Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 476361 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #750 Dátum: 2007.11.21 22:05:16 »
2A FE :rockout3:  :prayer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #751 Dátum: 2007.11.22 16:49:09 »
Idézetet írta: "murray"
hagy rohadjon. a motor akkor is menni fog.. :tonqe:
melik motor van benne?


Az a jó ezekben a régi Toyotákban, hogy nem a kritikus részeken rohadnak. Tehát pl. nem a rugótornyoknál, hogy egy példát mondjak. Egy elrohadt sárvédõ, ajtó vagy akár küszöb gyógyítása nem a világ vége.

Ellenpélda jóbarátom szegény 85-ös Mitsu Coltja. Pedig amúgy egy megkímélt, törésmentes, meglehetõsen keveset futott (vmi 190 ezer van most benne, ténylegesen) darab - de rohad mindenhol, csomó helyen lyukas az alja, korhadnak a rugótornyok (mind a 4), stb :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #752 Dátum: 2007.11.22 16:52:09 »
Idézetet írta: "Szonár"
2A FE :rockout3:  :prayer:


Simán csak 2A a Tercel motorjának a kódja :) ... Ha 2A-FE lenne, az azt jelentené, hogy a motor hengerenként 4 szelepes, és injektoros :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #753 Dátum: 2007.11.22 18:53:56 »
Akkor az E= einspritz?
De mi az F? Fentil? :kacsint:  :twisted: Fonetikusan befélõ pöfe németeknek? :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #754 Dátum: 2007.11.22 20:55:34 »
Idézetet írta: "Szonár"
Akkor az E= einspritz?
De mi az F? Fentil? :kacsint:  :twisted: Fonetikusan befélõ pöfe németeknek? :nagymosoly:


Ja, ja ;) ... Klikk ide!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Geroes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Tercel
« Válasz #755 Dátum: 2007.12.02 13:25:29 »
Üdv mindenkinek!

Nekem egy 87-es Toyota Tercelem van, 1.5-ös, 12 szelepes, nem 4WD! 2 ajtós coupe, amerikai de nem automata. Új lengéscsillapítok kellenének bele és le is szeretném ültetni, de nem találok hozzá sehol se rugót se telót :S Úgy tudom a különbözõ évjáratoknak más-más típusu rugók ill. telók vannak. Mit tudtok errõl???  :roll:

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #756 Dátum: 2007.12.02 13:53:03 »
Idézetet írta: "Geroes"
Üdv mindenkinek!

Nekem egy 87-es Toyota Tercelem van, 1.5-ös, 12 szelepes, nem 4WD! 2 ajtós coupe, amerikai de nem automata. Új lengéscsillapítok kellenének bele és le is szeretném ültetni, de nem találok hozzá sehol se rugót se telót :S Úgy tudom a különbözõ évjáratoknak más-más típusu rugók ill. telók vannak. Mit tudtok errõl???  :roll:
Szerintem két dolgot tehetsz:
Vagy megbízol egy tuning céget a dologgal
vagy a neten (e-Bay) nézel hozzá body kit-et.
Mivel amcsi kivitel, itthon nem valószínû, hogy kereskedelmi forgalomban bármi is van hozzá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #757 Dátum: 2007.12.07 19:03:03 »
Idézetet írta: "Geroes"
Üdv mindenkinek!

Nekem egy 87-es Toyota Tercelem van, 1.5-ös, 12 szelepes, nem 4WD! 2 ajtós coupe, amerikai de nem automata. Új lengéscsillapítok kellenének bele és le is szeretném ültetni, de nem találok hozzá sehol se rugót se telót :S Úgy tudom a különbözõ évjáratoknak más-más típusu rugók ill. telók vannak. Mit tudtok errõl???  :roll:


Szia!

A lengéscsillapítókat föl lehet újíttatni, egyúttal a fölkeményítésükre is van lehetõség (ültetésnek fölkeményített teleszkóp nélkül nem sok értelme van).

Rugók esetében van két primitív megoldás. A legprimitívebb, mikor levágnak valamennyit a meglévõ rugókból. Nem túl kifinomult dolog. A másik, mikor keresnek valamilyen másik típusba való, rövidebb rugót, amit be lehet szerelni az adott autóba. Ezzel meg az a baj, hogy a másik típusnak ugye más a karakterisztikája; de ha az illetõ autó mérete és felépítése nagyjából hasonló a tiédhez, akkor ebbõl nagy gond nem származhat.

Az elegáns megoldás az lenne, hogy -a Szonár által ajánlott módon- ebayen próbálsz rugókat keresni az autódhoz. De a siker erõsen kérdéses, lévén ez egyrészt egy régi típus, másrészt újkorában sem nagyon tuningolgatták, lévén az eredeti piacán a leges-legkisebb kategóriát képviselte, abszolút olcsó, alap közlekedési eszköz volt olyanoknak, akik minimális pénzért akartak venni valami új járgányt, és semmi mást nem vártak el tõle, mint hogy guruljon. Kábé mint nálunk a Daewoo Tico volt. Az amerikai piacon a Tercel tényleg ilyen szerepet töltött be, így aztán nem sok sportos kiegészítõt fejlesztettek ki hozzá. De azért meg lehet próbálni, a nézelõdés elvégre nem kerül semmibe.

A rugók ill. teleszkópok között valóban lehet eltérés az évjárat alapján is, de nem feltétlenül; általában egy generáción belül ez azért egyforma szokott lenni, bár vannak kivételek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tibike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tercel
« Válasz #758 Dátum: 2007.12.23 23:53:04 »
Üdvözletem a mindenkinek. Vettem egy Tercel 1.5 4wd-t és hûtõt keresek hozzá (kicsit megadta magát). Tud valaki valamit, hogy merre keresgéljek? Bontóba nem igazán hiszem, hogy jót találnék ezért sajna új kéne :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #759 Dátum: 2007.12.25 13:08:19 »
Idézetet írta: "tibike"
Üdvözletem a mindenkinek. Vettem egy Tercel 1.5 4wd-t és hûtõt keresek hozzá (kicsit megadta magát). Tud valaki valamit, hogy merre keresgéljek? Bontóba nem igazán hiszem, hogy jót találnék ezért sajna új kéne :(


Sztem találhatsz bontóban jót, ezek a Toyota hûtõk szokták bírni elég sokáig. A Klub honlapján találsz egy olyan menüpontot (baloldalt), hogy "Boltok, bontók" :idea: !

Vagy: nemtom mi baja van a hûtõdnek, de elég sokféle sérülés javítható is, ha találsz egy megfelelõ hûtõs szakit. Én itt Pécsett tudok egyet, õ a vízkövesedéstõl kezdve a repedésen át a korrózióból adódó kilyukadásig igen sokmindennel elbánik. Na persze, föltéve, ha a hûtõ anyaga ehhez partner (tehát pl. nem alumínium vagy pláne mûanyag rész sérül meg).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tibike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tercel
« Válasz #760 Dátum: 2007.12.25 22:29:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na persze, föltéve, ha a hûtõ anyaga ehhez partner (tehát pl. nem alumínium vagy pláne mûanyag rész sérül meg).
Sajna nem partner mivel a mûanyag felsõ rész öregedett el:( Már porlik a mûanyag  :cry:  no de majd megnézem a címeket. Köszi:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #761 Dátum: 2007.12.26 02:48:45 »
Idézetet írta: "tibike"
Idézetet írta: "Palaczk"
Na persze, föltéve, ha a hûtõ anyaga ehhez partner (tehát pl. nem alumínium vagy pláne mûanyag rész sérül meg).
Sajna nem partner mivel a mûanyag felsõ rész öregedett el:( Már porlik a mûanyag  :cry:  no de majd megnézem a címeket. Köszi:)


Hát akkor az tényleg cserés :| ... De azért szvsz próbálj föllelni bontottat, egy új hûtõ nagyságrendileg 30 ezer (mármint az utángyártott).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tibike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tercel
« Válasz #762 Dátum: 2007.12.26 11:00:35 »
Hát sajnos itt a környéken csak kiröhögtek a bontókban. :szomoru:  Talán pesten lesz valahol ahogy néztem a címeket. Amúgy a gumicsövek szétmállásán kívül, meg hogy akadozik a gyújtás néha semmi baja nem volt még.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #763 Dátum: 2007.12.26 12:48:02 »
Idézetet írta: "tibike"
Hát sajnos itt a környéken csak kiröhögtek a bontókban. :szomoru:  Talán pesten lesz valahol ahogy néztem a címeket. Amúgy a gumicsövek szétmállásán kívül, meg hogy akadozik a gyújtás néha semmi baja nem volt még.


A honlapon szereplõ, Toyotás bontókban nem fognak kiröhögni, nyugodt lehetsz :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #764 Dátum: 2007.12.27 13:52:16 »
Sztem lehetséges, hogy más Toyota típus hûtõje is jó bele, tehát nem muszály feltétlenül Tercelt nézni. De TErcel is akad a bontókban, Pesten a Toyota-bontóban tuti. De lehet, hogy valamelyik Corolláé is jó bele.