Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 482701 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #690 Dátum: 2007.07.27 09:00:07 »
apáméknál a kertben elalszik.  :szemez:
csinálok neki egy ólat és kész.
nem fogom 100 ezerért elbarmolni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #691 Dátum: 2007.07.27 13:53:38 »
Idézetet írta: "Szonár"
A téligumik már nyárigumi barázda mélységûek, nomeg 7-8  éves gyártásúak.
Úgyhogy azokkal gondoltam bevinni, a Contikat és a Barumokat pedig meghirdetem a TeszVesz-en.
Nem tom", hogy a következõ autómnak 4x100-asok lesznek -e a felnijei, szóval valszeg felnistül fogom õket eladni.
Kérdés, hogy szerinted mennyit lehetne kérni csak magukért a gummákért?


Hát saccperkábé olyan 12-t a garnitúráért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #692 Dátum: 2007.07.27 13:56:15 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Hát Szonár, szomorúan olvasom, milyen sors vár a TErceledre. A mienk még jól bírja, jövõre mûszaki. Persze az elsõ telók már olajosak(Kayaba, pár éve lett cserélve).. A kipuff középdob is nagyon gatya, az is vagy 15 ropi, az autó meg ér ha 100 rongyot.. Szóval, nem tudom, mi lesz, hogy lesz. Igazából nehezen válnánk meg tõle, mert ezt még apám vette, aki sajnos nem sokkal utána meghalt.. Tehát ez egy emlék is.
Csak az van, hogy én lehet hogy jövõre autót cserélek, a mostani Civicem meg odaadnám tesómnak(most õ hajtja a Tercelt), akkor viszont a Tercellel is kezdeni kell valamit. Az biztos, hogy 3 autó nem maradhat a háznál. De az is lehet, hogy a Civicet adom el, úgyse igazán érdemli meg tesóm, hogy csak úgy nekiadjam, és akkor neki meg Marad a Tercel. CSak a Cvicet is családban akartam tartani. Az a baj, hogy kötõdök az autóimhoz, emlékek kapcsolnak hozzájuk :) Legszívesebben visszavásárolnám a korábbi Skodáinkat, Trabantjainkat is :) Már ha lenne pénzem, meg ki tudnám nyomozni, hol vannak :)
A mi Tercelünk amúgy túl jó ahhoz, hogy bontóba kerüljön. Talán egy 90 ropiért el lehetne adni, mert elég jól néz ki, nincsenek látványos rohadások, rozsdásodások rajta. Motor is jó, végül is nagyjából minden jó rajta. Persz azért nem tökéletes, dehát 23 éves mostmár :)


Nagyon megértelek, legszívesebben én is visszavásárolnám a korábbi autóinkat :szivecske: ... az Audit kivéve, mert annál rossz volt a szivatás/szolgálat arány :nemnem: ... de a többit boldogan. A Corona esetében meg is tettem :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #693 Dátum: 2007.07.27 14:02:40 »
Idézetet írta: "murray"
az biztos h az én autóm nem jut hasonlo sorsra. nem fogom szaré hugyé elkógyavegyélni. inkább beállitom egy garázsba és ott fog aludni a gyerekeimnek jó lesz ha megnõnek. :szivecske:


Én sem tudtam anno megtenni, hogy bontóba adjam/minimál összegért eladjam a második 412-es Moszkvicsomat, amely az elsõ igazán használható, hosszabb távon nálam lévõ autóm volt (31 ezer km-t mentem vele, 3 és fél év alatt). Úgyhogy leállítottam a ház elõtt. De aztán egyre szomorúbb látványt nyújtott a szerencsétlen, ahogy az évek alatt lassan végképp az enyészeté lett, benõtték a gizgazok, ránõtt a fa, pókok meg darazsak tanyáztak benne, vastagon állt rajta az avar meg a kosz, már be sem lehetett látni az ablakain, egyre nagyobbak lettek rajta a rozsda rágta lyukak :szomoru: ... Pár év múlva már sírhatnékom volt, ha ránéztem :( ... Márpedig gyakran ránéztem, elvégre a ház elõtt állt. Úgyhogy végül, négy évvel a leállítása után nekiálltam, és s.k. szétbontottam pár nap alatt. Néhány használható alkatrészt megtartottam (motor, ilyesmi már rég nem volt benne), a motorháztetõt eltettem emlékbe (most is ott áll a ház mögött a falnak támasztva), a többit elvittem a MÉH-be. Ennyi a történet :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #695 Dátum: 2007.07.27 23:23:09 »
Idézetet írta: "Szonár"
Meghirdettem:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1391904&command=ugras&screenwidth=1024


Szerintem erre simán ráharaphat valaki, pl. mert jók a képek. Ha bárki jelentkezik: közöld, hogy ez már nem igazán irányár! Említsd a jó gumikat, a jó akksit; ilyen árfekvésben ezek komoly tényezõk.

