoldi@gmail.com,vagy 06/30 430-4539 . Köszi szépen elõre is ! Üdv.Tamás :toy:
quot;analó mûszerekkel Gagarin is fika"

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !!!!!! 82-es Tercelhez,elsõ stabilizátor rúd !!!!!!!!!!
« Válasz #792 Dátum: 2008.03.27 21:13:54 »
Idézetet írta: "nikolaij"
Sziasztok ! 82-es Tercelhez keresnék elsõ stabilizátor rudat nagyon sürgõs,én barcikai vagyok (Borsod)! Elérhetõségeim : tomfoldi@gmail.com,vagy 06/30 430-4539 . Köszi szépen elõre is ! Üdv.Tamás :toy:


Szia! A Klub oldalán találsz baloldalt egy olyan menüpontot, hogy "Boltok, bontók". Valamelyikük remélhetõleg tud majd segíteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Tercel
« Válasz #793 Dátum: 2008.05.05 19:01:13 »
Hello Mki!

Azt szeretném kérdezni,hogy tudna e valaki mutatni vagy megosztani velem egy Tercel kezelési útmutatót ,lehetõleg benne legyen az 1,3as motoros verziók leírása ( 1982-es kiadású hatchback 1,3as Tercel-hez kell)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #794 Dátum: 2008.05.08 14:05:45 »
Idézetet írta: "Myko"
Hello Mki!

Azt szeretném kérdezni,hogy tudna e valaki mutatni vagy megosztani velem egy Tercel kezelési útmutatót ,lehetõleg benne legyen az 1,3as motoros verziók leírása ( 1982-es kiadású hatchback 1,3as Tercel-hez kell)
Van az a "Maróti könyvesbolt", amire Palaczk szokott hivatkozni.
De mondd, mit szeretnél tudni!
Hét évig volt a mátkám egy ilyen, 1.3-mas leányzó. :D

(Nem mellesleg im Wien is láttam egy ugyanolyat, mint az enyém volt.) - Ezt Palaczknak írtam. :)