Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 482934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #660 Dátum: 2007.06.17 02:24:32 »
Idézetet írta: "murray"
Szonár sztem 80as évekbeli autót semmiképp sem vEgyél!  vagy legalábbis max 88-89-90est!
ezek az autók már nagyon gázok!


Meséld már el nekem, hogy miért nagyon gáz pl. az én autóm ;) ? Múltkor fölmentem vele Balatonfenyvesrõl az Üllõi út 400-akárhányba, két óra alatt (majdnem 200 km, ebbõl jó sok BP-en). Közben evett 100-on 8-at. Most jöttem meg vele Erdélybõl, 400 km 6 óra, ez nem olyan húdejó átlagsebesség, de 24 litert evett meg összesen a 400 km-en.

Ja, van benne 330 ezer km.

Miért is olyan gáz ez az autó? Miért rosszabb választás egy háromszor-négyszer annyiba kerülõ Corollánál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #661 Dátum: 2007.06.17 02:38:44 »
Idézetet írta: "Szonár"
Részleteket nem tudok, de úgy néz ki, júliusban megválok az autótól.
A lehetséges jelöltek:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1131870&command=ugras&p=ceg&screenwidth=1024
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1274997&command=ugras&p=ceg&screenwidth=1024


A 4x4-es Tercel felejtõs, viszont a Camry korrektnek tûnik, én is nézegettem már. A neuralgikus pontokon (sárvédõívek, ajtók alja) szemlátomást jó. Ha gondolod, és meglesz még akkor, a tali után szívesen elmegyek veled megnézni (de ha esetleg elõbb feljutok BPre valamiért, akkor is összehozhatjuk). Persze az árából alkudni kéne, ez a 149 kissé elvarázsolt, álomvilágban él a tulaj. Ezért is nem bírja eladni, pedig hirdeti már jó ideje. Be kell mondani 100-at, és nem sokat mozogni fölfelé.

Ja, és még valami. Biztosan nem elõször hallod, de ez is olyasmi, amit nem lehet elégszer hangsúlyozni (pláne, hogy hall az ember ellenkezõ -helytelen- véleményeket is gyakran). Nem az évjárat számít, hanem az állapot!!! Ez a Camry egy nagyon jó autó, annak idején igen magasan állt a Toyota-hierarchiában; Carinából csak a jóval késõbbi E, Corollából a még késõbbi E11 veszi föl vele úgy nagyjából összességében a versenyt vezetési kultúra, komfort, menettulajdonságok stb. terén. Mindkettõ a sokszorosába kerül. Fontold meg alaposan, mert a piaci sajátosságokból adódóan ennél a típusnál döbbenetesen jó ár/érték arányt kapsz :idea: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #662 Dátum: 2007.06.17 21:22:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Részleteket nem tudok, de úgy néz ki, júliusban megválok az autótól.
A lehetséges jelöltek:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1131870&command=ugras&p=ceg&screenwidth=1024
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1274997&command=ugras&p=ceg&screenwidth=1024


A 4x4-es Tercel felejtõs, viszont a Camry korrektnek tûnik, én is nézegettem már. A neuralgikus pontokon (sárvédõívek, ajtók alja) szemlátomást jó. Ha gondolod, és meglesz még akkor, a tali után szívesen elmegyek veled megnézni (de ha esetleg elõbb feljutok BPre valamiért, akkor is összehozhatjuk). Persze az árából alkudni kéne, ez a 149 kissé elvarázsolt, álomvilágban él a tulaj. Ezért is nem bírja eladni, pedig hirdeti már jó ideje. Be kell mondani 100-at, és nem sokat mozogni fölfelé.

