Szerző Téma: Tercel  (Megtekintve 452153 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Tercel
« Válasz #30 Dátum: 2004.05.08 18:10:41 »
Idézetet írta: "Szalkai Gergely"
Nemsokára küldök, most éppen nincs róla kép, majd csinálok! :wink:

A Pólus melletti minitalin volt szerencsénk megismerni az autót (és az ö gazdáit), valóban remek állapotú a gép - csak a formatervéböl látszik, hogy nem mai darab!
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Tercel
« Válasz #31 Dátum: 2004.05.08 22:35:58 »
Kár hogy ki kellett hagynom. :-(
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Geri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
  • 4 Wheel Driver
    • Barri-Papagájok
Tercel
« Válasz #32 Dátum: 2004.05.09 16:58:26 »
Semmi gond! Majd nézd meg nyáron!  :wink:
Szalkai Gergely
One Team One Aim
'83 Restaurálás alatt...
'03 Camry
65

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #33 Dátum: 2004.05.09 20:31:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem "oldschool" ? ;)

De! Jogos! :D

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #34 Dátum: 2004.05.09 21:57:35 »
Valamelyik nap meghajtottam a Tercelt, hát kicsit életveszélyes a gép, mintha le akarna esni az útról, fogni kell rendesen a kormányt, mert mászkál az eleje. A teleszkópok újak, a gumik jónak tűnnek, azon kívül hogy valszeg centíroztatni kell mert 120-nál kegyetlenül ráz.
Nálad nem tapasztalni semmi ilyesmit, stabil a gép nagyobb sebességnél is ?

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Tercel
« Válasz #35 Dátum: 2004.05.09 22:15:38 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Valamelyik nap meghajtottam a Tercelt, hát kicsit életveszélyes a gép, mintha le akarna esni az útról, fogni kell rendesen a kormányt, mert mászkál az eleje. A teleszkópok újak, a gumik jónak t?nnek, azon kívül hogy valszeg centíroztatni kell mert 120-nál kegyetlenül ráz.
Nálad nem tapasztalni semmi ilyesmit, stabil a gép nagyobb sebességnél is ?

Lehet, hogy a kerékösszetartással van a gond.
music     

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #36 Dátum: 2004.05.09 22:19:07 »
Szia Zola!
Möggyütté' te is? :)
Idézet
Valamelyik nap meghajtottam a Tercelt, hát kicsit életveszélyes a gép, mintha le akarna esni az útról, fogni kell rendesen a kormányt, mert mászkál az eleje. A teleszkópok újak, a gumik jónak tûnnek, azon kívül hogy valszeg centíroztatni kell mert 120-nál kegyetlenül ráz.
Nálad nem tapasztalni semmi ilyesmit, stabil a gép nagyobb sebességnél is ?

Nálam minden OK!
Valószínûnek tartom,hogy a centírozás lesz a ludas.Vagy a kerékösszetartás,ahogy music írta.
Szilentet végül is honnan/mennyiért sikerült venni?

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #37 Dátum: 2004.05.10 15:20:44 »
Helló !

A szilentet ott szereztem, ahol te érdeklődtél, telefonon megrendeltem, és kb. egy-másfél hét után megjött. 6-7 ezer körül volt postaköltséggel együtt.

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #38 Dátum: 2004.05.11 09:24:23 »
Amúgy hogy állsz az autóval?

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #39 Dátum: 2004.05.11 18:33:50 »
Most friss műszaki és zöldkártya van rajta. Vettem rá új kipufogódobot(18e), két teleszkópot előre(30e), fékcsöveket előre, lengőkarszilentet. Elég sok pénz ráment. A zöldkártyán tök jók voltak az értékek, a koma először azt hitte, katalizátoros( nem az aki mérte, hanem egy másik, aki odajött ), mert 0.6 körül volt a CO, aszondja, még nem melegedett fel a katalizátor  :)
De azért vannak apróbb, idegesítő hibái az autónak  :?  nem működik a hátsóablak-fűtés, tökre behallatszódik a gumik zaja( ez mondjuk konstrukciós hiba is ), a jobb első ablaknál valami nem oké, mert nagyobb sebességnél erős szélzaj hallatszódik onnan, meg a futómű, ez idegesít a legjobban.
fogyasztás: tesómék voltak vele kirándulni, 5e-ért tankoltak, mentek 195 km-t, és a tankolt mennyiségnek kb. a fele fogyott el, ami kb. 5.1 l-es fogyi, ugyan nem mentek gyorsan, 80-100 között. De városban viszont elég hamar elfogy a benzin, ált. 1e-ért szoktam tankolni( nem nagyon van használva az autó, mert tesómnak nincs még jogsija, én szoktam vele közlekedni hogy ne álljon folyamatosan ), kb 4 liter, de 30km körül már újra lent van a mutató, ez azt jelenti hogy 10 felett fogyaszt. Egyszer lek kéne már mérni telitankolásos módszerrel is, de én nem tankolom tele, majd tesóm :P
Neked mennyit fogyaszt ? Országúton mennyivel szoktál menni ? Csendes, stabil 120 körül is ? A tied hogy megy ?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Tercel
« Válasz #40 Dátum: 2004.05.11 19:04:19 »
Idézetet írta: "S.Zola"
fogyasztás: tesómék voltak vele kirándulni, 5e-ért tankoltak, mentek 195 km-t, és a tankolt mennyiségnek kb. a fele fogyott el, ami kb. 5.1 l-es fogyi, ugyan nem mentek gyorsan, 80-100 között. De városban viszont elég hamar elfogy a benzin, ált. 1e-ért szoktam tankolni( nem nagyon van használva az autó, mert tesómnak nincs még jogsija, én szoktam vele közlekedni hogy ne álljon folyamatosan ), kb 4 liter, de 30km körül már újra lent van a mutató, ez azt jelenti hogy 10 felett fogyaszt. Egyszer lek kéne már mérni telitankolásos módszerrel is, de én nem tankolom tele, majd tesóm :P
Neked mennyit fogyaszt ? Országúton mennyivel szoktál menni ? Csendes, stabil 120 körül is ? A tied hogy megy ?

Belepofátlankodok a topicba.
Nővéremnek van egy '85-ös 4WD Tercelje.
Régebben mentem vele sokat (amíg nem lett Starletem :) ). Telitankolásos módszerrel játszok csak, mert az a biztos. 6,5 alá sehogy se bírtam menni városon kívül, sőt a Starlettel is csak 5,6-6 literig tudok lemenni, pedig óvatos vagyok  :?  Hogy a fenébe lehet 5,1 egy Tercellel??  :shock:  Valamit elszámoltatok. Próbáld ki telitankolással. VAGY másik lehetőség: túl sokat mér az órád. A mi Tercelünkön kb 10%-al többet mér kilométerben. Pl. ami más autókkal 45 km, az a Tercellel 50 km. De még így is nagyon kevés lenne a fogyasztás. Tankold csak tele  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #41 Dátum: 2004.05.11 19:53:04 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Valamelyik nap meghajtottam a Tercelt, hát kicsit életveszélyes a gép, mintha le akarna esni az útról, fogni kell rendesen a kormányt, mert mászkál az eleje. A teleszkópok újak, a gumik jónak tűnnek, azon kívül hogy valszeg centíroztatni kell mert 120-nál kegyetlenül ráz.
Nálad nem tapasztalni semmi ilyesmit, stabil a gép nagyobb sebességnél is ?


Ha kóvályog az eleje , akkor át kell nézetni és be kell állíttatni a futóművet . Jó esetben csak arról van szó , hogy rosszul van beállítva . Igen könnyen előfordulhat az alapján , hogy most egy csomó minden ki lett cserélve benne . Ilyen kaliberű műveletek után mindig el kell vinni beállíttatni  :idea: Spec futóműves szervíz maximum 4-5 ezerért megcsinálja , ennyit megér .

A kicentrírozatlan , "ütős" gumi persze csak fokozza ezt , de kóválygást önmagában véve nem okoz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tercel
« Válasz #42 Dátum: 2004.05.11 19:58:05 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Most friss műszaki és zöldkártya van rajta. Vettem rá új kipufogódobot(18e), két teleszkópot előre(30e), fékcsöveket előre, lengőkarszilentet. Elég sok pénz ráment. A zöldkártyán tök jók voltak az értékek, a koma először azt hitte, katalizátoros( nem az aki mérte, hanem egy másik, aki odajött ), mert 0.6 körül volt a CO, aszondja, még nem melegedett fel a katalizátor  :)
De azért vannak apróbb, idegesítő hibái az autónak  :?  nem működik a hátsóablak-fűtés, tökre behallatszódik a gumik zaja( ez mondjuk konstrukciós hiba is ), a jobb első ablaknál valami nem oké, mert nagyobb sebességnél erős szélzaj hallatszódik onnan, meg a futómű, ez idegesít a legjobban.
fogyasztás: tesómék voltak vele kirándulni, 5e-ért tankoltak, mentek 195 km-t, és a tankolt mennyiségnek kb. a fele fogyott el, ami kb. 5.1 l-es fogyi, ugyan nem mentek gyorsan, 80-100 között. De városban viszont elég hamar elfogy a benzin, ált. 1e-ért szoktam tankolni( nem nagyon van használva az autó, mert tesómnak nincs még jogsija, én szoktam vele közlekedni hogy ne álljon folyamatosan ), kb 4 liter, de 30km körül már újra lent van a mutató, ez azt jelenti hogy 10 felett fogyaszt. Egyszer lek kéne már mérni telitankolásos módszerrel is, de én nem tankolom tele, majd tesóm :P
Neked mennyit fogyaszt ? Országúton mennyivel szoktál menni ? Csendes, stabil 120 körül is ? A tied hogy megy ?


Hátsóablak-fűtés : autóvillamossági szervíznek nem lehet nagy feladat . Megnézik , miért nem kap áramot , és orvosolják .

