Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 483239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tercel
« Válasz #540 Dátum: 2007.01.08 16:20:32 »
A két szélsõ a pumpa. A középsõnél az a rész is alatta van, amibe belelóg a lapát (a képen ez nem látszik).

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #541 Dátum: 2007.01.08 16:35:40 »
Ezek szerint a pumpa a vízcsövek levétele nélkül cserélhetõ?
Akár én is otthon, a kertben?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tercel
« Válasz #542 Dátum: 2007.01.08 18:55:53 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ezek szerint a pumpa a vízcsövek levétele nélkül cserélhetõ?
Akár én is otthon, a kertben?


Ühüm.  Csak kell hozzá tömítés és/vagy ecetsavas hõálló sziló. Meg velláskulcs. Sacc/kb 10-13 között valami, nagy valószínûséggel 12-es.. :ordog:
Nomeg egy adag fagyálló+dfesztvíz, vagy elõre bekevert lötyi. És egy új ABA bilincs az alsó vízcsõ bilincs-cseréjéhez. (ott illik leereszteni a lötyit, ha amúgy is ki akarod cserélni, nomeg ott folyik le a leggyorsabban.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #543 Dátum: 2007.01.08 19:16:53 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Szonár"
Ezek szerint a pumpa a vízcsövek levétele nélkül cserélhetõ?
Akár én is otthon, a kertben?


Ühüm.  Csak kell hozzá tömítés és/vagy ecetsavas hõálló sziló. Meg velláskulcs. Sacc/kb 10-13 között valami, nagy valószínûséggel 12-es.. :ordog:
Nomeg egy adag fagyálló+dfesztvíz, vagy elõre bekevert lötyi. És egy új ABA bilincs az alsó vízcsõ bilincs-cseréjéhez. (ott illik leereszteni a lötyit, ha amúgy is ki akarod cserélni, nomeg ott folyik le a leggyorsabban.)
Hogy is van ez?
Idézetet írta: "Szonár"
Ezek szerint a pumpa a vízcsövek levétele nélkül cserélhetõ?

Idézetet írta: "Trotter66"
az alsó vízcsõ bilincs-cseréjéhez. (ott illik leereszteni a lötyit, ha amúgy is ki akarod cserélni, nomeg ott folyik le a leggyorsabban.)

Amúgy leereszteném a leeresztõjén egy 2literes üvegbe, oszt' a végén meg vissza.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #544 Dátum: 2007.01.09 02:01:51 »
Hát elõször is le kell ereszteni hozzá a hûtõfolyadékot . Csövekbõl annyit kell leszedni , amennyi ahhoz szükséges , hogy ki tudd venni a régi pumpát , és be tudd tenni az újat . Ha csinálsz egy képet a vízpumpáról és a környékérõl a kocsidban , akkor könnyebb lesz megmondani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #545 Dátum: 2007.01.09 10:22:12 »
Ácsi, ácsi!
Még mielõtt...
Én mûszerész vagyok, (ezt tanultam legelõször egyébként 4 szakmám van, a biotechnológus (nem vegyész!) csak az egyik ezek közül) tehát nem a mûvelettel van gondom, hanem magát az alkatrészt nem ismerem, nem tudom belül mi hogyan, hova lóg be és nem akarok megsérteni semmit.
Ezért kérdezgetek ily buzgón. :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #546 Dátum: 2007.01.09 11:17:51 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ácsi, ácsi!
Még mielõtt...
Én mûszerész vagyok, (ezt tanultam legelõször egyébként 4 szakmám van, a biotechnológus (nem vegyész!) csak az egyik ezek közül) tehát nem a mûvelettel van gondom, hanem magát az alkatrészt nem ismerem, nem tudom belül mi hogyan, hova lóg be és nem akarok megsérteni semmit.
Ezért kérdezgetek ily buzgón. :kacsint:


Semmi extra . Kis túlzással csak egy lapátkerék egy fémházban , összekötve a meghajtó szíjtárcsával , és hozzá persze csapágy (ami most a tiédben épp megy tönkre) . Nem egy bonyolult cucc ; ha leszeded , látni fogod . A visszaszerelés az , amire jobban kell figyelni (tömítésekre , tömített felületekre különös tekintettel) - hogy utána ne szivárogjon sehol a víz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tercel
« Válasz #547 Dátum: 2007.01.09 15:52:58 »
Ha nem akarsz egyébként hûtõfolyadékot cserli, akkor nézd meg, hogy a hûtõkört tekintve a vízpumpa milyen magasságban foglal helyet. Az alatt bontsd meg a rendszer valamely gumicsövét, és engedd le a lét addig, így biztosan nem marad a pumpánál folyadék. Utána réi pumpa kiszerel, általában kettõ-három csavar tartja. Kibillented, kiszeded, majd a felfekvõ felületeket megtakarítod az esetlegesen rajtamaradt tömítéstõl, ragacstól, vagyis fémtisztára tisztítod. Utána egy kis sziló az ötvényre, tömítés, még egy kis sziló a pumpa felfekvõfelületére, oszt mehet a helyére az új. Óvatosan bele a két-három csavart, majd fokozatosan meghúzni azokat. Nézz utána a meghúzási nyomatkéknak!! Ha a helyénvan, akkor mehet fel szíj, csak ne húzd túl a csapágy végett! Folyadékfeltöltés, beröffentés, kilevegõztetés(légtelenítés), és kész. Illetve nem, a sikeres mûvelet után sörivás. 100-200 km után szíjellenõrzés.