Ja és egy kérdésre készülj fel: hogy odaadod-e üzembentartóira a kocsit. Ebben az árkategóriában ez sokakat érdekel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #696 Dátum: 2007.07.28 07:30:37 »
Idézetet írta: "Szonár"
Meghirdettem:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1391904&command=ugras&screenwidth=1024


Egész jól néz ki. A küszöbökön látszik is kívülrõl, hogy rohad? Mert a mienken nem, de biztos az is rohad már belülrõl. Közben hibákat találtam a Tercelünkön: letört a hátsó stabilizátor bal oldali bekötõje. Kiszereltem, majd ráhegesztetek egy csavart(a menetes része tört le), azt kalap kabát, remélem bírni fogja :) Meg a vízpumpánál van egy fém csõ, ott engedi a fagyállót.. Azzal nem tudom, mit kezdjek egyenlõre, szétszedni nincs kedvem, majd ha már nagyon folyik..

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #697 Dátum: 2007.07.28 13:43:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Szonár"
Meghirdettem:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1391904&command=ugras&screenwidth=1024


Egész jól néz ki. A küszöbökön látszik is kívülrõl, hogy rohad?
Igen, tenyérnyi lyukak vannak rajta.


Ó, hát akkor a mienk az hibátlan ahhoz képest :) Azon kívülrõl igazából semmi nem látszik. A mienken az elsõ szélvédõ felsõ része rohad, rozsdásodik, mármint a tetõnek az a része. Meg vannak apróbb rozsdásodások a zajtók szélein, meg alul is van 1-2 helyen komolyabb, legalábbis volt, azok be lettek foltozva, de biztos akad még azon kívül. A sárvédõívek meglepõ módon jók. Meg beázik jobb elöl valahol, a szélvédõ tetejérõl.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #698 Dátum: 2007.07.30 11:58:30 »
Eladva.
 :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tercel
« Válasz #699 Dátum: 2007.07.30 12:01:20 »
Idézetet írta: "Szonár"
Eladva.
 :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:  :sir:

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓó...... Nem tudok, mit mondani, pedig nem is az enyém volt...  :szomoru: Mindenesetre a nyári talin megsimogattam.... :szivecske:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #700 Dátum: 2007.07.30 12:01:33 »
mennyiért vitték el? a hirdetés már nem aktiv nem tudtam megnézni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #701 Dátum: 2007.07.30 12:03:41 »
Idézetet írta: "murray"
mennyiért vitték el? a hirdetés már nem aktiv nem tudtam megnézni
40-ért, amit írtam. Viszik ki afrikába. (Néger pali vette meg, ezekkel kereskedik, mert kint rengeteg ilyen van.)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #702 Dátum: 2007.07.30 12:26:47 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "murray"
mennyiért vitték el? a hirdetés már nem aktiv nem tudtam megnézni
40-ért, amit írtam. Viszik ki afrikába. (Néger pali vette meg, ezekkel kereskedik, mert kint rengeteg ilyen van.)


arra vigyázz h irassa át nehogy szabálysértéseket csináljon vele. 40ért :elkeseredett:
béke poraira
mit veszel?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #703 Dátum: 2007.07.30 16:15:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "murray"
mennyiért vitték el? a hirdetés már nem aktiv nem tudtam megnézni
40-ért, amit írtam. Viszik ki afrikába. (Néger pali vette meg, ezekkel kereskedik, mert kint rengeteg ilyen van.)


Nem véletlen, hogy sok van kint: nagyon strapabíró, megbízható szerkezet. Állítólag a Toyota legtartósabb modellje.
Sztem nagyon nehéz eladni itthon ezeket. Nem elég, hogy régi, de még ismeretlen autó is.
Esetleg piacon lehet könnyebb eladni, ha jól néz ki, mert nem hiszem, hogy hirdetésekben sokan keresnének rá a Tercelre, azt se tudják, hogy létezik..

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #704 Dátum: 2007.07.30 16:45:53 »
piacon /nagykörösi/ sem jobb.
elözö corimat ott adtam el. 200at irtam ki 130ér vitték el :sir:
400ba volt a kocsi. de nem bántam mert hengerfejes volt.. :torsziv:

de a mostani kocsimnak szinte kutya baja. ezért tartom meg ha nem adnak érte legalább 250et
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002