Szélzaj : hát ez relatív fogalom , hogy "erős" ;) ... Ha nem ázik be a kocsi a jobb első ablaknál , akkor szerintem semmi baja . Ilyesmi zajt okozhat sérült ajtókéder-gumi is ; lehet , hogy kicsit rosszul áll a jobb első ajtó ; lehet , hogy a tükör körül zajong a szél ; és az is lehet , hogy ez az autó egész egyszerűen ilyen . Vadiúj , modern autókon is szoktak innen-onnan érkező szélzajokat kifogásolni a tesztelők  :?

Az 5.1 nekem kicsit utópisztikusnak tűnik , de ez ügyben Szonár Kolléga tudna érdemben nyilatkozni ... Mondjuk , tényleg csak a telitankolós módszer a mérvadó , mert a benzinszintmérő korántsem hajszálpontos .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Tercel
« Válasz #43 Dátum: 2004.05.11 20:10:12 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Most friss mûszaki és zöldkártya van rajta. Vettem rá új kipufogódobot(18e)...

Ilyen olcsón hol tudtál hátsó dobot venni?
Itt pesten a Bosal 21E,a Walker meg 23E körül van.
Idézetet írta: "S.Zola"
De azért vannak apróbb, idegesítõ hibái az autónak  :?  nem mûködik a hátsóablak-fûtés...

Elmegy az áram hátra? Vagy már oda se ér?
Nekem szerencsére ez a rész jól mûködik,ragaszkodtam is az üveghez a hátsó ajtó cseréjekor,pedig abban is volt.
Idézetet írta: "S.Zola"
... tökre behallatszódik a gumik zaja( ez mondjuk konstrukciós hiba is )...

Nem feltétlenül.Most,ahogy felkerültek rá a contik,teljesen csöndes lett.Elõtte a Savakkal az enyém is zajos volt,nem is beszélve a téli gumik sivításáról...
Idézetet írta: "S.Zola"
... a jobb elsõ ablaknál valami nem oké, mert nagyobb sebességnél erõs szélzaj hallatszódik onnan...

Nekem fölül engedte el a ragasztó,be is ázott rendesen.A szélvédõ csere megoldotta a dolgot.(Repedt is volt,azért kellett.)
Idézetet írta: "S.Zola"
...meg a futómû, ez idegesít a legjobban.

Én amikor megvettem,rögtön elvittem teljes átvizsgálásra és beállításra és akkor a futómûvet is belõték.
Idézetet írta: "S.Zola"
fogyasztás: tesómék voltak vele kirándulni, 5e-ért tankoltak, mentek 195 km-t, és a tankolt mennyiségnek kb. a fele fogyott el, ami kb. 5.1 l-es fogyi, ugyan nem mentek gyorsan, 80-100 között. De városban viszont elég hamar elfogy a benzin, ált. 1e-ért szoktam tankolni( nem nagyon van használva az autó, mert tesómnak nincs még jogsija, én szoktam vele közlekedni hogy ne álljon folyamatosan ), kb 4 liter, de 30km körül már újra lent van a mutató, ez azt jelenti hogy 10 felett fogyaszt. Egyszer lek kéne már mérni telitankolásos módszerrel is, de én nem tankolom tele, majd tesóm :P
Neked mennyit fogyaszt ? Országúton mennyivel szoktál menni ? Csendes, stabil 120 körül is ? A tied hogy megy ?

Hasonlóképp,mint a tiéd.
Teli kéne rakni egyszer és onnantól csak pótolgatni ezresenként mert ha sokáig van benne kevés,akkor a benzinszint feletti rész megrozsdásodhat
(persze nem a mûanyag tankosoknál) és amikor újra telerakja az ember,akkor a rozsda leoldódva mindenféle galibát okozhat.
Országúton 130-140.Ilyenkor már zajosabb,de azért még lehet beszélgetni,nemúgy mint az elõzõekben (Nagypolka,Trabi).
Nekem inkább a lóerõk hiányoznak -megírtam nyáron- 140 körüli sebességnél,elõzéskor,amikor már nincs hova visszaváltani,ha az elõzött genyó és odalép neki,nem lehet mit kezdeni vele.

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Tercel
« Válasz #44 Dátum: 2004.05.11 20:49:12 »
A hátsó ablakig elmegy az áram, csak egyik szálon sem megy át.
A hátsó dobot egy itteni ( főleg japán ) alkatrészboltban vettem, 10 % kedvezménnyel, spanyol gyártmány.
Te nem gondolkodtál azon, hogy begázosítsd a kocsit ? Engem foglalkoztat a gondolat, mondjuk, feketén éri csak meg, mert hivatalosan 90-100 ezer ft( nekem 105 ezret írtak egyszer, pótkeréktartállyal).
Én ha egyáltalán elérem a 140-et, már elégedett vagyok, de akkor már rég el akar szállni az útról. Ja, amióta kicseréltem a benzinszűrőt, sokkal jobban megy, azelőtt nem ment 120 fölé.