Ja, és még valami. Biztosan nem elõször hallod, de ez is olyasmi, amit nem lehet elégszer hangsúlyozni (pláne, hogy hall az ember ellenkezõ -helytelen- véleményeket is gyakran). Nem az évjárat számít, hanem az állapot!!! Ez a Camry egy nagyon jó autó, annak idején igen magasan állt a Toyota-hierarchiában; Carinából csak a jóval késõbbi E, Corollából a még késõbbi E11 veszi föl vele úgy nagyjából összességében a versenyt vezetési kultúra, komfort, menettulajdonságok stb. terén. Mindkettõ a sokszorosába kerül. Fontold meg alaposan, mert a piaci sajátosságokból adódóan ennél a típusnál döbbenetesen jó ár/érték arányt kapsz :idea: !
Mind a két autó ugyanannál a dílernél van (valami Görög és társa). Kértem mindkettõre finanszírozási ajánlatot (mert a Camry-t 0%-kal el lehet hozni), de baxtak visszaírni. Ennyire fontos nekik, hogy eladják! :turelmetlen:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #663 Dátum: 2007.06.18 01:39:41 »
Idézetet írta: "Szonár"
Mind a két autó ugyanannál a dílernél van (valami Görög és társa). Kértem mindkettõre finanszírozási ajánlatot (mert a Camry-t 0%-kal el lehet hozni), de baxtak visszaírni. Ennyire fontos nekik, hogy eladják! :turelmetlen:


A hasznaltauto.hu-n keresztül kérted? Nem tom, az milyen úton-módon jut el magához a kereskedõhöz, de könnyen lehet, hogy akármilyen okból jó lassan. Menj el, nézd meg, beszélj velük. Továbbra is érvényes az ajánlatom, hogy a tali után (vagy adott esetben akár elõbb) megnézem veled a kocsit. Tudom, hogyan kell menjen, milyen hangja kell legyen stb.

(A Tercellel ne foglalkozz, ennyi pénzért nem lehet normális 4WD Tercelt venni, továbbá ez a példány nem is tûnik jónak, továbbá ha meg akarsz szabadulni egy csomó problémától, akkor ne vegyél ilyen régi karburátoros autót. Ez a Tercel tökéletes állapotban is számottevõen többet eszik, mint pl. a tiéd.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #664 Dátum: 2007.06.18 09:01:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
Szonár sztem 80as évekbeli autót semmiképp sem vEgyél!  vagy legalábbis max 88-89-90est!
ezek az autók már nagyon gázok!


Meséld már el nekem, hogy miért nagyon gáz pl. az én autóm ;) ? Múltkor fölmentem vele Balatonfenyvesrõl az Üllõi út 400-akárhányba, két óra alatt (majdnem 200 km, ebbõl jó sok BP-en). Közben evett 100-on 8-at. Most jöttem meg vele Erdélybõl, 400 km 6 óra, ez nem olyan húdejó átlagsebesség, de 24 litert evett meg összesen a 400 km-en.

Ja, van benne 330 ezer km.

Miért is olyan gáz ez az autó? Miért rosszabb választás egy háromszor-négyszer annyiba kerülõ Corollánál?


nem akarok vitába keveredni ez ügyben mert nem akarlak megbántani Palaczk Papa.
sztem Te igen sokat költesz a kocsidra. múltkor a mosásos mizéria, akkor rádobtál egy 70est a kuplungra akkor ez akkor az...
szal én a helyedbe már nem...
Szonárnak is megmondtam van egy pont amikor már nincs tovább.  nekem is ha pl hengerfejes lenne a motor vagy vmi simán kivágnám a kocsit .
úgy mint az elözö corimat.  ez van. ezek haszonállatok nem merci veteránok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #665 Dátum: 2007.06.18 09:05:05 »
SZonárnak csak azt tom mondani amit eddig. a 150ér csak romokat kapsz. össze kéne szedni a pénzt legalább egy E10es corira.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #666 Dátum: 2007.06.18 09:31:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A hasznaltauto.hu-n keresztül kérted? Nem tom, az milyen úton-módon jut el magához a kereskedõhöz, de könnyen lehet, hogy akármilyen okból jó lassan.
Igen, ott voltak a cég adatai.
Árulnak mást is, nem csak Toyokat.

