Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 482949 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Tercel
« Válasz #630 Dátum: 2007.04.15 18:32:40 »
Idézetet írta: "Szonár"
Sajnos, az ennyire koros autókra (már az enyémre se) nem igen vannak külsõ elemek.
Erre a tipusra valo alkatrészekre az E-Bay-en láttam sok hirdetést.


Kiváncsiságból ránéztem a unixtrednél. Igazad van minél öregebb a kocsi annál kevesebb cucc van hozzá. Viszont a tiedhez külsõ elem még van. Ívek, küszöb, motorháztetõ van. Ami nincs az az ajtóborítás. Már ha hihetõ a rendszer.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tercel
« Válasz #631 Dátum: 2007.04.18 20:52:18 »
Ez aztán a fenék...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #632 Dátum: 2007.04.19 00:21:43 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez aztán a fenék...


Jaja, elég egyéni design :) ...99-es irányár, nem is rossz, ha a kocsi egyben van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #633 Dátum: 2007.04.29 09:54:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Ez aztán a fenék...


Jaja, elég egyéni design :) ...99-es irányár, nem is rossz, ha a kocsi egyben van.
Szép!
Két benzinszûrõ van benne, a gyári és fent is van egy az AC mellett. :hmm:
Egy hasonló elejû (és gondolom korú) Cori áll itt mellettünk az egyik utcában.
Majd lefotózom.

Tudom, adós vagyok még a felni képekkel, de momentán nincs nálam a gépem.
Elöljáróban néhány adat a felni matricájáról:
MT 513 002
Typ: CAO
Typ: CJO

5400

5.00Bx13CH

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #634 Dátum: 2007.04.29 10:24:27 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Szonár"
Sajnos, az ennyire koros autókra (már az enyémre se) nem igen vannak külsõ elemek.
Erre a tipusra valo alkatrészekre az E-Bay-en láttam sok hirdetést.


Kiváncsiságból ránéztem a unixtrednél. Igazad van minél öregebb a kocsi annál kevesebb cucc van hozzá. Viszont a tiedhez külsõ elem még van. Ívek, küszöb, motorháztetõ van. Ami nincs az az ajtóborítás. Már ha hihetõ a rendszer.
Sajnos ívek csak a kétajtóshoz vannak, az meg egy kicsit más, szóval ügyes kezû (és fõleg nem lusta) kasznis csákó kell a felhelyezésükhöz. Pár éve, mikor csináltattam, sikerült kifognom egy ilyet. :prayer:

scyscraper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Tercel
« Válasz #635 Dátum: 2007.05.02 09:05:23 »
szabászkodni nemigen szeretnek.
csak fel-le pakolni.
mikor viszed?

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #636 Dátum: 2007.05.02 09:33:24 »
Idézetet írta: "scyscraper"
szabászkodni nemigen szeretnek.
csak fel-le pakolni.
mikor viszed?
Ebben a hónapban szeretném...

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #637 Dátum: 2007.05.08 08:44:19 »
Szerintetek ez hény collos kerék és milyen gumiméret lehet?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #638 Dátum: 2007.05.16 17:16:54 »
Hát így elég nehéz saccolni, de a felni talán 14-es, a gumi meg 185 R 14-es. Vagy valami ilyesmi...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #639 Dátum: 2007.05.16 17:51:00 »
Viszont elég magas oldalfalú (a terep miatt), tehát gondolom, nem peres.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #640 Dátum: 2007.05.16 19:34:13 »
Idézetet írta: "Szonár"
Viszont elég magas oldalfalú (a terep miatt), tehát gondolom, nem peres.


Hát nyilván nem az. Ezért is írtam, hogy talán 185 R 14-es lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #642 Dátum: 2007.06.09 21:17:24 »
Idézetet írta: "Szonár"
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1279872&command=ugras&screenwidth=1024
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1255069&command=ugras&screenwidth=1024 (hátsó kerék?)
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1266667&command=ugras&screenwidth=1024
 :10:  :10:  :10:


Érdekes ez a kis amerikai Tercel, ennyiért nem is rossz ajánlat. Mondjuk nem egy szépség, de praktikusnak praktikus, nagy csomi meg minden, és nyilván totál agyonverhetetlen technika. A motorja kellemesen nyomatékos és gazdaságos lehet. Azért az a bazi hosszú csupasz váltókar elég groteszk, és a full mûbõr ülések sem lehetnek egy leányálom nagy hidegben/melegben. Látszik, hogy ez az autó valami olyasmi volt az USA-ban, mint nálunk egy Kispolák :szemforgat: ...

A másodiknak mi van a hátsó kerekével? Én nem látok rajta semmit, de lehet hogy csak nem tudom, hogy mit kéne nézni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #643 Dátum: 2007.06.10 15:59:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A másodiknak mi van a hátsó kerekével? Én nem látok rajta semmit, de lehet hogy csak nem tudom, hogy mit kéne nézni.
Az elsõ képen olybá tûnik, mintha kifele állna, mintha ellenkormányozna.

Egyébként, úgy néz ki, most nyáron következik el az a pillanat, amelyrõl murray beszélt, vagyis júliusban már nem megy mûszakira az autó.
Még -ha jól megy minden- a nyaralást megcsinálom vele, aztán eladom vagy leadom.
Túl sok mindent kellene rajta megcsináltatni, jobban jövök ki, ha veszek fiatalabb, jobb állapotút.
Akár ugyanilyenek is vannak tök jó állapotúak a neten, de Camry és Cory is akad szép számban, potom áron, viszonylag sok, hátralévõ mûszakival.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #644 Dátum: 2007.06.11 01:19:50 »
Idézetet írta: "Szonár"
Egyébként, úgy néz ki, most nyáron következik el az a pillanat, amelyrõl murray beszélt, vagyis júliusban már nem megy mûszakira az autó.
Még -ha jól megy minden- a nyaralást megcsinálom vele, aztán eladom vagy leadom.
Túl sok mindent kellene rajta megcsináltatni, jobban jövök ki, ha veszek fiatalabb, jobb állapotút.
Akár ugyanilyenek is vannak tök jó állapotúak a neten, de Camry és Cory is akad szép számban, potom áron, viszonylag sok, hátralévõ mûszakival.


Camryt preferálnám a helyedben. Egy nagyon egyszerû oka van: a legtöbb példány 2.0 injektoros motorral van szerelve (mint amilyen az enyém is). Egy nagyon komoly hibaforrás tûnik el így. A korabeli Corollák tulajainak sok borsot tör az orra alá a karburátor. És akkor még nem beszéltünk a helykínálatról, szervókormányról, kényelemrõl, menetteljesítményekrõl.

Persze igen jó alternatíva lehet még a második generációs, 87-tõl gyártott Carina II-es is (mármint az injektoros változatai), ha anyagilag belefér. Az elsõ Carina II-esbõl is volt injektoros, de ez elég ritka, csak az 1.8-as csúcsváltozatok voltak ilyenek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )