Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 482704 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #675 Dátum: 2007.06.18 17:57:17 »
Idézetet írta: "murray"
hamár fiatal autokról van szó, mivan a bnõd mmt váltójával? nagyon hallgatsz róla :hmm:


Dehogy hallgatok, 10 napja lett kész, le is írtam akkor a "Minden, ami Corollával..." topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #676 Dátum: 2007.06.27 15:28:08 »
Legálisak vagyunk augusztus 22-ig. :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tercel
« Válasz #677 Dátum: 2007.06.27 19:29:09 »
Idézetet írta: "Szonár"
Legálisak vagyunk augusztus 22-ig. :D

Na ugye? :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #678 Dátum: 2007.06.27 21:45:42 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Szonár"
Legálisak vagyunk augusztus 22-ig. :D

Na ugye? :kacsint:  :nagymosoly:

Közlekedés FõFelügyelet, Mozaik utca.
A röhely, hogy a zöldkártyát is meg kellett csináltatnom, mert csak júli 12-ig volt jó és én 19.-én megyek nyaralni. Aszondja a nõ a Posta Jármûtelepen, hogy a hosszabbításom teljesen szabálytalan.
(Mer' ezek a KFF-esek ilyen szabálytalan fickók!) :mivan:  
Hogy õ miket tud!  :faradt: :crazy:
Ennél hivatalosabb már nem is lehetne! :10:

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #679 Dátum: 2007.07.05 11:38:44 »
Voltam a bontóban, le van vajazva, hogy átveszik.

Azért nem aggódom.
Elég jó a kínálat Toyotákból a használtautó piacon.
Hamarosan lesz valami más.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tercel
« Válasz #680 Dátum: 2007.07.05 18:34:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Voltam a bontóban, le van vajazva, hogy átveszik.

Azért nem aggódom.
Elég jó a kínálat Toyotákból a használtautó piacon.
Hamarosan lesz valami más.

Nem is tudom, hogy örüljek-e neki, vagy sírjak. Kár, hogy így lesz vége egy hûséges társnak... :cry:
 :otlet: De inkább örülök, hogy lesz egy újabb autód! Brühühûûûû. :tonqe:  :toy:  :vezetes:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #681 Dátum: 2007.07.05 21:04:55 »
Olcsó Jánosnak nem akarom odaadni, mert egyrészt azok sem adnak érte többet, másrészt egyik munkatársam nekik adta a Ladáját, aztán most nem gyõzi fénymásolni az adásvételit, lévén matrica nélkül mennek vele pályán, meg tilosparkolnak meg stb., ugyanis nem iratták át.

Akkor inkább felajánlom a szeveit, ezzel esélyt adok más kisöregeknek. :szivecske:  :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #682 Dátum: 2007.07.06 19:27:33 »
Épp akartam mondani, hogy mielõtt leadnád a bontónak, tehetnél egy próbát azzal, hogy meghirdeted bontásra. Végül is számos alkatrésze teljesen OK állapotban van, igazából csak a kasztni problémás (amennyire tudom), de azért abból is sokminden hasznosítható lenne. Próbáld meghirdetni, mondjuk, 30 ezerért, kifejezetten így, hogy "egyben, bontásra eladó". Egy húszast megkaphatsz érte így - és, gondolom, a bontó nem adna semmit.

(Na persze ez az egész nem egy vidám dolog, azt én nagyon jól tudom, tapasztalatból... :szomoru:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #683 Dátum: 2007.07.06 19:32:37 »
Gázszámlára valót azért adnak. :|

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #684 Dátum: 2007.07.06 20:32:26 »
Idézetet írta: "Szonár"
Gázszámlára valót azért adnak. :|


Hát ja :| ... De sajnos tényleg ez a realitás. Nincs áruk ezeknek az autóknak (nemcsak a Tercelnek, hanem a többi hasonszõrûnek sem). Ugye, jóbarátom is 99 ezres irányáron, közel háromnegyed éven át árulta a 86-os, közepes állapotú (ezt most én mondom rá, ez az, amit szeretnek a hirdetõk ebben a korosztályban "megkímélt"-ként pozicionálni...), majdnem fullextrás Camryjét, amire friss mûszakit tudtunk volna intézni - hiába. Nem kellett senkinek. Illetve, bocsánat, kapott egy 40 ezres konkrét ajánlatot :? ...

Ez a helyzet. Egy erõsen korrodált, lejárt mûszakis, bontásra árult Tercelért ma, Magyarországon ennyinél többet megkapni nem lehet. Én is tisztában vagyok vele, hogy a Camrymért jelenleg jó, ha 80 körül kapnék, azt is csak a jó gumijai meg az egy év mûszakija és friss zöldkártyája miatt. De nem is adom el, mert õrült egy helyzet ez. Messze jobb autó, mint pl. egy négy-öt évvel fiatalabb Corolla, amiért elkérnek háromszor annyit :crazy: ... Ezek a piac furcsaságai.

Apropó, gumik. Ha jól tudom, azok nem rosszak a Tercelen. Nosza, le velük, mert a garnitúráért simán kaphatsz tizenezer forint körüli összeget. Szerezni kell három db (negyediknek föl kell tenni a pótkereket) hulladék kategóriájú, nagyjából passzoló méretû gumit ingyen, és találni egy gumist, aki vállalja, hogy centrír és minden egyéb sallang nélkül fölszereli ingyen/nagyon kevés pénzért. Ha vannak még téli gumijaid is, azok is behoznak némi plusz pénzt. Ha így, külön adod el a gumikat, mindenképpen jobban jársz; mert a komplett autóért így, bontásra árulva, talán ha 5 ezerrel kérhetsz el többet azon az alapon, hogy jók a gumik rajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #685 Dátum: 2007.07.07 00:36:50 »
A téligumik már nyárigumi barázda mélységûek, nomeg 7-8  éves gyártásúak.
Úgyhogy azokkal gondoltam bevinni, a Contikat és a Barumokat pedig meghirdetem a TeszVesz-en.
Nem tom", hogy a következõ autómnak 4x100-asok lesznek -e a felnijei, szóval valszeg felnistül fogom õket eladni.
Kérdés, hogy szerinted mennyit lehetne kérni csak magukért a gummákért?

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #686 Dátum: 2007.07.25 13:24:18 »
Hát Szonár, szomorúan olvasom, milyen sors vár a TErceledre. A mienk még jól bírja, jövõre mûszaki. Persze az elsõ telók már olajosak(Kayaba, pár éve lett cserélve).. A kipuff középdob is nagyon gatya, az is vagy 15 ropi, az autó meg ér ha 100 rongyot.. Szóval, nem tudom, mi lesz, hogy lesz. Igazából nehezen válnánk meg tõle, mert ezt még apám vette, aki sajnos nem sokkal utána meghalt.. Tehát ez egy emlék is.
Csak az van, hogy én lehet hogy jövõre autót cserélek, a mostani Civicem meg odaadnám tesómnak(most õ hajtja a Tercelt), akkor viszont a Tercellel is kezdeni kell valamit. Az biztos, hogy 3 autó nem maradhat a háznál. De az is lehet, hogy a Civicet adom el, úgyse igazán érdemli meg tesóm, hogy csak úgy nekiadjam, és akkor neki meg Marad a Tercel. CSak a Cvicet is családban akartam tartani. Az a baj, hogy kötõdök az autóimhoz, emlékek kapcsolnak hozzájuk :) Legszívesebben visszavásárolnám a korábbi Skodáinkat, Trabantjainkat is :) Már ha lenne pénzem, meg ki tudnám nyomozni, hol vannak :)
A mi Tercelünk amúgy túl jó ahhoz, hogy bontóba kerüljön. Talán egy 90 ropiért el lehetne adni, mert elég jól néz ki, nincsenek látványos rohadások, rozsdásodások rajta. Motor is jó, végül is nagyjából minden jó rajta. Persz azért nem tökéletes, dehát 23 éves mostmár :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #687 Dátum: 2007.07.25 14:53:18 »
az biztos h az én autóm nem jut hasonlo sorsra. nem fogom szaré hugyé elkógyavegyélni. inkább beállitom egy garázsba és ott fog aludni a gyerekeimnek jó lesz ha megnõnek. :szivecske:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #688 Dátum: 2007.07.25 16:09:51 »
Idézetet írta: "murray"
az biztos h az én autóm nem jut hasonlo sorsra. nem fogom szaré hugyé elkógyavegyélni. inkább beállitom egy garázsba és ott fog aludni a gyerekeimnek jó lesz ha megnõnek. :szivecske:


Hát igen, ha lenne helyünk, magánházban laknánk stb, akkor nem lenne probléma :) De mivel panelban lakunk, itt nem nagyon lehet tárolni használaton kívüli autót. Lenne egy tanyánk, akkor oda kivinném, lekonzerválnám :)
Hobbiból felújítanám stb :)

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #689 Dátum: 2007.07.26 20:04:03 »
Idézetet írta: "murray"
az biztos h az én autóm nem jut hasonlo sorsra. nem fogom szaré hugyé elkógyavegyélni. inkább beállitom egy garázsba és ott fog aludni a gyerekeimnek jó lesz ha megnõnek. :szivecske:
tedd azt