[a csatolmányt egy admin törölte]

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #667 Dátum: 2007.06.18 09:48:25 »
Idézetet írta: "murray"
ezek haszonállatok nem merci veteránok
Alapvetõen az a különbség köztünk (te és mi), hogy mi érzelmileg is kötõdünk az autónkhoz, te meg nem. (Nincs ezzel semmi baj, volt egy ilyen kollégám, igaz õ autószerelõ volt.) Ezért nehezebb az ilyesféle döntés számunkra. Nekem is "el kellett engednem" a Tercelt, mint egy ex-barátnõt. :torsziv:  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #668 Dátum: 2007.06.18 10:18:08 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
Szonár sztem 80as évekbeli autót semmiképp sem vEgyél!  vagy legalábbis max 88-89-90est!
ezek az autók már nagyon gázok!


Meséld már el nekem, hogy miért nagyon gáz pl. az én autóm ;) ? Múltkor fölmentem vele Balatonfenyvesrõl az Üllõi út 400-akárhányba, két óra alatt (majdnem 200 km, ebbõl jó sok BP-en). Közben evett 100-on 8-at. Most jöttem meg vele Erdélybõl, 400 km 6 óra, ez nem olyan húdejó átlagsebesség, de 24 litert evett meg összesen a 400 km-en.

Ja, van benne 330 ezer km.

Miért is olyan gáz ez az autó? Miért rosszabb választás egy háromszor-négyszer annyiba kerülõ Corollánál?


nem akarok vitába keveredni ez ügyben mert nem akarlak megbántani Palaczk Papa.
sztem Te igen sokat költesz a kocsidra. múltkor a mosásos mizéria, akkor rádobtál egy 70est a kuplungra akkor ez akkor az...
szal én a helyedbe már nem...
Szonárnak is megmondtam van egy pont amikor már nincs tovább.  nekem is ha pl hengerfejes lenne a motor vagy vmi simán kivágnám a kocsit .
úgy mint az elözö corimat.  ez van. ezek haszonállatok nem merci veteránok


Már ne haragudj, de ez butaság. Múltkor összeszámoltam, mennyit kellett összesen költenem a 9 év és a 180 ezer km alatt a kocsimra. Mutass nekem valami másik autót, amivel ezt ennél kevesebbõl meg lehetett volna úszni. Olyan autó nincs, amire ne kéne költeni, csak nem mindegy, hogy mennyit, ugye. Erre az autóra nagyon keveset kell költeni a megtett km-ekhez képest. Ugye nem feltételezed, hogy azért ajánlgatom itt Szonárnak, mert szerelmes vagyok a típusba? Azért ajánlgatom, mert ez az autó egy ésszerû vétel. Ja és ha már az értékénél tartunk - igen, szinte semmi értéke nincs (mert a sok barom az évjáratot nézi, nem pedig a használati értéket), de ez pl. elég jól tud jönni olyankor, ha a saját hibádból összetöröd, vagy bármi más okból tönkremegy (viharban rádõl egy fa, ellopják, mit tudom én). Megveszed ezt az autót 100-akármennyiért, és onnantól fogva szinte semmi anyagi kockázat nincs, értévesztés sincs. Egy E10-es Corolla, amit helyette te ajánlasz, a kisebb fogyasztását leszámítva minden más szempontból alacsonyabb tudású autó, és közben áll benne háromszor-négyszer annyi pénzed! Azaz dehogy áll - olvad el, az értékvesztés miatt. Megveszel egy E10-est mondjuk 600 ezerért, és az elsõ másfél-két év alatt csak értékvesztésen elbuksz annyi pénzt, amennyiért megvehetted volna a Camryt. Hú, ez aztán a jó üzlet, tényleg  :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #669 Dátum: 2007.06.18 10:19:12 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "murray"
ezek haszonállatok nem merci veteránok
Alapvetõen az a különbség köztünk (te és mi), hogy mi érzelmileg is kötõdünk az autónkhoz, te meg nem. (Nincs ezzel semmi baj, volt egy ilyen kollégám, igaz õ autószerelõ volt.) Ezért nehezebb az ilyesféle döntés számunkra. Nekem is "el kellett engednem" a Tercelt, mint egy ex-barátnõt. :torsziv:  :)


Félre ne érts, egy gramm köze nincs az érzelmi kötõdésnek ahhoz, hogy én ajánlom neked ezt a típust :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #670 Dátum: 2007.06.18 10:21:22 »
tévedsz. az elsõ autom egy 2105ös lada volt 10év után adtam el amikor após toyotáját megvettem
mikor eladtam hazáig bõgtem -az egész fiatalságom benne volt
 :mrgreen:
a 2 autóm az 1 toyotám a dizel már annyira nem érintett meg mert sokat költöttem rá.
a mostani toyotámnak nagyon hálás vagyok mert Õ miatta tehetem meg h minden nyáron simán eltudok költeni 300-400ezret  nyaralásra amit a szervizben is hagyhatnék..
ezt a autót is nagyon fogom sajnálni mikor nemsoká átülök egy E12be de az lesz a legdurvább ha addig semmi komoly baja sem lesz, és én hálátlan módon eladom Õt.  :faradt:  :cry:
hát ez van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #671 Dátum: 2007.06.18 10:38:54 »
Idézetet írta: "murray"
tévedsz. az elsõ autom egy 2105ös lada volt 10év után adtam el amikor após toyotáját megvettem
mikor eladtam hazáig bõgtem -az egész fiatalságom benne volt
 :mrgreen:
a 2 autóm az 1 toyotám a dizel már annyira nem érintett meg mert sokat költöttem rá.
a mostani toyotámnak nagyon hálás vagyok mert Õ miatta tehetem meg h minden nyáron simán eltudok költeni 300-400ezret  nyaralásra amit a szervizben is hagyhatnék..
ezt a autót is nagyon fogom sajnálni mikor nemsoká átülök egy E12be de az lesz a legdurvább ha addig semmi komoly baja sem lesz, és én hálátlan módon eladom Õt.  :faradt:  :cry:
hát ez van


OK, de értsd már meg, hogy én is azért szeretem a Camryt (és azért ajánlom Szonárnak is), mert nagyon megbízható és nagyon keveset kell költeni rá :) !

Említetted a motorbeázást - én csináltam magamnak, és 0 Ft volt a javítása. Említetted a 70 ezres legutóbbi javítást - ja, talán belefér, ha egy 330 ezret futott autónak hozzá kell nyúlni a kuplungjához meg a váltójához, nem? Átlagolva, évre és kilométerre számolva, meglehetõsen kevés pénzt kért ez az autó tõlem az eddigi 9 év alatt.

Nem mondanám, hogy hálátlanság eladni egy öreg autót, amivel nem volt gond. De azt sem mondanám, hogy hülyeség megvenni egy öreg autót, mert azzal biztosan gond lesz, pusztán amiatt hogy öreg meg 150 ezerbe kerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #672 Dátum: 2007.06.18 12:11:49 »
én nem mondtam h hulyeség z öreg autó vétel. mivel az enyém is most kap személyit  :szemez:
mindegy. jó a camryd is ha megnézzük a km/ráköltött pénz arányt .  csak annyira elegem van már... :elkeseredett:
fiatal autót akarok, 93óta autozom , elegem van  :ordog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #673 Dátum: 2007.06.18 12:51:14 »
Idézetet írta: "murray"
én nem mondtam h hulyeség z öreg autó vétel. mivel az enyém is most kap személyit  :szemez:
mindegy. jó a camryd is ha megnézzük a km/ráköltött pénz arányt .  csak annyira elegem van már... :elkeseredett:
fiatal autót akarok, 93óta autozom , elegem van  :ordog:


Nem írtad hogy "hülyeség", de azt írtad hogy "150-ért csak romokat kapsz" :wink: ... Na, ez az, ami nem stimmel szerintem. De mindegy, ne ragozzuk :)

Amúgy én egyre inkább látom, hogy a fiatal autó messze nem annyival jobb a réginél, mint azt hinné az ember; illetve hogy egy nagyobb régi autó nagyon sok esetben jobb, mint egy több generációval fiatalabb kisebb (most van nálam pl. egy 94-es 1.4-es Corsa B, ez a kocsi 600 ezret ér, de a büdös életben el nem cserélném a Camrymre, mert szinte mindenben xarabb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #674 Dátum: 2007.06.18 15:05:56 »
hamár fiatal autokról van szó, mivan a bnõd mmt váltójával? nagyon hallgatsz róla :hmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002