Sacc/kb. ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #548 Dátum: 2007.01.09 18:22:13 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Illetve nem, a sikeres mûvelet után sörivás.


 :D

... hej , amikor én még önerõbõl vízpumpát tudtam cserélni ! A Moszkvicson meg tudtam csinálni , mondjuk ott volt elég sok plusz meló , mert ki kellett hozzá a hûtõt is szerelni , de amúgy nem volt bonyolult . A Camryn már nem megy , le kell hozzá venni a vezérmûszíjat is , ami már önmagában véve sem egyszerû ezen az autón  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #549 Dátum: 2007.01.09 22:39:09 »
Köszi a jótanácsokat, énis valahogy így gondoltam.
Kivéve a nyomatékot, mert nekem nincsen nyomatékkulcsom.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #550 Dátum: 2007.01.10 07:12:47 »
Na hali!
Gond van a Tercelünkkel: most hívott tesóm, hogy nem világítottak a lámpái, de úgy, hogy se elöl se hátul egy sem! A fénykürt mûködött csak, meg fék, index. Aztán megjavult magától. Mi okozhatja? Biztosíték nem lehet, esetleg a kapcsoló? Csak az lehet, az kapcsolja az összeset egyszerre. Vagy valami relé. Egyéb tipp? Esetleg nem járt valaki hasonlóan?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Tercel
« Válasz #551 Dátum: 2007.01.10 09:07:25 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Na hali!
Gond van a Tercelünkkel: most hívott tesóm, hogy nem világítottak a lámpái, de úgy, hogy se elöl se hátul egy sem! A fénykürt mûködött csak, meg fék, index. Aztán megjavult magától. Mi okozhatja? Biztosíték nem lehet, esetleg a kapcsoló? Csak az lehet, az kapcsolja az összeset egyszerre. Vagy valami relé. Egyéb tipp? Esetleg nem járt valaki hasonlóan?


sztem vmi relé a motortérben vannak jobb oldalon a relék. rá is van irva. head lights, rear lights, ilyesmi. de ha most jó akkor jó. kár piszkálni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #552 Dátum: 2007.01.10 09:41:58 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "S.Zola"
Na hali!
Gond van a Tercelünkkel: most hívott tesóm, hogy nem világítottak a lámpái, de úgy, hogy se elöl se hátul egy sem! A fénykürt mûködött csak, meg fék, index. Aztán megjavult magától. Mi okozhatja? Biztosíték nem lehet, esetleg a kapcsoló? Csak az lehet, az kapcsolja az összeset egyszerre. Vagy valami relé. Egyéb tipp? Esetleg nem járt valaki hasonlóan?


sztem vmi relé a motortérben vannak jobb oldalon a relék. rá is van irva. head lights, rear lights, ilyesmi. de ha most jó akkor jó. kár piszkálni
egészen pontosan bal oldalon vannak lábnál az utastérben, egy kis ajtó mögött.
és van egy (több is van, de a világításé egy) bizti és egy fõ relé a motortérben.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #553 Dátum: 2007.01.10 22:55:55 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #554 Dátum: 2007.01.10 23:02:52 »
Idézetet írta: "Szonár"
http://www.toyotaclub.hu/images/Szon%e1r/k_p_0201.jpg
http://www.toyotaclub.hu/images/Szon%e1r/k_p_0211.jpg

Egyértelmû, hogy a jelzett ~13-mas csavarok tartják.


Tiszta sor ! Elnézve a képet , lehet , hogy ki kellene venned a hûtõt is . Ezzel nagyon megkönnyítenéd a dolgodat , fõleg mert különben elég nehézkes lenne leszedned az ékszíjtárcsát tartó három csavart - ahogy nézem , elég szûk a hely a hûtõ meg az ékszíjtárcsa között . De élõben lehet hogy más mint itt a képen - próbáld ki , lehet hogy enélkül is meg tudod oldani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )